برگزیده های پرشین تولز

اعتراض به نحوه نمایش مسابقات فوتبال خارجی از صداوسیما

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
مدت زمانی است که صدا سیما رویه ای را برای پخش مسابقات فوتبال خارجی در پیش گرفته که معلوم نیست به چه دلیل این اتفاق افتاده است.
اما اصل ماجرا:
اگر یادتان باشد چند سال قبل صدا و سیما تصمیم گرفت صدای تماشاگران را از مسابقات خارجی حذف کند :blink: و این مورد را چند ماه ادامه داد یعنی این که تمام هیجان جمعی فوتبال را از آن گرفتند تا این که با اعتراض ورزشی نویسان و اهل فن دوباره صدای تماشاگران خارجی درآمد:happy:
الان مدتی است که در بیشتر مسابقات فوتبال خارجی بخصوص مسابقات حساس صدای اصلی تماشاگران جای خود را به یک نوار تکرار شونده آواز خوانی تماشاگران احتمالا" ایتالیایی داده است. یعنی این که فرقی نمی کند مسابقات لیگ برتر انگلیس باشد یا لالیگای اسپانیا یا سری آ ایتالیا در هر صورت شما در تمام طول نود دقیقه فقط صدای عده ای تماشاگر را که دائم آواز می خوانند را می شنوید.
راستش چندین بار که این قضیه را با دوستانم در میان گذاشتم انها هم تایید کردند اما حوصله کردیم تا دیشب که بازی حساس جام حذفی انگلستان بین چلسی و ارسنال را نشان دادند. اگر دقت می کردید به راحتی در اخبار ورزشی شبکه 3 و اخبار شبکه خبر صدای اصلی مسابقه را می شنیدید.لطف صحنه های حساس فوتبال با عکس العمل تماشاگران است که بیشتر می شود.حتی گاهی اوقات گزارشگر از نحوه تشویق تماشاگران متوجه بروز نکته ای در زمین می شود.

اشکال کار کجاست؟
اینجا که مثلا" وقتی جان تری مصدوم شد و همه تماشاگران به احترام او دست می زدند شما فقط صدای آوازخوانان را داشتید و یا وقتی گلهای هر دو تیم به ثمر نشست باز هم به آواز خوانی خود ادامه دادند گویا تماشاگران هیچ احساسی ندارند و یا هزاران نمونه دیگر که به نظر من و دوستانم حس و هیجان اصلی یک مسابقه فوتبال را از بین می برد.بخصوص این که بعد از عادت کردن گوش شما به این نوار کم کم مخل آرامش شما هم می شود.

کجا می شود به این عمل اعتراض کرد؟ آیا اصلا" به گوش کسی می رسد؟نظر شما فوتبالدوستان چیست؟

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
من خیلی وقته که مسابقات خارجی فوتبال رو پیگیری نمی کنم. اینه که متوجه این نوار تکرار شونده آواز خوانی تماشاگران احتمالا" ایتالیایی نشدم. ولی خیلی وقت پیش دیده بودم که صدای تماشاگرهای خارجی رو از بازی حذف کرده بودن. این باعث می شد وقتی مسابقاتی رو که آخر شبا پخش می شد تماشا می کنم، بازی ها کاملاً مُرده و بی هیجان به نظرم بیان و حتی گاهی اوقات پای تلویزون خوابم بگیره...
night.gif

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
احتمالا در مورد اا تروری**سم حرف میزنند

شاید هم این تماشاگران شعارهای س*یاس**ی سر میدهند

به نظر میرسد که نشنیدن صدای آنها به نفع ماست

البته ممکن است دلایل دیگری هم وجود داشته باشد.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
حقیقت این قضیه اینه:
اگخ شما یه مسابقه ای رو امتیاز پخشش رو بخرید اونا تصاویر رو با صدای ورزشگاه براتون می فرستند و در این بازی ها از این مسطتیل سبز ها که باهاش آرم شبکه رو کور کنند خبری نیست.مثل مسابقات لیگ قهرمانان اروپا که اونا رو می خرن و بعضی از بازی های بوندس لیگا.
اما در مورد فوتبالهایی که اونا رو از شبکه های دیگه می دزدند باید 2 کار کنند:
اولا با مستطیل سبزها آرم شبکه ای که ازش دزدیدن کور کنند
ثانیا صدای گزارشگر اون شبکه رو (آلمانی - عربی و ........) حذف کنند که این کار رو با گذاشتن اون نوار انجام میدن.یعنی صدای اصلی رو بعلاوه صدای اون گزارشگر کلا قطع کرده و اون نوار رو به جای اون میذارن.

این نوار مال ایتالیا نیست بلکه ترکیبی از صداهای مختلف از بازی های مختلفی که قبلا اونا رو خریده بودن میکس میکنن و به جای 90 دقیقه حدودا 85 الی 86 دقیقس.اگه بازی به وقت اضافه کشیده بشه یا وقت تلف شده ای داشته باشه چند لحظه صدا رو قطع می کنند تا نوار(سی دی و یا هر چی....) رو دوباره به اول برگردونن.

حتی بعضی از مواقع صدای خفیف بایرن مونییییییییییییییییخ و بعد 3 تا دست رو هم می تونید بشنوید...........;)

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
کاملا درسته.
دیروز که اخبار ورزشی خیلی باحال بود.صحنه های بازیهای سری آ ایتالیا رو نشون میداد مثلا بازی اینتر که ورزشگاه خالی از تماشاگر بود ولی موقع به ثمر رسیدن گل یه دفعه صدای تشویق تماشاگرها گوش رو کر میکرد!!!
من نمیدونم اینا مردم رو خ.ر فرض کردن یا خودشون احمق هستن.خلاصه من که دلیل کارهای احمقانه این صدا و سیما رو نمیفهمم.
آها این رو یادم رفت که تو بازی دیروز چلسی و آرسنال خودشون رو گ***دن از بس صحنه آهسته گلها رو نشون دادن.لعنت به همشون.

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
فضیه دقیقا همینه که پدرام گفت
من حتی یک بار به سرم زد که ایمیل بزنم به شبکه های ورزشی و یا خود باشگاه ها که شاید اونا هم پیگیری کنند و معلوم بشه که ایران بصورت دزدی و غیرقانونی بازیها رو پخش می کنه ولی بعد باخودم فکر کردم که فوقش هم اگه اینطور بشه این مسئولان ... صدا سیما که نمیرند محوز پخش بگیرند فقط دیگه بازیها رو پخش نمی کنند و در نهایت خودم ضرر می کنم
ادم واقعا شرمش میشه از اینکارهایی که مسئولان به اصطلاح مذهبی و با ایمان ما انجام میدند اینکار کاملا ذزذی هست و هیچ گونه توجیه شرعی و قانونی نداره جز بی شعوری و عقب ماندگی

ایران از 5 یا 6 سال پیش فقط مجوز پخش بازیهای بوندس لیگا رو داشت ( فکر کنم چز از همه لیگ ها ارزونتر هتسش ) اونموقع ها اصلا سایر لیگها بازیهاشون پخش نمیشد تا اینکه این ترفند کثیف رو پیاده کردند
بعضی وقتها بصورت خیلی خفیف صدای گزارشگر اصلی رو هم میشه در پس زمینه شنید که غالبا هم عربی هست

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
با این جو خفقانی که درست کردند نمیشه هم حرف بزنی زرتی میان ف ی ل ت ر ت می کنند
هرچند که
آنچه به حایی نرسد فریاد است
خسته شدیم بس نالیدیم

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
ایران از 5 یا 6 سال پیش فقط مجوز پخش بازیهای بوندس لیگا رو داشت ( فکر کنم چز از همه لیگ ها ارزونتر هتسش )

البته بوندس لیگا از ایتالیا و فرانسه مطمئنم گرونتره;)
تازه یکی دیگه از دلایلش اینه که رابطه فوتبالی ایران و آلمان خیلی خوب شده.حضور کریمی در تیم قدرتمند بایرن و مهدوی کیا در هامبورگ و ...... و سفر تیم ملی آلمان به ایران و سفر بایرن به ایران و هم صحبت شدن قیصر بکن باور با مسئولان فوتبال ایران هم جندان بی تاثیر نیست.در واقع ایران رو قابل دونستند.
لیگ آلمان در کشور های جهان سومی و عقب افتاده (دبی - کره - ژاپن - ترکیه - کشورهای عربی-هند و البته ایران و......) خیلی محبوبه;)

البته از دیر باز بازی های بایرن گرون و جزو بازی های درجه 1 به حساب میومده تا اونجایی که شبکه ای چون تی پی اس فوت فقط هفته به هفته بازی های بایرن رو پخش میکنه(اسمش رو هم گذاشته پوشش کامل مسابقات بوندس لیگا)

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
بله این دلایل هم بی تاثیر نیست
ولی یادمه چند سال پیش میخواستند حق پخش لیگ انگلستان رو بگیرند ولی نتونستند
احتمالا به قول شما بجز آبمان بقیه اصلا ما رو قابل هم نمیدونند

میگم پیشنهاد بدیم لیگ های بسیار مهیجی مثل لیگ سوریه - مالزی - بنگلادش و امثال اینا رو بخرند که حداقل صدای واقعی بازی رو داشته باشیم
برای اینکه بازیها پرجاذبه بشه میتونند یکسری بازیکن وطنی رو بفرستند تو این لیگ ها
یا نه اصلا همین لیگ امارات مگه چشه
کلی هم بازیکنان بزرگ و نامی درش بازی می کنند

لیگ اسپانیا و انگلیس اصلا هیجان نداره تماشاگراش همشون یا کورند یا اصلا گیج گیج هستند چون براشون فرقی نمی کنه کدوم تیم گل بزنه یا موقعیت حساسی روی دروازه ها ایحاد بشه یا حتی ضربه پنالتی باشه کلا فقط آواز می خونند

همین لیگ امارات خیلی بهتره تازه تماشاگر هم نداره که هی مجبور باشند صحنه گل و خطا و اوت و آب خوردن مربی و تف انداختن بازیکن رو n بار تکرار کنند

خداوکیلی موندم تو این سرمای زمستون چی این تماشاگرا رو سانسور می کنند
z0tdntknw.gif

rayanehkhabar

Registered User
لایک‌ها
4
حقیقت این قضیه اینه:
اگخ شما یه مسابقه ای رو امتیاز پخشش رو بخرید اونا تصاویر رو با صدای ورزشگاه براتون می فرستند و در این بازی ها از این مسطتیل سبز ها که باهاش آرم شبکه رو کور کنند خبری نیست.مثل مسابقات لیگ قهرمانان اروپا که اونا رو می خرن و بعضی از بازی های بوندس لیگا.
اما در مورد فوتبالهایی که اونا رو از شبکه های دیگه می دزدند باید 2 کار کنند:
اولا با مستطیل سبزها آرم شبکه ای که ازش دزدیدن کور کنند
ثانیا صدای گزارشگر اون شبکه رو (آلمانی - عربی و ........) حذف کنند که این کار رو با گذاشتن اون نوار انجام میدن.یعنی صدای اصلی رو بعلاوه صدای اون گزارشگر کلا قطع کرده و اون نوار رو به جای اون میذارن.

این نوار مال ایتالیا نیست بلکه ترکیبی از صداهای مختلف از بازی های مختلفی که قبلا اونا رو خریده بودن میکس میکنن و به جای 90 دقیقه حدودا 85 الی 86 دقیقس.اگه بازی به وقت اضافه کشیده بشه یا وقت تلف شده ای داشته باشه چند لحظه صدا رو قطع می کنند تا نوار(سی دی و یا هر چی....) رو دوباره به اول برگردونن.

حتی بعضی از مواقع صدای خفیف بایرن مونییییییییییییییییخ و بعد 3 تا دست رو هم می تونید بشنوید...........;)

دقیقا همینطوره.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
موضوع جالبیه , لطفا 30 یا 30 نشه .

در ضمن بهتره اگه میخوان سانسور کنن ورزشگاه های خودمون رو یه کاریش کنن , که بعضی وقتا با خوانواده نمیتونی فوتبال ببینی

از بس که کلمات انچنانی و ....

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
آقا بیایم یه اعتراض بکنیم

اصلا می دونی چه
بیایم تعدادمون زیاد بشه پول بدیم امتیاز پخش بخریم ....

این همه جمعیت میلیونی .. نه ؟

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
اینا نمیتونن بدون مجوز یا خرید پخش کنن... تنها کاری که میکنن بازی ها رو با یک دهم قیمت از شبکه های عربی با تاخیر زیاد میخرن... من که داشتم دیوونه میشدم سر بازی چلسی و آرسنال ! نصف بازی داشت صحنه های گل رو نشون میداد خیابانی هم که بیخیال واسه خودش همینجوری از این گل ها تعریف میکرد...! یه عد آدم مشنگ نشستن اونجا تا مغز ما رو بخورن... صدای تماشاگراشون هم خل میکنه آدم رو توپ گل شده بازم همه دارن شعار میدن ! انگار نه انگار گل شده... تمام لذت بازی رو با این کارشون میگیرن...

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
اگر یادتون باشه نزدیک بود بازی های جام جهانی پخش نشه...
همه ریختند و اعتراض و فلان و فلان که حتی من شنیدم صدا سیما وام گرفت.
امسال هم از اول سال من فهمیدم که دیگه پولی (از اعتبارات خرید پخش مستقیم) براشون باقی نمونده...
پس دلیل نداره بحث رو 30 یا 30 کنید.

xpin

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
33
آش کشک خالته بخوری پاته نخوری پاته

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
یه نکته ی دیگه : دیروز موقع بازی چلسی -ارسنال , یه دفعه از دستشون در رفت و تبلیغات شبکه ی عربی رو پخش کردن , البته یه لحظه.

در ضمن , فکر کنم صدای تماشاگرها رو قطع میکنن چون , زیر صدای مجری عرب هستش و اگه صدای اونا بیاد صدای مجری عرب هم شدیدا بلند شنیده میشه.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
حرف و پس می گیرم ... میرم به رسیور و دیش با یک کارت اوریجنیال خوب می خرم ...

اصلا مال TPS رو میگیرم .

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
127fs1361761.gif
ولی بازم بهتر از اینه که صدای اون گزارشگر مزخرف عربی رو بشنویم!!!
a.gif
یه دم از اول بازی تا اخرش عر میزنه!
مشاهدین الکرام یهیوونی یا سیدی
448ms95.gif
... کره القدم فیها الدرفازه و
2j11jer.gif
توف من الدخل الدرفازه بان...
4fwppc8.gif

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
موضوع جالبیه , لطفا 30 یا 30 نشه .

در ضمن بهتره اگه میخوان سانسور کنن ورزشگاه های خودمون رو یه کاریش کنن , که بعضی وقتا با خوانواده نمیتونی فوتبال ببینی

از بس که کلمات انچنانی و ....
سر بازی استقلال !!!

اوه داشتن شعار میدادن !! من گفتم ساکت !! هواسم نبود %*@$% میگن !!!

ضایع شدم رفت!!((اون لحظه صداش همم بلند بود))

بالا