برگزیده های پرشین تولز

اعتراض همگانی به عملکرد غیراصولی و ناشایست بلاگفا!

efshagar_iran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.
همانطور که می دانید، حدوداً چند ماهی است که سایت blogfa.com امکان استفاده از تگ iframe را برای کاربران خود ممنوع کرده است.بنابراین در سایت blogfa.com نمی توان از تگ iframe که یک تگ کاملاً استاندارد در زبان html می باشد، استفاده کرد.
اخیراً بلاگفا پا را از این نیز فراتر نهاده و اقدام به فیلتر کردن نام بعضی از سایت های تبلیغاتی و لینک باکس ها در هنگام "ويرايش قالب وبلاگ" کرده، به این گونه که پس از فیلتر شدن نام یک سایت توسط بلاگفا، دیگر نمی توان از نام آن سایت به صورت "com.نام سایت" در قالب بلاگفا استفاده کرد، چه رسد به لینک دادن به آن سایت!

هدف بلاگفا از این اقدام (به گمان بنده):
هدف1: گمان می رود که بلاگفا با بستن تگ iframe قصد مبارزه با لینک باکس هایی که لینک های زرد ارائه می دهند داشته باشد، حتی اگر هدف بلاگفا این باشد بازهم روش در پیش گرفته شده توسط بلاگفا روشی غیراصولی و ناشایست می باشد. چراکه در این وسط سایت هایی که قصد ارائه لینک های مناسب را داشته باشند، نیز فدا می شوند.
هدف2: به احتمال قوی هدف بلاگفا از این اقدام، افزایش درآمد از تبلیغات خود است. به نظر بلاگفا اگر کاربران بلاگفا کدهای تبلیغاتی و لینک باکس های دیگر سایت ها را در وبلاگ خود قرار دهند، بازدیدکنندگان به تبلیغات بلاگفا توجه کمتری می کنند و احتمال کلیک بر روی تبلیغات بلاگفا کاهش می یابد. واقعاً جای بسی تاسف است که سایت بزرگ و معروفی همچون blogfa.com از چنین روش های غیراصولی و غیرقانونی مانند فیلترکردن نام سایت ها استفاده کند.

نتیجه گیری: با این اقدام، بلاگفا به کاربران خود همانند یک برده نگاه می کند که از آن ها می خواهد، هرچه می توانند مطلب تولید کنند تا بازدیدکنندگان بلاگفا افزایش یابد و افراد بیشتری از تبلیغات بلاگفا دیدن کنند تا درآمدهای کلان به جیب صاحبان اصلی بلاگفا ریخته شود و در مقابل به کاربران خود اجازه استفاده از کدهای تبلیغاتی را نمی دهد تا صاحبان وبلاگ ها بتوانند در آمد ناچیزی از وبلاگ خود بدست آورند.

البته بگم كسي منكر زحمات شبانه روزي مسئولين بلاگفا نيست.

حال از کاربران پرتلاش persiantools تقاضا دارم با حمایت از این پست و تماس های مکرر با صاحبان blogfa.com آن ها را از ادامه این عمل ناشایست بازدارند.
با تشکر فراوان از اعضا و مسئولین Persiantools.

Bizhan26

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كار بلاگفا بسيار ناپسند است راهش اينست كه مشتركين وبلاگشان را به جاي ديگري منتقل كنند و يا بلاگفا را تحريم كنند

tanzad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.
همانطور که می دانید، حدوداً چند ماهی است که سایت blogfa.com امکان استفاده از تگ iframe را برای کاربران خود ممنوع کرده است.بنابراین در سایت blogfa.com نمی توان از تگ iframe که یک تگ کاملاً استاندارد در زبان html می باشد، استفاده کرد.
اخیراً بلاگفا پا را از این نیز فراتر نهاده و اقدام به فیلتر کردن نام بعضی از سایت های تبلیغاتی و لینک باکس ها در هنگام "ويرايش قالب وبلاگ" کرده، به این گونه که پس از فیلتر شدن نام یک سایت توسط بلاگفا، دیگر نمی توان از نام آن سایت به صورت "com.نام سایت" در قالب بلاگفا استفاده کرد، چه رسد به لینک دادن به آن سایت!

هدف1: گمان می رود که بلاگفا با بستن تگ iframe قصد مبارزه با لینک باکس هایی که لینک های زرد ارائه می دهند داشته باشد، حتی اگر هدف بلاگفا این باشد بازهم روش در پیش گرفته شده توسط بلاگفا روشی غیراصولی و ناشایست می باشد. چراکه در این وسط سایت هایی که قصد ارائه لینک های مناسب را داشته باشند، نیز فدا می شوند.
هدف2: به احتمال قوی هدف بلاگفا از این اقدام، افزایش درآمد از تبلیغات خود است. به نظر بلاگفا اگر کاربران بلاگفا کدهای تبلیغاتی و لینک باکس های دیگر سایت ها را در وبلاگ خود قرار دهند، بازدیدکنندگان به تبلیغات بلاگفا توجه کمتری می کنند و احتمال کلیک بر روی تبلیغات بلاگفا کاهش می یابد. واقعاً جای بسی تاسف است که سایت بزرگ و معروفی همچون blogfa.com از چنین روش های غیراصولی و غیرقانونی مانند فیلترکردن نام سایت ها استفاده کند.

نتیجه گیری: با این اقدام، بلاگفا به کاربران خود همانند یک برده نگاه می کند که از آن ها می خواهد، هرچه می توانند مطلب تولید کنند تا بازدیدکنندگان بلاگفا افزایش یابد و افراد بیشتری از تبلیغات بلاگفا دیدن کنند تا درآمدهای کلان به جیب صاحبان اصلی بلاگفا ریخته شود و در مقابل به کاربران خود اجازه استفاده از کدهای تبلیغاتی را نمی دهد تا صاحبان وبلاگ ها بتوانند در آمد ناچیزی از وبلاگ خود بدست آورند.

البته بگم كسي منكر زحمات شبانه روزي مسئولين بلاگفا نيست.

حال از کاربران پرتلاش persiantools تقاضا دارم با حمایت از این پست و تماس های مکرر با صاحبان blogfa.com آن ها را از ادامه این عمل ناشایست بازدارند.
با تشکر فراوان از اعضا و مسئولین Persiantools.

دوست عزیز...
بلاگفا یک سایت شخصی است که متعلق به علیرضا شیرازی هست. همانطور هم که هنگام ثبت وبلاگ در قوانین قابل ملاحظه هست، برای کسب منافع و هزینه سنگین خود وبسایت، اقدام به نمایش تبلیغ می کند.
این مسئله رو هم در نظر داشته باشید که هر سایتی برای ارائه خدمات خودش، سیاست های خودش رو داره که بلاگفا هم از این قاعده مستثنا نیست...

ocarina4

Registered User
لایک‌ها
25
نوچ
به این دلیل است که اصولاً iframe باعث میشه که محتوای یک صفحه از یک سایت دیگه در صفحه وبلاگ موجود در بلاگفا نمایش داده شود ، و این صفحه میتواند شامل هر چیزی شود!
و اینها تحت نام بلگفا انجام میشود ، و برادران فیلطر چی ها اصولاً شعور درک iframe را ندارند....

چند نفر حاضر میشن بابت خدمات بلاگفا و وبلاگی که یه سال توش مینویسن و وقت میزارن یه هزاری از جیبشون در کنن؟

به طرفداری از بلاگفا در نیومدم ولی اینقدر بدبین نباش...
اگه خیلی برات مشکله با 10 -15 تومن برو یه هاست و دامین بخر و یه ورد پرس بنداز.... و خودت همه کار باش...

tanzad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نوچ
به این دلیل است که اصولاً iframe باعث میشه که محتوای یک صفحه از یک سایت دیگه در صفحه وبلاگ موجود در بلاگفا نمایش داده شود ، و این صفحه میتواند شامل هر چیزی شود!
و اینها تحت نام بلگفا انجام میشود ، و برادران فیلطر چی ها اصولاً شعور درک iframe را ندارند....
چند نفر حاضر میشن بابت خدمات بلاگفا و وبلاگی که یه سال توش مینویسن و وقت میزارن یه هزاری از جیبشون در کنن؟
به طرفداری از بلاگفا در نیومدم ولی اینقدر بدبین نباش...
اگه خیلی برات مشکله با 10 -15 تومن برو یه هاست و دامین بخر و یه ورد پرس بنداز.... و خودت همه کار باش...
الآن داشتم با جناب شیرازی در مورد این تاپیک صحبت میکردم...
قسمت های مربوط به موضوع رو مستقیما کپی می کنم:
Arash ...: Ghaziyeye In iframe Ha chie...?!
Alireza Shirazi: iframe ha masdoodeh dar blogfa
Alireza Shirazi: هدف1: گمان می رود که بلاگفا با بستن تگ iframe قصد مبارزه با لینک باکس هایی که لینک های زرد ارائه می دهند داشته باشد، حتی اگر هدف بلاگفا این باشد بازهم روش در پیش گرفته شده توسط بلاگفا روشی غیراصولی و ناشایست می باشد. چراکه در این وسط سایت هایی که قصد ارائه لینک های مناسب را داشته باشند، نیز فدا می شوند.
Alireza Shirazi: خوب مي شد يک راهکار هم ارائه ميکرد که چگونه با اين لينک باکسهاي زرد بايستي مبارزه کرد
Arash ...: Osoolan Be Nazare Man Bayad be Naghdaee Tavajjoh Kard Ke Pishnahade Raf Ham Dashte Bashan...
Alireza Shirazi: inha naghd nist
Alireza Shirazi: eteraz hast
Alireza Shirazi: baleh har ki ke nemitoneh link box zard bezareh! ya safeh ro por koneh az tablighat eteraz mikoneh
Alireza Shirazi: naghd vaghti khobeh ke beshe azash rahkar dar avord
Alireza Shirazi: نوچ
Alireza Shirazi: In zadeh dorost be hadaf
Arash ...: Daghighan...!
Alireza Shirazi: az gholl man azash tashakor kon
Alireza Shirazi: az inke khob fahmideh. did dorosti dashteh
Arash ...: Ok, Alan Miram...!

tanzad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ضمنا قبل از هر اظهار نظر، نقد و یا توضیح در مورد هر مسئله ای، بهتره که همه جوانب امر رو در نظر بگیریدم و بعد شروع به ایراد و یا به قولی، اعتراض کنیم...!

ErfanOnline

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,150
الآن داشتم با جناب شیرازی در مورد این تاپیک صحبت میکردم...
قسمت های مربوط به موضوع رو مستقیما کپی می کنم:
:blink::blink::blink::blink:ایدیشون چیه ایشون؟!:blink:

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
چه جالب! ادمین بلاگفا در یاهو چت میکنه! :)
:)
توی یه وبلاگی چند وقت پیش سر نبود امنیت یوزرها و پسوردشون در بلاگفا و تبدیل نشدن اسامی به رمز و... داشت با یکی کل کل میکرد!
البته ....:happy:

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
بابا بلاگفا سیستم خیلی خوبی داره ... پر قدرت و جم و جور ... از بعضی دیگه از سایتهای سرویس وبلاگ فارسی سیاستش بهتره ... مثلا پرشین بلاگ واقعا توی چند سال گذشته فقط به کسب در آمد فکر می کرد.

...

راستی شما می دونید که بلاگفا رتبه ی 192 جهان شده؟!

larvard

Registered User
لایک‌ها
3
بابا تگ iframe رو بستش ميگيم قبول مشکل امنيتي داره ولي ديگه چرا اسم بعضي از سايت هاي تبليغاتي که کد جاوا مي دن رو فيلتر کرده ! وقتي آدم بخواد از پول اينترنت ماشين و خونه و ... بخره اين کار ها عاديه . راستي اين پرشين تولز هم ديگه کم مونده رو سر بنده هم تبليغ کنه ! اونم تبليغ اين AGP shop کلاه بردار ، و اون سوران ....

ErfanOnline

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,150
علاوه بر اون...
بلاگفا، اولین سایت پر بازدید فارسی زبان در ایران و سومین سایت در کل (بعد از گوگل و یاهو) هستش...
میشه لینک منبع این خبرو به من بدید!؟
بلاگفا 3 ومین سایت پر بازدید جهانه؟!:blink:
منتظر منبع این گفتتون هستم;)

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232

tanzad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه لینک منبع این خبرو به من بدید!؟
بلاگفا 3 ومین سایت پر بازدید جهانه؟!:blink:
منتظر منبع این گفتتون هستم;)
1.
بلاگفا، اولین سایت پر بازدید فارسی زبان در ایران و سومین سایت در کل (بعد از گوگل و یاهو) هستش...
2.
کد:
http://www.alexa.com/site/ds/top_sites?cc=IR&ts_mode=country&lang=none

efshagar_iran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز...
بلاگفا یک سایت شخصی است که متعلق به علیرضا شیرازی هست. همانطور هم که هنگام ثبت وبلاگ در قوانین قابل ملاحظه هست، برای کسب منافع و هزینه سنگین خود وبسایت، اقدام به نمایش تبلیغ می کند.
این مسئله رو هم در نظر داشته باشید که هر سایتی برای ارائه خدمات خودش، سیاست های خودش رو داره که بلاگفا هم از این قاعده مستثنا نیست...

درست است که بلاگفا یک سایت شخصی است، اما این دلیل نمی شود که به کاربران خود بگوید از چه کدی استفاده کنند یا چه کدی را در وبلاگ قرار ندهند.
فقط می تواند در صورتی که وبلاگی اقدام به درج موارد غیراخلاقی و یا توهین به اشخاص نمود، آن وبلاگ را مسدود کند. همانطور که قبلاً هم این کار را کرده اند و حتی در مواردی زودتر از مخابرات وبلاگ را مسدود نموده اند!

Alireza Shirazi: inha naghd nist
Alireza Shirazi: eteraz hast

هدف اصلی از زدن این پست علارغم عنوان آن، بیشتر انتقاد بود. به نظر من بلاگفا یکی از سرویس های محبوب ایرانی است و حیف است با این قبیل اقدامات باعث شود کاربران بلاگفا در استفاده از سرویس وبلاگ، با محدودیت هایی مواجه شوند.
من نه وبلاگی در بلاگفا دارم و نه لینک باکسی. فقط می خواهم اگر سرویسی ارائه می شود، به بهترین نحو ارائه شود.
واقعاً از آقای شیرازی که همیشه گفته: "ما قربانی فیل.ترینگ(به خاطر این جور نوشتن ببخشید) اشتباه هستیم" انتظار نمی رفت از همان روش های مخابراتی! استفاده کنند و اقدام به فیلتر کردن کدهای html و نام سایت ها کنند.

علیرضا شیرازی: خوب مي شد يک راهکار هم ارائه ميکرد که چگونه با اين لينک باکسهاي زرد بايستي مبارزه کرد

من از آقای شیرازی توقع داشتم حداقل در این بحث مستقیماً شرکت می کردند. درست است که به گمان ایشان این یک اعتراض است! اما همانطور که قبلاً گفتم علارغم عنوان پست، هدف اصلی من انتقاد از عملکرد بلاگفا در جهت بهبود بلاگفا است.
اگر ایشان در بحث شرکت می کردند مطمئناً پیشنهادهای سازنده ای با همفکری هم ارائه می کردیم.
-- در حال حاضر نمی دانیم هدف اصلی بلاگفا از این اقدام چیست؟ که بخواهیم پیشنهاد ارائه دهیم. و آنچه تحت عنوان "هدف بلاگفا" گفتیم فقط حدس و گمان بود.

================
و اما دو کلمه حرف حساب:
در ابتدا از جناب tanzad نهایت تشکر را دارم که این بحث را به گوش آقای علیرضا شیرازی رساندند.
با توجه به صحبت های جناب tanzad با آقای علیرضا شیرازی اینطور بر می آید که:
آقای شیرازی از لینک باکس های زرد شکایت دارند و به گمان ایشان مسئولین فیل.ترینگ قادر به فهم تگ iframe نیستند! پس بلاگفا هم تگ iframe را فیل.تر کرد!
البته بنده هم از لینک باکس های زرد دل خوشی ندارم ولی به نظر من این دلیل درستی نیست که به خاطر مسئله فیل.ترینگ بیایند و تگ iframe و نام بعضی سایت ها را مسدود کنند.

اگر مشکل بلاگفا لینک باکس های زرد است، این راهش نیست. چون شما یکی و دوتا و سه‌تا لینک باکس را فیل.تر کردی. با این فیل.تر کردن مطمئناً لینک باکس های بیشتری تولید خواهند شد. و به نظر من این مشکل صاحبان وبلاگ هاست نه مشکل خود بلاگفا. اگر وبلاگی لینک باکس زرد قرار داد، و مخابرات قصد فیل.تر را داشت، فقط آن وبلاگ را فیل.تر خواهد کرد نه کل BLOGFA.COM!

مسئله بعد: آقای شیرازی اصلاً نگفته است که چرا سایت های تبلیغاتی را مسدود کرده. آنها که دیگر لینک باکس زرد ندارند!

بالا