برگزیده های پرشین تولز

افرادی که در اطراف‌تان هستند و تو کسب و کارشان موفق و ثروتمندند چه خصوصیاتی دارند؟ چطور ...

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
به این موفقیت و ثروت رسیدند؟

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
هیچکس رو ندیدم ک با تلاش ب جایی برسه اکثرا یا ارث بهشون رسیده یا پارتی داشتن یا از راه هایی ک این روزا میشه ب ثروت رسید رسیدن مثل دلالی کلاه برداری مثلا دایی خود من دلال برنج از کشاورز میخره گرون تر میفروشه ب مشتری الان وضعش خوب یا یکی از آشناهامون جای خوبی بنگاه زد سر دو س سال بارشو بست از پراید چهار ملیونی اون موقع الان رسیده ب اسپورتیج خیلی های دیگه رو میشناسم از راه ساخت و ساز وضعشون خوب شده ولی خداییش کسی ندیدم ک با درس خوندن ب جایی برسه وضعش خیلی خوب بشه اگر هم رسیده در حد معمول و کار مندی و اینا بوده

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
هیچکس رو ندیدم ک با تلاش ب جایی برسه اکثرا یا ارث بهشون رسیده یا پارتی داشتن یا از راه هایی ک این روزا میشه ب ثروت رسید رسیدن مثل دلالی کلاه برداری مثلا دایی خود من دلال برنج از کشاورز میخره گرون تر میفروشه ب مشتری الان وضعش خوب یا یکی از آشناهامون جای خوبی بنگاه زد سر دو س سال بارشو بست از پراید چهار ملیونی اون موقع الان رسیده ب اسپورتیج خیلی های دیگه رو میشناسم از راه ساخت و ساز وضعشون خوب شده ولی خداییش کسی ندیدم ک با درس خوندن ب جایی برسه وضعش خیلی خوب بشه اگر هم رسیده در حد معمول و کار مندی و اینا بوده
می گن دانشگاه کارمند تربیت می کنه نه کارفرما, یعنی یه کارمند ماهر, منظم و حرف گوش کن می ده بیرون
افرادی که قید دانشگاه رو زدن قالب فکریشون به شکل کارمند که ماه به ماه یه حقوق بخور نمیری بگیره ساخته نشده, این افراد بلندپرواز ترند و دید واقعه گرانه تری تو تجارت دارند
البته اگر دونه دونه افرادی که دانشگاه رو ول کردن با آنهایی که درس خوندن را بزارید کناره هم اون افرادی که دانشگاه رفتن وضع کلیشون بهتر هست

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
می گن دانشگاه کارمند تربیت می کنه نه کارفرما, یعنی یه کارمند ماهر, منظم و حرف گوش کن می ده بیرون
افرادی که قید دانشگاه رو زدن قالب فکریشون به شکل کارمند که ماه به ماه یه حقوق بخور نمیری بگیره ساخته نشده, این افراد بلندپرواز ترند و دید واقعه گرانه تری تو تجارت دارند
البته اگر دونه دونه افرادی که دانشگاه رو ول کردن با آنهایی که درس خوندن را بزارید کناره هم اون افرادی که دانشگاه رفتن وضع کلیشون بهتر هست
والا من خودم تو بازارم هر چی بی سواد دهاتی نفهم وضعش بهتره

saeed65

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
493
خصوصیات خوبی دارن مثل چرب زبوبی خسیسی کلاه برداری سو استفاده کن تزویر باز ریا کار ی نامردی و کلی خصوصیات متعالی دیگه

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
دزدی و کلاهبرداری و دلالی البته بعضیا تنها با درس خوندن وضعشون خوب شده ولی نه در حدی که بشه بهشون گفت پولدار.
یکی میشناسم دو کلاس سواد داره 10 سال پیش گوسفنداش فروخت زد تو کار طلا و سکه.
از دهات اومد تو یکی از بهترین محله های تهران.پیکان نداشت الان سوار ماشن های چند صدمیلیونی میشه!
نمیدونم چطور اینقدر پیشرفت کرد!

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
دزدی و کلاهبرداری و دلالی البته بعضیا تنها با درس خوندن وضعشون خوب شده ولی نه در حدی که بشه بهشون گفت پولدار.
یکی میشناسم دو کلاس سواد داره 10 سال پیش گوسفنداش فروخت زد تو کار طلا و سکه.
از دهات اومد تو یکی از بهترین محله های تهران.پیکان نداشت الان سوار ماشن های چند صدمیلیونی میشه!
نمیدونم چطور اینقدر پیشرفت کرد!

همین الان هم خیلی از چوپان ها ( گوسفند دار ها ! ) با فروختن کل گوسفند هاشون میتونن تو بهترین محله های تهران خونه بخرن و ماشین میلیاردی سوار بشن.

و مطمئن باش اگر فقط 5 درصد بالا شهر نشین های تهران ! برای بدست آوردن پولشون زحمت کشیده باشن اون چوپان جزء اون 5 درصده.

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
دانشگاه خودش مانع پیشرفت هست!!
چون یک نفر که بره داشگاه تا بیاد بیرون و بره سربازی و بیاد تو بازار شده 30 سالش!!
در سن 30 سالگی ، انسان سازگاری با محیط جدید براش سخت تر میشه و از محیط رسمی و با نظم دانشگاه بیاد تو جامعه و بازار ، مثل گوسفندی میمونه که تو جنگل و منطقه گرگها وارد بشه!!
اما کسی که به جای داشگاه یا مدرسه رفته کار کرده ، خیلی زودتر و از سن پائینتر تو این جنگل و با گرگها بوده و هم به خاطر سن پائینش با گرگها و قانون جنگل سازگاری پیدا کرده و هم تجربش بالاتر هست.
اون فرد دانشگاهی تازه تو سن 30 سالگی باید تجرربه جمع کنه ، اما اون یکی تو سن 30 سالگی 10 سال تجربه داره.
به نظر من دانشگاه بیشتر برای دخترخانمها خوبه که برعکس پسرها نیاز حتمی به کار ندارن.

*** پ.ن : قصد جسارت به کسی را نداشتم ، یک موضوع کلی رو گفتم و هرکس خودش مسیرشو انتخاب میکنه ، اما به نظر من این چیزی هست که تو جامعه ما جریان داره.

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
پول دارهای اطراف من یکیش صاحب مغازمه که شیر پزه سنتیه یعنی کارش جمع آوری شیر و تبدیلش به پنیر و خامه هستش که الان بین 50 تا 100 میلیارد کم کم سرمایه داره
یکی هم پسر عمومه که از راه نامشروع به این سرمایه رسیده (از سران گلد کوئست بود و الان ساکن دبی هستش) و با سرمایه گزاری تو کشورهای همسایه به ثروت کلانی رسیده

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
-همه زحمت کشیدن و از همه مهمتر ریسک کردن.
-از کارمندی بدشون میاد (نه اینکه همه اونای که کارمند نیستن خوشبختن).
-از اینکه قرض بگیرند یا چک بدهند هراسی ندارند.
-خیلی به موضوع و کم و زیادش فکر نمی کنن.
-جلوی همه خودشون رو بالا میگیرن، و به مردمی که باهاشون کار داشته باشند احترام زیاد میذارن.
-سعی می کنند بقیه رو بخرن.
-به رقم های بالا فکر می کنن، و یه قرون و دو زار نمی کنن.
-خیلی حساب و کتاب دقیق ندارند. اما بی حساب و کتاب هم نیستند.
-شانس آوردن (که به نظر من بیشتر این شانس به خاطر طرز تفکر و نحوه برخورد با فرصت ها بوده براشون).
-نگرش مثبت دارند به اتفاقات.
-لزوما باهوش ترین افراد نیستند. عموما هوش متوسط دارند.
-بعضا با عرضه و با وجود هستند، اما نه همه اونها.
-بعضا آدم های بدربخود رو میشناسن و از اونها استفاده می کنند.

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
-همه زحمت کشیدن و از همه مهمتر ریسک کردن.
-از کارمندی بدشون میاد (نه اینکه همه اونای که کارمند نیستن خوشبختن).
-از اینکه قرض بگیرند یا چک بدهند هراسی ندارند.
-خیلی به موضوع و کم و زیادش فکر نمی کنن.
-جلوی همه خودشون رو بالا میگیرن، و به مردمی که باهاشون کار داشته باشند احترام زیاد میذارن.
-سعی می کنند بقیه رو بخرن.
-به رقم های بالا فکر می کنن، و یه قرون و دو زار نمی کنن.
-خیلی حساب و کتاب دقیق ندارند. اما بی حساب و کتاب هم نیستند.
-شانس آوردن (که به نظر من بیشتر این شانس به خاطر طرز تفکر و نحوه برخورد با فرصت ها بوده براشون).
-نگرش مثبت دارند به اتفاقات.
-لزوما باهوش ترین افراد نیستند. عموما هوش متوسط دارند.
-بعضا با عرضه و با وجود هستند، اما نه همه اونها.
-بعضا آدم های بدربخود رو میشناسن و از اونها استفاده می کنند.
ا اینا که خصوصیات منه:general711:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
پول دارهای اطراف من یکیش صاحب مغازمه که شیر پزه سنتیه یعنی کارش جمع آوری شیر و تبدیلش به پنیر و خامه هستش که الان بین 50 تا 100 میلیارد کم کم سرمایه داره
یکی هم پسر عمومه که از راه نامشروع به این سرمایه رسیده (از سران گلد کوئست بود و الان ساکن دبی هستش) و با سرمایه گزاری تو کشورهای همسایه به ثروت کلانی رسیده
شیر پز سنتی؟

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
یکیشون که الان 60 سالی داره مهندس راه و ساختمان بود و از قدیم تو پروژه های سدو و... اینا بود یه 10-15 سالیم هست زده تو کار برج سازی .... به قول خودش "واقعا دیگه برنامه ای برا پولاش نداره" !! .... این زحمت کشید به اینجا رسید ، آقای پدر ! میگه بابای این فامیلمون خیلی خسیس بوده با اینکه اون زمان وضش خوب بوده بش پول دفترو مداد واسه تحصیل نمیداده !! یه جای زخم بزرگی رو گوشه پیشونیش هس که میگن واسه خرید مداد با باباش سر سفره دعواش میشه با لیوان میزنه تو سرشو براش یادگاری میذاره !!... 18 سالگیم زده با لگد از خونه انداختش بیرون ! نه فقط اینو همه پسراشو !!... اما الان خودش خیلی لارجه ،بچهاش بهترین ماشینارو سوار میشنو بشون خونه داده و حسابی ساپورتشون میکنه ،کوچیکرم فرستاده کانادا درس بخونه .... اینو همه دوس دارن دمشم گرم !
.
.
.
یکی دیگه ام داریم که فرزند شهید بود .... به جان خودم نیمه منگله خخخ.... پیش دانشگاهی نمرهاش همه 2-3 بوده مدرسه نمونه بود اونم با سهمیه ،اخراجش میکردن از بس تنبل بوده ،فردا نامه از بنیاد شهید میاورده باز میرفته سر کلاس ....الان پزشکه و ماهی 25...30 میزنه جیب ، البته این به پولداری بالایی نیس ولی الان 32 سالشه و 3-4 میلیاردی داره ....بی نهایتم خسیسه ها اصلا آدم باورش نمیشه به چه چیزای عجیبی فکر میکنه !! خخخخ

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
یکی دیگه ام داریم که فرزند شهید بود .... به جان خودم نیمه منگله خخخ.... پیش دانشگاهی نمرهاش همه 2-3 بوده مدرسه نمونه بود اونم با سهمیه ،اخراجش میکردن از بس تنبل بوده ،فردا نامه از بنیاد شهید میاورده باز میرفته سر کلاس ....الان پزشکه و ماهی 25...30 میزنه جیب ، البته این به پولداری بالایی نیس ولی الان 32 سالشه و 3-4 میلیاردی داره ....بی نهایتم خسیسه ها اصلا آدم باورش نمیشه به چه چیزای عجیبی فکر میکنه !! خخخخ
حاجی الان پزشکای معمولیش که منگل هم نیستن نمیتونن همچین درآمدی داشته باشن این چجوری در میاره؟ دیگه سهمیه شهیدش تو درمون کردن مردم که کمکش نمیکنه، باید بلد باشه

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
حاجی الان پزشکای معمولیش که منگل هم نیستن نمیتونن همچین درآمدی داشته باشن این چجوری در میاره؟ دیگه سهمیه شهیدش تو درمون کردن مردم که کمکش نمیکنه، باید بلد باشه

نه عشقی ! کافیه جات خوب باشه و با همون سهمیه و لاین بنیاد شهید بتونی جواز شبانه روزی بگیری اونم کجا ؟! جایی که به هیچکس دیگه جواز نمیدن !! بله درست حدس زدین ! ایشون داروخونه داره !! ;)

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
همشون از پول بابایی به جایی رسیدن
اونی هم که درس خونده مثل داداش خودم که کارشناسی ارشد داره
رفته کافی شاپ زده

بالا