برگزیده های پرشین تولز

افرادی که در اطراف‌تان هستند و تو کسب و کارشان موفق و ثروتمندند چه خصوصیاتی دارند؟ چطور ...

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
در تمام دنیا میزان درآمد با میزان تخصص زابطه مستقیم داره. هزار بار گفتم باز هم میگم امکان نداره کسی متخصص باشه در رشته ای و درآمد نداشته باشه.
تخصص به داشتن لیسانس و فوق لیسانس و دکترا نمیگن به قابلیت عملی کردن دانش میگن. تخصص اون مکانیک ماهر که ماهی 20 تومن درمیاره ارزشش خیلی بیشتر از اون فوق لیسانس آبیاری بیکاره که فقط تنها کاری که کرده تو 7 سال ورق زدن کتاب و امتحان دادن بوده. بعد از دانشگاه میان بیرون میگن کار نیست.
شما اگه تخصص داشتی تو رشتت قبل کنکور(تخصص در دروسی که در دبیرستان یاد میگرفته) هیچ وقت مجبور نبودی بری همچین رشته ای برای فرار از سربازی. اگر در زندگی هم تخصص داشت به جای دانشگاه و تلف کردن عمر میرفت سربازی 5 سال هم پیش یه مکانیک کار میکرد بعد از 7 سال میشد متخصص. خودتون قیاس کنید فرق زندگی در این دو حالت رو.
باز هم تکرار میکنم در همین خراب شده تخصص داشته باشی درآمد بالای 3 تومن تضمین شدست کامل. متخصص باشی که دیگه کلا بدون مشکل زندگی میکنی.
اون رفیقم از دوره لیسانسش و از ترم اول ک با هم همکلاس بودیم تا آخرین روز تحصیلش آزمایشگاه و کار عملی جز واحدهای اصلی و مهم رشتمون و رشتش ک رفت ارشدشو گرفت بود یعنی چی یعنی از روز اول هم درس هم کار اونم ساعتها واحد عملی حتی برای تکمیل پایان نامش تو آزمایشگاه دانشگاه تهران مواد اولیه نداشت و با هزار بدبختی از خارج خریدن اگه کار تو آزماسشگاه تخصصی رو بهش مهارت عملی نمیگن چی میگن؟تو کلا یه آدم علافی هستی 24 ساعته اینجایی و تمام حرفات هم از رو شکم سیری و چون خودت دزدی میخوای ثابت کنی نه دزدی نیست کارهای هوشمندانست همه میتونن با هوششون پیشرفت کنن

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اون رفیقم از دوره لیسانسش و از ترم اول ک با هم همکلاس بودیم تا آخرین روز تحصیلش آزمایشگاه و کار عملی جز واحدهای اصلی و مهم رشتمون و رشتش ک رفت ارشدشو گرفت بود یعنی چی یعنی از روز اول هم درس هم کار اونم ساعتها واحد عملی حتی برای تکمیل پایان نامش تو آزمایشگاه دانشگاه تهران مواد اولیه نداشت و با هزار بدبختی از خارج خریدن اگه کار تو آزماسشگاه تخصصی رو بهش مهارت عملی نمیگن چی میگن؟تو کلا یه آدم علافی هستی 24 ساعته اینجایی و تمام حرفات هم از رو شکم سیری و چون خودت دزدی میخوای ثابت کنی نه دزدی نیست کارهای هوشمندانست همه میتونن با هوششون پیشرفت کنن
یعنی دوست شما الان با لیسانی نانو تو رشته شیمی بیکاره؟ تا جایی که من میدونم شیمی در بخش رنگ و پلیمر خواهان بسیاری داری در کارخونهای کشور . اونهم با درامد بالا.
مگر اینکه شما بلافاصله پس از خروج از دانشگاه انتظار درآمد بالا داشته باشید فقط به حکم درس خواند. در همون کشورهای اونور اب هم بعد از دانشگاه هر جایی که برای کار بروید یه مدت باید بدون حقوق بعنوان تست کار کنید.
از کلام من و شما هم مشخص هست کی الافه . من دارن نون تخصصم رو میخورم کار و زندگی و ساعت کارم دست خودمه، الحمدالله زندگی هم باهام خیلی خوب تا میکنه. تا حالام از همه طلبکار شدم و به کسی بدهی نداشتم کلاه کسی رو هم برنداشتم. دزدی هم نکردم. هر کسی هم باهام کار کرده کاملا راضی بوده و بعد از خداحافظی هم کلی تشکر....

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,815
خانه o_O . میدونی ونه خریدن تو امریکا مثل لمبورگینی خریدن تو ایرانه که اینجور میگی ؟:general106:
نرخ بهره و سود وام بانکی در آمریکا و اروپا در مورد خرید خانه و همین طور ماشین یا وسایل منزل با ایران مقایسه کن
باشد که رستگار شویم

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
مهندس در کارش تخصص داشته باشه فقط نمیره سراغ مترو. میره بیرون هزار تا شرکت هستند که باهاشون کار کنه.
اون کسی که فقط و فقط یک جا باید بره کار کنه اونهم در سطح کارشناسی متخصص نیست. البته نقطه نظر هر کسی از زندگی و راحت زندگی کردن فرق میکند. راحت زندگی کردن از نظر یک نفر ممکن است حقوق 2 میلیونی و رفتن ساعت 5 به خانه باشد و ممکن است نفر دیگر فقط و فقط درآمد برایش مهم باشد ولاغیر.
من هم دوستان بسیاری دارم از دوران دانشگاه که در اروپا یا کانادا و یا امریکا زندگی میکنند. اما در واقعیت فقط یکی از آنها درآمد بالای 15 هزار دلاری در ماه دارد که البته بخاطر تخصص بسیار بالای اوست و لاغیر.
بقیه تا جایی که من میدانم تبدیل به یک ماشین کسب درآمد شدنه اند آنهم فقط برای خرید ماشین متوسط، زندگی متوسط و درآمد متوسط.
خیلی دوست دارم بدانم دوست شما در حال حاضر مشغول چه کاری هستند.
شرکت های دیگه یا بخور بخور دارند یا بعد 2 ماه میندازنت بیرون!یه شرکتی بود واسه یه طرح عمرانی 10 میلیارد پول گرفته بود 1 میلیارد هزینه کرد بقیه اش خودش خورد!آدم لذت میبره از این کشور!فعلا همین مهندس شغل و درامد خوبی داره اونجا!بنده خدا تو ایران از صبح ساعت 7 تا ساعت 7 عصر کار میکرد!
برادر من بالای 15 هزار دلار درامد فوق عالی هست!اونجا کسی ماهی با کسر مالیات درامد 6 هزار دلاری داشته باشه هم درامد خیلی خوبی محسوب میشه بالای 10 هزار دلار که فوق العاده است.ما به 6 هزارتاشم راضی هستیم!:D
والا خیلی ها همین زندگی متوسط تو ایران رو هم نمیتونن داشته باشند.زندگی متوسط اونجا با اینجا فرق داره.
من فعلا دانشجو هستم رشته ام بماند!میخوام برای دکترا برم کانادا یا امریکا.
داداش جنگ نکنید!
هر کسی دروغ بگه در واقع داره خودش گول میزنه.مثلا کسی بگه n میلیون درامد دارم چه ضرری برای ما داره؟
کاش درست کار کنه ماهی 1 میلیارد درامد داشته باشه ما از خدامون هست این افراد تو جامعه موفق بشن تا کشور از این وضعیتی که داره نجات پیدا کنه گرچه بعید میدونم اون روز ما زنده باشیم!

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
یعنی دوست شما الان با لیسانی نانو تو رشته شیمی بیکاره؟ تا جایی که من میدونم شیمی در بخش رنگ و پلیمر خواهان بسیاری داری در کارخونهای کشور . اونهم با درامد بالا.
مگر اینکه شما بلافاصله پس از خروج از دانشگاه انتظار درآمد بالا داشته باشید فقط به حکم درس خواند. در همون کشورهای اونور اب هم بعد از دانشگاه هر جایی که برای کار بروید یه مدت باید بدون حقوق بعنوان تست کار کنید.
از کلام من و شما هم مشخص هست کی الافه . من دارن نون تخصصم رو میخورم کار و زندگی و ساعت کارم دست خودمه، الحمدالله زندگی هم باهام خیلی خوب تا میکنه. تا حالام از همه طلبکار شدم و به کسی بدهی نداشتم کلاه کسی رو هم برنداشتم. دزدی هم نکردم. هر کسی هم باهام کار کرده کاملا راضی بوده و بعد از خداحافظی هم کلی تشکر....
فوق لیسانس نه لیسانس,من خودم بهترین نمره هام مال آزمایشگاه بود اصلا خوراکم بود هر جا رفتم لیست بلند بالای منتظران تو صف نشونم دادن بعد گفتم کارم خوبه میگن کجای کاری فوق لیسانسش اینجا کارگر امثال آدمهای مثل تو ک یا ساده لوحن یا دزد هم میای میگی نه دروغ ب جهنم ک باور نمیکنی مگه میخ آهنی تو سنگ میره

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,815
تفاوت تخلفات مالی در اونجا و اینجا
اینجا: دزدی، اختلاس، کلاهبرداری، رشوه و...
اونجا: فرار مالیاتی
علتش به قوانین و نظارت و اجراء قوانین بر میگرده

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
فوق لیسانس نه لیسانس,من خودم بهترین نمره هام مال آزمایشگاه بود اصلا خوراکم بود هر جا رفتم لیست بلند بالای منتظران تو صف نشونم دادن بعد گفتم کارم خوبه میگن کجای کاری فوق لیسانسش اینجا کارگر امثال آدمهای مثل تو ک یا ساده لوحن یا دزد هم میای میگی نه دروغ ب جهنم ک باور نمیکنی مگه میخ آهنی تو سنگ میره
100% تمام کسانی که اینجا پول درمیارن آدمای سالمی نیستند ولی اینکه الزاما بگیم هر کی درآمد داره دزده یه حرف بسیار بیمنطق و به دور از عقل هست.
برای بار هزارم بستگی داره به اینکه کسی تخصص داشته باشه یا نه. همین الان بازاریاب داریم حقوق پایش 700 تومنه ولی ماهی 5 تا 7 تومن برمیداره. دزدی هم نمیکنه. کارش هم کلا بیرون شرکت هست.
درسته که خیلی شرکتها به فکر سوء استفاده از کارکناشون هستند اما آدم متخصص منتظر نمیمونه کسی دهنش رو سرویس کنه سه شماره محل کارش رو عوض میکنه. چون میدونه همه بهش نیاز دارند.
تخصص باشه میشه سیستم آویزون آدم بشه نه ادم آویزون سیستم.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
من نقطه نظر آدمها در پیتی رو گفتم نه نقطه نظر خودم رو. اگر از دید من همه ادمها کلاه بردار بودند که اصلا چیزی رو در پیتی مطرح نمیکردنم.
متن رو کامل بخونید سوتی ندید پایینش گفتم دنبال اثبات برهان خلف قضیه هستم.

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
اشتباهت اینجاست که داری با ایران مقایسه میکنی!
هر وقت استانداردهای زندگی ما مثل امریکا شد قیمت های خونه های تهران باید اینقدر ارزش داشته باشه.
شهری که بارها جزو بدترین شهرهای دنیا شناخته شده چرا باید اینقدر گرون باشه؟یه خونه معمولی باید حداقل 500 میلیون بدی بهش.
با این قیمت ها نباید انتظار داشت کسی درست کار کنه.
الان کوجا گوفته که تهران جوز بدترین شهر های دونیاست o_O:general112: . یه امار بده ببینیم ما هم :general408: . والا 2008 تهران شد دومین شهر برتر دنیا تو حمل و نقل و ترانسپورت

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
کی گفته نظر من عوض شده. پول دراوردن تکنیک میخواد و هوش سرشار. من گفتم ماهی 10 تومن کسی نمیده به مهندسی که پای ساختمونه.
مدیر پزوژه مترو به اون عظمت 6 تومن میگیره با اون همه سابقه و تخصص. اونوقت برا ساخت یه ساختمون 5 طبقه ماهی 10 تومن؟
نخیر یه ساختمون 5 طبقه نیست !
دو بلوک 5 طبقه مسکونی با دو طبقه پارکینگ با متراژ های 150 تا 190 متر + یه ساختمون 5 سبقه با دو طبقه پارکینگ تک واحدی با متراژ حدودا 180 متر .
ساختمون 5 طبقه ساده طرف اگه خیلی هنر کنه برای 2 سال بیشتر از 130 140 تومن گیرش نمیاد . یعنی حدودا ماهی 5 تا 6 تومن .

Last edited:

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
الان کوجا گوفته که تهران جوز بدترین شهر های دونیاست o_O:general112: . یه امار بده ببینیم ما هم :general408: . والا 2008 تهران شد دومین شهر برتر دنیا تو حمل و نقل و ترانسپورت
داداش 20:30 گفته بوده احتمالا؟!یادمه یکی از مسئولین گفته بود زیباترین مترو جهان برای تهران هست!:general304:
من چنتا لینک معتبر میدم کسایی که میخوان واقعیت ببینن خودشون میدونن چه خبره و کسایی که خودشون به خواب زدن نمیشه بیدار کرد!
البته از اونجایی که این سایت ها در اختیار استکبار جهانی هستند انتظار ندارم ایرانی ها حرف های دشمن جدی بگیرند!
http://www.businessinsider.com/worst-cities-in-the-world-2011-2?op=1
http://www.telegraph.co.uk/property...10-worst-cities-to-live-in.html?frame=2311060
http://www.independent.co.uk/news/world/the-10-worst-cities-in-the-world-to-live-in-8790121.html
http://www.smartplanet.com/blog/solving-cities/top-10-best-and-worst-cities-to-live/

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
داداش 20:30 گفته بوده احتمالا؟!یادمه یکی از مسئولین گفته بود زیباترین مترو جهان برای تهران هست!:general304:
من چنتا لینک معتبر میدم کسایی که میخوان واقعیت ببینن خودشون میدونن چه خبره و کسایی که خودشون به خواب زدن نمیشه بیدار کرد!
البته از اونجایی که این سایت ها در اختیار استکبار جهانی هستند انتظار ندارم ایرانی ها حرف های دشمن جدی بگیرند!
http://www.businessinsider.com/worst-cities-in-the-world-2011-2?op=1
http://www.telegraph.co.uk/property...10-worst-cities-to-live-in.html?frame=2311060
http://www.independent.co.uk/news/world/the-10-worst-cities-in-the-world-to-live-in-8790121.html
http://www.smartplanet.com/blog/solving-cities/top-10-best-and-worst-cities-to-live/
اتفاقا شوما متروی خیلی جاهای دیگه رو ببینین میفهمین متروی تهران زیباست . نه زیباترین اما زیباست و مدرن.
بعدش من لیست اینا رو اصلا ندیدم اما دومی و سومی روزنامه های تندروی جناح محافظه کار انگلیسن که با عمه ی خودشونم مشکل دارن .
این امار ملاک نیست زیاد مثلا دیروز امار اومد رفاهیات زندگی ایران 107 هست ضعیف تر از یمن و الجزایر . نصف مردم این دو کشور حقوق ماهیانه 50$ میگیرن . این امار ها دقیق نیست زیاد توجه نکنید شوما

پ.ن : تا الان فک میکردم اینجا پاتوقه :D:p

بابای سعید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
204
من شرط بندی لازم ندارم. خواستم برم دفترش با هم صحبت کنیم که پیچید. البته باز هم نمیشه بگم 100% میشه گفت به این خاطر کسی دروغ میگه. بعضی چیز ها رو هم راست میگه.
الان مثلا فلانی بگه به من تو کلا همه چیزت دروغه. در واقع من هیچ نیازی به اثبات خودم ندارم. من زندگی خودم رو دارم ، تفریحات خودم رو دارم،هیچ عقده گمشده ای ندارم که بخوام تو پیتی ثابت کنمش.
حالا به خاطر این اثبات بیام ادرس بدم به کسی که اصلا نمیدونم کی هست بیاد محل کارم؟ شما باشی این کار رو میکنی؟
درست متوجه مطلب نشدی
قضیه صد میلیون تومن هست! اصلا کی اهمیت میده افتک خالی ببنده یا راست بگه! 100 میلیون رو بچسب

بعد از ثبت قرار داد تو دفتر خونه می تونی بری شرکتش و حضوری باهاش صحبت کنی و اصلا از همونجا جلوی جشم خودت به اکانتش لاگین می کنه, ولی اول قرارداد باید تنظیم بشه

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
اتفاقا شوما متروی خیلی جاهای دیگه رو ببینین میفهمین متروی تهران زیباست . نه زیباترین اما زیباست و مدرن.
بعدش من لیست اینا رو اصلا ندیدم اما دومی و سومی روزنامه های تندروی جناح محافظه کار انگلیسن که با عمه ی خودشونم مشکل دارن .
این امار ملاک نیست زیاد مثلا دیروز امار اومد رفاهیات زندگی ایران 107 هست ضعیف تر از یمن و الجزایر . نصف مردم این دو کشور حقوق ماهیانه 50$ میگیرن . این امار ها دقیق نیست زیاد توجه نکنید شوما

آره اینا دروغه شما خواهشا بیا ایران زندگی کن با هم حرف بزنیم.ماهانه 5000 دلار درامد دارن مردم ما!خودمون گول نزنیم اینا واقعیته.
یکم سرچ کردن بد نیست.کثیف بودن مترو و له شدن و فرهنگ مردم به کنار.

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018

:eek::eek::eek::D
دیگه من چیزی نمیتونم بگم!نه بابا پاتوق بود تاپیک همون روز اول بسته میشد.:D

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
آره اینا دروغه شما خواهشا بیا ایران زندگی کن با هم حرف بزنیم.ماهانه 5000 دلار درامد دارن مردم ما!خودمون گول نزنیم اینا واقعیته.
یکم سرچ کردن بد نیست.کثیف بودن مترو و له شدن و فرهنگ مردم به کنار.
درسته مردم 5هزار تا درامد ندارن اما بحث تاپیک به جایی کشیده شده که سوال اینه که ایا تو ایران میشه موفق شد یا نه از لحلظ مالی؟ من میگم که تا حدی (به فرض 400 500 میلیون تومن سرمایه) میشه با تلاش موفق شد اما مافیایی بودن کشور باعث شده که برای اون بیشتر داشتن لازمش کمی انحرافه متاسفانه . اما برای زندگی خوب داشتن میشه تو ایران تلاش کرد.

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,464
100تومن رو زدی به جیب 1% من حق السکوت میگیرم
جوابت بسیااااااار رندانه بود
ایهام و کنایه و همه صنایع ادبی رو توش گذاشتی:D:general711:
یه درصدم من میگیرم 98 درصد بقیش واسه خودش

بالا