برگزیده های پرشین تولز

...:: افزایش قد واقعی ::...

بنظر شما راهی واقعی جهت افزایش قد وجود داره؟

• آری

Votes: 8 42.1%
  • نه

Votes: 11 57.9%

• Total voters
    19

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
درود
بنظرتون راهی واقعی جهت افزایش قد وجود داره؟
توی سن من که حدوداً 26 هستم و وقت و حوصله زیادی هم برای این کار ندارم.
شنیدم با یوگا میشه تو این سن هم چندین سانت بلندتر شد آیا حقیقت داره؟
لطفاً روشهای مرسوم بیخود که تو نت پره رو اینجا مطرح نکنید مثل کشش استخوانها و داروهای هورمونی و ...
روشهای متفاوت و جدیدی که نتیجه شو خودتون به چشم دیدید.
لطفاً واقع بین باشید.
ممنون

poorya_2

Registered User
لایک‌ها
1,014
من قبلا که بدنسازی میرفتم روی این موضوع زیاد تحقیق گردم و فقط به 1 نتیجه رسیدم

صفحات رشد استخوانی بعد از 18 سالگی (بعضی وقتها یکی دو سال دیرتر یا زودتر) بسته میشن ، و هیچ چیزی نمیتونه توی رشد قد انسان تاثیر بزاره

اگه واقع بین باشیم >>> جواب >>> خیر

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614

PETO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
فکر نکنم دیگه بشه !

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
مهمترین مسئله موفقیت هست . مثلا یکی مث serdar ortac چه نیازی داره قدش بلند باشه ؟ اصلا چه اهمیتی میده به قدش . کی اهمیت میده به قد کوتاه اون .

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
قد من 160 هست بعد از بسته شدن صفحات رشد بطور مطلقشما رشد طولی نخواهید داشت ورزش دارو و.... همه بیفایده هستند مغز من اصلا نمیداند هورمون رشد چیست که بخواهد ترشهش کند باید چند سال قبل از بسته شدن صفحات شد از هورمون رشد استفاده کنید اگر دکتر گفت نمیخواد/لازم نیست *** هم حسابش نکنید و استفاده کنید

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
آدم وختی مشهور و محبوب بشه هر چی داره میشه الگوی جهان حتی اگه اونا از نظر خودش عیب و ایراد باشه
مثلا سیلوستر استالونه تا قبل شهرت آدم گوشه گیری بوده همیشه فکر میکرده به خاطر تنبلی صورتش و نوع حرف زدن تا آخر عمر مثل آدمای بیچاره از هیج چیزی نمیتونه لذت ببره و ....

ولی الان ببین کجاست ؟ خیلی ها دوست دارم عیب اونو داشته باشن تا شبیهش بشن

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
اما میشه راه حلش رو پیدا کردم!
تست کردم همینجا نتیجه رو میگم، قطعاً مدت نسبتاً زیادی طول میکشه.
اینقدر هم کتابهای موفقیت و این چیزها رو نخونید، خیلیهاش حربه تبلیغاتیه...
دیگه هر ننه قمری هم میدونه قد بلند چقدر توی افزایش اعتماد بنفس تأثیر مثبت داره.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
من قدم 173، با اینکه جنوب قدها واقعاً کوتاهتره باز خیلی احساس کوتاهی میکنم.
پ.ن: میگن قد متوسط جهانی 183.

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
اما میشه راه حلش رو پیدا کردم!
تست کردم همینجا نتیجه رو میگم، قطعاً مدت نسبتاً زیادی طول میکشه.
اینقدر هم کتابهای موفقیت و این چیزها رو نخونید، خیلیهاش حربه تبلیغاتیه...
دیگه هر ننه قمری هم میدونه قد بلند چقدر توی افزایش اعتماد بنفس تأثیر مثبت داره.

میشه به بنده هم بگی

a.j

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
میشه افزایش پیدا کنه توهرسنی

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد احتمالا کار سخت و زمان بریه ولی امکان پذیره! به عنوان مثال یکیش عمل leg lengthening هست. (اگر توسط پزشک اینکاره انجام بشه وگرنه توسط پزشکای ایرانی انجام بشه احتمالا باید با پاهات خداحافظی کنی) من خودم قد خالصم 180ـه ولی بنظرم 185 بهترین قده و میخوام 5 سانت بدون روش هایی مثل عمل کردن اضافه کنم که بنظرم امکان پذیره چون اعتقاد دارم کار نشد نداره.

من قدم 173، با اینکه جنوب قدها واقعاً کوتاهتره باز خیلی احساس کوتاهی میکنم.
پ.ن: میگن قد متوسط جهانی 183.
اندازه قد, کشور با کشور فرق میکنه:https://en.wikipedia.org/wiki/Human_height کشورهای اروپایی قدبلندترین و اسیایی ها قد کوتاه ترین کشورهای جهان هستن. بنظرم بهترین قد 10-12 سانتیمتر بالاتر از قد متوسط اون کشوره.
متوسط قد هلندیا 185ـه و من اونجا قد کوتاه حساب میشم. متوسط قد در ایران احتمالا باید اندازه قد شما 173 باشه. یعنی ~پنجاه درصد مردان ایرانی از شما بلندترن.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
در مورد راه های عادی افزایش قد هم عرض کنم اگر قد شما واقعا 173 هست لب مرزه. این رو میگم چون زیاد میبینم ملت در مورد قدشون دروغ میگن طرف قدش 177 هم نیست با افتخار میگه 185 هستم. قد واقعی به قدی میگن که بدون کفش 7 ساعت بعد از بیدار شدن از خواب اندازه گیری بشه چون قد ادم بدلیل فشرده شدن ستون فقرات در طول روز 2 سانتی متری (بعضیا بیشتر) کاهش پیدا میکنه. در صبح وقتی ادم از خواب بیدار میشه قد در حداکثر مقدار خودش قرار داره ولی در شب وقتی میخواد بخوابه به حداقل مقدار خودش میرسه.
شما با قد 173 سانتی متر ممکنه کوتاه بنظر برسی ولی کافیه 3 سانتی متر به قدت اضافه بشه تا از قلمرو قد کوتاه ها خارج بشی. (الفرار) فکر نمی کنم در ایران به کسی که قدش 176 هست قد کوتاه بگن.
در مورد یوگا باید خدمتتون عرض کنم که هیچ ورزشی در سن شما روی قد تاثیر نداره. فقط نکته ای که هست ورزش های کششی مثل یوگا (حرکت هایی که مربوط به ستون فقرات میشه مثل کبرا) باعث میشه فشرده شدن ستوان فقرات در طول روز به حداقل مقدار خودش برسه و قد در ماکزیمم مقدار خودش باشه و حتی اگر افزایش قدی هم از طریق ورزش کششی بدست بیاد موقتیه و وقتی چند هفته ورزش انجام نشه دوباره ادم به پله اول برمیگرده.
ورزش کردن فقط در یکجا برای افزایش قد بدرد میخوره اونم زمانیه که نحوه ایستادن ضعیف باشه. یکی از راه های افزایش قد قوی کردن نحوه ایستادن هست. برای مثال اگر شما دارای مشکلات انحنای ستون فقرات مثل گودی کمر, قوز, اسکولیوز... و پاها مثل پای ضربدری پرانتزی و... باشید میتونید با حل این مشکلات و قوی کردن نحوه ایستادنتون قدتون رو افزایش بدید حتی اگر قدتون از نظر متری هم افزایش پیدا نکنه مهم نیست چون نحوه ایستادن خیلی مهمه. اگر دو نفر باشن با قد 180 سانتی متر اونی که نحوه ایستادنش قویه جذاب تر و قد بلندتر بنظر میرسه. در عکس زیر میتونید بعضی از مشکلات ایستادن رو ببینید:
350x252px-LL-f475384a_Anterior20Pelvic20Tilt20Guide20and20Treatment.jpeg

در این عکس مشکل Anterior Pelvic Tilt از اهمیت بالاتری نسبت به بقیه برخورداره یعنی اگر همچین مشکلی داشته باشید راحت میتونید روی افزایش قد با فیکس کردنش حساب باز کنید. در این مشکل با چرخش لگن, معمولا باسن از عقب و شکم از جلو میزنه بیرون و باعث میشه قد ادم کوتاه تر بشه.
220px-PostureFoundationGarments04fig1.png

متد بعدی برای افزایش قد استفاده از فشنه.
کفش: با پوشیدن کفش های بوتی, پاشنه بلند و پاشنه مخفی حداقل میتونید 2-3 سانتی متر به قدتون اضافه کنید. برد پیت 179-180 سانتی متری وقتی همیشه کفش های elevator و پاشنه دار میپوشه و حداقل 5 سانتی متر میاد بالا:
brad_pitt_elevator_shoes.jpg

مو: موهاتون رو بالا بزنید و حداقل 2-3 سانتی متری قدتون رو افزایش بدید. جاستین بیبر 170 سانتی متری وقتی حداقل 5 سانتی متر با موهاش اومده بالا:
beiber-height-hair.jpg

لباس: لباس های راه راه عمودی باعث خطای دبد میشن و ادم قد بلندتر بنظر میرسه:
vertical-stripes-make-you-look-taller.jpg

این دو روش یعنی قوی کردن نحوه ایستادن و استفاده از فشن راحت ترین راه های افزایش قد هستند.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
در مورد راه های عادی افزایش قد هم عرض کنم اگر قد شما واقعا 173 هست لب مرزه. این رو میگم چون زیاد میبینم ملت در مورد قدشون دروغ میگن طرف قدش 177 هم نیست با افتخار میگه 185 هستم. قد واقعی به قدی میگن که بدون کفش 7 ساعت بعد از بیدار شدن از خواب اندازه گیری بشه چون قد ادم بدلیل فشرده شدن ستون فقرات در طول روز 2 سانتی متری (بعضیا بیشتر) کاهش پیدا میکنه. در صبح وقتی ادم از خواب بیدار میشه قد در حداکثر مقدار خودش قرار داره ولی در شب وقتی میخواد بخوابه به حداقل مقدار خودش میرسه.
شما با قد 173 سانتی متر ممکنه کوتاه بنظر برسی ولی کافیه 3 سانتی متر به قدت اضافه بشه تا از قلمرو قد کوتاه ها خارج بشی. (الفرار) فکر نمی کنم در ایران به کسی که قدش 176 هست قد کوتاه بگن.
در مورد یوگا باید خدمتتون عرض کنم که هیچ ورزشی در سن شما روی قد تاثیر نداره. فقط نکته ای که هست ورزش های کششی مثل یوگا (حرکت هایی که مربوط به ستون فقرات میشه مثل کبرا) باعث میشه فشرده شدن ستوان فقرات در طول روز به حداقل مقدار خودش برسه و قد در ماکزیمم مقدار خودش باشه و حتی اگر افزایش قدی هم از طریق ورزش کششی بدست بیاد موقتیه و وقتی چند هفته ورزش انجام نشه دوباره ادم به پله اول برمیگرده.
ورزش کردن فقط در یکجا برای افزایش قد بدرد میخوره اونم زمانیه که نحوه ایستادن ضعیف باشه. یکی از راه های افزایش قد قوی کردن نحوه ایستادن هست. برای مثال اگر شما دارای مشکلات انحنای ستون فقرات مثل گودی کمر, قوز, اسکولیوز... و پاها مثل پای ضربدری پرانتزی و... باشید میتونید با حل این مشکلات و قوی کردن نحوه ایستادنتون قدتون رو افزایش بدید حتی اگر قدتون از نظر متری هم افزایش پیدا نکنه مهم نیست چون نحوه ایستادن خیلی مهمه. اگر دو نفر باشن با قد 180 سانتی متر اونی که نحوه ایستادنش قویه جذاب تر و قد بلندتر بنظر میرسه. در عکس زیر میتونید بعضی از مشکلات ایستادن رو ببینید:
350x252px-LL-f475384a_Anterior20Pelvic20Tilt20Guide20and20Treatment.jpeg

در این عکس مشکل Anterior Pelvic Tilt از اهمیت بالاتری نسبت به بقیه برخورداره یعنی اگر همچین مشکلی داشته باشید راحت میتونید روی افزایش قد با فیکس کردنش حساب باز کنید. در این مشکل با چرخش لگن, معمولا باسن از عقب و شکم از جلو میزنه بیرون و باعث میشه قد ادم کوتاه تر بشه.
220px-PostureFoundationGarments04fig1.png

متد بعدی برای افزایش قد استفاده از فشنه.
کفش: با پوشیدن کفش های بوتی, پاشنه بلند و پاشنه مخفی حداقل میتونید 2-3 سانتی متر به قدتون اضافه کنید. برد پیت 179-180 سانتی متری وقتی همیشه کفش های elevator و پاشنه دار میپوشه و حداقل 5 سانتی متر میاد بالا:
brad_pitt_elevator_shoes.jpg

مو: موهاتون رو بالا بزنید و حداقل 2-3 سانتی متری قدتون رو افزایش بدید. جاستین بیبر 170 سانتی متری وقتی حداقل 5 سانتی متر با موهاش اومده بالا:
beiber-height-hair.jpg

لباس: لباس های راه راه عمودی باعث خطای دبد میشن و ادم قد بلندتر بنظر میرسه:
vertical-stripes-make-you-look-taller.jpg

این دو روش یعنی قوی کردن نحوه ایستادن و استفاده از فشن راحت ترین راه های افزایش قد هستند.
آقا واقعاً ممنون سرم شلوغه، خلوت شم برمیگردم ادامه میدیم.

poole-irani.blogfa.com

Registered User
لایک‌ها
24
i
درود
لطفاً روشهای مرسوم بیخود که تو نت پره رو اینجا مطرح نکنید مثل کشش استخوانها و داروهای هورمونی و ...
لطفاً واقع بین باشید.
ممنون
همه این پاسخ ها رو بریز دور دوست من.
اگه واقعا می خوای رشد قامت بعد از اتمام سن رشد بدون قرص و دارو و جراحی رو تجربه کنی، بهتره فقط روی پست زیر کلیک کنی تا سرنوشت قامتت متحول بشه
https://forum.persiantools.com/thre...گی،-حتی-برای-بلند-قامتان-حتما-بخوانید.938941/

poole-irani.blogfa.com

Registered User
لایک‌ها
24
ه
درود
لطفاً واقع بین باشید.
ممنون
اگر واقعا می خوای که افزایش قد بدون دارو، جراحی و هر وسیله اضافی رو شاهد باشی بهتره پست زیر رو یه مطالعه ای بکنی تا تحول قامتی خودت رو در 3ماه رقم بزنی.
https://forum.persiantools.com/thre...گی،-حتی-برای-بلند-قامتان-حتما-بخوانید.938941/

poole-irani.blogfa.com

Registered User
لایک‌ها
24
اگر واقعا می خوای که افزایش قد بدون دارو، جراحی و هر وسیله اضافی رو شاهد باشی بهتره پست زیر رو یه مطالعه ای بکنی تا تحول قامتی خودت رو در 3ماه رقم بزنی.
فکر نکنم دیگه بشه !

بالا