برگزیده های پرشین تولز

افزایش قیمت خدمات پست از 3 خرداد 1401

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
دیگه نیاز به شرح بیشتر هم نداره ولی قیمت پست الان از تیپاکس هم بالاتر رفته

تعرفه-خدمات-پستی-2-620x447.jpg

یک عدد فن پردازنده که دقیقا 3 روز پیش از فروشگاه زیر خریداری کردم، هزینه پست رو نوشته بودن 25 تومن ولی بدون بیمه 35 تومن شده بود

فکر می کنم آسیب زیادی به کسب و کار بخوره

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
خیلی آسیب میخوره به کسب و کارهای آنلاین و نتایجش را میشه از همین حالا مشاهده کرد.
البته به نظرم به مرور و پس از گذشت چند ماه این هزینه عادی خواهد شد با توجه به تورم

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
اینا اینقدر زرنگ هستن حتما باید مرسوله در کارتن خودشون قرار بگیره با کلی کاغذ اضافه خوب وزن میره رو 800 به بالا گرم

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
اتفاقا همین چند روز پیش از شهریار به گرمسار یک جعبه کیس ارسال کردیم، نه کارتن رو قبول می کرد و نه هر چی می گفتیم پیشتازش نکن زیر بار می رفت! و حدود 100 تومن شد هزینه پستی برای مسافتی که به 180 کیلومتر نمی رسه و برای یک کیس کم ارزش DDR2

تو استان تهران دقیقا اوضاع این طوریه و مجبورت می کنن تو کارتن خودشون باشه ولی تو شهرستان اصلا کاری به کارتن ندارند و تو گونی! هم جابه جا می کنند
با ماژیک بالای گونی آدرس فرستنده رو می نویسن و یک خط زیرش می کشن و زیر خط هم آدرس گیرنده رو و خودشون پست سفارشی ثبت می کنن تا هزینش آه از نهاد طرف درنیاره

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753

پست هیچ جای ایران به هیچ وجه نمی تونه قیمت بیشتر بگیره چون فقط پرداخت کارتی هست

من تا به حال چندین بار ثبت شکایت کردم، هیچ کدوم به نتیجه نرسیده

یک بار برای یک مادربرد DDR3 775 که کلا تاب ورداشته بود و خراب شده بود
یک بار برای یک مادربرد 1155 که گوشش شکسته بود و معیوب شده بود
یک بار برای یک پرینتر که به مقصد سر راست نرسیده بود و برگشت خورده بود
...
روی اون سه مورد ضرر سنگین دادم

شکایت هم ثبت می کنی همیشه جواب سر بالا می دن

قبلنا که سیستمش کارتی نبود، یک بار رفتم پست برای ارسال یک کیس کامپیوتر، مسئول باجه پست می گفت کارتون نداریم، رفتم از بخش بازیافت شهر یک دونه کارتن بخاری به هزار مکافات خریداری کردم برگشتم پست، همون مسئول باجه نگاه به کارتن کرد، یکدفعه چشمش برق زد! گفت این کارتن حیفه! به یکی از کارگرای پست گفت برید یک دونه کارتن کیس از تو انبار بیارید!!!! اومد کیس رو گذاشت تو کارتون کیس گرین (از کیس های خودشون) و ارسالش کرد، کارتن من رو هم برداشت واسه خودش بفروشه! :D:ROFLMAO:

قبلا بی حساب و کتاب بود الان بهتر شده

الان هم به قول دوستمون amir7310 بعد از چند ماه همه چی درست میشه (اصولا تو ایران تورم همه چیز رو درست می کنه)
چند وقته ارز ترجیحی 4200 رو حذف کردند و الان ارز خودشون روی 25000 هست و ارز بازار روی 31200 و قیمت دلار که برسه 50000 دوباره همون آش و همون کاسه هست

بالا