برگزیده های پرشین تولز

افزایش میزان رم کامپیوتر

car20

Registered User
لایک‌ها
2
سلام به همگی دوستان

مادر برد من ایسوس مدل p8h61/usb3 هستش و الان دو تا رم 4 گیگ با فرکانس 1333 ddr3 سیلیکون پاور روش هست .
از اونجایی که 8 گیگ رم توی بعضی نرم افزارهای شرکت ادوبی کم می اد تصمیم دارم مقدار رم رو دوبرابر کنم یعنی دو تا 4 رو بردارم دو تا 8 بگذارم .

اما رم ddr3 هشت گیگ با سرعت 1333 نیست توی بازار و اغلبشون سرعتشون 1600 هست .
سوال من اینه که آیا دو تا رم 8 با سرعت 1600 می تونم جایگزین کنم یا نه ؟

ممنون از همگی

توی مشخصات مادر برد برای رم نوشته شده :

2 x DIMM, Max. 16GB, DDR3 1333/1066 Hz Non-ECC, Un-buffered Memory
Dual Channel Memory Architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
* The maximum 16GB memory capacity can be supported with 8GB or above DIMMs. ASUS will update the memory QVL once the DIMMs are available in the market.
* Refer to www.asus.com or user manual for the Memory QVL (Qualified Vendors Lists).
* Due to OS limitation, when installing total memory of 4GB capacity or more, Windows® 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Install a 64-bit Windows® OS when you want to install 4GB or more memory on the motherboard.​

https://www.asus.com/Motherboards/P8H61USB3/specifications/

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
دوست عزیز از 1600 ساپورت نمیکنه ممکنه ب صورت هودکار باس رم رو بیاره رو 1333 یا ممکنه جواب نده بهتره قبلش با ی رم 1600 امتحان کنی

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام به همگی دوستان

مادر برد من ایسوس مدل p8h61/usb3 هستش و الان دو تا رم 4 گیگ با فرکانس 1333 ddr3 سیلیکون پاور روش هست .
از اونجایی که 8 گیگ رم توی بعضی نرم افزارهای شرکت ادوبی کم می اد تصمیم دارم مقدار رم رو دوبرابر کنم یعنی دو تا 4 رو بردارم دو تا 8 بگذارم .

اما رم ddr3 هشت گیگ با سرعت 1333 نیست توی بازار و اغلبشون سرعتشون 1600 هست .
سوال من اینه که آیا دو تا رم 8 با سرعت 1600 می تونم جایگزین کنم یا نه ؟

ممنون از همگی

توی مشخصات مادر برد برای رم نوشته شده :

2 x DIMM, Max. 16GB, DDR3 1333/1066 Hz Non-ECC, Un-buffered Memory
Dual Channel Memory Architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
* The maximum 16GB memory capacity can be supported with 8GB or above DIMMs. ASUS will update the memory QVL once the DIMMs are available in the market.
* Refer to www.asus.com or user manual for the Memory QVL (Qualified Vendors Lists).
* Due to OS limitation, when installing total memory of 4GB capacity or more, Windows® 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Install a 64-bit Windows® OS when you want to install 4GB or more memory on the motherboard.​

https://www.asus.com/Motherboards/P8H61USB3/specifications/
بله بدون مشکل نصب میشه ولی ممکنه سرعت به همون 1333 دانگرید بشه

بالا