برگزیده های پرشین تولز

افزونه های مورد نیاز وردپرس

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام دوستان
من چندین سال از دنیای سایت و وردپرس و... دور بودم
سوالم شاید خنده دار باشه ولی خب...

1. الان برای یه سایت افزونه های ضروری کدوما هستن؟ مثلا برای سئو هنوزم از همون Yoast SEO استفاده میشه؟!

2. با وجود رشد شبکه های اجتماعی آیا افزونه ای هم هست که بتونیم بصورت خودکار هر پستی که در سایت گذاشتیم در شبکه های اجتماعی هم منتشر بشه؟! یا باید دستی انجام بدیم؟

3. توصیه و راهنمایی دارید ممنون میشم بیان کنید.

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
افزونه سئو
اکیسمت
افزونه بهینه سازی، تجمیع و فشرده سازی css/js + با قابلیت کش استاتیک صفحات مختلف سایت

توی انتخاب قالب خیلی دقت کنید. گوگل به سرعت لود و بهینه بودن قالب اهمیت خیلی زیادی میده.
از جای معتبر و با کیفیت، هاست تهیه کنید. این قضیه روی سرعت پاسخ سرور تاثیر داره که از موارد مهم در فاکتور های گوگل هست

mohammadnn6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

افزونه های ضروری وردپرس زیاد هستش

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
افزونه سئو
اکیسمت
افزونه بهینه سازی، تجمیع و فشرده سازی css/js + با قابلیت کش استاتیک صفحات مختلف سایت

توی انتخاب قالب خیلی دقت کنید. گوگل به سرعت لود و بهینه بودن قالب اهمیت خیلی زیادی میده.
از جای معتبر و با کیفیت، هاست تهیه کنید. این قضیه روی سرعت پاسخ سرور تاثیر داره که از موارد مهم در فاکتور های گوگل هست

سلام دوست عزیز
برای سئو yoast اوکیه ، برای ریدایرکت کردن پلاگین redirection
برای قالب : آوادا و فلت سام خوبن ، برای سرعت سایت و کش شدن فایلها پلاگین wp-rocket اوکیه
سعی کنید موقع نصب قالب ، دمو رو نصب نکنید چون کلی صفحه و عکس باهاش نصب میشه که هاست رو اشغال میکنه . پلاگین های اضافی قالب رو حتما غیرفعال کنید تا سرعت سایت پایین نیاد و یه مورد دیگه اگر سایت فروشگاهی نیست و واجب نیست ، ووکامرس رو غیرفعال کنید اینهم بخاطر سرعت سایته

سلام و سپاس دوستان
خیلی کمکم کرد افزونه هایی که معرفی کردید.

یه نکته !
من برای راحتی کار از افزونه ( بارگذاری خودکار تصاویر و Easy Watermark ) استفاده میکنم
همونطور که میدونین اولی بدون نیاز به اینکه دونه دونه تصاویر رو آپلود کنیم بصورت خودکار در سرور آپ میکنه و دومی هم که لوگویی که میدیم رو برچسب میزنه روی عکس آپلود شده... من الان کلا 50 پست ارسال کردم در سایت ... البته پست های سایت حداقل 5-6 تصویر دارن
ولی متوجه شدم برای همین 50 پست حدود 400 مگ فضای هاست پر شده!!!
هاستی که دارم هم گرونه و با این اوصاف باید ارتقا بدم و هزینه مجدد و ...!

نکته ای که در مورد این افزونه بارگذاری خودکار تصاویر هست اینه که میاد در سایزهای مختلف تصاویر رو آپلود میکنه!
لطفا فایل ضمیمه رو مشاهده کنید
از یک تصویر 10 سایز رو آپلود میکنه! و الان سایت من که 50 تا پست داره 8654 تا عکس قسمت آپلود هاست قرار داره !!!!!!!!!!!!!
یه افزونه هم بود که حجم تصاویر رو کم میکرد wp smush اونم نصب کردم ولی خب همین که این تعداد رو آپلود میکنه بازم خیلی خیلی زیاد میشه...

ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم با این قضیه...

فایل های ضمیمه

• Screenshot 2021-02-12 181914.jpg
    Screenshot 2021-02-12 181914.jpg
    61.1 KB · نمایش ها: 5

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
سلام و سپاس دوستان
خیلی کمکم کرد افزونه هایی که معرفی کردید.

یه نکته !
من برای راحتی کار از افزونه ( بارگذاری خودکار تصاویر و Easy Watermark ) استفاده میکنم
همونطور که میدونین اولی بدون نیاز به اینکه دونه دونه تصاویر رو آپلود کنیم بصورت خودکار در سرور آپ میکنه و دومی هم که لوگویی که میدیم رو برچسب میزنه روی عکس آپلود شده... من الان کلا 50 پست ارسال کردم در سایت ... البته پست های سایت حداقل 5-6 تصویر دارن
ولی متوجه شدم برای همین 50 پست حدود 400 مگ فضای هاست پر شده!!!
هاستی که دارم هم گرونه و با این اوصاف باید ارتقا بدم و هزینه مجدد و ...!

نکته ای که در مورد این افزونه بارگذاری خودکار تصاویر هست اینه که میاد در سایزهای مختلف تصاویر رو آپلود میکنه!
لطفا فایل ضمیمه رو مشاهده کنید
از یک تصویر 10 سایز رو آپلود میکنه! و الان سایت من که 50 تا پست داره 8654 تا عکس قسمت آپلود هاست قرار داره !!!!!!!!!!!!!
یه افزونه هم بود که حجم تصاویر رو کم میکرد و ... اونم نصب کردم ولی خب همین که این تعداد رو آپلود میکنه بازم خیلی خیلی زیاد میشه...

ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم با این قضیه...
این موضوع مرتبط با قالبتون هست
قابلتون توی کد ها تعیین کرده که از هر تصویری که آپلود میکنید، چندین سایز مختلف بسازه تا در قسمت های مختلف قالب از اون استفاده کنه و نمایش بده
از نظر کدنویسی باید بدید تصحیح کنند (هم در قسمت نمایش و هم تنظیمات قالب در کدنویسی)

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
این موضوع مرتبط با قالبتون هست
قابلتون توی کد ها تعیین کرده که از هر تصویری که آپلود میکنید، چندین سایز مختلف بسازه تا در قسمت های مختلف قالب از اون استفاده کنه و نمایش بده
از نظر کدنویسی باید بدید تصحیح کنند (هم در قسمت نمایش و هم تنظیمات قالب در کدنویسی)

اینو الان تو تنظیمات افزونه wp smush دیدم!
بنظرتون نمیتونه از این باشه؟!

فایل های ضمیمه

• Screenshot_2021-02-12 پیشخوان ‹ — وردپرس.png
    Screenshot_2021-02-12 پیشخوان ‹ — وردپرس.png
    32 KB · نمایش ها: 6

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
اینو الان تو تنظیمات افزونه wp smush دیدم!
بنظرتون نمیتونه از این باشه؟!
اون اندازه ها همگی توسط قالب تعیین شدن. اگر دقت کنید از اسمشون هم مشخصه
شاید این افزونه بتونه جلوی ایجاد اون سایز هارو بگیره. دقیق نمیدونم (ولی فکر کنم wp smush فقط میپرسه که اون سایز هارو بهینه کنه یا نه و جلوشو نمیگیره)

با یسری کد ساده داخل function میشه ساخت سایز های مختلف رو غیرفعال کرد. مثل:
ولی من این راه رو توصیه نمیکنم. چون در صورت انجام اینکار، باعث میشید که قالب نتونه از سایز های مشخص شده استفاده کنه و در عوض از سایز های بزرگتر و اصلی استفاده میشه که ممکنه باعث افزایش حجم صفحاتتون(و کاهش سرعت لود) و همچنین بهم خوردن استایل بشه
بهتره این موضوع هم از نظر کدنویسی و هم از نظر استایل قالب اصلاح بشه و بجای چندین سایز، یک سایز میانه انتخاب بشه تا بجای سایز های قبلی استفاده بشه

بالا