برگزیده های پرشین تولز

افسردگی

Kid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دارویی که شما یا اطرافیان شما استفاده کردن و نتیجه گرفتن رو معرفی کنید.

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
بستگی داره افسردگیت چجوری باشه،شکست عشقی،کاری،مالی؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
ورزش کردن

صبح زود بیدار شدن
شب زود خوابیدن

آهنگ های شاد و درست و درمون گوش دادن ( آهنگ های غمگین گوش ندید )

با دوستان و کسانی که از صبح تا شب فقط ناله میکنن و از بدبختی هاشون میگن حدالامکان رابطه نداشته باشید.
با دوستان خوب و افرادی که احساس میکنید حال شما رو بهتر میکنن بیشتر در ارتباط باشید.

خرید های خانه رو حدالامکان خودتان انجام دهید
( بیرون برید و سرگرم خرید کردن شوید )

و در پایان سن شما هم مهم هست که آیا مثلا 15 سال دارید یا 22 سال و یا 30 به بالا هستید.

Handkerchief

Registered User
لایک‌ها
245
خوابت چه طوره؟
زمان بخواب رفتن.عمق.کیفیت.رویا و کابوس؟
ساعات خواب و بیداری؟

hosseinsees

Registered User
لایک‌ها
798
دارویی که اعتیاد نداشته باشه سرترالین آسنترا خوبه
این دارو بلند اثره ، معمولا اول کار از دوز روزانه 25 میلی گرم شروع میشه (نصف قرص آسنترا 50) و هفته بعدش میره رو دوز 50 میل روزانه و معمولا تاثیر گذاریش بعد از 3 4 هفته خیلی نرم نمایان میشه.
پ.ن: قطعا با روانپزشک خوب مشورت کن ، من صرفا جهت اطلاع گفتم اینارو ، در نهایت پزشک تشخیص میده چی بخوری و چقدر بخوری

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,352
ورزش کردن

صبح زود بیدار شدن
شب زود خوابیدن

با دوستان و کسانی که از صبح تا شب فقط ناله میکنن و از بدبختی هاشون میگن حدالامکان رابطه نداشته باشید.
با دوستان خوب و افرادی که احساس میکنید حال شما رو بهتر میکنن بیشتر در ارتباط باشید.

و در پایان سن شما هم مهم هست که آیا مثلا 15 سال دارید یا 22 سال و یا 30 به بالا هستید.
موافقم میوزیک و فیلم و سریال غمگین و ترسناک! اصلا نگاه نکنید یه مدت.
ورزش کردن هم جواب میده .

Eyeless

Registered User
لایک‌ها
509
درود
متاسفانه با توجه به شرایط جامعه خیلیا افسردگی دارن اما بخاطر مشغلها زیاد نشون نمیدن اما وقتی تنها میشن خودش بروز میده.
پیشنهاد من خوندن کتاب های انگیزشی و کتاب های صوتی جول اوستین که حتما این مورد پیشنهاد میشه.
ورزش حتما باید انجام بدید حتی شده در خانه همچنین موزیک هم مناسبه.
اما از همه بهتر پیدا کردن کسی هست که درکتون کنه و بتونید باهاش صحبت کنید.

بنظر من دارو مناسب نیست چون این بیماری بنظرم بیشتر به روح مربوط هست تا به جسم!!!

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
اول برید پیش روانپزشک علت رو تشخیص بدید . ممکنه افسردگی فقط یه عارضه از مشکل دیگه ای مثل اختلال توجه یا اختلال وسواس جبری باشه . یا نه خودش اصل قضیه باشه .شاید دارو بخواد شاید نخواد .
افسردگی جدی با آهنگ و کتاب خوندن درست نمیشه . اگه باز جذب سروتونین توی مغز کم باشه یا همیشه کمبود دوپامین داشته باشی , مشکل با رقص و آواز حل نمیشه. تشخیص و درمان میخواد . معمولا : دارو + تغییر شرایط و ورزش و غیره + پیگیری
دارو هم فرد به فرد تاثیرش فرق میکنه .فلوکستین برای یکی جواب میده سرترالین یا سیتالوپرام برای کس دیگه .

jaaygah.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ورزش کردن

صبح زود بیدار شدن
شب زود خوابیدن

واقعا اینایی که گفتین تاثیر بالایی دارن اگه انجام بشن .

زن عمو

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
77
نماز بخون و یاد خدا باش .
شنا کردن
سینما و گردش و پارک و تفریح
از فضای مجازی به دور بودن
زیاد تو تلگرام و اینستاگرام و واتساپ نبودن
خودت رو با دیگران مقایسه نکردن

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
وجدانا هر وقت حالم گرفته میشه یک موزیک غمگین گوش میدم سر حال میشم
بعد سرچ کردم خود روانشناسا میگن در مواقع ناراحتی موزیک ملایم حالا نه غمگین حال ادمو خیلی خوب میکنه و نتیجه مطلوب میده تا موزیک های خیلی شادو هیجانی

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
بهترین راه اینه که یک هفته دیگه صبر کنی و تاپیکو بالا نگهداری تا افراد بیشتری اونو ببینن و بیان داخلش نظر بدن

بعد یک هفته هر روز صبح که از خواب بلند میشی همون داخل تخت یک مرتبه نظرات بچه هارو بخون . بعد دو هفته بطور کامل افسردگیت از بین میره

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

reza152

Registered User
لایک‌ها
87
آسنترا ، برای شروع خوبه ، ولی مهمترین کار اینه ببینی ریشه کار کجاس ، من بعد از چند سال واکاوی و مبارزه فهمیدم اختلاس وسواسی اجباری یا pure o علتش بوده و اینکه هدف نداشتم و لذت هدف گزاشتن و رسیدن بهش رو تجربه نکرده بودم

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
سرترالین الان میخورم ۷۵ میل
ولی
سیتالوپرام
کلونازپام
فلوکستین
آسنترا
اینارو خوردم
بستگی به بدن و جوابی که بدن فرد به دارو میده داره

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
مارچ ۲۰۱۹ FDA داروی کتمین Infusion با دوز پایین رو بعنوان معجزه ای برای درمان بسیار سریع افسردگی تایید کرد: با روانپزشکتون مشورت کنید

Farzadnew

Registered User
لایک‌ها
25
هیچ دارویی واقعا بدون عوارض نیست من هرچی خوردم یا مشکل اضافه وزن اورده یا سرگیجی یا .... بهترین راه حل اینکه خودتو خسته کنی حالا میتونه با ورزش باشه میتونه با کار باشه یا هرچی که فرصت فکر کردن نداشته باشی مورد دوم اینکه سرگرم یک قضیه باشی مثل بازی های آنلاین یا هرچی سوم اینکه برای خودت یک هدف بسازی و بهش برسی و مورد آخر اینکه علت افسردگی وجود یک مشکل هست در زندگی که باش کنار نیومدی و ذره ذره کل وجودت رو به تصرف در آورده اگر بیخیالی رو طی کنی بگی مهم نیست خوب که چی بهتره و از داشته هات سعی کن در لحظه زندگی کنی و مطمئن باش هر چیزی و هر کاری کنی خطرش از افسردگی کمتره من هربیماری ک بگی گرفتم - چاقی - مشکل کبد - هیپاتیت - پرش دست ابرو چشم -سوزن سوزن شدن بدن - فراموشی - بی حوصلگی - شلختگی و حتی به مردن فکر کردم هیج دکتری نمیتونه کمکت کنه چون از لحاظ علمی بهش نگاه میکنه من به عنوان کسی ک تجربه کرده واست نوشتم چون میدونم بدترین بیماریه

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
ضمنا خطرناک ترین اقدام استفاده دارو بطور سرخود یا استفاده از نظرات غیر علمی سایرین (از جمله من) هست. توجه کن هشتاد درصد از خودکشی های موفق در دنیا توسط افراد دارای دپرشن یا منیک دپرشن اتفاق میفته و بعضی از داروهای ضد افسردگی توسط FDA بالاترین درجه اخطار Boxed Warning روگرفتن چون یکی از عوارض شون افزایش میل به خودکشی هست! برای همین توصیه کردم اگه به دارو پاسخ ندادین تحت نظر روانپزشک کتمین سرم بگیرید! این دارو معجزه ای سریع در درمان افسردگی هست! خیلی سریع با عوارض بسیار کم!

FDA

NIH

NIH

Last edited:
بالا