برگزیده های پرشین تولز

الكترومغناطيس - خفن ترين و سخت ترين درس برق

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از electronic :
دقیقا مثل من.ببینم فردا دفترچه رو از بچه های سال بالا نمی گیرم.
من نمی دونم پس این سایت سنجش قراره چی رو به داوطلبا بگه.حتی رو وب هم چیزی در موردش پیدا نکردم.:(

می گیرم :D

آره منم نفهمیدم این سایت سنجش یا سایت وزارت علوم قراره چی رو اطلاع رسانی کنن :blink:

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Electronics Art :
می گیرم :D

آره منم نفهمیدم این سایت سنجش یا سایت وزارت علوم قراره چی رو اطلاع رسانی کنن :blink:
احتمالا روغن سوزی ماشین دکتر توکلی رو!

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
من خودم تو میدان امواج درس الکترومغناطیس رو یاد گرفتم. استادمون خلج بود. نمیدونم می شناسینش یا نه. خدا خیرش بده. کاری کرد که الان عشق موج دارم. ولی بدبختی اینه تو مملکتمون زیاد بازار کار نداره

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ..hamid.. :
من خودم تو میدان امواج درس الکترومغناطیس رو یاد گرفتم. استادمون خلج بود. نمیدونم می شناسینش یا نه. خدا خیرش بده. کاری کرد که الان عشق موج دارم. ولی بدبختی اینه تو مملکتمون زیاد بازار کار نداره
یعنی چی بازار نداره؟ ؟آخه منم عشق موج و میدانم.:(

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از ..hamid.. :

اتفاقا الآن با وجود این همه شبکه های بیسیم هر نوع اطلاعات آنتن و انتشار امواج حتی تجربی خیلی خریدار داره.

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
مثل اینکه هنوز فارق التحصیل نشدید ببینید بازار کار چه خبره.این همه درس میخونیم مقاله های جدیدو در میاریم. با نرم افزارای جدید کار میکنیم .بعدش اگر پارتی داشتی رفتی تازه یه شرکت خصوصی میبینی که دارند دلالی میکنند یا حداکثرش نصاب هستند:blink: . اینه که منو آزار میده
نمیدونم شایدم ما ها دانشگاه آزادی هستیمو و فعلا باید بریم 2 سال آشخور باشیم برامون اینجوریه:(

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از ..hamid.. :
مثل اینکه هنوز فارق التحصیل نشدید ببینید بازار کار چه خبره.این همه درس میخونیم مقاله های جدیدو در میاریم. با نرم افزارای جدید کار میکنیم .بعدش اگر پارتی داشتی رفتی تازه یه شرکت خصوصی میبینی که دارند دلالی میکنند یا حداکثرش نصاب هستند:blink: . اینه که منو آزار میده
نمیدونم شایدم ما ها دانشگاه آزادی هستیمو و فعلا باید بریم 2 سال آشخور باشیم برامون اینجوریه:(

حمید خان!
اگر قراره بری سربازی که همین تخصصت کلی بدردت میخوره! یک تحقیقی بکن بخصوص در مورد پژوهشکده الکترونیک وزارت دفاع. پشیمون نمیشی.

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از mazoolagh :
حمید خان!
اگر قراره بری سربازی که همین تخصصت کلی بدردت میخوره! یک تحقیقی بکن بخصوص در مورد پژوهشکده الکترونیک وزارت دفاع. پشیمون نمیشی.

یعنی چی ؟کجا باید برم؟شاید به قول شما فرجی شد:rolleyes:

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان کسی می دونه که یه مجتمع پتروشیمی مثلا در زمینه ی پلی اتیلن چه قدر به مهندس برق نیاز داره؟

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
من که بیخبرم. ولی عسلویه اگه میتونی بری مهندس برق خیلی می خوان

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از ..hamid.. :
یعنی چی ؟کجا باید برم؟شاید به قول شما فرجی شد:rolleyes:

هم میتونی ساصد بری (خیابون پاسداران قبل از دولت دست راست) هم پژوهشکده (میدون نوبنیاد)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
می گم حمید جون زیاد جوش نزن به هر حال یه مهندس اونم از نوع برقیش باید یه تفاوتی با فارغ التحصیلهای دیگه داشته باشه.
به نظر من یه مهندس علاوه بر اینکه باید واسه خودش کار درست کنه چند تا تکنیسین و حسابدار و منشی و .... رو هم بگیره زیر چترش.
امیدوارم همین جایی که میره جواب بده اما بعد از اینکه تخصص و تجربه ی لازم رو بدست آوردی به فکر این باش که رو پای خودت واییستی.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ..hamid.. :
من که بیخبرم. ولی عسلویه اگه میتونی بری مهندس برق خیلی می خوان
خوبه.به هر حال فکر نکنم بی نیاز باشن.به خصوص در زمینه ی کنترل.

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از Persianit :
درسهای رشته برق به درد نمیخورن(در دیگر کشورها رشته برق اوت شده)
الان بهترین رشته سخت افزاره که هم درسهای بدرد بخور الکترونیک می خونن و هم درسهای بدرد بخور نرم افزارو

این حرفا رو از کجات در آوردی ؟؟؟!
اصلا این طور نیست .
چند نفر برقی رو بهت نشون بدم که " همین امسال " رفتن آمریکا ؟
آمریکا و کانادا و بقیه کشورهای صنعتی .
کشورهای صنعتی هیچ رشته ای رو به اندازه مهندسی برق دانشجوی مهاجر قبول نمیکنند .
حالا تو چجوری اومدی میگی در دیگر کشور ها برق اوت شده ؟؟!
در ضمن بزرگترین و فعالترین انجمن علمی دنیا یعنی IEEE مربوط به برق وکامپیوتر میشه .که بخش اعظمش مربوط به مهندسی برقه .
در مقابل چند نفر دانشجوی" سخت افزار" از ایران تونستن به دانشگاههای معتبر راه پیدا کنند ؟؟
من بین نرم افزار و سخت افزار ازین لحاظ تفاوت قایلم .نرم افزاریها رو تو دنیا خیلی قبول دارن و علم روزه .یه رشته
در ست و حسابیه .(البته برقیا رو بیشتر جذب می کنند)
ولی سخت افزار چی ؟؟
نه الکترونیک رو درست و حسابی میخونند نه برنامه نویسی رو.برای تخصصی شدن اصلا مناسب نیست .
همون مدار منطقی که از دروس اصلی سخت افزاریهاست رو برقیا خیلی کاملتر میخونند .
یا میکروپروسسور که کاملا مربوط به کامپیوتره برای برقیا خیلی کاملتر ارایه میشه تا کامپوتریها .زمین تا آ سمون فرق داره .
مدار ما 6 واحده(2ترمه) از شما 3 واحد .سیگنال ما 4 واحده وخیلی بیشتر روش تاکید میکنند (عمرا نمیتونی بگی سیگنال درس بی اهمیتیه )و...
از نرم افزار هم که کامل نمیخونین .
یه رشته ایه میون زمین وهوا .تو دنیای کاملا تخصصی امروز اینکه کسی بیاد از هر گوشه ای یه تکه از علمشو یاد بگیره اصلا چیز جالب و خوبی نیست : همه کاره و هیچ کاره !
اگه این خوب بود که الان باید مهندسی صنایع بالا دست همه رشته ها میشد !!! چون از هر رشته ای یه دو کلمه میخونند شده آش شله قلمکار ...
در ضمن خود بچه های کامپیوتری کار ذرستاشون اکثرا میرن نرم افزار .کسی زیاد سخت افزار رو تحویل نمی گیره .
حالا چطوری میگی که همه دنبا جذب این رشته شدن ؟؟
مخابرات و الکترونیک حرف اول دنیا رو میزنند .
ولی رشته سخت افزار , الکترونیک خیلی تضعیف شدست .

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mohammad123 :
اصلا این طور نیست .
در ضمن بزرگترین و فعالترین انجمن علمی دنیا یعنی IEEE مربوط به برق وکامپیوتر میشه .که بخش اعظمش مربوط به مهندسی برقه .
در مقابل چند نفر دانشجوی" سخت افزار" از ایران تونستن به دانشگاههای معتبر راه پیدا کنند ؟؟
من بین نرم افزار و سخت افزار ازین لحاظ تفاوت قایلم .نرم افزاریها رو تو دنیا خیلی قبول دارن و علم روزه .یه رشته
ولی سخت افزار چی ؟؟
نه الکترونیک رو درست و حسابی میخونند نه برنامه نویسی رو.برای تخصصی شدن اصلا مناسب نیست .
یا میکروپروسسور که کاملا مربوط به کامپیوتره برای برقیا خیلی کاملتر ارایه میشه تا کامپوتریها .زمین تا آ سمون فرق داره .
مدار ما 6 واحده(2ترمه) از شما 3 واحد .سیگنال ما 4 واحده وخیلی بیشتر روش تاکید میکنند (عمرا نمیتونی بگی سیگنال درس بی اهمیتیه )و...
یه رشته ایه میون زمین وهوا .تو دنیای کاملا تخصصی امروز اینکه کسی بیاد از هر گوشه ای یه تکه از علمشو یاد بگیره اصلا چیز جالب و خوبی نیست : همه کاره و هیچ کاره !
اگه این خوب بود که الان باید مهندسی صنایع بالا دست همه رشته ها میشد !!! چون از هر رشته ای یه دو کلمه میخونند شده آش شله قلمکار ...
در ضمن خود بچه های کامپیوتری کار ذرستاشون اکثرا میرن نرم افزار .کسی زیاد سخت افزار رو تحویل نمی گیره .

صحت این مطلب تایید میشود!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از mazoolagh :
صحت این مطلب تایید میشود!
خوشا به سعادتش!
28.gif

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از mohammad123 :
اصلا این طور نیست .
ولی سخت افزار چی ؟؟

من نیز به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ برقی ها صحت مطالب فوق را تایید می نمایم.:thumbsup:

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
صحت تاییدات دوستان تایید میشود :blink:

بالا