برگزیده های پرشین تولز

امکانات فنی و ظاهری مطلوب

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
سلام دوستان عزیز

در این تاپیک سعی خواهم کرد خلاصه ای از امکاناتی که به نظرم وجودشون مورد نیاز هست، رو ذکر کنم تا مدیران راحت تر بتونن بهشون رسیدگی کنن. گرچه چند موضوع مشابه هم دوستانم ایجاد کردن،‌ اما تو این موضوع، تأکید بیشتر روی امکانات مورد نیاز و مطلوبمون هست که ممکنه به عنوان «مشکل» مطرح نباشن، گرچه بعضی هاشون هم ممکنه مشکل باشن.

از دوستان عزیزم خواهش دارم فقط امکاناتی رو که نیاز دارید در این تاپیک مطرح کنید و از ارسال نوشته های بی ارتباط با موضوع بپرهیزید که بیهوده صفحات موضوع زیاد نشه.

خُب، من فکر نمی کنم بشه نظر مدیران رو نسبت به سیستم قبلی کلا عوض کرد، حتما دلایل مهمی بوده که سیستم رو تغییر دادن که ما از اونها بی خبریم.
بنابراین بهتره با وضع موجود کنار بیایم و یا اگر می تونیم در جهت بهبودش تلاش کنیم ...

زن‌فورو مزایای خوبی نسبت به ویبالتین داره، اما موضوع بحث ما این نیست و چون می خوایم بهترش کنیم، بیاین تو این موضوع،‌ راجع به مزیت هایی که سیستم قبلی داشت صحبت کنیم تا در صورت امکان به این سیستم اضافه بشه و یا کلا امکاناتی که دوست داریم بهش اضافه بشه.

چون در هر دو مورد مزایای فنی و ظاهری می خوایم صحبت کنیم، برای موضوع پیش‌وندی انتخاب نکردم.

یه مورد دیگه اینکه مشکلی که تو همین روز اخیر برای این بخش پیش اومده اینه که تاپیک های زیادی بصورت نا منظم ایجاد شدن و واقعا اگر کسی بخواد دنبال رفع مشکل ها باشه، باید زمان زیادی رو بین موضوعات این بخش سپری کنه تا مشکلات رو پیدا کنه. تو این تاپیک سعی خواهیم کردامکانات مطلوب و مشکلات رو بصورت فهرست وار (و ترجیحا خلاصه) بیان کنیم و اگر در موضوع دیگری در مورد اون مشکل مفصل بحث شده بود، لینکش رو هم ذکر می کنیم.

امکانات فنی مطلوب:
  • رفع مشکل RSS (در سیستم قبلی RSS وقتی آپدیت میشد که تاپیک جدیدی ایجاد می‌شد، اما در این سیستم RSS ها وقتی آپدیت میشن که نوشته جدیدی در موضوع ارسال بشه. این حالت هم خوبه برای اینکه بشه نوشته های موضوعات رو دنبال کرد (چیزی مشابه اشتراک ها در سیستم قبلی) اما باید نوشته های جدید رو نشون بده نه نوشته اول تاپیک. بنابراین پیشنهاد می کنم، علاوه بر اصلاح این مورد، RSS هایی اضافه کنید به هر بخش که فقط وقتی آپدیت بشن که موضوع جدیدی ایجاد میشه. من از نرم افزار تحت وب Feedly برای مشاهده RSS استفاده می کنم.)
  • نرم افزار های فروم گردی تحت موبایل (از قبیل تپاتاک یا فروم رانر) قابلیت کارکرد با فروم رو داشته باشن.
  • تاریخ فروم به هجری شمسی تغییر پیدا کند.
  • سیستم امتیاز دهی بازارچه بگونه ای باشه که نقایص سیستم قبلی رو نداشته باشه (درحالت کلی امکان وجود امتیازات فیک کمتر بشه)
  • اضافه کردن قابلیت نقل قول کردن همزمان چند نوشته (مانند نقل قول چندگانه در سیستم قبلی)
  • در تنظیمات عمومی امکان انتخاب تعداد نوشته در هر صفحه موضوعات وجود داشته باشه. (چیزی که سیستم قبلی داشت)
  • در تنظیمات عمومی امکان غیر فعال کردن عکس‌ها و یا آواتار‌ها و یا امضاها وجود داشته باشه. (چیزی که سیستم قبلی داشت)
  • نمایش نوشته اول در همه صفحات برای بخش‌های بازارچه
  • اصلاح قالب ایمیل هایی که سیستم برای کاربر ارسال می‌کند. (گرچه نسبت به قبل بهتر شده و متن پیام یا نوشته رو هم ایمیل می کنه، اما لینک ها و یا عبارات اختصاری مثل {receiver_username} در ایمیل جایگزین نمی‌شوند.)
  • افزودن امکانی مانند Spoiler در سیستم قبلی که واقعا کارا و مفید بود.
  • افزودن امکان درج و ویرایش جداول در ویرایشگر متن.
  • قابلیت انتخاب نوع ویرایشگر متن پیش فرض در تنظیمات عمومی هر کاربر (مثل سیستم قبلی چند ویرایشگر قابل انتخاب باشن.)
  • افزودن امکان ویرایش نوشته اول خصوصا در بازارچه (بدون محدودیت زمانی)
  • در قسمت موضوعات مشترک شده علاوه بر عنوان موضوع، خلاصه ای از آخرین نوشته اون موضوع هم نمایش داده بشه. (مثل قسمت اشتراک ها در صفحه پروفایل در سیستم قبلی)
  • تصحیح مشکل جستجوی نوشته های کاربر
  • تصحیح گروه های کاربری (فروشندگان معتبر، کاربران عادی، کاربران فعال، مدیران، همکارن و ...)
  • اضافه کردن استایل موبایل برای دستگاه های موبایل
  • اضافه کردن زبان انگلیسی در کنار فارسی

امکانات ظاهری مطلوب:
  • استایل پیش فرض انجمن برای خواندن مناسب نیست، لطفا استایل تیره‌تری انتخاب کنید. (رنگ بندی سیستم قبلی مناسب بود)
  • ترجیحا چند استایل روی انجمن نصب کنید تا کاربران بتونن به دلخواه خود استایل رو انتخاب کنن.
  • حداکثر اندازه آواتار (5 کیلوبایت) رو بیشتر کنید.
  • آواتارها و مشخصات کاربری به سمت چپ منتقل بشن (مثل سیستم قبلی)
  • کم رنگ بودن نمودار های نظر سنجی
  • عدم تکرار امضای یک کاربر خاص در هر صفحه از موضوع (مثل سیستم قبل که ار کاربری چند نوشته در یک صفحه می داشت، فقط زیر اولین نوشته ای که نمایش امضا رو انتخاب کرده بود، امضاش نشون داده می شد و این تو نظم صفحات خیلی موثر بود.)
  • بازیابی اسمایلی ها و آیکون های مربوط به موضوعات نسخه قبلی (همچنین بهبود ظاهر اسمایلی ها که سیستم قبلی خیلی زیباتر بود)
  • درج برخی مشخصات نویسنده هر نوشته زیر آواتار او (و افزودن اطلاعات محل سکونت و امتیاز بازارچه نویسنده به زیر آواتار وی)

از اینکه برای خوندن این نوشته و بهبود وضعیت انجمن وقت گذاشتید، متشکرم.

.nowak.

Registered User
لایک‌ها
43
تقریبا با همش موافقم
از بعضی ها سر در نمیارم دی:

AbolTheRocker

Registered User
لایک‌ها
4,807
تبدیل نوشته "فروشنده معتبر ؟ " به Registered User و بسنده کردن به کادر سبز رنگ (زیاد جالب نیست که دوبار فروشنده معتبر تکرار شده)
رفع محدودیت سایز فونت امضا،با محدودیت تعداد خط ها میشه کنار اومد
فعلا همین 2 تا یادمه :دی

ARR@W

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
3,285

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317

eelia.vision

Registered User
لایک‌ها
282
-پیدا کردن مطالب و تایپیکهایی که باز کردم بین باقی نوشته هایی که در تایپکهای دیگه مینوسم واقعا سردرگمم کرده. مثل سیستم قبل مطالب آغاز شده با نوشته های دیگه جدا بشه و در دو قسمت جدا از هم دسته بندی شه.
همینطور اگر کسی در تایپیک آغاز شده ام چیزی بنویسه متوجه نمیشمتا اینکه بطور اتفاقی اون پیج رو باز کنم. در اصل حالت Bold روی تایپیک آغاز شده خودمون در پیج کاربری رو نداریم.
(البته در قسمت اطلاعیه بالا اطلاع داده میشه اما ممکنه در یکبار سرزدن بهش نشه همه مطالبی که بهشون اشاره شده رو رسیدگی کرد و فراموش میشن)
-موافق بزرگتر شدن اندازه آواتارها هم هستم.
-رنگ بندی با قالب آبی شاید برای مدیرانی که دردسر تغییر اساسی رو به خودشون دادن حس خوبی رو بهمراه نداشته باشه.اما اغلب فرومهای دنیا با این رنگ و قالب هستند.مدیران در نظر داشته باشن دلیل این موضوع صرفا سلیقه ای بودن رنگ انتخابی نیست.در هر حال هرچقدر رنگ رو به تیرگی ببرند فروم از نطر ساعاتی که میشه در اون به گذار پرداخت قابل تحمل تر میشه.
-ویرایش پستهای آغازین هر تایپیک هرچه سریعتر باید مهیا شه. الان خیلی از تایپیکها بهم ریخته هستن و کاری هم از جانب آغاز کنندگانشون ساخته نیست.
-تکرار پست آغازین هر تایپیک در پیجهای بعدی در بخش بازارچه هم از ملزوماتی هست که باید سریعتر اصلاح بشه
-بعنوان یکی از افرادی که تایپیک ویژه در بخش برگزیده بازارچه در تمامی ماههای سال دارم موافق انتخابی بودن باز یا بسته بودن قسمت برگزیده بازارچه نیستم.

-در مجموع فروم به سمت جلو حرکت میکنه و همچنان بهترین و بزرگترین فروم با اهداف تجاری و غیر تجاری هست و میتونه باقی بمونه.

Last edited:

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
با اجازه اقا مصطفی
مدیران عزیز
قسمت نقل قول چندگانه هم اضافه کنید.خیلی خوب میشه
الان باید روی هرکدوم "پاسخ با نقل قول"رو بزنیم بعد اتومات میپره پایین صفحه برای نقل قول اضافه کردن باید دوباره بری بالا وپیام بعدی رو پیدا کنی
این محدودیت های جدید واسه امضا خیلی دیگه سخت گیرانس.
من الان میخوام امضامو ویرایش کنم وکوچیکش کنم اما انقدر محدودیت داره که دیگه هیچی ازش نمیمونه
اینم درست کنید خیلی خوبه.مثلا حداکثر تعداد لینک 5تاس که خیلی کمه.یا تعداد لاین ها
ممنون

shokrollah

Registered User
لایک‌ها
264
جناب مدیر که تصمیم به تغییرات گرفتین، امکان اضافه کردن ادیت کردن پست ها بخصوص پستهای اول خیلی کار پیچیده و مشکلی هست؟واقعا موندم توی این چند روز چرا این یکی رو عملی نکردید؟
همه تایپیکها بطرز ناجوری بهم ریختست.این رو بذارید تو اولویت.

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
سرعت انجمن بهبود پیدا کرده و روون تر شده

اما رنگ ها همش سفید و خیلی روشن هست .

بهتره فاصله پست ها و تایتل-عنوان انجمن ها رنگش تیره تر بشه تا بهتر تفکیک بشه نوشته ها و انجمن ها از همدیگه .

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851
فکر کنم این 2 تا رو هم باید اضافه کنید :

عدم تغییر سایز تصاویر ( بزرگ یا کوچک بودن به همراه مکان اون که چپ یا وسط یا راست باشه ! )
جستجوی تاپیک های آغاز شده

البته ما الان فرق یه کاربر قدیمی و با سابقه رو با یه شخصی که تازه 70 تا پست داره رو متوجه نمیشیم !!
خواهشا یه فکری هم برای این بشه
البته فکر کنم چون تعداد پست ها نشون داده نمیشه تا حدودی هم از اسپم کاربران کاسته بشه :D

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
فکر کنم این 2 تا رو هم باید اضافه کنید :
....
جستجوی تاپیک های آغاز شد
این مورد که هست. تو صفحه پروفایل هر کاربر در تب اطلاعات، گزینه «یافتن تمام موضوعات شروع شده توسط ...»

jahanres

Registered User
لایک‌ها
39
پست اول درست شه مشکلی دیگه نیست

jahanres

Registered User
لایک‌ها
39
یعنی بشه پست اول حذف کرد

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
لطفا زیرامضا را هم درست کنید . من مدتهاست میخوام زیر امضایم را ویرایش کنم ولی هرکار میکنه جواب نمیده میگه خط های امضات زیاده و مجبور میشم دست نزنم . حتی میذارم توی اسپویلر باز گیر میده . کاری کنید که سپویلر بشه و گیر نده . وقتی بره تو اسپویلر که تعداد خطوط مفهومی نداره . خیلی اعصابم خرده از این وضع زیر امضا .

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026

MOHAMMAD026

Registered User
لایک‌ها
1,870
این امکان برای شما وجود نداره، چون با حذف نوشته اول، تاپیک هم حذف میشه.
اما می تونید نوشته اول رو ویرایش کنید.
نمیدونم امکانش هست یا نه
هر کس بیاد مدیریت تاییک خودشو بدست بگیره
یعنی پاسخ هایی رو که داده شده، بتونه حذف کنه

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
نمیدونم امکانش هست یا نه
هر کس بیاد مدیریت تاییک خودشو بدست بگیره
یعنی پاسخ هایی رو که داده شده، بتونه حذف کنه
این امکان برای افرادی که امکانات ویژه بازارچه رو خریداری کردن وجود داره، البته در این مورد قوانینی سخت گیرانه ای داریم که اگر سوء استفاده بشه از این امکانات محدودیت دسترسی برای فرد خاطی به دنبال داره
لینک قوانین در امضام هست، مطالعه کنید.
موفق باشید

بالا