برگزیده های پرشین تولز

امیدوارم این دفعه کسی پیدا بشه و یه جواب به من بده ------------------- VB.NET

EbiPenMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگی
من در VB.NET یک برنامه نوشتم و آن را به صورت یک فایل ستاپ (Setup project) در آوردم .

برنامه را نصب می کنم بعد :

برنامه برای اولین بار اجرا, به خوبی کار می کند ولی برای بار دوم به بعد ابتدا پراجکت ستاپ دوباره اجرا شده و بعد برنامه باز می شود.

مشکل من این است که نمی خواهم پراجکت ستاپ دوباره اجرا شود و فقط برنامه اجرا شود.

مشکل را چطور می توانم حل کنم؟ و اصلا مشکل از کجاست؟

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
اینکه هنگام اجرای برنامه setup هم مجدد اجرا میشه خیلی کم پیش میاد و معمولا برای اینه که یک فایل یا هر چیز مورد نیاز دیگه این نرم‌افزار شما پیدا نمیشه و یا مشکلی داره و ابتدا setup شروع به رفع عیب میکنه و بعد برنامه رو اجرا میکنه. باید ببینید که احتمالا برای چه چیزی مشکل پیش میاد یا چه فایلی تغییر میکنه و یا حذف میشه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از Parham.G :
اینکه هنگام اجرای برنامه setup هم مجدد اجرا میشه خیلی کم پیش میاد و معمولا برای اینه که یک فایل یا هر چیز مورد نیاز دیگه این نرم‌افزار شما پیدا نمیشه و یا مشکلی داره و ابتدا setup شروع به رفع عیب میکنه و بعد برنامه رو اجرا میکنه. باید ببینید که احتمالا برای چه چیزی مشکل پیش میاد یا چه فایلی تغییر میکنه و یا حذف میشه.
کاملا صحیحه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
احتمالا شما DLL هایی رو در ستاپ گذاشتید که در سیستم مقصد با اجرای یک برنامه دیگه، حالا هر برنامه ای، مثل آفیس و غیره، این DLL تغییر میکنه و به احتمال زیاد ورژن جدیدتری ازش نصب میشه، و دفعه بعد، برنامه شما دوباره اونرو درخواست می کنه. این یکی از قابلیت های دات نت و MSI هست که میتونه از یک DLL با یک نام با ورژنهای مختلف پشتیبانی بکنه، به همین خاطر در ابتدا ورژن رو چک میکنه و در صورت لزوم دوباره نصب میکنه.
فکر کنم اگر شما از DLL هایی که در اون سیستم هست یک کپی بگیرید و اونها رو در ستاپ استفاده کنید، مشکل حل شه.یک همچین مشکلی گاهی اوقات در شروع برنامه های آفیس هم اتفاق میفته.
یک راه دیگه هم اینه که سرویس Windows Installer رو روی اون دستگاه disable کنید که البته پیشنهاد نمیشه، چون برای اجرای installer های دیگه لازمه که فعال باشه.

EbiPenMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله من یک فایل mdb را در پراجکت ستاپ اضافه کردم و برنامه برای بار اول آن فایل را تغغیر میدهد(پسوند فایل را).
و این کار را هم باید بکند .

حالا چه کار کنم تا از چک کردن دوباره ی برنامه و فایل ها خوداری کند.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از EbiPenMan :
بله من یک فایل mdb را در پراجکت ستاپ اضافه کردم و برنامه برای بار اول آن فایل را تغغیر میدهد(پسوند فایل را).

فکر نمی کنم ستاپ تغییر یا حذف فایل دیتابیس رو مانیتور کنه. به احتمال زیاد یک DLL تغییر میکنه. لطفا لیست فایل های ستاپ رو بگید...

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
به نقل از EbiPenMan :

فكر نميكنم اين رو چك كنه فقط dll ها و ocx ها رو چك ميكنه
راستي ايا برنامت رو اجرا ميكني بعد خارج بشي و دوباره اجراش كني بازم اين مشكل پيش مياد يا نه ؟
تا اونجايي كه من ميدونم كاريش نميتوني بكني تو ذاتشه:(

EbiPenMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان مشکلم حل شد ولی با عوض کردن حدود 300 خط از برنامه

هر کاری کردم نمی شد زیرا من نیاز به عوض کردن اون فایل را داشتم و این دات نت عجب گیری هست ها آقا شاید ما بخوایم یک فایلو بعد از نصب و چند تغییرات پاک کنیم با با حداقل اول یه ندا بده اگه خواستیم دوباره نصبش کن

در جواب دوستانی که گفتند فقط به dll ها و ocx ها گیر میده باید بگم نه به همون فایلی که گفتم (mdb) گیر میده که با تغییر ندادن اون دیگه دوباره برنامه رو نصب نمیکنه.

به هر حال مشکل من با برنامم حل شد ولی با دات نت حل نشد...................

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
مباركه . اما تو رفرنس هاش گفته بود فقط به اين فايلها گير ميده .:)
اما در مورد وي بي دات نت اقا اين اصلا مشكل داره. نمي دونم بعضي از وقتها يه گيراي مي ده كه ادم كف ميكنه . البته يه سري قابليتهاهم داره . ولي در كل يه جوراييه من ازش خوشم نمياد.

بالا