برگزیده های پرشین تولز

امید منجمان به یافتن موجودات فضایی

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
یک مقام بلندپایه نجومی بریتانیا می گوید که شانس یافتن آثار حیات در سایر کرات اکنون از هر زمان دیگر بیشتر است.

لرد ریس، رئیس انجمن سلطنتی و "منجم دربار" گفت که لحظه ای که موجودات فضایی کشف شوند، بشریت برای همیشه عوض خواهد شد.

او گفت که این اکتشاف دیدگاه ما نسبت به خود و موقعیت ما در کیهان را تغییر خواهد داد.

این دیدگاه درحالی مطرح می شود که دانشمندان برای شرکت در یک کنفرانس بین المللی برای بحث درباره چشم انداز کشف موجودات فرازمینی در لندن جمع می شوند.

دانشمندان اکنون 50 سال است که آسمان را برای ردیابی امواج رادیویی که ممکن است توسط موجودات هوشمند پخش شده باشد رصد می کنند، و تاکنون چیزی جز خش خش نشنیده اند.

اما به گفته لرد ریس شانس کشف موجودات زنده در ماورای منظومه شمسی اکنون بهتر از هر زمان دیگر است.

او گفت: "فناوری آنقدر پیشرفت کرده است که ما اکنون برای اولین بار عملا قادریم امیدی واقع گرایانه به یافتن کراتی به اندازه زمین در اطراف سایر ستارگان داشته باشیم."

او افزود که ما قادر خواهیم بود دریابیم که "آیا این کرات دارای قاره ها و اقیانوس ها هستند یا خیر، و اینکه چه نوع اتمسفری دارند."

لرد ریس گفت که هر چند کشف جزئیات در مورد حیات روی کرات دیگر بسیار دشوار خواهد بود اما اگر بتوانیم از یک سیاره شبیه به زمین در اطراف سایر ستارگان نوعی عکس بگیریم، پیشرفتی عظیم خواهد بود.

استقرار اخیر تلسکوپ های تازه فضایی که توانایی ردیابی سیاراتی به اندازه زمین را در اطراف ستارگان دوردست دارند، امکان تمرکز بیشتر در این تحقیقات را بیشتر می کند.

لرد ریس گفت: "گمان من این است که حیات و موجودات هوشمند می تواند در اشکالی وجود داشته باشد که ما قادر به تصورش نیستیم."

او افزود: "و البته امکان دارد که انواعی از هوش ورای ظرفیت انسانی وجود داشته، به همان اندازه که ما از شامپانزه فراتر هستیم."

به نقل از چیز بی سی
http://www.bbc.co.uk/persian/science/2010/01/100125_u04_alien_life.shtml

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
به کمک مجموعه عظیم و بسیار پیشرفته تلسکوپی که در چند سال آینده جایگزین هابل عزیز خواهند شد، چشم انداز دقیق تر و وسیع تری از جهان خواهیم داشت...

البته هابل دور انداخته نمیشه و به زمین برمیگرده و در موزه نگهداری خواهد شد...

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
تابلو دیگه خسته نباشن یه مقدار به گاگولشون فشار بیارن فکر کنن میفهمن که تنها نیستیم

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
تابلو دیگه خسته نباشن یه مقدار به گاگولشون فشار بیارن فکر کنن میفهمن که تنها نیستیم

حالا کی گفت که تنهاییم...؟؟؟ تا حالا یه دانشمند درست و حسابی فیزیک و نجوم دیدی چنین چیزی بگه...؟؟؟

معلومه تنها نیستیم... یه عده به صورت افراطی (مخصوصاً کمونیستا) روی بعضی عقاید پافشاری میکنن که احمقانه هم هستن ولی افراد آگاه به هیچ وجه چنین چرندیاتی از زبونشون بیرون نمیاد...!

با توجه به اینکه احتمالاً اولین ارگانیسم زنده هم توسط شهابسنگ ها یا ستارگان دنباله دار به زمین وارد شدن و به دلیل زمان و مکان و وضعیت مناسب، حیات به این حد تونست در زمین پیشرفت کنه، مطمئناً در این میلیاردها کهکشان و تعداد غیر قابل شمارشی ستاره و سیاراتی که به گردشون میچرخن، میلیون ها سیاره مشابه زمین وجود دارن...

که البته با توجه به اینکه ما از کهکشان ها و منظومه های قدیمی هستیم و بعد از چند میلیارد سال تکامل تازه به اینجا رسیدیم، به نظر من یکی از دلایل اینکه موجوداتی که همانند انسان به درجه تکامل هوشمندی و فراتر از آن در سیارات دیگه رسیدن هنوز تکنولوژی ها در همه جا به این حد نرسیده که با هم به راحتی در ارتباط باشیم...

اینم که فضاییا فلانن فولونن و آمریکا و روسیه و اینا و روح و سفینه و غیره همه چرندیاته... اگه موجوداتی انقدر پیشرفت کنن که بتونن با اینهمه خرج به یه جای پرت کهکشان به سیاره زمین برسن، مطمئناً انقدر سر و صدا میکنن و سعی میکنن با ما وارد صحبت بشن که چیزی برای مخفی بودن نمیمونه...

درضمن منظور از موجود زنده، حتماً موجود هوشمند نیست... بلکه هر گونه ارگانیسم زنده مورد نظره که روش بررسی بشه و تفاوت های تکاملی در سیارات مختلف دیده بشه و به احتمال زیاد در همین سیارات و اقمار اونا توی همین منظومه شمسی خودمون، خواهیم توانست ارگانیسم های زنده مانند باکتری ها و موجودات چند سلولی و یا حتی موجودات ابتدایی رو پیدا کنیم (به خصوص در چند قمر مشتری)...

به خاطر همینم هست زیاد چیز عجیب و شگفت آوری نیست برای دانشمندا که موجود فضایی پیدا بشه...!!!

Last edited:

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
آخی یاد کتاب ارابه خدایان افتادم ، خدا میدونه من چقدر این کتاب دوست داشتم ، هنوز هم معتقدم بعضی مبحث هاش واقعیت داره ...

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
3 حالت داره :
1. کلآ وجود ندارن (خودم اصلآ اینو قبول ندارم)
2. وجود دارن ولی هوششون زیاد بالا نیست (حتی خیلی پایین تر از ما) , برای همین نمیتونن با ما ارتباط برقرار کنن. (به نظر من این مورد احتمالش بیشتره)
3. هوششون خیلی بالاست و اصلآ ما رو آدم حساب نمیکنن. برای همین کاری باهامون ندارن و تا حالا خبر خاصی ازشون نشده. (به عکسها و فیلمهای بی کیفیتی که ازشون وجود داره کاری ندارم)

کلآ به نظرم یه حالتی شبیه حیات وحش ما رو دارن ولی با تفاوتهای خیلی زیاد.

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
همسنه ديگه ما كه به اميد پيدا كردنه پول هستيم

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
هیچ نشونه واضح و منظقی از اینکه وجود دارند هم نیست
یکسری عکس و فیلم هست که بقول شما بی کیفیه ولی احتمال میره ساخته دست خود بشر باشه، پس هنوز همونقدر که میشه گفت وجود دارند میتوان گفت خیالی هستن. 50 50

Golden Rose

Registered User
لایک‌ها
12
من دوست دارم وجود داشته باشن

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
حالا از کجا معلوم موجودات کرات دیگه واسه ما قابل دیدن باشن؟
شاید قالبشون طوری باشه که نشه دیدشون مثلا ...

اگه اینطوره باشه که میشه بهش گفت همون جن خودمون :دی

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
حالا از کجا معلوم موجودات کرات دیگه واسه ما قابل دیدن باشن؟
شاید قالبشون طوری باشه که نشه دیدشون مثلا ...
خب اون طوری دیگه تخیلی میشه ! البته میشه مباحثی مثل دنیاهای موازی رو مطرح کرد (که فکر میکنم خیلی هم تخیلی نیست) ولی اینکه یه سری موجودات روی یه سیاره ای باشن ولی چشم ما قادر به دیدنشون نباشه , امکان نداره. (مگر اینکه در زمینه استتار به قدری پیشرفت کرده باشن که به سختی بشه دیدشون)

انسانه بد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب اون طوری دیگه تخیلی میشه ! البته میشه مباحثی مثل دنیاهای موازی رو مطرح کرد (که فکر میکنم خیلی هم تخیلی نیست) ولی اینکه یه سری موجودات روی یه سیاره ای باشن ولی چشم ما قادر به دیدنشون نباشه , امکان نداره. (مگر اینکه در زمینه استتار به قدری پیشرفت کرده باشن که به سختی بشه دیدشون)
کالبد ژله ای

بالا