برگزیده های پرشین تولز

ام ام ای (گرد آورند و محقق reva-vc )

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
اخراج فرانک میر

62457d1139024123-frank-mir-42frankmirufc57weigh.jpg

فرانک میر یکی از با سابقه ترین فایترهای یو اف سی هست و از سال 2001 تو یو اف سی بوده
ولی جدیدا 3 تا باخت پشت سر هم اورد و قوانین یو اف سی هم اینجوریه که هر کی بیشتر از 3 تا باخت متوالی بیاره ازاین سازمان اخراج میشه
از اون طرف الیستر اووریم قهرمان k1 و استرایک فورس هم 3 تا باخت پشت سر هم اورده بود ...در نتیجه سازمان یو اف سی مبارزه ای رو بین این دوتا ترتیب داد تا مشخص بشه کی صلاحیت داره تو یو اف سی فایت کنه و کی باید بره ! ( فکر کنید چقدر سطح یو اف سی بالاست که قهرمان k1 تو یک قدمی اخراج بوده !!! )
104455754_10.jpg

در نهایت در تاریخ 1 فوریه در نیوجرسی مبارزه ای بین این دو تا فایتر انجام شد و الیستر اووریم با رای داوران موفق شد فرانک میر کهنه کار یو اف سی رو از میدون به در کنه
فرانک قبل از این مبارزه گفته بود بجز یو اف سی نمیخواد هیچ جای دیگه ای مبارزه کنه و اگه از این سازمان اخراج بشه خودشو بازنشسته میکنه...
حتی تو یکی از مصاحبه هاش یو اف سی رو خونه ی خودش ( home ) معرفی کرده بود
بعد از خداحافظی جورج سن پیر فرانک میر هم احتمالا بازنشسته میشه

اینم یه عکس از فرانک در کنار همسرش و سه تا بچه هاش

jennifer-mir-frank-Mir-wife-photos.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
خب در ادامه معرفی ضربات نوبت به مشت چکشی رسید

hammer fist

7876d1391925005-feb-28th-hammerfist-face-brawl-hammerfist1a.jpg

hammer fist یا مشت چکشی یه نوع ضربه ست که با انتهای مشت زده میشه و برای شکستن دماغ فوق العاده کاربردیه...
وقتی حریف افتاده یکی از بهترین ضربات برای ناک اوت کردنش همین مشت چکشی هست

kos2.jpg

ufc%20157%20nah-shon%20burrell%20hammer%20fists%20yuri%20villefort.jpg

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
high roundhouse kick

این ضربه تو موی تای با قسمت ساق پا زده میشه... هدف سر و گیجگاه یا صورت هست. البته های کیک زدن تو یو اف سی کار هر کسی نیست . کلا فایترهای کمی هستن که لگد بالاتنه بزنن چون ریسکش زیاده و همینطور بالانس بدن رو هم تا حدودی بهم میریزه
موقع زدن این ضربه پای تکیه گاه حتما باید چرخش داشته باشه

عکس اول مربوط به های کیک جانی جونز به گوستافسون هست و دومی های کیک ولسکز به سیگانو

jonesguf3.jpg

122912velasquez2-jpeg_060127.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
middle roundhouse kick

این ضربه هم مثل های کیک هست منتها هدف میان تنه حریفه... نقاطی مثل شکم و پهلو و ابگاه و ...
تو این ضربه هم پای تکیه گاه باید چرخش داشته باشه

این عکسا مربوط به مبارزه ی براک لزنر و الیستر اووریم هست که اووریم یه میدل کیک سنگین میزنه و لزنر میفته بعدشم چنتا مشت و نهایتا :
It is all over:D
گفتنیه بعد از این مسابقه براک لزنر از یو اف سی کناره گیری کرد

Brock_Overeem_03.jpg

Alistair_Overeem_vs_Brock_Lesnar2.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
low roundhouse kick

تو کاراته بهش ماواشی گری گدان هم میگن . این ضربه هدفش پایین تنه و مخصوصا سفید ران حریف هست . موقع ضربه زدن پای تکیه گاه باید چرخش داشته باشه ولی خیلی از فایترها بدون چرخش میزنن ! به دو صورت هم زده میشه 1-لوکیک به بیرون پا 2-لوکیک به داخل پا
درضمن تنها ضربه ی لگدی هست که من بهش اعتقاد دارم:D:p
عکس اولی ضربه به بیرون پا هست که گفتم دومی هم به داخل پا

mma_e_marqsaff_600.jpg

penn002.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
miesha tate

" the most beautiful woman in MMA "

کپی با ذکر منبع
MIESHA-TATE.jpg

قد : 169
وزن : 61
لقب : Cupcake, Takedown
میشا ترسا تیت ام ام ای کار امریکایی سازمان یو اف سی هست . قبل از اینکه وارد یو اف سی بشه قهرمان دسته وزنی bantam weight سازمان استرایک فورس هم بوده و همینطور نایب قهرمان مسابقات fila grappling
میشا بعد از روندا رازی دومین فایتر برتر ام ام ای تو رده وزنی bantam weight هست
میشا در 19 اگوست 1986 تو شهر واشنگتن امریکا به دنیا اومد . تو دوره دبیرستان کشتی رو شروع میکنه و تو سن 19 سالگی قهرمان کشتی دختران دبیرستانی میشه .
میشا تو دانشگاه Centeral washington univercity درس خونده و در همون حین تحصیل هم دانشگاهیش Rosalia WatsoN از میشا دعوت میکنه که وارد دنیای mma بشه و مدتی بعد میشا وارد تیم ام ام ای دانشگاهشون میشه که اون زمان توسط فردی به اسم bryan caraway اداره میشده .
لازم به گفتنه برایان د.و.س.ت پسر میشا هم هست !

میشا تو دنیای ام ام ای 18 تا مسابقه داده که 13 تاشو برده و 5 تا هم باخت داره .
مبارزات روندا و میشا همیشه جذابیت فوق العاده ای داشته !

ronda-rousey-miesha-tate-tuf-awkward-interview-650x363.png

این دو تا فایتر تو 28 دسامبر تو لاس وگاس سر کمربند قهرمانی یو اف سی با هم مبارزه کردن که روندا تونست تو راند 3 میشا رو ارم بار کنه و کمربند قهرمانی رو بدست بیاره(قبلا تو استرایک فورس هم میشا رو شکست داده بود )
میشا قبل از مبارزه با روندا با cat zingano مبارزه کرده بود که تو اون مبارزه هم شکست خورده بود
میشا تو کارهای مدلینگ هم مهارت خاصی داره ! مثلا تو سال 2013 عکساش تو مجله body issue و Fitness gurls چاپ شده و همینطور بعنوان زیباترین فایتر ام ام ای هم شناخته شده !
meisha-tate-3.jpg

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
low roundhouse kick

تو کاراته بهش ماواشی گری گدان هم میگن . این ضربه هدفش پایین تنه و مخصوصا سفید ران حریف هست . موقع ضربه زدن پای تکیه گاه باید چرخش داشته باشه ولی خیلی از فایترها بدون چرخش میزنن ! به دو صورت هم زده میشه 1-لوکیک به بیرون پا 2-لوکیک به داخل پا
درضمن تنها ضربه ی لگدی هست که من بهش اعتقاد دارم:D:p
عکس اولی ضربه به بیرون پا هست که گفتم دومی هم به داخل پا

mma_e_marqsaff_600.jpg

penn002.jpg
ممنون به خاطر بیوگرافی میشا تیت . مفید بود:D یه سوال: این ضربه با ساق زده میشه یا روی پا؟
بعد چرا فقط به این ضربه پا اعتقاد دارین؟ فکر کنم ضربه گدان به کنار زانو مفید تره چون اگر درست برخورد کنه عملا یک پا رو با درد بسیار شدیدی از کار میندازه

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ممنون به خاطر بیوگرافی میشا تیت . مفید بود:D یه سوال: این ضربه با ساق زده میشه یا روی پا؟
بعد چرا فقط به این ضربه پا اعتقاد دارین؟ فکر کنم ضربه گودان به کنار زانو مفید تره چون اگر درست برخورد کنه عملا یک پا رو با درد بسیار شدیدی از کار میندازه
بستگی به سبکی که کار میکنید داره تو ساواته با روی پا میزنن و تو موی تای با ساق پا
من خودم ترجیح میدم با ساق پا بزنم... البته از نظر من کلا زدن ضربه پا تو دفاع شخصی وقت تلف کردنه ( بجز لگد به بیضه ) چون ضربات دست هم سریعتره هم تخریب بیشتری داره ! بجای یه ضربه لو کیک میشه دوتا هوک زد و کار رو تموم کرد
البته کسایی که واسه مسابقات تمرین میکنن ضربه پا رو بیشتر از دست میپسندن چون امتیازش بیشتره !
ولی من کلا با ضربات دست میونه بهتری دارم
ضربه گودان چیه ؟!:confused:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
اهاااااااااا :D:D تلفظش میشه gedan
گدان ماواشی گری همون راندهاوس لوکیکه که اول اون پستمم گفتم . نگاه کنید ...
اهاااااااااا :D:D تلفظش میشه gedan
گدان ماواشی گری همون راندهاوس لوکیکه که اول اون پستمم گفتم . نگاه کنید ...
خیر نبینه اونی که وقتی کمربند سفید بودیم به ما گفت اسم این ضربه میشه godan توی پهلو هم میشه jodan . پس اون ضربه ای که به بیرون زانو زده میشه اسمش چیه؟؟؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
خیر نبینه اونی که وقتی کمربند سفید بودیم به ما گفت اسم این ضربه میشه godan توی پهلو هم میشه jodan . پس اون ضربه ای که به بیرون زانو زده میشه اسمش چیه؟؟؟
ضربه به پهلو میشه چودان ( جودان ضربه به سر و صورته )
اون ضربه ای که به بیرون زانو زده میشه هم بهش میگن گدان
ولی معمولا برای اینکه فرق این دوتا مشخص شه ضربه به داخل زانو رو میگن گدان داخل و ضربه به خارج زانو رو میگن گدان بیرون

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
ضربه به پهلو میشه چودان ( جودان ضربه به سر و صورته )
اون ضربه ای که به بیرون زانو زده میشه هم بهش میگن گدان
ولی معمولا برای اینکه فرق این دوتا مشخص شه ضربه به داخل زانو رو میگن گدان داخل و ضربه به خارج زانو رو میگن گدان بیرون

بله همینطوره که آقا رضا میفرمایند، با این توضیح که ضربه ای که از داخل اصابت میکنه اوچی گدان ماواشی گری و ضربه ای که به بیرون زده میشه سوتو گدان ماواشی گری هست. البته اونی که به بیرون زده میشه چون خیلی متداوله همون گدان خالی بهش میگن. در کیوکوشین کاراته بسته به فاصله با حریف، گدان به 5-6 صورت مختلف اجرا میشه. بنظر بنده ضربه بسیار کارآمدیه مخصوصا وقتی طرف مقابل دستای قدرتمندی داره و بالا رو بسته باشه، حتی در موقعیت های خیابانی. اگه درست و با انرژی کافی زده بشه دشمن دیگه توانایی حرکتش رو از دست میده. چون با سرعت بالا اجرا میشه معمولا بالانس هم بهم نمیخوره مگر اینکه با ناشی گری زده بشه.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بله همینطوره که آقا رضا میفرمایند، با این توضیح که ضربه ای که از داخل اصابت میکنه اوچی گدان ماواشی گری و ضربه ای که به بیرون زده میشه سوتو گدان ماواشی گری هست. البته اونی که به بیرون زده میشه چون خیلی متداوله همون گدان خالی بهش میگن. در کیوکوشین کاراته بسته به فاصله با حریف، گدان به 5-6 صورت مختلف اجرا میشه. بنظر بنده ضربه بسیار کارآمدیه مخصوصا وقتی طرف مقابل دستای قدرتمندی داره و بالا رو بسته باشه، حتی در موقعیت های خیابانی. اگه درست و با انرژی کافی زده بشه دشمن دیگه توانایی حرکتش رو از دست میده. چون با سرعت بالا اجرا میشه معمولا بالانس هم بهم نمیخوره مگر اینکه با ناشی گری زده بشه.
بله به همین دلیله که تنها ضربه پای مورد علاقه ی منه:) و با شلوار جین و پارچه ای هم میشه اجراش کرد ! چون من کلا با تی شرت و شلوار جین و کفش تمرین میکنم:D
ولی خب بهرحال روش های مبارزه متفاوته منم شخصا تا مجبور نشم پا نمیزنم کلا ! اگه هم بزنم فقط لو کیک

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
front kick to the face

فرانت کیک به معنی لگد رو به جلو هست . این ضربه معمولا به زیر فک حریف زده میشه
تو کاراته به این ضربه مائه گری میگن . درضمن پای تکیه گاه هم یه مقدار خم میشه
اینم فرانت کیک فوق العاده سریع و زیبای اندرسون سیلوا که جایزه بهترین ناک اوت رو هم برد .

knockout-of-year.jpg

البته جا داره بگم از وقتی با جاستین بیبر عکس گرفت 2 تا مسابقه رو باخت و کمربندشو از دست داد !!!:D:D:D:D:D ها ها ها

anderson-silva-luciano-huck-e-Justin-Beeber.jpg

ufc-fighter-anderson-silva-got-knocked-out-cold-while-trying-to-taunt-his-opponent.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
front kick to the body

این ضربه به push kick هم معروفه دلیلش هم اینه که معمولا حالت " هل دادن " داره ( نه ضربه زدن ) و برای دور نگه داشتن حریف بکار میره
تو مسابقات موی تای در مقابل حریف هایی که تو کلینچ ماهر هستن این ضربه برای حفظ فاصله بکار میره

JoonPushKickWeb.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بنده تا اونجایی که بتونم سعی میکنم تو این تاپیک دروغ نگم ! و اگه ببینم کسی به دروغ داره چیزی رو در مورد MMA میگه تا اونجایی که اطلاعات ناقصم قد میده جواب میدم
http://jeetkunedo-kali.blogfa.com/post/52/
دبیر سبک جیت کان دو کالی اسکریما جناب فتاحی گفتن بسیاری از قهرمانان یو اف سی جیت کان دو کار هستن !!
اسطوره های یو اف سی : رندی کوتور - رویس گریسی - جونیور دوس سانتوس - کین ولسکز - جانی جونز - اندرسون سیلوا - جی اس پی - لیوتو ماچیدا - چاک لیدل و ...
خیلی خب کدوم یکی از اینا جیت کان دو کار هستن ؟! یا بهتر بگم کدوم یکی از اینا جیت کان دو کالی اسکریما کار کردن ؟! ( چون jkd کانسپت با jkd کالی اسکریما تفاوت داره )
ایشون گفتن بن ساندرس یکی از قهرمانان یو اف سی جهان هست ! در حالی که ساندرس هیچوقت تو یو اف سی قهرمان نبوده . برای اثبات این حرفم تو همون صفحه قسمت رکورد (ستون سمت راست) رو برید ببینید . اگه کسی تو یو اف سی قهرمان شده باشه تو اون قسمت مینویسه
درضمن ساندرس علاوه بر جیت کان دو تکواندو کشتی و جوجیتسو برزیلی هم کار کرده
پس اینجوری نیست که فقط جیت کان دو کار کرده باشه ( بازم میگم jkd کانسپت با jkd کالی اسکریما تفاوت داره و یکی نیستن )
اساسا تو مسابقات ترکیبی با یه سبک نمیشه نتیجه گرفت . و همینطور با یه سبک تلفیقی مثل جیت کان دو کالی اسکریما (که تو دنیا تره هم واسش خرد نمیکنن ) نمیشه موفق شد
قضاوت هم به عهده بیننده
با تشکر

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
UFC170dash.jpg

فردا 22 فوریه مسابقه ی فوق حساس سر کمربند قهرمانی زنان قراره انجام بشه بین روندا رازی و سارا مک من
judo medalist vs wrestling medalist

روندا /// سارا
وزن : 61 /// 61
قد : 168 /// 165
مسابقه : 8 /// 7
برد : 8 /// 7
باخت : 0 /// 0

UFC170_640.jpg

Last edited:
بالا