برگزیده های پرشین تولز

ام تي لوكال و ارور در ريبيلد كردن

golnoosh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. :)
من ام تي رو روي لوكال با iis و ActivePerl-5.6 و بركلي نصب كردم.
همه چيز درسته جز اينكه يه پست جديد رو كه ميخام سيو كنم يا اينكه ريبيلد كنم ارور ميده اين ارور:

mkdir C:\inetpub\wwwroot\weblog\archives: Permission denied at c:\inetpub\wwwroot\weblog\lib/MT/FileMgr/Local.pm line 104

من كه هر چي توي اين فايل Local.pm گشتم چيزي پيدا نكردم تغييرش بدم در ضمن پرميشنش هم بايد درست باشه.

حالا نميدونم مشكل از كجاست.
خيلي ممنون.من باز زحمت دادم :)

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در ادرس دهي وبلاگتون اشكال وجود داره براي تنظيمات ام تي در weblog config چهار ادرس وجود دارد.نمونه از اين ادرس دهي ها چنانچه ام تي رو در دايركتوري mt ريخته باشين به صورت زير است.
c:/inetpub/wwwroot/mt
http://localhost/mt/
C:\inetpub\wwwroot\mt\archives
http://localhost/mt/archives/

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
به احتمال زياد هموني كه بدجنس ميگه درسته. فقط يه چيزي. چرا MySQL نصب نکردی و برکلی استفاده میکنی؟

golnoosh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. :) :)

مشكل من بازم به روش خركي حل شد ولي نميدونم چرا.يعني خودمم نفهميدم چي شد :blink: :p

اون آدرسايي كه جناب بد جنس ميگن درست بود.يعني از اول نيگا كه كردم درست بودن منم كه دستشون نزدم.

اول نيگا كردم ديدم اصلا پوشه archives ساخته نشده.منم خودم يه پوشه archives ساختم :happy:

اين بار كه ريبيلد كردم يه ارور ديگه داد همون كه ميگه index.html.new يا يه همچين چيزي رو نميتونه جايگزين كنه وPermission denied ....
ولي با كمال تعجب ديدم جناب ام تي با كمال پر رويي!! چند تا پستي كه زده بودم رو آرشيو كرده و ريخت تو همين پوشه آرشيو كه من ساختم! :D
تك تك فايلاي آرشيو هم درست بودن سر جاشون.

فقط همون فايل ايندكس باز سازي نشده بود و همون فايل راهنماي ام تي مونده بود.

منم كه ديدم اينجوريه ورداشتم و اينكسو پاك كردم و يه بار ديگه ريبيلد كردم.مثه فرفره ريبيلد كرد.ايندكسو ساخت و همه چي هم رديف شد. :happy:

در ضمن قبلش كامنت هم ثبت نميشد و ارور ميداد ولي با اين كار كامنت هم درس شد

خلاصه به همون روش خركي تموم شد رفت.

حالا...جريان چي بوده به نظر شما.من كه عقلم به جايي نرسيد هر چي زور زدم. :lol: اين ام تي هم حالش خوب نيستا. منو بگو كه كلي رفتم تنظيمات iis رو چك كردم هي ميگفت پريميشن دينايد دينايد.... :p

در مورد بركلي هم كه شما گفتين....اول كه حجم اين 8/1 مگ بيشتر نبود.راحتم اينستال كردم كارمم كه راه انداخت چه كاريه .....

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
گلنوش جان خوشحالم که حل شد.
وقتی میری توی Control Panel و بعد قسمت Administrative Tools و بعد هم به Internet Information Services اونجا میتونی Permission دایرکتوریهای wwwroot رو تعیین کنی. من فکر کنم از اونجا هم این مورد رو بررسی میکردی جواب می گرفتی. چون برای مووبل تایپ لازمه که یه دایرکتوری قابلیت Write داشته باشه و بتونه فایلهاش رو توش بنویسه و پاک کنه. به هر حال موفق باشی :)

golnoosh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.

فعلا كه درست شده ولي اون پرميشنه قبلا درست بود و write رو تيك زده بودم. نميدونم حالا چش بود....

خيلي ممنون تو اين فروم آدم دست خالي بيرون نميره.دست شما درد نكنه. :)

بالا