برگزیده های پرشین تولز

انتخاب بين canon a95وsony p200و olympus c77o uz و dimage z2 و panasonic lz2 و lz1

ehsan_gb

Registered User
لایک‌ها
1
سلام عرض مي كنم خدمت تمام دوستان .
من اين سوال رو قبلا هم مطرح كرده بودم و شما هم محبت كرده بوديد جواب داده بوديد .
اما من براي اينكه خودم رو راضي كنم رفتم در سا يت steve digitalcam و تمام sample هاي اين دوربينها رو دانلود كردم و به اتفاق برادر م و يكي از دوستام به مقايسه اين دوربينها پرداختيم . تا شايد نظر سه نفر اعتبار بيشتري داشته باشه .
شايد باور نكنيد ولي از نظر هر سه نفر ما كيفيت عكسها هم از نظر شفافيت هم از نظر نبود نويز و هم از نظر گرمي رنگها براي دوربين panasonic lz1 (چون lz2 سمپل نداشت از سمپل هاي lz1 استفاده كردم ) از تمام ديگر دوربينها بهتر بود و در اكثر مواقع همپاي canon a95.
اين مسئله رو بدون اغراق گفتم. خودتون هم ميتونيد با دانلود سمپل ها اون رو متوجه بشيد .
قصد من از مطرح كردن اين قضيه اينه كه بنده مي خوام يه دوربين بخرم و الان بيشتر از يك ماهه كه توي اين سايتها مي چرخم. كه به اين نتيجه رسيدم كه برايند كيفيت و قيمت مساوي canon مي باشد. ولي با مقايسه عكسها متوجه شدم كه panasonic lz1وlz2 نه تنها چيزي از بقيه دوربينها كم ندارند بلكه شفافيت و گرما و نويز پايين اونها از ساير دوربينها بالاتره.
حالا خواهش مي كنم اونهايي كه يا اين مسوله رو تجربه كردن يا اطلاعات بيشتري دارند من رو ر اهنمايي كنند.
من كه از كيفيت سمپل هاي اين دوربين شگفت زده شدم.

ehsan_gb

Registered User
لایک‌ها
1
لطفا اگه کسی چیزی میدونه دریغ نکنه

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوست خوبم کسي از شما چيزي رو دريغ نکرده .من ميخواستم برات يه مقايسه کلي انجام بدم که متاسفانه ديروز به صورت ناگهاني اينترنتم قطع شد ولي چون خودم رو موظف ميدونم به کمک به دوستانم پس از شما عذر خواهي ميکنم.

اما دوست خوبم بايد بگم که تصاوير که استيو ديجيتال کم به عنوان سمپل ميذاره خيلي دقيق نيستن من خيلي روشون کار کردم و متوجه شدم زياد دقيق نيستن .براي مثال من خودم 4500 و 8800 نيکون رو عکسهاشون رو مقايسه کردم ديدم مثل هم هستن با توجه به اينکه 8800 چندين مرتبه از 4500 بالاتره و از همونجا بود که پي بردم استيو ديجيکم زياد قابل اعتماد نيست .براي مقايسه تصاوير بين دوربين ها به سيات pbase.com برو و در قسمت سرچش اسم دوربين مدنظرتون رو وارد کنيد اين نتايج ميتونه خيلي بهتر باشه چون عکسها توسط افراد عادي و در موقعيتهاي ساده گرفته شده پس ميتونيد نتيجه رو بهتري بدست بياريد .
اما من فکر نميکنم که ال زد 2 و يا يک پاناسونيک 100 سال به کيفيت ا 95 کانن برسه براي اثبات حرفم ميتونيد اولين نمونه عکس دوربين ال زد 2 پاناسونيک رو تو سايت dpreview.com مشاهده کنيد . اين عکس يه ماکرو هستش و واقعا" بي کيفيته باقي تصاوير هم همينطوره .در کل مقايسه برند پانا سونيک با کانن از نظر من خيلي اشتباه.اين بحث رو رو تعصب انجام نميدم اين متذکر بشم که کسي فکر خاصي نکنه. براي صحبتم دليل دارم.
اما ديميج رو نميشناسم ميشه يکم اطلاعات در مورد اين برند بهم بدين؟؟؟ تا حالا اسمشو نديده و يا نشنيده بودم.
المپوس 770 هم خيلي قديميه و 3 مگاپيکسل و البته مطمئنم خيلي هم گرون فکرهم نکنم پيدا کني و اگه پيدا کني نتوني زياد چونه بزني سر قيمتش . امکانات اين دوربين خيلي پايين هست و بهتره بيخيالش شي.
اما ميمونه پي 200 و ا 95 که هردو از لحاظ کيفيت عالي هستن و رزولوشن سونيه 7.1 هست و کاننه 5.1 اگه ميخواي کار خونگي انجام بدي و نيازي به تنظيمات دستي دقيق نداري و در واقع ميخواي عکس خانوادگي بگيري بايد بگم دوربين خيلي خوبيه براي اينکار .اما اگه در کنار کيفيت خوب تنظيمات دستي خوب هم ميخواي و همينطور يه دوربين که هر گونه نيازي رو مرتفع کنه بايد بگم بهترين انتخابت با سقف قيمت 350 هزار تومان اين دوربين ا 95 هستش . اين دوربين حساب خودشو حسابي پس داده و از نظر من رقيبي نداره . قيمت سونيه هم فکر کنم حدود 450 هزار تومان باشه. موفق باشي .اگه اطلاعات دقيق تري خواستي من در خدمتم.

ehsan_gb

Registered User
لایک‌ها
1
از توضيحاتي كه داديد واقعا ممنونم. شما خيلي لطف مي كنيد كه وقت مي زاريد و جواب تك تك بچه ها رو ميديد . اون دوربين ديميج زد 2 در واقع يك مدل از دوربين هاي كونيكا مينولتا هست كه slr shape ميباشد . قيمت p200 رو هم فكر مي كنم شما اشتباه مي كنيد . چون من هفته قبل جمهوري بودم و قيمتش حول و حوش 360000 تومان بود . و sony w7 هم 20 و 30 هزارتومان ارزون تر .
حقيقتش من يكي از دوستانم داره يه سفر چند روزه ميره المان گفتم بره اگه canon a620 يا 610 ديد برام بخره . نظر شما چيه ؟

ehsan_gb

Registered User
لایک‌ها
1
در ضمن دوست عزيزم كه اسم شما رو هم نمي دونم . اخه مقايسه كيفيت هاي دو دوربين بايد از يك سوژه يكسان و با موقعيت هاي يكسان و نوردهي برابر انجام بشه . وگرنه فكر نمي كنم بشه مقايسه درستي بين كيفيت دوربين ها انجام داد . نميدونم درست ميگم يا نه .و اينكه گفتم تو عكسهايي كه از دوربينهاي مختلف ديدم تمام سوزه ها يكي و زمان برداشت آنها همچنين نوردهي سوژه ها تماما برابر بود و اينكه ميگم كيفيت panasonic lz1 از همه اونها بالاتر بود فقط نظر من نيست و دو نفر ديگه كه ميتونم بگم تا حدودي از عكس ديجيتال سر در ميارن هم انرو تصديق كردن. خواهش ميكنم شما هم دو تا سوژه يكسان بين اين دو دوربين رو دانلود كني بعد نتيجه رو بفرماييد .

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
راستش یکی از دوستام قصد خرید همین دوربین پاناسونیک LZ2 رو داشت .که من تمام سعیم رو کردم تا منصرفش کنم ولی موثر واقع نشد و مارمولک آخرش همون رو خرید.
عزیز جان اگه عکسهای پاناسونیک LZ2 رو که با ایزو ۸۰ گرفته شدند رو دقیق نگاه کنی به اندازه عکسی که با ایزو ۴۰۰ و بالاتر با یه دوربین دیگه گرفته شده باشه نویز داره.در ضمن اگه به عکسهای پرتره هم نگاه کنی اصلا "تون" مناسبی از رنگ ‍پوست ارایه نمیده.و مهم تر از همه تو هیچکدوم از عکسهاش نمیتونی جزییاتی رو که مثلا با دوربین های نیکون بدست میاد ببینی.
من قویا نیکون ۷۹۰۰ رو پیشنهاد میکنم که ۷ مگا پیکسل هست. خیلی کامپکته و تصاویر عالی میگیره. قیمتش هم حدودای ۳۴۰ هست.بخر خیرش رو ببین.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
ايشون يه سري ليست به ما دادن بعد رفتن يه 620 سفارش دادن.ههه ههه هه هه ه. اشکالي نداره .همه مقايسه و همه تصاوير دقيق نيستن . دوست خوبم متاسفانه اين دوربين نيکون امکانات دستي نداره نميدونم چرا دوربينهاي جديدش رو اينطور درست کنه.

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
دوست خوبم متاسفانه اين دوربين نيکون امکانات دستي نداره نميدونم چرا دوربينهاي جديدش رو اينطور درست کنه.

منظورتون دقیقا کدوم تنظیمات هست که باید از این رده دوربینها انتظار داشت؟

ehsan_gb

Registered User
لایک‌ها
1
ممنمون از راهنمايي تون . يه وقت جسارت نشه بنده نظر شما رو كاملا متين ميدونم . بخاطر همين هم بود كه از خريد lz2 منصرف شدم و سفارش يك كنون a620 رو دادم .

ehsan_gb

Registered User
لایک‌ها
1
جناب adilery متشكر از كمكت. شما خودت تجربه كار كردن با nikon 7900 رو داري ؟

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
حقيقتش خودم مدل 5700 رو دارم كه باهاش حال ميكنم و اين مدل 7900 رو يكي از دوستام داره و بنظر خودش و من عكسهاي خيلي خوبي مياندازه.
البته بخوبي 5700 من كه نيست" شوخي ميكنم"

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
منظورم تنظيمات دستي شاتر و دياف هستش.

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
پاناسونيك هم نميتونه بصورت دستي تنظيم بشه. ولي باز بودن ديافراگم رو ميشه با حالت
Night scene
شبيه سازي كرد و بقيه هم ميشه يه كاري كرد . مگه اينكه بخواين هردو تارو باهم تغيير بدين يعني همزمان هم
Shutter Priority و َAperture Priority
رو داشته باشين.
ولي اين امكاناتي كه رو 7900 هستن كم چيزي نيست ها:

• Best Shot Selector
• White balance bracketing
• Auto bracketing
• Matrix, center-weighted, spot AF area and spot metering
• In-Camera Red-Eye Fix
• Noise Reduction
• Face-Priority AF
• PictBridge-compatible
• Built-in microphone and speaker

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب نگاه کن دوست خوبم من تمام اينا رو در دوربين نيکون کولپيکس 4500 دارم با قيمت 250 هزارتومان که مال سال 2002 نيکون هست پس نميتونه رقيب خوبي باشه .تازه دوربين من خيلي چيزهاي ديگه هم داره که تو حوصله اين تاپيک نميگنجه .من بصورت کلي گفتم . در ضمن تنظيمات شاتر و دياف با هم بدرد ميخوره .والا اين امکان رو هم بنده مطلع هستم ازش نايت اسکين هم يه مد از پيش تعيين شدس و معيارهاي خودشو داره و خيلي کارها رو اجازه نميده انجام بدي . من منظورم يه حالت منول فول هست .والا خيلي دوربينها خيلي چيزا دارن که ميشه باشون يه سري از اشکالاتشون رو پر کرد.

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
دوربين نيكون 4500 دوربين خيلي خوبيه . بجز مد ماكرو كه خيلي خوب كار نميكنه.
در ضمن ميخواستم بدونم خودتون چند خريدينش؟ چون قيمتش موقع عرضه شدن حدود 700 دلار بود و 3 سال پيش كه من نيكون 5700 رو خريدم اون موقع 530 تومن قيمتش بود. آيا به قيمت سايت
shop.ir
رفرنس ميدين؟
در حاليكه اگه سايت آمازون يا
ebay
رو سرچ كنين ميبينين كه قيمت با اوني كه شما گفتين خداتا فرق داره.

من همين امروز آمازون رو گشتم و اين عكس رو ميذارم .شايد اينجا شده شهر امام زمان و همه چيزو ارزون ميفروشن:

Untitled-1.jpg

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
چي ؟؟؟؟؟؟ مد ماکروش ضعيفه؟؟؟؟ بيشترين استقبال از اين دوربين از طرف عکاسان ماکرو بوده که در زمينه عکاسي از حشرات کار ميکردند و همينطور عکاسي در ازمايشگاه ها که اونو به ميکروسکوپ نصب ميکنن يکي از نقاط قوت اين دوربين ماکروي 2 سانتي متري که به بهترين شکل ممکن کار ميکنه .قيمت هم 250 هزار تومان . خيلي وقته که اين قيمت مونده.الان انگار عکسباران يکيشو داره به قيمت 290 هزار تومان.

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
تو اكثر
review
ها اومده كه تو مد ماكرو عكسها زىاده از حد
blur
هستند.

moslem-visual

Registered User
لایک‌ها
0
آقا ما که بی خیال بودیم یه ال زد 2 خریدیم هر چه باد آبا البته بودجمونم بیشتر از اون نبود. تازه خریدم.

بالا