برگزیده های پرشین تولز

انتخاب زبان برنامه نویسی

omidrahimi1391

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من می خواهم یک نرم افزار تجاری بنویسم تا کاربر بتواند به راحتی آن را در سیستم خود نصب کند. این نرم افزار یک فایل آپدیت دارد که کاربر بایستی بتواند سالی چندین بار به یک سایت مراجعه کند و فایل آپدیت را از سایت دانلود کرده و دیتابیس نرم افزار خود را آپدیت کند یا اینکه کاربر با کلیک روی دکمه ای در نرم افزار، پایگاه داده خود را مستقیما آپدیت کند--نرم افزار به آدرس سایت رفته و پس ازدانلود، پایگاه داده خود را آپدیت کند--فایل آپدیت شامل تصاویر، فایل های pdf، برخی اعداد و ارقام دیگر است. که حجم آن کمتر از 50 مگابایت است. از طرفی بسیار مهم است که کاربر بتواند با کمترین نرم افزارهای پیشنیاز و در صورت امکان بدون پیشنیاز برنامه را به راحتی در کامپیوتر خود نصب کند.
به نظر شما Access برای نوشتن این نرم افزار تک کاربره مناسب است؟؟
امکان دسترسی کاربر به سورس کد نرم افزار نوشته شده توسط Access چقدر است؟؟
امکان دسترسی کاربر به محتوای فایل آپدیت چقدر است (شکستن قفل) ؟؟
با تشکر فراوان

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
Access برای کارهای کوچیک مناسبه و خیلی هم راحته ! نرم افزار پیش نیاز هم نداره.

ولی اگه تعداد رکوردهای موجود در پایگاه داده و تعداد جداول زیاد باشد به مشکل میخوره. مخصوصاً اینکه شما میخواهید فایل Pdf و تصویر داخل پایگاه داده بریزید!

البته رمز فایل های Access مطمئن نیست ورژنهای 2003 و قدیمی تر که اصلاً امنیت ندارن!

webster.

Registered User
لایک‌ها
94
Access برای کارهای کوچیک مناسبه و خیلی هم راحته ! نرم افزار پیش نیاز هم نداره.

ولی اگه تعداد رکوردهای موجود در پایگاه داده و تعداد جداول زیاد باشد به مشکل میخوره. مخصوصاً اینکه شما میخواهید فایل Pdf و تصویر داخل پایگاه داده بریزید!

البته رمز فایل های Access مطمئن نیست ورژنهای 2003 و قدیمی تر که اصلاً امنیت ندارن!

هم چنین با استفاده از ورژن 2013 اکسس به راحتی میتونید فایل های رمز گذاری شده نسخه های قدیمی رو مشاهده کنید

omidrahimi1391

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستانی که پاسخ دادند، تشکر می کنم.
تا جایی که من اطلاع دارم، اگر کاربر در کامپیوتر خودش آفیس 2007 نصب کرده باشد، آنگاه نرم افزاری را هم که با اکسس نوشته شده را بدون هیچ نرم افزار پیش نیازی می تواند در سیستم خودش نصب کند، بنابراین به نظر می رسد در صورت استفاده از اکسس، حجم برنامه (به همراه پیشنیازها) کمتر و از طرف دیگر نصب آن برای کاربر آسانتر است. به نظر شما اطلاعات من درست است؟
تعداد جدول های پایگاه داده نرم افزار مورد نظر کمتر از 100 تا است، حجم کل دیتابیس هم باید کمتر از 50 مگابایت باشد.
با ورژن 2013 اکسس فایل های رمز گزاری شده 2007 به بعد هم باز میشود؟؟؟ یا فایل های 2003 به قبل؟؟
در هر صورت شما چه دیتابیسی را پیشنهاد می کنید؟؟
برای نوشتن یک نرم افزار که از پایگاه داده استفاده می کند، به طوریکه کاربر به راحتی آن را در سیستم خود نصب کند چه برنامه ای مناسب است؟؟
با تشکر فراوان

mm2236

Registered User
لایک‌ها
8
من mySQL رو پيشنهاد ميكنم و اينكه شما نرم افزارتون رو 100 در 100 به صورت وب بيس بنويسيد چون اينطوري نياز به نصب هيچ چيزي براي client ها نيست ، كافيه يه سرور داشته باشي و همه كلاينتها بهش وصل بشن و تنها چيزي كه لازم داري اينه كه يه سيستم لوكال تعريف كني و همه چيزو رو سرور نصب كني و اونا فقط مثلا با يه php page به سرور وصل بشن و از db استفاده كنن

اگرم چندتا سرور داري بينشون mySQL رو replication data برقرار كن
موفق باشي

بالا