برگزیده های پرشین تولز

انتخاب هارد اصلی بین main هایی که هم sata و هم IDE رو support میکن

krypton

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من به کامپیوتری برخورد کردم که دارای هاردی بود که به وسیله کابل sata به mainboard خود وصل بود و هنگام اتصال هارد دیگری به سیستم جهت انتقال اطلاعات به مشکل برمیخورد .
مشکل هم از انجا ناشی میشد که سیستم هارد دوم را که به وسیله کابل IDE به سیستم اتصال پیدا میکرد به عنوان هارد اصلی خود میشناخت از طریق ویندوز نصب شده روی ان اقدام به بوت شدن مینمود و به علت match نشدن ویندوز هارد دیگر ریست میشد
گر چه میدونم راهی از طریق setup وجود داره که به سیستم بین هارد های sata & IDE مشخص میکند که کدام یک به عنوان هارد اصلی که سیستم از طریق ان بوت شود معرفی میشود ولی قسمت مربوطه رو به صورت دقیق نمیشناسم
از شما عزیزان در این رابطه راهنمایی میخواهم

dandelion

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فكر كنم مادربوردهاي مختلقف تنظيمات مخصوص به خودش رو داشته باشه. شما مدل مادربوردتون رو بگيد اگه در دسترس بود چك مي كنم بهتون مي گم

krypton

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
motherboard الان در اختیارم نیست ولی فکر میکنم اصطلاحاتی که برای تغییر مورد نظر استفاده میکنن اصطلاح های ثابتی باشند
اگه امکان داره کلی بیان نمایید تا اگه کس دیگری هم به مشکل خورده بتونه از این تاپیک استفاده کنه

krypton

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض پوزش از اینکه موضوع به علت بی توجهی بنده در قسمت مربوطه بیان نشده
با توجه به اینکه من خودم نمیدونم امکان انتقال موضوعی که ایجاد کردم را دارم یا نه و به چه روشی ؟؟؟؟!!!!
از مدیر محترم هم خواهش دارم تاپیک مورد نظر رو به قسمت سخت افزار منتقل کنه

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
قسمتی در اينگونه مادربوردها هست به اسم Hard Disk Boot Priority. اونجا ميتونی اولويت بوت از روی هر hard رو مشخص کنی.

بالا