آژانس هواپیمایی
tanki

انتقاد وزير ارتباطات ايران از انحصارطلبي قدرت‌ها در اينترنت

شروع موضوع توسط check_shark ‏19 نوامبر 2005 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. check_shark

  check_shark کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  901
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  تهران
  وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اولين جلسه سومين روز از اجلاس تونس، سخنراني خود را ايراد كرد.

  به گزارش ايسنا، دكتر «محمد سليماني» در ابتداي سخنان خود با سپاس و ستايش خداوند متعال و درود بر پيامبران الهي كه پيام‌آوران صلح و دوستي عدالت و خيرخواهي براي بشريت بوده و هستند، اظهار داشت: توسعه ‌ارتباطات و فناوري اطلاعات از اولويت‌هاي خاصي در جمهوري اسلامي ايران برخوردار است. با اجراي سه برنامه پياپي پنج ساله توسعه، توانسته‌ايم گام مهمي در ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب مخابراتي برداريم و تا پايان برنامه چهارم توسعه، ضريب نفوذ تلفن ثابت و همراه را به 100 و اينترنت را حداقل به 35 برسانيم.

  وي تصريح كرد: رويكرد منعطف و واقع‌گرايانه در فرآيند آماده‌سازي اين اجلاس در حقيقت پديده‌اي منحصر به فرد است كه توانسته امكان مشاركت تمامي ذي‌نفعان را فراهم آورد.

  وي ادامه داد: افزايش شكاف ديجيتالي در شرايطي كه كاهش اين فاصله بايد با ايجاد مكانيزم‌هايي مناسب حاصل گردد، آينده مبهمي‌ را براي ايجاد يك جامعه اطلاعاتي رقم زده است، كه مي‌تواند به دنياي يك قطبي، نا متوازن با تمامي‌عواقب سوء آن منجر شود.

  وي افزود: هم اكنون فرصت تاريخي براي تمامي‌ دوست داران صلح و ناظران حقوق بشر جهت كمك به جوامع نااميد و محروم پديدار شده است تا از طريق رويكردي مبتني بر همكاري متقابل، اين جوامع را براي بهره‌برداري از ظرفيت‌هاي مادي ناشي از اقتصاد جديد، با استفاده از ارتباطات و فناوري اطلاعات ياري نمايد.

  وي يادآور شد: به منظور كاهش آلام بشري، جامعه بين‌الملل مي‌بايست؛ گفته‌ها و تعهدات را به عمل تبديل كنند و اين مهم تنها از طريق اتخاذ رويكردي جامع، عدالت محور و غيرتبعيض‌آميز جهت دسترسي به اطلاعات و فناوري اطلاعات ميسر گردد.

  سليماني با بيان اين‌كه تعمير موانع ديجيتالي جديد تنها مي‌تواند مردم جهان را از فوايد بسيار ارتباطات و فناوري اطلاعات محروم سازد، اظهار داشت: نسل‌هاي آينده تلاش‌هاي ما در اين اجلاس را براي دستيابي به نتايج ملموس در حوزه كاهش و رفع شكاف ديجيتالي مورد قضاوت قرار خواهند داد.

  وي ادامه داد: اكنون كه اراده جهاني بر شفاف‌سازي دموكراتيك و چند جانبه بودن حاكميت اينترنت تعلق گرفته است، ما بايد مكانيزم‌هايي جهت دسترسي برابر و ارزان و ارتباط با فرصت‌هايي برابر، براي مشاركت در كليه شبكه‌هاي دانش و اطلاعات را فراهم آوريم.

  وي افزود: تلاش‌هاي مستمر و سرمايه‌گذاري‌هاي جامعه جهاني در توسعه گسترش اينترنت نبايد‌، مورد اهمال قرار گيرد، زيرا اينترنت امروز به تسهيلات جهاني تبديل شده است و تعلق به همه جوامع بشري دارد. ديگر اين حق مسلم همه كشورهاي است كه در حاكميت آن مشاركت داده باشد.

  وي تصريح كرد: چگونه مي‌توان اطمينان داشت كه در شرايط سخت رقابت‌هاي اقتصادي، سياسي، علمي ‌و حتي فرهنگي، حقوق ديگر كشورها دستخوش اعمال سليقه، كه تنها يك محدوده جغرافيايي خاص حاكميت مطلق اينترنت را در دست داشته باشند، نگه دارد.

  سليماني با تاكيد بر اين‌كه اين مهم بايد به عنوان يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي جامعه بين‌المللي مورد توجه قرار گيرد، ادامه داد: مابر اين باوريم كه تعاملات گسترده و تبادلات فرهنگي در ميان ملل جهان يقينا به افزايش آگاهي‌ها و درك بهتر سراسري واقعي حقوق بشر و آزادي بيان خواهد انجاميد.

  وزير ارتباطات خاطرنشان كرد:كشورهاي مدعي حقوق بشر و آزادي بيان بي پروا و به صورت غيرقانوني از پخش صدا و تصوير ملل مظلوم جلوگيري مي‌نمايند، در حالي كه دست طرفداران خود را براي انتشار هرگونه دروغ پراكني باز مي‌گذارند.

  وي ادامه داد: ضروري مي‌دانم در پايان بر نكات زير تاكيد نمايم:
  1ـ اصول مورد توافق در اجلاس سران جامعه اطلاعاتي بايد از طريق ايجاد مكانيزم‌هايي اجرا و پيگيري محقق گردد و اميدوارم سازمان ملل در راستاي انجام اين گام از هيچ‌گونه كوششي فرو گذار ننمايد.

  2ـ تغيير در ساختار حاكميت اينترنت در جهت ايجاد نظام مشاركتي مشروط و پاسخگو تحت نظارت بين المللي ضروري مي‌نمايد.

  3ـ مشاركت فعال كليه دولت‌ها و طرف‌هاي ذي نفع در جامعه اطلاعاتي براي تدوين طرح‌هايي كه در كاهش شكاف ديجيتالي و يا به خدمت گرفتن ارتباطات و فناوري اطلاعات در جهت توسعه، تعامل فرهنگي و در نتيجه اعتلا و حمايت از صلح و امنيت بين‌المللي مي‌بايد تسهيل گردد.
  4ـ اصول عدالت و دسترسي غير تبعيض‌آميز به تمامي‌ دستاوردهاي مثبت جامعه اطلاعاتي بايد هميشه مد نظر جامعه جهاني قرار گيرد چرا كه عمارت بلند دانش ميراث بشريت است.


  ____________________________________________________________________________
   
 2. check_shark

  check_shark کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  901
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  تهران
  پس وضع انحصارطلبي اینترنت تو ایران چی میشه ؟

  این چه وضع قیمت و سرعت و خدماته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 3. check_shark

  check_shark کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  901
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  تهران
  این چه وضع قیمت و سرعت و خدماته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  یادم رفت از اینا بزنم!
   
 4. mahdi206

  mahdi206 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏12 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  2,326
  تشکر شده:
  3
  محل سکونت:
  Tehran
 5. astm1834

  astm1834 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏5 مارس 2005
  نوشته ها:
  1,219
  تشکر شده:
  16
  محل سکونت:
  _ _ _
avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانی