برگزیده های پرشین تولز

انتقال دامنه چقدر طول میکشه؟

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
سلام

من پارسال یک دامنه .ir توسط یک شرکت ثبت کردم و آنها این رو توی هندل شرکت ثبت کردن و به من گفتن که دامنه ایران کنترل پنل نداره :blink:

حالا بماند ولی بعدا که فهمیدم قضیه چیه تصمیم گرفتم هندل شخصی بسازم و دامنه رو منتقل کنم.

اول یه فرم به بنده دادن و گفتن هزینه انتقال 15000 تومن میشه و اول باید بپردازی بعد ما انتقال میدیم.( دیگه بحثهای بین خودم و اونها رو نمی نویسم)

روز 2009-07- 6 درخواست رو در نیک ثبت کردم و آنها هم پین کد رو دادن و من گفتم چراهزینه رو پرداخت نمی کنید ؟
گفتن اون 15000 تومن کارمزد ما بوده و هزینه انتقال دامنه جداست :eek: (دزدی تو روز روشن)

حالا اصلا این پول برای من رزش نداره که بخوام ناراحتش باشم ولی الان 12 روزه که وضعیت درخواست انتقال (در انتظار تایید مدارک) باق مونده
شرکت که می گفت همون روز 2009-07- 6 مدارک رو فرستاده. من 2009-07- 12 با ساپورت نیک چت کردم و بهم گفت شرکت مدارک رو نفرستاده
دوباره با شرکت تماس گرفتم ، گفتن ما فرستادیم ولی ممکنه اونا گم کردن. دوباره می فرستیم.
امروز 2009-07- 18 هنوز که هنوزه وضعیت در حال تایید مدارک هست.تاریخ انقضای درخواست هم 2009-07-21 هست

به نظر شما اینوسط چیزی مشکوک نیست؟
مخصوصا اینکه چند روزه سایتم بالا نمیاد و وقتی از این آدرس برای پیدا کردن نیم سرور استفاده میکنم: http://whois.nic.ir/DNS?name= مینویسه
No Name Server has been defined in IRNIC DNS.

هیچ کارگزار نام دامنه‌ای (DNS) برای این دامنه در دی-ان-اس ایرنیک تعریف نشده است.

اگر اجازه بدید اسم دومین و شرکت رو نگم که یه وقت بازی در نیارن و کار پیچیده نشه
ولی سوالم اینه که در حالت عادی یک انتقال باید چقدر طول بکشه؟
با تشکر

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
من کلی مکاتبات دارم هم با شرکت هم با نیک ولی آخری هر دو رو میزارم شما کمک کنید:

این نامه رو شرکت پنجشنبه به من زده:

salam,
ir enteghalesh ba domainhaye digar motefavet hast va bazan yek yata hata 3hafte ham tool mikeshad,

masalan agar darkhaste enteghale .com ro az yek panele onlinenic be panele digari dashtid zarfe 5daghighe inkar anjam mishod.

man baz assign mizaram be omure malie sherkat ta yekbare digar fax shavad​

این هم چت امروز بنده با نیک:
IRNIC .ir ccTLD> salam
Farzad> salam
Farzad> bande 12 rooze pish yek enteghale diman dashtam
Farzad> ta alan anjam nashode
Farzad> *****.ir
Farzad> sherkat mige 2 bar madarek ro ferestade
IRNIC .ir ccTLD> wait
Farzad> lotfan dalil asli ro begid
Farzad> man mitarsam domain expire beshe
Farzad> onvaght malekiat bakie?
IRNIC .ir ccTLD> begid sherkate *****
IRNIC .ir ccTLD> rooznamasho ba zakre naame domain ersal kone
IRNIC .ir ccTLD> moafagh bashid
IRNIC .ir ccTLD> bye​

Last edited:

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
فرزادجان اگه خاطرتون باشه چند ماه پیش هم در مورد این مسئله تو موضوعی با هم صحبت کرده بودیم , این شرکت واضحا داره از شما کلاهبرداری می کنه , نه هزینه انتقال 15000 تومان هست و نه دریافت کارمزدی در این زمینه وجاهت قانونی داره.

مالک دامنه برای انتقال اون به پنل مشتری باید کدرمزی رو در اختیارش قرار بده که کاربر بتونه بوسیله اون درخواست انتقال دامنه رو به پنل خودش تو سامانه ایرنیک بده , مالک تو این زمان باید تصویر مدرک شناسایی خودش رو به همراه گواهی رضایت از انتقال دامنه به حساب خریدار به سامانه ایرنیک بفرسته , بعدشم خریدار باید هزینه انتقال رو به شخص یا شرکتی که در ابتدای کار به عنوان رابط مالی انتقال دامنه انتخاب کرده بود پرداخت کنه تا اون هم هزینه این انتقال رو برای سامانه پرداخت کنه.

صراحتا داره از شما کلاهبرداری می شه , اگه دامنه خیلی براتون ارزش نداره بی خیالش بشین و آبروی اون شرکت متخلف رو هم ببرین , بنده جای شما بودم به هیچ عنوان نمی گذشتم.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
اگر براتون مهمه که دامنه رو بدست بیارید و درصورت عدم توافق قصد دارید بصورت قانونی پیگیری کنید، قبل از انقضاء دامنه (یعنی تا وقتی که هنوز مالکش هستید) یه اظهار نامه براشون بفرستید و درخواستتون مبنی بر انتقال دامنه رو بصورت رسمی اعلام کنید.

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
با تشکر از دوستان
خدمتتون توضیح دادم که مبالغ رو پرداختم.البته دومین خیلی مهمی نیست که مثلا منبع درآمد باشه یا.... ولی بالاخره برای سایتش کمی زحمت کشیدم
ولی الان که پول رو هم دادم نمی دونم چرا هنوز کا انجام نشده!
این رو ببینید:
http://************/files/sdi8fk5vr0iwkt59gz59.jpg

اگر براتون مهمه که دامنه رو بدست بیارید و درصورت عدم توافق قصد دارید بصورت قانونی پیگیری کنید، قبل از انقضاء دامنه (یعنی تا وقتی که هنوز مالکش هستید) یه اظهار نامه براشون بفرستید و درخواستتون مبنی بر انتقال دامنه رو بصورت رسمی اعلام کنید.
اگر اشتباه نکنم این کاری که شما میگید زمانی باید انجام بشه که اونها نخوان دامنه رو بدن. ولی الان که اونها پول رو گرفتن.
فقط بحث اینه که بعد از 12 روز نیک میگه مدارک داده نشده و شرکت میگه ما 2 بار فرستادیم(منم نمی دونم کی راست میگه)
الان باز هم باید اظهارنامه بفرستم؟

ممنون که وقت میزارید جواب میدید

Last edited:

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
ایرنیک هیچ وقت چیزی رو برای خودش بر نمی داره , مطمئن باشین اگه چیزی ارسال می شد ظرف کمتر از 12 ساعت کاری بهش رسیده شده بود و هیچ وقت به 12 روز نمی کشید.
خود من هم برای همین تاپیک زدم. من که زیاد توی اینکارها نیستم و تجربم کمه

ولی هر جوری فکر می کنم نیک نیازی به دروغ گفتن نداره. از طرفی شرکت هم پولش رو گرفته و دامنه هم خیلی ارزشمند نیست که بگیم بخاطرش حاضره اسم شرکت رو بدنام کنه و من برم رسما شکایت کنم ( البته هیچ مدرکی هم ندارم که ثابت کنم دومین مال منه.همه چیز اینترنتی انجام شده)

پس نتیجه اینه که هیچکاری نمیشه کرد. کاش حداقل می فهمیدم اصل ماجرا چیه که تصمیم دیگه ای بگیرم
(البته یه حدس هم میزنم که ممکنه این دومین بدرد یک موسسه بزرگ بخوره ، که بازم بعید می دونم باتوجه به اعتبار اونجا دزدیدن این دومین رو از شرکت خواسته باشن)

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
چون شما گفتید نیک گفته باید روزنامه رسمی شرکت براشون ارسال بشه من فکر کردم ارسال نکردن و دارن وقت تلف میکنن تا دامنه اکسپایر بشه. (برای همین هم گفتم تا مالکش هستید اینکار رو بکنید.)

با تشکر از دوستان
خدمتتون توضیح دادم که مبالغ رو پرداختم.البته دومین خیلی مهمی نیست که مثلا منبع درآمد باشه یا.... ولی بالاخره برای سایتش کمی زحمت کشیدم
ولی الان که پول رو هم دادم نمی دونم چرا هنوز کا انجام نشده!
این رو ببینید:

اگر اشتباه نکنم این کاری که شما میگید زمانی باید انجام بشه که اونها نخوان دامنه رو بدن. ولی الان که اونها پول رو گرفتن.
فقط بحث اینه که بعد از 12 روز نیک میگه مدارک داده نشده و شرکت میگه ما 2 بار فرستادیم(منم نمی دونم کی راست میگه)
الان باز هم باید اظهارنامه بفرستم؟

ممنون که وقت میزارید جواب میدید

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
چون شما گفتید نیک گفته باید روزنامه رسمی شرکت براشون ارسال بشه من فکر کردم ارسال نکردن و دارن وقت تلف میکنن تا دامنه اکسپایر بشه. (برای همین هم گفتم تا مالکش هستید اینکار رو بکنید.)
خب الان چیزی که گفتید داره اتفاق میفته
میشه یکم در مورد این اظهارنامه بیشتر توضیح بدید! اگر یک نمونش رو دارید که لطفا آپلود کنید
اگر هم نه که بگید چه مواردی رو توش باید بنویسم و به کجاها ارسال کنم
ممنون

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
اظهار نامه چیز خاصی نیست فقط حرف شما رو رسمی و ثبت میکنه که بعدا نتونن بگن که نه ما از شما هیچ درخواستی برای انتقال دریافت نکردیم و الان هم که اکساپر شد. (اصلا فرستادن اظهار نامه قبل از شکایت برای برخی از پرونده ها ضروری است و اینطوری 1 ماه جلو می افتید) تازه چه بسا سر عقل بیان و با دیدن اظهار نامه رسمی کوتاه بیان.

اینجا نحوه کار توضیح داده شده:
http://www.sakhtemanema.ir/Rule5.aspx

همون چیزی که بهشون گفتید و میخواید رو توش بنویسید. مثلا در فلان تاریخ طی پش فاکتور فلان شماره مبلغ رو طی حواله شماره فلان یا رسید شماره فلان پرداخت کردم و الان به عنوان مالک میخوام دامنه رو منتقل کنم به فلان هندل.

خب الان چیزی که گفتید داره اتفاق میفته
میشه یکم در مورد این اظهارنامه بیشتر توضیح بدید! اگر یک نمونش رو دارید که لطفا آپلود کنید
اگر هم نه که بگید چه مواردی رو توش باید بنویسم و به کجاها ارسال کنم
ممنون

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
اظهار نامه چیز خاصی نیست فقط حرف شما رو رسمی و ثبت میکنه که بعدا نتونن بگن که نه ما از شما هیچ درخواستی برای انتقال دریافت نکردیم و الان هم که اکساپر شد. (اصلا فرستادن اظهار نامه قبل از شکایت برای برخی از پرونده ها ضروری است و اینطوری 1 ماه جلو می افتید) تازه چه بسا سر عقل بیان و با دیدن اظهار نامه رسمی کوتاه بیان.

اینجا نحوه کار توضیح داده شده:
http://www.sakhtemanema.ir/Rule5.aspx

همون چیزی که بهشون گفتید و میخواید رو توش بنویسید. مثلا در فلان تاریخ طی پش فاکتور فلان شماره مبلغ رو طی حواله شماره فلان یا رسید شماره فلان پرداخت کردم و الان به عنوان مالک میخوام دامنه رو منتقل کنم به فلان هندل.
خب اگر این فقط برای شرکت فرستاده بشه که میتونن باز انکار کنن! پس یکی هم برای ایرنیک بفرستم؟

ضمنا یک نکته جالب فهمیدم!
اگر دقت کرده باشید تاریخ شروع مراحل انتقال 2009-07- 6 هست . الان دومین رو whois گرفتم.می دونید که ایرنیک نه تاریخ ثبت رو می نویسه و نه اکسپایر . فقط تاریخ آخرین تغییر رو مینویسه
تاریخ آخرین تغییرات: 2009-07-11
خیلی دوست دارم بدونم اینا زمانیکه که دومین رو در مرحله انتقال قراردادن ، 5 روز بعد چه تغییری دوباره دادن

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
چی رو انکار کنن؟

خب اگر این فقط برای شرکت فرستاده بشه که میتونن باز انکار کنن! پس یکی هم برای ایرنیک بفرستم؟

ضمنا یک نکته جالب فهمیدم!
اگر دقت کرده باشید تاریخ شروع مراحل انتقال 2009-07- 6 هست . الان دومین رو whois گرفتم.می دونید که ایرنیک نه تاریخ ثبت رو می نویسه و نه اکسپایر . فقط تاریخ آخرین تغییر رو مینویسه
تاریخ آخرین تغییرات: 2009-07-11
خیلی دوست دارم بدونم اینا زمانیکه که دومین رو در مرحله انتقال قراردادن ، 5 روز بعد چه تغییری دوباره دادن

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
مگه میشه اظهار نامه رو انکار کرد؟! سه نسخه داره، تمبر باطل میکنید، مامور میبره به اون آدرس و امضا میگیره که تحویل داده شد و اونم موظفه جواب بده.

وجود اظهار نامه رو

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
احتمالا مشکلات باید از طرف خود شرکت باشه چون اگر اشتباه نکرده باشم الان دومین اکسپایر شده . من فکر می کردم کار 1 هفته ای تموم میشه و اونموقع گفتم دیگه لازم نیست پول به اینا بدم ، برای تمدید ولی ظاهرا اینا زرنگتر از این حرفان
پس با این حساب پس از اینکه این انتقال باطل شد دوباره دومین دست شرکت هست و من باید 2 یونیت بابت رفع لاک بدم و 2 یونیت هم بابت تمدید
هزینه ثبت دامنه رو میگیرن 7000 تومن پس 4 یونیت احتمالا میشه 14000 تومن
خیلی کار کثیفی هست اگر من درست فکر کرده باشم.منو بگو فکر می کردم شرکت داره پیگیری میکنه. یعنی واقعا اینا از همه یوزرها همینطوری 30-40 تومن دزدی میکنن؟
کسی نیست جلوی اینها رو بگیره؟

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23
احتمالا مشکلات باید از طرف خود شرکت باشه چون اگر اشتباه نکرده باشم الان دومین اکسپایر شده . من فکر می کردم کار 1 هفته ای تموم میشه و اونموقع گفتم دیگه لازم نیست پول به اینا بدم ، برای تمدید ولی ظاهرا اینا زرنگتر از این حرفان
پس با این حساب پس از اینکه این انتقال باطل شد دوباره دومین دست شرکت هست و من باید 2 یونیت بابت رفع لاک بدم و 2 یونیت هم بابت تمدید
هزینه ثبت دامنه رو میگیرن 7000 تومن پس 4 یونیت احتمالا میشه 14000 تومن
خیلی کار کثیفی هست اگر من درست فکر کرده باشم.منو بگو فکر می کردم شرکت داره پیگیری میکنه. یعنی واقعا اینا از همه یوزرها همینطوری 30-40 تومن دزدی میکنن؟
کسی نیست جلوی اینها رو بگیره؟

قاعدتا فقط دومین باید اکسپایر بشه و نه پنل اختصاصی شما.
من خودم از یاهو دومین داشتم که بعد از 4 سال اکسپایر شد و خیلی گرون در میومد تمدیدش. بعدش هم پنلم باز بود و آنلاک کردمش و انتقالش دادم. هیچ پول اضافه ای هم ندادم خیلی هم سریع یعنی کمتر از 1 روز انتقال انجام شد.

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5
سلام

من پارسال یک دامنه .ir توسط یک شرکت ثبت کردم و آنها این رو توی هندل شرکت ثبت کردن و به من گفتن که دامنه ایران کنترل پنل نداره :blink:

حالا بماند ولی بعدا که فهمیدم قضیه چیه تصمیم گرفتم هندل شخصی بسازم و دامنه رو منتقل کنم.

اول یه فرم به بنده دادن و گفتن هزینه انتقال 15000 تومن میشه و اول باید بپردازی بعد ما انتقال میدیم.( دیگه بحثهای بین خودم و اونها رو نمی نویسم)

روز 2009-07- 6 درخواست رو در نیک ثبت کردم و آنها هم پین کد رو دادن و من گفتم چراهزینه رو پرداخت نمی کنید ؟
گفتن اون 15000 تومن کارمزد ما بوده و هزینه انتقال دامنه جداست :eek: (دزدی تو روز روشن)

حالا اصلا این پول برای من رزش نداره که بخوام ناراحتش باشم ولی الان 12 روزه که وضعیت درخواست انتقال (در انتظار تایید مدارک) باق مونده
شرکت که می گفت همون روز 2009-07- 6 مدارک رو فرستاده. من 2009-07- 12 با ساپورت نیک چت کردم و بهم گفت شرکت مدارک رو نفرستاده
دوباره با شرکت تماس گرفتم ، گفتن ما فرستادیم ولی ممکنه اونا گم کردن. دوباره می فرستیم.
امروز 2009-07- 18 هنوز که هنوزه وضعیت در حال تایید مدارک هست.تاریخ انقضای درخواست هم 2009-07-21 هست

به نظر شما اینوسط چیزی مشکوک نیست؟
مخصوصا اینکه چند روزه سایتم بالا نمیاد و وقتی از این آدرس برای پیدا کردن نیم سرور استفاده میکنم: http://whois.nic.ir/DNS?name= مینویسه
No Name Server has been defined in IRNIC DNS.

هیچ کارگزار نام دامنه‌ای (DNS) برای این دامنه در دی-ان-اس ایرنیک تعریف نشده است.

اگر اجازه بدید اسم دومین و شرکت رو نگم که یه وقت بازی در نیارن و کار پیچیده نشه
ولی سوالم اینه که در حالت عادی یک انتقال باید چقدر طول بکشه؟
با تشکر

کلاهبرداری از این واضح تر ؟
انتقال دامنه هم وقتی مدارک دست Nic برسه حداکثر یک هفته زمان میبره مگر مورد خاصی باشه.

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
قاعدتا فقط دومین باید اکسپایر بشه و نه پنل اختصاصی شما.
من خودم از یاهو دومین داشتم که بعد از 4 سال اکسپایر شد و خیلی گرون در میومد تمدیدش. بعدش هم پنلم باز بود و آنلاک کردمش و انتقالش دادم. هیچ پول اضافه ای هم ندادم خیلی هم سریع یعنی کمتر از 1 روز انتقال انجام شد.
خب ببینید الان دومین در مرحله انتقاله.این مرحله باید در یک مدت محدود تمام ملزوماتش انجام بشه . مثل پرداخت از طرف من و ارسال مدارک از طرف شرکت
ولی این زمان محدود از 6 تا 21 جولای هست . یعنی روز 21 جولای فرآیند انتقال خودبخود کنسل میشه(مطابق عکس زیر)
وقتی کنسل شد باز دومین دست شرکت هست و ایدفعه به من خواهند گفت اگر میخوای انتقال بدی ، دومین رو باید آنلاک و تمدید هم بکنی وگرنه ما نمی تونیم انتقال بدیم (خیلی باهوشن ! نه؟ )

Last edited:
بالا