برگزیده های پرشین تولز

انجمن دوستداران تن تن وميلو

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من تا 4 برابر حاظرم بدم كه يه دونه ازين سكه هاي تن تن و داشته باشم. لگه كسي فروشي داره من خريدارم .
راستي تا اين عكسا خيلي خدا شده. منم كلي عكس ازش دارم كه بعدا آپ لود ميكنم . اون عكس سومس ماله افتتاح موزه تن تن. من آرزوم اينه كه 1 بار برم اونجا.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از arash_kh :
من تا 4 برابر حاظرم بدم كه يه دونه ازين سكه هاي تن تن و داشته باشم. لگه كسي فروشي داره من خريدارم .
همچنين! اما فكر ميكنم از اينها به تعداد محدود زده باشن..و اينقدر تن تن دوست توي كل دنيا (و حتي همون بلژيك) هست كه مطمئنم اين سكه ها چشم بهم زدن بشه يك چيز با قيمت خيلي خيلي بالا.
به نقل از arash_kh :
اون عكس سومس ماله افتتاح موزه تن تن. من آرزوم اينه كه 1 بار برم اونجا.
اين موزه تن تن..رو فكر ميكنم يكي دو سال پيش بود كه عكسهاشو ديدم توي سايتش..فوق العاده بود.يعني از اين بهتر نميشد..هرچيزي فكر كنيد مربوط به داستانهاي تن تن اونجا واقعيش هست.
از ست لباسهاي مختلفي كه تن تن داشته بگير تا ويسكي لوك لوموند كاپيتان و قوطيهاي خرچنگ و ماكت موشك كره ماه و.......... :shades2:
خلاصه جايي هست كه منهم آرزوشو دارم ببينم.

راستي يك جا خوندم كه اون هتلي كه تو كتاب "مارجراي تورنسل" توي ژنو-سوئيس اينها رفته بودن دقيقا به همون شكل واقعا وجود داره و حتي شماره اتاقي كه تورنسل رفته بوده توش هم هست توي واقعيت.و اينكه هرژه رفته بوده اونجا براي طرح برداري و دفتر اون هتل رو هم امضا كرده يه كاريكاتور كوچيك از تن تن هم كشيده توي دفتر هتل كه عكسشو گذاشته بود.
بعد هم نوشته بود صاحب هتل گفته نميدونم چرا بعد اينهمه سال هركي مياد تو اين هتل اصرار داره تو اون اتاق اقامت كنه. و اينكه گفته بود تصميم داشته يه تابلو پرتره از تورنسل توي اون اتاق نصب كنه كه بدلايلي پشيمون شدن.ولي فكرشو بكنيد..يكروز آدم بره اونجا توي همون هتل و اتاقي كه توي يك كتاب خيالي! بوده..و تابلو هم به ديوار باشه.. :eek: :)
حالا گير آوردم لينك و عكسو ميگذارم.

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
عكس رو حتما بزار رامشتاين عزيز. خوشم مياد مثل خودم ديوونه تن تني.
در مورد هتل هم من شنيدم. يه چيزه جالب اينه كه لوش لوموند هم يك مارك واقعي هست. (البته من تو ايران نديدم ).

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
آخ كه چقدر ازين ماكتاي تن تن دلم ميخوتد.
راستي ميدونستين ميلو اسم دوست دختر بچه گياي هرژه بوده ؟ كلا خوشحالم تو زندگي تن تن هيچ دختري وارد نشد. وگرنه به احتمال زياد 24 تا كتاب ميشد 10 تا. اينطور فكر نميكنين ؟

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اطلاع دقيقي ندارم ، ولي اون طور كه شنيدم كتابهاي تن تن كه بعد از انقلاب توي ايران چاپ شده ن سانسور شده اس .
اگه تن تن هاي چاپ قبل از انقلاب رو دارين ، و مي دونين كه كجا هاي اون سانسور شده ، لطف كنين و اينجا بذارينشون ، اگه ممكنه ..!!
:rolleyes:

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در ضمن اگه تن تن هاي چاپ قبل از انقلاب رو كسي براي فروش داره خريدارم !

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ببيت. خيلي از حرفاش عوض شده. مثل لوش لومونده هاد.ك و خيلي چيزاي ديگه. تازه كاستافيوره هم يه كم اسلامي تر شده.

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از خوبی کن :
cigares2.jpg

cigares2b.jpg
اين يكي از اون جاهاييه كه هميشه واسم سواله.
ببينين اين عكس ماله سيگارهاي فرعونه. كه تن تن رو ميگيرن و ميبرن پيشه رييسه قبيلشون (مصر). بعد طرف يه هو تن تن رو ميشناسه و ميگه من كتاباتو ميخونم و آزادش ميكنه. (آين داستانه چهارم هست).
حالا دست اون عربه كتابه تن تن رو ميبينين ؟ هموني كه بهش نشون ميده و ميگه ما كتابات رو ميخونيم و . . .اين كتابه تن تن در ماهه. يعني كتابه شانزدهم. حالا اين چه جوري دسته طرفه خدا ميدونه.
اينم نميشه گفت كه هرژه بعدا عوض كرده. چون تا جايي كه من ميدونم به اين كتاب دست نبرده (برعكسه تن تن در كنگو. آمريكا. و . . .).
خلاصه اگه كسي ميدونه كمك كنه . :blush:

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
نميدونم تو اين عكسه احمق چرا اشتباهي كتابه سيگارهاي فرعونو داده دسته طرف !!

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
اينجا مثلا نگاه كن چي شده!!!

h1.jpg

يا اينجا كه كاستافيوره راموناش رو بغل ميكنه!

h2.jpg

و بعد هادوك رو.

h3.jpg

اينجا هم كاپيتان هادوك جان! در حال باز كردن در هوا هستن!

h4.jpg

بعدم اين غضب الهيه كه تو گلوش گير مي كنه نه چوب پنبه!!

h5.jpg

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
در مورد فرقهاي نسخه هاي قبل از انقلاب و بعد در اين جد بگم كه نسخه هاي بعد از انقلاب عملا تبديل شده به يك كتاب بچه گونه و كاملا بي ارزش.من اگه با اين نسخه ها آشنا شده بودم از اول الان از تن تن متنفر بودم.اينها تن تن نيست اصلا!
انواع سانسورهاي خنده دار و بيدليل به كنار ,بدترين چيزش ترجمه افتضاحشون هست.
قبل از انقلاب چند تا ناشر بودن كه تن تن رو منتشر ميكردن,يكي از اينها انتشارات يونيورسال بود كه ترجمه هاش واقعا هنرمندانه و بي نقصه و از روي نسخه اصل فرانسه هم ترجمه ميكردن.و البته كاملا با امتياز و كپي رايت بود كارشون.
چند تا ديگه هم بودن مثل ونوس كه اينها از روي نسخه هاي انگليسي ترجمه ميكردن و علاوه بر اين ترجمشون هم خيلي بد بود.
يك چيزي اينجا بگم : نميدونيد ترجمه چقدر مهمه..تمام زيبايي تن تن به اون ترجمه هاي انتشارات يونيورسالش هست و من هنوز بعد از شايد 10 سال وقتي نسخه هاي جديد رو ميخونم علاوه بر اينكه حالم بد ميشه ولي ترجمه زيباي نسخه يونيور سال مياد جلو چشمم.
شما بريد الان يكي از اين كتابهاي نشر يونيورسال قديم رو از انقلاب از دست دوم فروشيها بخريد و مقايسه كنيد با اين جديدها..آدم گريه اش ميگيره واقعا! :wacko:
براي مثال اين اسكن دومي كه بالا گذاشتن و از كتاب هدف كره ماه و بالاييش از تن تن و پيكاروها هست واقعا شرم آور بود ترجمه و سانسورش.اينها ر..ن به تن تن.
اصل كتابهاي تن تن و جذابيتش بخاطر دائم الخمر بودن و مشروبخوريهاي دوست تن تن يعني هادوك و منشكلاتي كه اين عادتش پيش مياره هست..حالا تصور كنيد وردارن جاي اسمهاي مشروبها بگن نوشابه گازدار و بطريشم پاك كنن..چي ميشه.
يا وردارن تنها شخصيت زني كه تو كل داستانهاي تن تن هست (و اونهم جنبه كمدي داره وجودش و ازش فراري هستن همه!)رو سانسور كنن.و از همه بدتر ترجمه اي بچه گونه و احمقانه..
در مورد ترجمه هاي بعد از انقلاب فقط ميتونم بگم يك كار بيشرمانه هست و كاملا بي ارزش ..بدون اينكه قروني براي كپي رايت داده باشن اينكارو كردن و به قيمت گرون ميفروشن به مردم و از همه بدتر خيانت در ترجمه.واقعا متاسفم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از arash_kh :
اين يكي از اون جاهاييه كه هميشه واسم سواله.
ببينين اين عكس ماله سيگارهاي فرعونه. كه تن تن رو ميگيرن و ميبرن پيشه رييسه قبيلشون (مصر). بعد طرف يه هو تن تن رو ميشناسه و ميگه من كتاباتو ميخونم و آزادش ميكنه. (آين داستانه چهارم هست).
حالا دست اون عربه كتابه تن تن رو ميبينين ؟ هموني كه بهش نشون ميده و ميگه ما كتابات رو ميخونيم و . . .اين كتابه تن تن در ماهه. يعني كتابه شانزدهم. حالا اين چه جوري دسته طرفه خدا ميدونه.
اينم نميشه گفت كه هرژه بعدا عوض كرده. چون تا جايي كه من ميدونم به اين كتاب دست نبرده (برعكسه تن تن در كنگو. آمريكا. و . . .).
خلاصه اگه كسي ميدونه كمك كنه . :blush:

اين جا براي منهم از قديم سوال بود! و حتي اين موضوع رو چند روز پيشها براي نويسنده وبلاگ tintinesque ايميل كردم..

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
من هم كل كتاب‌هاي تن تن رو و همين‌طور كتاب‌هاي استريكس و اوبليكس رو (البته به انگليسي) رو يه Cd دارم. نمي‌دونم كتاباي استريكس رو خوندين يا نه، ولي من زمان دانشجويي فرصتي دست داد و تونستم اون‌ها رو بخونم (اصلشون رو به زبان انگليسي) آي چسبيد، آي چسبيد. خيلي خيلي اون‌ها رو هم توصيه مي‌كنم.

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من ديوونه آستريكس هستم. هر چند كه به تن تن نميرسه. بيشتر از همه اوبليكس رو دوست دارم. ديوونه اون شلوار راه راهشم.
راستي قازمر جان ميشه لطفي بكني ؟ ميشه كل اين كتابارو برام ايميل كني ؟ يا يه جايي آژلود كني كه همه استفاده كنن ؟
اينم بگو كه. 24 تا تن تن رو داري ؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من فقط يدونه از كتابهاي استريكس رو خوندم..حالبه اما اين كجا تن تن كجا.
در ضمن كسي از شماها كتابهاي "ژو و زت" رو نخونده؟؟ اونهام اثر هرژه هستن.و بد نيستن البته به تن تن نميرسن.
جهت اطلاع "ژو و زت" همون هان كه پشت كتابهاي تن تن يونيورسال عكسي ازشون هست.

راستي من تقريبا همه كتابهاي تن تن رو (البته انگليسي) اسكن شده دارم (دم "خوبي كن" گرم! اون برام فرستاد.
و كتابهاي تن تن يونيورسال كه از بچه گي داشتم هم از مجموعش 4-5 تاش مونده.اما همه سالم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
راستي حواستون باشه كتاب "تن تن و آلفا آرت" ناتموم هست..يعني هرژه وسط اون كتاب ميميره و هرگز اونو تموم نكرده بوده و وصيت هم كرده بوده هيچكس كتابهاي تن تن رو ادامه نده.
اما توي ايران ورداشتن اين كتابو از اينترنت گرفتن كه ور واقع نصب بيشترش تقلبيه و اثر هرژه نيست.
همينوطر كتابي به اسم "تن تن در تايلند" هم اصلا اثر هرژه نيست و يه كار تقلبي هست.
كتاب "درياچه كوسه ها" هم همينوطر..كار هرژه نيست.و Fake محسوب ميشه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
حتما ميدونديد كه كتابهاي تن تن به كلي زبونها ترجمه شده..اما در اصل به زبون فرانسه بوده.
توي ايران قبل از انقلاب بعضي ناشرها ورداشتن از رو نسخه هاي انگليسي ترجمه كردن (و الان هم) و فقط انتشارات يونيورسال بود كه كپي رايت گرفت و از اصل فرانسه (انتشارات كاسترمن )ترجمه كرد.
حالا چيزي كه جالبه تفاوت اسمها هست.
يعني توي نسخه فرانسه و اصلي بعضي از اسمهاي مكانها و كاراكترها بكل فرق داره با اونچه توي نسخه انگليسي بعدها ترجمه شده.
چند تا از اينها رو مينويسم :

اسم اصلي (فرانسه) ---------->اسم انگليسي (تغيير كرده)
-----------------------------------------------------------------------

ميلو ----------> اسنويي (برفي/سفيد برفي)
تريفون تورنسل----------> كوتبرت كالكولس
دوپونت و دوپونط----------> تامسون و تامپسون
مولينسار----------> مارلين اسپايك
سرافين لامپيون----------> جوليون وگ

و خيلي سامهاي ديگه تقريبا اسمهاي تمام شخصيتها و كاراكتر ها غير از خود تن تن و كاپيتان هادوك و نستور و كاستافيوره,توي نسخه انگليسي عوض.اينها چند تا نمونه از معروفهاشون بود.

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
اين "ژو و زت" رو من خوندم يه كتابشو ... خيلي مزخرفه!!

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
منم خوندم. خوشم نمياد. الانم چاپ كردن دوباره !

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
آرش عزيز، آره، همة كتاب‌ها رو دارم. ولي تا جايي كه يادمه حجمشون زياد بود، درست يادم نيست و بايد برم نگاه كنم، اما يادمه كه حدود 200 مگابايت بود. شايد هم اشتباه مي‌كنم. ولي حتي اگه 20 مگابايت هم باشه، زياده خلاصه.
ضمناً من آستريكس رو بيشتر از تن تن دوست داشتم. اگه سري اون رو بخونين، اون‌ها هم خيلي خيلي باحالن، خصوصاً يكي از داستان‌هاش كه اينا مي‌رن توي لژيون من از خنده روده‌بر شده بودم!
مخلصيم!

بالا