برگزیده های پرشین تولز

انجمن محترم متحسنين ويندوز ولينوكس دوستان گرامي :D

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
البته بر همگان بسي واضح و مبرهن است كه ويندوز از لينوكس بسيار بهتر است ! :D :happy:
ولي اين انجمن براي كساني درست شده كه به دلايلي فكر ميكنند ويندوز بهتر از لينوكس است! :blink:
ما( شرلوك هلمز وشركا) ميخواهيم دلايل اين افراد رو بدونيم تا شايد بسي در راه معقول بيفتيم :lol:
قوانين اين انجمن
1:عدم راه اندازي انجمن فيلم فارسي !در اينجا ;) با تشكر از دوست خوبمون (شرلوك . ه) :p
2:اين انجمن براي اين درست شده كه طرفداران لينوكس بتونند طرفداران ويندوز رو متقاعد كنند كه 1 بار از لينوكس استفاده كنند.(هيچ تضميني در اين باره داده نميشود!! :D )
از شوخي كه كه گذشته اين انجمن رو براي اين درست كردم كه طرفداران لينوكس بتونند بگن كه لينوكس اصئلا به چه درد ميخوره؟
مثلا براي استفاده خانگي چگونه بايد ازش استفاده كرد؟
چه چيزهاي وسوسه كرد شما رو تا از لينوكس استفاده كنيد ؟(به جر مخالفت با ويندوز)
و هرچي كه به ظهنتون ميرسه!
در ضمن بگم كه ما همچنان بر موازع شريف خودمون در بهتر بودن ويندوز مصريم!! :lol: :wacko:
اما به نظر من ويندوز و لينوكس تفاوتشون مثل تفاوت فتوشاپ وكرل ميمونه! به نظر شما كدوم بهتره فتوشاپ يا كرل؟ ;) ايا اصولا به اين سوال ميشه جواب داد؟
ممنون

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
از: http://www.farstec.com

امروزه هر جا که می ری بحث سر دو تا سیستم عامل هست.windows-linux هر کسی یک طوری این دو تا سیستم عامل رو مورد مقایسه قرار می ده طرفدارن linuxنظرات خودشون رو دارند و طرفداران سنتی ویندوز هم نظرات خودشون براي نتيجه گيري بهتر بايد اين دو سيستم عامل را از جهات مختلفي مورد بررسي قرار داد.

1- امنيت (Security): قبل از هر چيز بايد بگوييم که امنيت يک کميت نسبي است و مطلق نيست. يعني در هيچ شرايطي نمي توان گفت که امنيت صد در صد وجود دارد. زيرا امنيت به پارامترهاي بسياري در هر شبکه وابسته است و سيستم عامل نمي تواند به تنهايي تأمين کننده امنيت باشد. امنيت واقعي يک شبکه به عوامل کوچک و بزرگ بسياري بستگي دارد. به عنوان مثال همين چند سال پيش بود که شرکت اوراکل با هزينه بالايي عده اي را اجير کرد تا با جمع آوري زباله ها و کاغذهاي باطله شرکت Microsoft به دنبال کدهاي Microsoft بگردند و با اين کار به کشفيات مهمي هم دست يافت! آيا اگر بيل-گيتس کارمندان خود را به استفاده از کاغذ خردکن براي کاغذهاي باطله موظف مي کرد چنين اتفاقي مي افتاد؟ پس مي بينيم که امنيت يک شبکه به بسياري از عواملي که ممکن است نسبت به آنها بي توجه باشيم بستگي دارد. Linux و Windows هر دو از نظر Security داراي ضعف هستند اما از اين ميان تا کنون نقاط ضعف امنيتي بيشتري در باره Windows شنيده شده است. البته بايد به اين نکته توجه داشت که Windows طيف مخاطبان بسيار بيشتري نسبت به Linux دارد. به همين دليل شايد طبيعي باشد که نقاط ضعف امنيتي بيشتري از آن کشف شده باشد.

2- User Friendly: حداقل از اين جهت دوستان و دشمنان Windows به اين نکته اعتراف دارند که استفاده از Windows نسبت به Linux راي کاربران بسيار ساده تر است. Linux بايد در اينترفيس خود جدا" تجديد نظر کند. تا همين چند سال پيش کاربران Linux مجبور بودند حتي Kernel آنرا هم کامپايل کنند! البته نسخه هاي اخير Linux نسبت به نسخه هاي قديمي تر از نظر اينترفيس پيشرفتهاي قابل توجهي داشته است. به هرحال Linux بايد بداند که کاربران عادي و غيرحرفه اي هيچ علاقه اي نسبت به کامپايل کردن برنامه ها و يا نوشتن Commandهاي طولاني و ثقيل ندارند. آنها سادگي کليک کردن بر يک فايل Setup.exe در Windows را براي اجراي برنامه هايشان به Linux ترجيح مي دهند. اما از جهت ديگر بايد گفت که Linux به دليل Open Source بودن ابزاري بسيار قوي و ياري مطمئن براي برنامه نويسان حرفه اي است. Linux دشمن کاربران عادي و ياور پرقدرتي براي حرفه اي هاست. با اين تفاصيل مي توان نتيجه گرفت اگرچه Linux ممکن است بتواند به عنوان سيستم عامل Serverها جاي Windows را بگيرد اما هرگز نخواهد توانست جاي Windows را در کامپيوترهاي خانگي و براي کاربران معمولي بگيرد.

3- کاربرد: بي ترديد قابليتهاي فوق العاده Linux آميخته به شبکه است. در جاهايي که Windows در شبکه به بن بست مي رسد Linux براي آن راه حل دارد. مثلا" اگر بخواهيد Bandwidth کاربران خود را محدود کنيد Windows راه حلي براي آن ندارد. يا اگر بخواهيد براساس Source IP در شبکه خود Multi Routing انجام دهيد Windows براي آن راه حلي ندارد در صورتيکه در Linux براي تمام مسائل شبکه راه حل وجود دارد. از طرفي اگر دور شبکه را خط بکشيم Linux در مقابل Windows حرفي براي گفتن ندارد. زيرا نه از نظر گرافيکي و ... به پاي Windows مي رسد و نه براي آن به وفور نرم افزار پيدا مي شود و نه کار با آن به سادگي کار با Windows است.
بنابراين مي توان به يک نتيجه رسيد:

(( نه Linux مي تواند Windows را از صحنه به در کند و نه Windows مي تواند جايگاه Linux را بگيرد.)) این دو تا سیستم عامل در کنار هم می توانند مفید باشند.

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام دوستان من هيچي از لينوكس نميدونم كسي مي تونه منو كمك كنه؟؟ در مورد نحوه نصب و كار و نرم افزارهاش

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از sina_judgment :
سلام دوستان من هيچي از لينوكس نميدونم كسي مي تونه منو كمك كنه؟؟ در مورد نحوه نصب و كار و نرم افزارهاش
:wacko: :wacko: :wacko:
شرلوك باز بيا بگو تو تاپيكها رو منحرف مي كني!

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
بيشتر از انحراف نبش قبره!

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
دوستم ميگفت اگه بخواي يه روز هاردت رو بفروشي نگو كه لينوكس روش نصب كردي چون خيلي بيشتر از قيمتش كم ميكنه!!!! ميگفت كه لينوكس رو هارد فشار مياره :blink:
البته اينو بگم كه من تا حالا لينوكس نداشتم!!!! :D

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از emad86_20011 :
دوستم ميگفت اگه بخواي يه روز هاردت رو بفروشي نگو كه لينوكس روش نصب كردي چون خيلي بيشتر از قيمتش كم ميكنه!!!! ميگفت كه لينوكس رو هارد فشار مياره :blink:
البته اينو بگم كه من تا حالا لينوكس نداشتم!!!! :D
عماد جان حالا من بميرم برات كه لينوكس نداشتي ولي حالا يه نگا به تاريخ پستها بزن.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از Asef :
عماد جان حالا من بميرم برات كه لينوكس نداشتي ولي حالا يه نگا به تاريخ پستها بزن.
113.gif
113.gif
113.gif

من خنگ كور چرا نديدم تاريخ پستها رو؟؟؟

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Asef :
حالا كه يكي اومده نبش قبر كرده!!! بزار اين تاپيك هم به نون و نوايي برسه :D

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
منظور همون متحصنين هستش ديگه؟
از ريشه تحصن . :happy:

بالا