برگزیده های پرشین تولز

انشـــــــــــــــاء نمــــــــــــــــــــــا ز

Afsaneh-R

Registered User
لایک‌ها
54
سلام

خيلي خلاصه ميگم :
بايد يه انشاء در رابطه با نماز به مدرسمون تحويل بدم كه حداقل 2 صفحه A4 بشه !مهلتشم تا 11/8 هستش .

موضوعشم بايد يكي از اين جمله ها باشه !!

هنگامي كه به نماز مي ايستم ...
به دوستم مي گوييم نماز بخوان زيرا ...
بهترين نماز
نماز و تاثير ان در زندگي
نماز تشكر از معبود
دلم مي خواهد به خدا بگويم ...
خدايا فقط تو را مي پرستم زيرا ...
اگر نماز نبود

ممنون ميشم اگه كمك كنيد

با سپاس

K i IVI i K

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
صبر کن روش فکر کنم شاید تونستم کمکت کنم

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
سلام

خيلي خلاصه ميگم :
بايد يه انشاء در رابطه با نماز به مدرسمون تحويل بدم كه حداقل 2 صفحه A4 بشه !مهلتشم تا 11/8 هستش .

بهترين نماز
نماز و تاثير ان در زندگي
نماز تشكر از معبود
اگر نماز نبود

ممنون ميشم اگه كمك كنيد

با سپاس
حالا این چه ربطی داره به علم و دانش؟؟
بهتر نیست منتقل بشه به ادبیات یا فرهنگ و هنر؟

Boo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
پیشنهاد میکنم بری در سایت " ستاد اقامه نماز " عضو بشی...!
در قسمت " پژوهش " کتاب ها و مقاله های بسیار خوبی درباره نماز هست! ( البته مخصوص اعضا ...! )

در مورد سایت صلاه اگه کمکی خواستید در خدمت هستم
notebook.gif

Dong Fang BuBai

Registered User
لایک‌ها
13
سوال در این است که چرا هر وقت یکی تحقیقی یا انشایی داره به جایه این که خودش بنویسه میاد تو فروم ها پست میده و درخواست میکنه...ناسلامتی قراره این چیزها رو خودتتون بنویسید!!!!!!!!!

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
در مورد خوبی هاش نماز میخاهی با بدیهاش؟

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
افسانه جان
اگه از الان نتونی یه انشا در مورد نماز بنویسی
2-3 سال دیگه عمراً بتونی تو این مملکت دووم بیاری
!!!

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
كاري نداره. همين الان برات مي نويسيم.هر كي چند خط بنويسه يه كتاب ميشه.
اول من شروع مي كنم:

نماز و تاثير آن در زندگي

در هر دين آسماني اي فرايضي واجب شده است كه پيروان آن مذهب مكلف به انجام آنها هستند. بسياري از اين اعمال در دينهاي آسماني شبيه به يكديگر هستند. از جمله اين فرايض مي توان به نماز اشاره كرد. با توجه به تاريخ اديان متوجه مي شويم كه نماز هم در آيين زرتشتيان و هم يهوديان و هم مسيحيان وجود داشته است. اما بنا به دلايلي كمرنگ شده است. اما در دين اسلام كه ورژن جديدتر اديان الهي محسوب مي شود بر اين فريضه بسيار تاكيد شده است. به طوري كه از آن به ستون دين تعبير كرده اند.

نماز در حقيقت مجموعه اي از اذكار به همراه حركاتي مبني بر اظهار ادب و فروتني نسبت به پروردگار است. نمازگزار هر روز با انجام آن قصد احترام به خداوند و تشكر از او را دارد. يعني مي خواهد بگويد كه خدا را فراموش نمي كند و همواره به ياد خداست.

وقتي نمازگزار مي گويد "اياك نعبد و اياك نستعين" يعني تنها نقطه اميدش را خدا مي پندارد و غير از او هيچ چيزي را نمي بيند.اين همان درس آزادگي است. درسي كه امام حسين (ع) براي ما باقي گذاشت.

وقتي مي گويد "اهدنا الصراط المستقيم" يعني به آينده روشن نيز چشم دوخته است. يعني منتظر منجي عالم است.

وقتي مي گويد " وحده لا شريك له" با اين كلام پايه مسيحيت تحريف شده كه كه سه خدا مي بينند را در هم مي شكند.
و باز هم دليل اينكه اول ميگويد "عبده" و سپس مي گويد " رسوله " اين است كه مانند مسيحيان پيامبر را تا حد خدايي بالا نبرند و بدانيم كه پيامبر نيز تنده خداست.

"صل علي محمد و آل محمد" يعني آل و خاندان پيامبر عظيم الشان مان را قبول داريم. يعني حديث ثقلين. يعني واقعه غدير. يعني شيعه علي(ع).

"السلام علينا و علي عبادالله الصالحين" يعني احترام به شخصيت خود. يعني همه فرشتگان بر انسان سجده مي كنند اگر انسان باشيم.

نماز يك فريضه جمعي است.به همين منظور در انتها به بقيه نماز به همه نمازگزاران ديگر چه در گذشته و چه حال و آينده سلام مي دهيم. "السلام عليكم و رحمه الله و بركانه"

حال كه ما خدا را سه بار در روز مي خوانيم و براي خود يادآوري مي كنيم هرگز نبايد او را از خود دور ببينيم. بايد بنوانيم خدا را همه جا حاضر و ناظر بر رفتارمان ببينيم. تنها از او كمك بخواهيم و تنها بر او تكيه كنيم. همه تلاشمان براي رسيدن به او باشد.هرگز زير بار ظلم نرويم و آزاده باشيم.

ببينيم بقيه چي مي نويسن....

Afsaneh-R

Registered User
لایک‌ها
54
افسانه جان
اگه از الان نتونی یه انشا در مورد نماز بنویسی
2-3 سال دیگه عمراً بتونی تو این مملکت دووم بیاری
!!!

چه ربطي داره ! ادبيات 2 روزه ديگه چه گلي به سر ادم ميزنه !

كاري نداره. همين الان برات مي نويسيم.هر كي چند خط بنويسه يه كتاب ميشه.
اول من شروع مي كنم:

نماز و تاثير آن در زندگي

در هر دين آسماني اي فرايضي واجب شده است كه پيروان آن مذهب مكلف به انجام آنها هستند. بسياري از اين اعمال در دينهاي آسماني شبيه به يكديگر هستند. از جمله اين فرايض مي توان به نماز اشاره كرد. با توجه به تاريخ اديان متوجه مي شويم كه نماز هم در آيين زرتشتيان و هم يهوديان و هم مسيحيان وجود داشته است. اما بنا به دلايلي كمرنگ شده است. اما در دين اسلام كه ورژن جديدتر اديان الهي محسوب مي شود بر اين فريضه بسيار تاكيد شده است. به طوري كه از آن به ستون دين تعبير كرده اند.

نماز در حقيقت مجموعه اي از اذكار به همراه حركاتي مبني بر اظهار ادب و فروتني نسبت به پروردگار است. نمازگزار هر روز با انجام آن قصد احترام به خداوند و تشكر از او را دارد. يعني مي خواهد بگويد كه خدا را فراموش نمي كند و همواره به ياد خداست.

وقتي نمازگزار مي گويد "اياك نعبد و اياك نستعين" يعني تنها نقطه اميدش را خدا مي پندارد و غير از او هيچ چيزي را نمي بيند.اين همان درس آزادگي است. درسي كه امام حسين (ع) براي ما باقي گذاشت.

وقتي مي گويد "اهدنا الصراط المستقيم" يعني به آينده روشن نيز چشم دوخته است. يعني منتظر منجي عالم است.

وقتي مي گويد " وحده لا شريك له" با اين كلام پايه مسيحيت تحريف شده كه كه سه خدا مي بينند را در هم مي شكند.
و باز هم دليل اينكه اول ميگويد "عبده" و سپس مي گويد " رسوله " اين است كه مانند مسيحيان پيامبر را تا حد خدايي بالا نبرند و بدانيم كه پيامبر نيز تنده خداست.

"صل علي محمد و آل محمد" يعني آل و خاندان پيامبر عظيم الشان مان را قبول داريم. يعني حديث ثقلين. يعني واقعه غدير. يعني شيعه علي(ع).

"السلام علينا و علي عبادالله الصالحين" يعني احترام به شخصيت خود. يعني همه فرشتگان بر انسان سجده مي كنند اگر انسان باشيم.

نماز يك فريضه جمعي است.به همين منظور در انتها به بقيه نماز به همه نمازگزاران ديگر چه در گذشته و چه حال و آينده سلام مي دهيم. "السلام عليكم و رحمه الله و بركانه"

حال كه ما خدا را سه بار در روز مي خوانيم و براي خود يادآوري مي كنيم هرگز نبايد او را از خود دور ببينيم. بايد بنوانيم خدا را همه جا حاضر و ناظر بر رفتارمان ببينيم. تنها از او كمك بخواهيم و تنها بر او تكيه كنيم. همه تلاشمان براي رسيدن به او باشد.هرگز زير بار ظلم نرويم و آزاده باشيم.

ببينيم بقيه چي مي نويسن....

عالي بود از دوستانه ديگه هم ممنون ميشم اگه كمك كنن !!

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
اینم بهش اضافه کن.

وقتی پیامبر اکرم به رسالت رسید از طرف پروردگار به او امر شد که نماز بجای آورد. اولین نمازی که توسط پیامبر خوانده شد نماز ظهر بود که دو رکعت بود و بهصورت جماعت توسط حضرت علی (ع) و خدیجه همسر پیامبر و شخص پیامبر خوانده شد. پس مدتی نیز به پیامبر ابلاغ شد که بصورت پنجگانه نماز را بجای آورد. نماز در اصل یه فریضه جمعی است. بنابراین می تواند نقش مهمی در روابط میان انسانها داشته باشد. به طور کلی هر عامل مشترکی که باعت تعامل میان انسانها شود اهمیت بسزایی را در آن جامعه پیدا می کند. وقتی همه مردم خود را مکلف به خواندن نماز به صورت جماعت بدانند به صورت خود به خودی ائتلافی از انسانهایی بشکیل می شود که همگی در یک راه قدم بر می دارند.و مهمتر از آن این است که اعضای این ائتلاف همه روزه همدیگر را می بینند و از حال یکدیگر با خبر می شوند.

همچنین به جماعت خواندن نماز به نمازگزاران اعتبار می دهد. زیرا دیگران وقتی جمعیتی را میبینند که همگی یک هدف دارند متوجه میشوند که حتما هدف مهمی در کار است که این همه آدم یک جا جمع شده اند.

بنابراین نمازگزار از دید اطرافیان نیز بزرگ جلوه می کند و این خود عاملی برای اعتماد به نفس بیشتر و تلاش برای زندگی بهتر می شود.

tina_nav

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

خيلي خلاصه ميگم :

بهترين نماز
نماز و تاثير ان در زندگي
نماز تشكر از معبود
اگر نماز نبود

ممنون ميشم اگه كمك كنيد

با سپاس

نماز عشق ...
غسل ...
بايد غسل داد جان و دل را از ناپاكي ، با پاك ترين آب روي زمين ... با اشك ديدگان ... نه با خون ديدگان بايد غسل كرد ... ديگه اشكي نمانده در چشمانم ... خون مي بارد جاي اشك ... ببار خون كه مي خواهم غسل كنم ... مي خواهم پاك سازم تنم را با خونم ... خوني كه در رگ هايم جريان دارد ... ببار اي چشمانم ... خونين ببار ... كه مي خواهم غسل كنم ...
قبله ...
قبله كجاست !؟ به كدامين سو بايد نماز بخوانم !؟
بسوي تو اي عزيزترينم ! بسوي تو ... رو به آسمان ها نماز مي خوانم چون تو زميني نيستي ... زميني يان خدا نمي شوند ... تو آسماني هستي !
مهر ...
نمي دانم نامش مهر است يا بت ! اما بتم هم تو هستي ! بتي كه نمي شكند، ابراهيم فكر و منطقم هم نيز نمي تواند بت دلم را بشكند ! منطق نيز به فراموشي سپرده شد در ره تو اي عزيزترينم ... بت فرو نريختني من !
نيت ...
نيت ... نيت ... چه گويم از نيت وقتي كه تمامي ذره ذره وجودم نيتش تو هستي ... نيت مي كنم 2 ركعت نماز عشق در آستان حضرت دوست به اميد آنكه مورد قبول قرار گيرد ...
الله اكبر ...
عشق بالاتر از آن است كه وصف شود ... چه آسماني اش ... چه زميني اش ...
بسم الله الرحمن الرحيم ...
بنام خداوند بخشنده مهربان ...
بنام خداوندي كه مهرباني را به ما بخشيد ... عشق را به ما بخشيد ...
دل را به ما بخشيد، جنون را به ما بخشيد ، پرستش را به ما بخشيد ...
الحمدلله رب العالمين
ستايش خداوندي را كه پرودگار جهان ها است ...
خداوندگار اين زمين خاكي ... خداوند اين ستاره ها ... خداوند ماوراي ستاره ها ... خداوند بهشت ... خداوند دورخ ... خداوند برزخ ! خداوندگار سرزمين عاشق ... خداوندگار مردمان عاشق ...
الرحمن و الرحيم
بخشنده مهربان ....
در ره عشق مهرباني ديديم و دل را بخشيديم به صاحبدل ... دلداده دلش را
به مهربان ترين دلبر بخشيد و بخشنده ترين دلداده شد ...
مالك يوم الدين
صاحب روز دين ... روز جزاي بي وفايي ... روز پاداش با وفايي ...
روز دينم من كي است !؟ مي داني !؟ روز رسيدن به تو !؟ دينم هر روز روزش روز دين است ... هر روز روزش روز پرستش است ... هر روزش روز قيامت است
اياك نعبد و اياك نستعين
پروردگارا تنها تو را مي پرستيم ... و از تو ياري مي جوييم و بس ...
تنها .... پرستش ... ياري ... بس ...
اهدانا الصراط المستقيم
تو ما را به راه راست هدايت كن ...
راه ... هدايت ... راه عشق ... صراط ... صراط عشق ... راست ترين راه ها
صراط الذين انعمت عليهم
راه آنان كه به آنها انعام فرمودي
راه فرهادها ... راه كوه ها ... راه تيشه ها ...
راه مجنون ها ... راه بيابان ها ... راه گمگشته ها ...
راه مولوي ها ... راه شمس ها ... راه قونيه ها ...
راه عاشق ها ...
غير المغضوب عليهم و لاالضالين ...
نه راه كسانيكه به آنها خشم فرمودي و نه گمراهان عالم ...
نه راه ناپاكان ...
نه راه فاحشگان ...
نه راه مردان گرسنه ...
نه راه نامردان ...
نه راه بي غيرتان ...
نه راه افراسياب ها ...
نه راه عاشق كشان ...
نه راه بي وفايان ...
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله احد ...
اي رسول ما به مردمان بگو كه خدا يكتاست ...
يكتا ! بي همانند ! اين عشق يكتاست ! چون كه شايد عاشق اين عشق يكتا باشد ... يا شايد معشوق اين عشق ... اما هر چه هست يكتاست ...
الله الصمد ...
آن خدايي كه از همه عالم بي نياز و هم عالم نيازمند اوست ...
دردم از يار است و درمان نيز هم ...
من نياز ... تو بي نياز !؟
من تشنه ... تو سيراب !؟
من درد ... تو درمان !؟
بي نيازم كن
سيرابم كن
درمانم كن
لم يلد و لم يولد
نه كسي فرزند اوست ... نه او فرزند كسي ...
اين عشق فرزندي دارد !? اين عشق زاييده شده كسي است !؟
و لم يكن له كفوا" احد
و نه هيچ كس مثل او و همانند اوست ...
هيچ كس ... مثل ... همانند !؟
همانند هرگز !
عشق دگر !؟ هرگز !
مگر مي شود !؟
ركوع ...
خم مي شم ... قبل از آن دلم خم شده است ... زمزمه اي در زير لب ... نجوايي از پرستش ... از دوست داشتن ... از تسليم شدن ... ...
نمازگزار عشق به سجد نرسيد ...
سجاده اش كفنش شد ...
سجدش را در آغوش خالقش خواند ...
نه در اين زمين پست ...
نمازگزار عشق را وقتي بسوي قبر مي بردند ...
عطر ياس هوا را عطر آگين كرد ...
خورشيد و ماه هر دو آسمان بودند آن روز ...
ستارگان نيز هم ...
جهان آمده بود تا ببيند خاكسپاري نمازگزار عشق را ...
زمين نيز مشتاق پذيرفتن جسم نمازگزار عشق ...
و آسمان ها بي تاب قدم هاي روح نمازگزار عشق ...
خدانگهدار نمازگزار عشق ...

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
تینا خانم تو کی بودی؟ خیلی باحال نوشتی(البته اگه خودت نوشته باشی).

tina_nav

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تینا خانم تو کی بودی؟ خیلی باحال نوشتی(البته اگه خودت نوشته باشی).

من تینا خانم هستم دیگه نمی شناسی منو؟؟
من هموطنتم
همونی که عاشق ایرانی و ایران هستش.
اگه فکر کردین این کلمات زیبا و با حال هستند
باید بگم چشمان زیبا و مهربان شما هستند که همه کس و
همه چیز را با حال می بینند.:happy:

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
من تینا خانم هستم دیگه نمی شناسی منو؟؟
من هموطنتم
همونی که عاشق ایرانی و ایران هستش.
اگه فکر کردین این کلمات زیبا و با حال هستند
باید بگم چشمان زیبا و مهربان شما هستند که همه کس و
همه چیز را با حال می بینند.:happy:

ماهم عاشق ایران و ایرانی هستیم.
چشمان ما فقط زیبایی را میبینند و بس.

ولی جدا از تعارف قلم خیلی قوی و گیرایی داری. من که موندم. یعنی کم آوردم.

بالا