برگزیده های پرشین تولز

انلاک پردازنده phenom II X2 به phenom II X4

ALIREZA9074

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
51
سلام من یک عدد پردازنده phenom x2 555 دارم که میخوام انلاکش کنم به x4 b55
مدل مادربرد ECS mcp61m-m3 هستش و بایوسش رو هم اپدیت کردم
منوی بایوس هم به این صورت هست
وارد تب فرکانس و ولتاژ کنترل هم که میشم گزینه ی انلاک داره ولی بعد از فعال کردنش هم هیچ تغییری نمیکنه
میشه ولتاژ و فرکانس رو زیاد یا کم کرد اما تاثیری نداشت روی هسته ها و گزینه ی جدایی برای مدیریت هسته ها هم نداشت

1.png
2.png
کسی از دوستان هست که بتونه راهنمایی کنه؟؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
روی این چیپست دنبال آنلاک شدن نباشید . عملا گزینه آنلاک هسته رو ها نداره .

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

ALIREZA9074

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
51
ببخشین این پردازنده ب درد گیم میخوره؟
آخه کش بالایی داره

والا تو این رنج قیمتی 300-200 تومن من چیز مناسب تری پیدا نکردم
من خودم الان هم این مدلو دارم هم دو مدل X2 دیگه باهاشون به مشکلی بر نخوردم

aligolshani66

Registered User
لایک‌ها
295
سلام من یک عدد پردازنده phenom x2 555 دارم که میخوام انلاکش کنم به x4 b55
مدل مادربرد ECS mcp61m-m3 هستش و بایوسش رو هم اپدیت کردم
منوی بایوس هم به این صورت هست
وارد تب فرکانس و ولتاژ کنترل هم که میشم گزینه ی انلاک داره ولی بعد از فعال کردنش هم هیچ تغییری نمیکنه
میشه ولتاژ و فرکانس رو زیاد یا کم کرد اما تاثیری نداشت روی هسته ها و گزینه ی جدایی برای مدیریت هسته ها هم نداشت
کسی از دوستان هست که بتونه راهنمایی کنه؟؟
برای آنلاک هسته ها باید چیپ شمالی AMD 770 به بالا و جنوبی AMD SB710 به بالا باشه.موفق باشید.

aligolshani66

Registered User
لایک‌ها
295
اشتباه میکنید.بعد از آنلاک قدرتش از اینتل Q9650 معروف بیشتر میشه و در تستهایی که داشتم با گرافیک قوی بازی های شادو آف تامب رایدر،ریزیدنت ۳ اویل ریمک و .... رو با تنطیمات های و رزولیشن فول اچ دی با فریم خوب و کاملا پلی بل اجرا کردم. این هم فیلم تست روی سیستم ضعیف تر :

miladbm1373

Registered User
لایک‌ها
29
اشتباه میکنید.بعد از آنلاک قدرتش از اینتل Q9650 معروف بیشتر میشه و در تستهایی که داشتم با گرافیک قوی بازی های شادو آف تامب رایدر،ریزیدنت ۳ اویل ریمک و .... رو با تنطیمات های و رزولیشن فول اچ دی با فریم خوب و کاملا پلی بل اجرا کردم. این هم فیلم تست روی سیستم ضعیف تر :
cpu رو نمیگم مادربوردو میگم با این چیپ نمیشه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
هر سخت افزاری عمر مشخصی داره . در بازی های جدید این پردازنده های قدیمی کاربردی ندارند . حتی اگر آنلاک شوند .بدرد سال 2021 نمیخوره . تکنولوژی زمان مصرف دارد .

aligolshani66

Registered User
لایک‌ها
295
هر سخت افزاری عمر مشخصی داره . در بازی های جدید این پردازنده های قدیمی کاربردی ندارند . حتی اگر آنلاک شوند .بدرد سال 2021 نمیخوره . تکنولوژی زمان مصرف دارد .
بنده رزیدنت ۳، شادور آف تامب رایدر، رینبو سیکس و خیلی بازی های جدید دیگه رو به راحتی با رزولوشن و تنظیمات بالا توسط همین ها اجرا کردم.
میشه چند نمونه لطف کنید که اجرا نمیکنه و منظور از کارایی نداره رو توضیح بدید؟ تشکر

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بنده رزیدنت ۳، شادور آف تامب رایدر، رینبو سیکس و خیلی بازی های جدید دیگه رو به راحتی با رزولوشن و تنظیمات بالا توسط همین ها اجرا کردم.
میشه چند نمونه لطف کنید که اجرا نمیکنه و منظور از کارایی نداره رو توضیح بدید؟ تشکر
اجرا کردن که میکنه ولی به شدت ضعیفه . پردازنده مورد نظر برای 11 سال پیشه . سال 2021 هستیم و برای استفاده از کارت گرافیک قدرتمند یک پردازنده خوب نیاز داریم . کافیه این پردازنده را به یک گرافیک میان رده نسل جدید تست کنید و ببنید پردازنده چه گلوگاهی ایجاد میکنه .

aligolshani66

Registered User
لایک‌ها
295
اجرا کردن که میکنه ولی به شدت ضعیفه . پردازنده مورد نظر برای 11 سال پیشه . سال 2021 هستیم و برای استفاده از کارت گرافیک قدرتمند یک پردازنده خوب نیاز داریم . کافیه این پردازنده را به یک گرافیک میان رده نسل جدید تست کنید و ببنید پردازنده چه گلوگاهی ایجاد میکنه .
عزیز اگر منظورتون گلوگاه (Bottleneck) بله، اما عملا جوری که غیر قابل اجرا یا اصلا اجرا نشه.
سیستم فعلی خودم 9100F با RX580 8GB و 32GB رم هست و روی اون هم با تنظیمات برابر تست کردم.
بیش از 30 باندل توی این نزدیکه بیش از یک سال که کرونا که اومد تست کردم چون علاقه داشتم و وقت آزاد پیدا کرده بودم و نتیجه ای که گرفتم پردازنده های 4 هسته ای به اصلاح قدیمی (Q9400 به بالا و Phenom2) با حداقل 8 گیگ رم و کارت گرافیک قوی (حداقل 380 یا 960 با حافظه 4 گیگ) توان اجرای بازی های با رزولیشن فول اچ و تنظیمات های رو دارند و اما فریم کمتری به علت گلوگاه میدند.برای کسانی که این سیستم ها رو دارند و محدودیت بودجه دارنده یا علاقه ای به صرف هزینه خوب ندارند، کاملا جوابگو هستند.
این حرف رو به عنوان کسی که خودش عملا تست کرده و مدرک داره میگم، نه صحبت های دیگران و سایتها و ...
عکس تعدادی از تست ها در بازی شادو آف تامب رایدر با تنظیمات High و FHD و یه نوع گرافیک ضمیمه شد.
موفق باشید.

فایل های ضمیمه

• SOTR G3900 FHD.jpg
    SOTR G3900 FHD.jpg
    598.8 KB · نمایش ها: 6
  • SOTR G4400 FHD.jpg
    SOTR G4400 FHD.jpg
    599 KB · نمایش ها: 6
  • SOTR 9100F FHD.jpg
    SOTR 9100F FHD.jpg
    600.5 KB · نمایش ها: 5
  • SOTR 9850 FHD.jpg
    SOTR 9850 FHD.jpg
    600.6 KB · نمایش ها: 5
  • SOTR B55 FHD.jpg
    SOTR B55 FHD.jpg
    515.8 KB · نمایش ها: 5
  • SOTR 1100T FHD.jpg
    SOTR 1100T FHD.jpg
    599.5 KB · نمایش ها: 4
  • SOTR Q9550 FHD.jpg
    SOTR Q9550 FHD.jpg
    600.9 KB · نمایش ها: 5

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
فریم لحظه ای گرفتن یک مسئله است و اینکه افت فریم پیدا خواهید کرد یک مسئله است و بلا شک در تست Real time افت فریم شدید خواهید داشت .پردازنده های قدیمی یکسری دستورات مهم که پردازنده جدید را ندارند . پردازنده ای رو میتونیم بگیم درست یک بازی رو اجرا میکنه که کمترین افت فریم رو نسبت به کارت گرافیک داشته باشد .سخت افزار روز به روز در حال پیشرفت هست .این قطعات برای بازی های روز حرفی برای گفتن ندارند.
تست ها زیادی توسط رسانه های معتبر گرفته شده و نشون میده که پردازنده های قدیمی چه مقدار فریم کمتری نسبت به پردازنده های جدید کمتر ارائه میدهند .

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
خب بحث پردازنده رده بالا قدیمی هست و من می خوام تجربه خودم رو اینجا اشتراک بزارم.

سیستم q9550 داشتم با ۱۰ گیگ رم ۱۳۳۳ و گرافیک ۱۰۳۰

بازی pes رو روی 720P می کشید ولی یک مقدار تنظیمات رو بالا می بردم لگ شدید می زد، البته این رو هم بگم که حتی روی 720P هم زمانی که نصف زمین سایه می افتاد و نصف دیگر زمین فوتبال آفتاب بود، افت فریم خیلی زیادی داشت! تو یوتوب جستجو کردم دیدم طرف داره با پردازنده های اینتل نسل 8 و 9 که مجتمع UHD 630 دارن بدون مشکل روی 720P بازی می کنه (بدون گرافیک مجزا و با همون مجتمع) و فیلمش رو اشتراک گذاشته

جالبه ۱۰۳۰ حدود ۸۰ درصد از UHD 630 قوی تر هستش ولی فیلم بازی تو یوتوب خیلی روون بود

مشکل افت فریم فقط و فقط مربوط به ضعف پردازنده Q9550 بود

بالا