برگزیده های پرشین تولز

انها سه‌راه آذري تهران را هم جزو آذربايجان مي‌دانند(در رقابت با اعراب

سه‌راه آذري تهران ما کیه؟؟

• Total voters
    8

TecDiscuss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا مهرداد من دوباره نوشته هات را خوندم لازم دونستم بعضي چيزها را اضافه كنم اگر در مورد وزيرمان نظر من رو بدوني اينا وزير ايران يا ما نيستند اينا وزراي بريتانياي كبير در ايران هستند و شما توقع نداشته باش آنقدر با هوش و حضور ذهن داشته باشن كه همان جا جواب بده شايد بعدن مشاورشان يه چيزهايي را گوشزد كنن و اين وزير خوشگل ما هم يه حرفي بزنه . پس در مورد وزير هم عقيده ايم اما ازت خواهش ميكنم تاريخ تحريف شده ي ايران را كه چه در زمان شاه و چه در اين زمان انجام ميگرد به نام تاريخ واقعي ابراز نكن .مسله فارس و ترك چيز جديد نيست و ساخته ي شوروي هم نيست اين مسله از زمان ساسانيان به عنوان اولين دولت شوونيسم با از بين بردن كتيبه هاي سنگي اوستا كه به زبان سومري (كه جز زبانهاي التصاقي ميباشد) بود و نوشتن آنها به پهلوي شروع شده و در دوره رضاخان تشديد شد در صورتي كه در زمان شاه اسماعيل صفوي زبان تركي زبان رسمي ايران بود بدون اينكه ديگر زبانها غير قانوني يا قدغن بشه اما از زمان رضاخان كه شروع به درست كردن تاريخ جعلي براي ايران نمودند تمام اقوام ايران رو از ريشه آريايي ناميدند و بجز فارس همه رو قدغن كردند.و حتي كشوري به نام ايران وجود نداشت بلكه به ممالكي كه در فلات ايران بودند ممالك محروسه ايران گفته ميشد.در ضمن خواهش ميكنم كسي را به پان ترك بودن متهم نكن ما ايراني هستيم اما قبل از ايراني بودن ترك و آذربايجاني هستيم.وزير رو همش ولش .وقتي رييس جمهور يك مملكت وزيرش را زنداني كردند چيزي نگفت از وزيرش چه انتظاري داري.به اميد روزي كه ايران هم مثل سويس يا حتي مالزي،يا اندونزي يا سنگاپور يا خيلي از كشورهاي ديگه دمكراتيك و چند زبانه بشه.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
ببینید اقوامی که ما به اونها ترک می گیم در طول زمان (بیش از 2000) سال وارد ایران شده اند و از یک قوم خاص به نام اغوز نبوده اند و خزرها از زمان ساسانیان در اون نواحی بوده اند به همراه اقوامی که ما به اونها ارمنی و قزاق و.. می گیم و اینکه اونها با اینور یکی هستند !! ایا شما بین اونها هیچ تفاوتی نمی بینید؟؟حالا چرا راه دور بریم ایا شما اگه دونفراذ ری ر و ببینید نمی تونید که تشخیص بدید اون طرف اردبیلیه- ترکمنه - یا تبریزی هست!!!!!!اداب و رسومشون فرق نمی کنه!در حالی که اونا نزدیک هم هستند و مانع فیزیکی خاصی هم بینشون نیست!! حالا شما میگید انور ارس هیچ فرقی با اینور ندارند(موانع طبیعی باعث تفاوتهای بسیاری میش و اگرنه که خدا صدتا نژاد نیا فریده!!!بنا به یافته ها انسان امروزی از افریقا به اسیا اومده!!و تمام این تفاوتها !ی هم درطول زمان به وجود اومده و موانع طبیع اصلی ترین عامل بوده ) (یک ریشه مشترک قدیمی دلیل اشترک کامل نمیشه)!! درضمن اون محدوده ای که شما اسم می برید از زمانهایه دور در بسیاری از اون مناطق اقوام ارمنی و قزاق و .. زندگی می کرده و می کنن!!همین الان هم کشور اذربایجان یک چهارمش ارمنی نشینه (قره باغ) و در شمال اون هم اکثرا اقوام قزاق و روس و... زندگی می کنن !!!! و عملا بیش از نیمی از اذربایجان رو اقوام دیگه زندگی می کنن!!(اذربایجان ایران هم همینطوره!! کردهاو...تو قسمتهای مختلف هستند اما تو ایران این پراکندگی بسیار بیشتره چون چون محدوده فعلی ایران دربسیاری از دولتها همین شامل همین محدوده هم بوده و حالا قسمتهای دیگه بسته به قدرت وضعف گاهی بوده و گاهی نبوده!!یکی از دلایل تفاوت بین دو قسمت جدای های طولانی و موانع طبیعی بوده!!
دوتا برادر 10 سال از هم دور باشن کلی تفاوت با هم میکنن اونوقت شما!!!!!!!!!من نمیگم که بلکل فرق دارند میگم تفاوت دارند !!!
و منهم نظرم مثل شما اینه که اذریها در ایران یک اقلیت نیستند و بلکه سالهاست برای اون زحمت کشیده اند و زندگ یکرده اند و به کل ایران و نتنها آذربایجان تنها--حق دارند و صاحب خانه هستند و باید به صورت عادلانه تمام اقوام ایرانی در اداره سرنوشت خودشون تاثیر داشته باشند و در زندگی و اداب و رسوم خود ازاد باشند

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از TecDiscuss :
آقا مهرداد من دوباره نوشته هات را خوندم لازم دونستم بعضي چيزها را اضافه كنم اگر در مورد وزيرمان نظر من رو بدوني اينا وزير ايران يا ما نيستند اينا وزراي بريتانياي كبير در ايران هستند و شما توقع نداشته باش آنقدر با هوش و حضور ذهن داشته باشن كه همان جا جواب بده شايد بعدن مشاورشان يه چيزهايي را گوشزد كنن و اين وزير خوشگل ما هم يه حرفي بزنه . پس در مورد وزير هم عقيده ايم اما ازت خواهش ميكنم تاريخ تحريف شده ي ايران را كه چه در زمان شاه و چه در اين زمان انجام ميگرد به نام تاريخ واقعي ابراز نكن .مسله فارس و ترك چيز جديد نيست و ساخته ي شوروي هم نيست اين مسله از زمان ساسانيان به عنوان اولين دولت شوونيسم با از بين بردن كتيبه هاي سنگي اوستا كه به زبان سومري (كه جز زبانهاي التصاقي ميباشد) بود و نوشتن آنها به پهلوي شروع شده و در دوره رضاخان تشديد شد در صورتي كه در زمان شاه اسماعيل صفوي زبان تركي زبان رسمي ايران بود بدون اينكه ديگر زبانها غير قانوني يا قدغن بشه اما از زمان رضاخان كه شروع به درست كردن تاريخ جعلي براي ايران نمودند تمام اقوام ايران رو از ريشه آريايي ناميدند و بجز فارس همه رو قدغن كردند.و حتي كشوري به نام ايران وجود نداشت بلكه به ممالكي كه در فلات ايران بودند ممالك محروسه ايران گفته ميشد.در ضمن خواهش ميكنم كسي را به پان ترك بودن متهم نكن ما ايراني هستيم اما قبل از ايراني بودن ترك و آذربايجاني هستيم.وزير رو همش ولش .وقتي رييس جمهور يك مملكت وزيرش را زنداني كردند چيزي نگفت از وزيرش چه انتظاري داري.به اميد روزي كه ايران هم مثل سويس يا حتي مالزي،يا اندونزي يا سنگاپور يا خيلي از كشورهاي ديگه دمكراتيك و چند زبانه بشه.
اولا هنوزهم که هنوزه جناب وزیر بابت ماسمالی کردن گند خودشون هیچی نگفتن این سر وصدا ها هم مردم و روزنامه ها هست اونم به خاطر اینکه هر روز یه گندی یکی میزنه!!!!!!!
ببین منظورم اینه که بسیاری از وزرا و مسئولین رده بال حتی در دوره پهلوی و هم این دوره اذری بوده اند- درسطوح اصناف-بازرگانان و دانشگاهیان هم همین طور !---انقلاب مشرو طیت و حتی این انقلاب رو اذری ها نقش اصلی داشتند
--تا قبل دوره پهلوی و بعد اسلام تقریبا همه دولتها ترک تبار بودن(ولی با این وجود زبان فارسی زبان رسمی بیشتر اون دولتها بود))( و در دوره پهلوی هم بسیاری از افراد رده بالا چه لشگری و چه کشوری اذری بودن -دوره ساسانی اوستا رو جمع کردن و زبانی که اوستا به اون نوشته شده به ویژه گاتها به همون زبانی هست که زرتشت سروده بوده!- در مورد تخریب سنگنوشته ها!!من هرگز چیزی از اوستا به هیچ زبانی ندیدم که بر سنگنوشته حک شده باشه!! مگر شرح پیروزیهای شاهان !!اینوکه شما می گید هم نشنیدم تا حالا حتی پان ترکیست هاهم یه همچین ادعای کرده باشند!!((((یه موضوع جالب اینکه اکثر پان ایرانیستها هم اذری هستن!!)))--
در ضمن شونیسم یک دیدگاه هست که در اون افراد یک شخص خاص رو از همه بالاتر میدونن و رای اونو فرای همچیز می دونن و از اسم یک افسر ارتش ناپلئون گرفته شوده که اعتقاد به عمل و پیروی کورکورانه از نظرات ناپلئون به شکل افراطی داشت!!!!
و تعداد زیادی از همین پادشاهان ساسانی اصلیت ترک داشتن و پدر خسرو پرویز -قباد- به ترک زاد معروفه!!تا اونجا که من می دونم زبان رسمی دوره صفویه فارسی بوده و حتی زبان فارسی در دربار عثمانی و هند هم نقشی مانند زبان انگلیسی امروز داشتن!!
در ضمن شما برداشتتون از کشور چیه؟؟؟؟این -ممالک محروسه ایران -عنوان کشور ایران در دوره قاجاریه بوده!!و عنوان بین الملی ایران هم تو اون دوران پرشیا بود که در اواخر قاجاریه و اوایل پهلوی با پشتیبانی همین وکلای اذربایجان که از صدر مشروطیت همیشه مجلس رو انگشت اونها می گشت این تغیراتی که شما می گید رو انجام دادن و نام بین الملی ما رو ایران کردن و اگرنه الان کشور افغانستان اسم بین الملیش ایران بود !! نام تمام کشورها در قرن نوزدهم به صورت امروزی اونها دراومده(واین عبارت محروسه دنبال اسم کشورها اکثرا می اومده!!)!!پس لابد ما چیزی به عنوان المان(پروس) و بریتانیا و اطریش(هنگری) و مجارستان و >>>>>>>>>>>>نداریم!!!!!!!!!!
ببینید این چیزا که شما ازش ناراحت هستید اکثرا به وسیله خود اذریها به وجود اومده و حال چون از اونا خوشتون نمی یاد نباید همگی رو به خیانت متهم کنید!!
اگر در اون زمان خود همین نخبه های آذریها روی فارسی تاکید زیادی داشتن دلیلشون این بود که ملت ایران(در کل و نه فقط آذربایجان) باتوجه سطح سواد و فرهنگ عمومی پایین هست باید ابتدا مبانی وحدت تحکیم بشه!! و در این مورد شما باید شرایط ی که اونا این کارارو کردن درنظر بگیرید!!
ولی خوب حالا که سطح فرهنگ عمومی در طول زمان بالا رفته و اون شرایط دیگه از بین رفتن باید که تمام محدودیت ها برداشته بشه و زبان فارسی تنها به عنوان یک زبان رسمی (اداری)و نه یک زبان برتر باشه!!!!!((هرچند خود فارسی چی ازش مونده و زیر ضرب انگلیسی و عربی چیزی ازش نمونده!!!)
به اميد روزي كه ايران هم مثل سويس يا حتي مالزي،يا اندونزي يا سنگاپور يا خيلي از كشورهاي ديگه دمكراتيك و چند زبانه بشه
ولی این حرفتون درسته!! و اصل هم همینه!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نظر من شما خيلي حرفهاتون رو پيچيده كرديد!!
1:تركهاي ايران به دليل سادگي ذاتيشون(البته در موارد مالي هيچ وقت رو اين سادگي حساب نكنيد!! ;) ) خودشون رو كاملا ايراني ميدونند!!و براشون 1ريال فرق نداره كه گذشتشون چي بوده!!چون در 100 سال اخير مدام به اونها گفتن شما ايراني وافتخار ايرانيد!!
2:تركهاي ايران اگه كاري داشته باشند به اون طرف مرز ميرند و اين براشون هيچ فرقي نداره با رفتن به مثلا روستاي همسايه!!!
اونا آهنگ باكويي گوش ميدهند !!به راديو آذربايجان گوش ميدهند!!شو باكويي ميبينند!!
ولي احتمالا حتي نميدونندرييس جمهور آذربايجان كيه!! چون اصلا به اونا مربوط نيست

نتيجه: پس دوستان قضيه رو اينقدر پيچيدش نكنيد لطفا :) هيچ اتفقي قرار نيست بيفته !

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
همین مونده بود که تو بیای !!فقط مونده فرید هم پیداش بشه!! همین حرفای مفت رو افرادی لنگه تو می زنن که باعث ناراحتی امثال الفا میشه ! بهتره از مسخره کردن هم دیگه دست برداریم!!!می بخشید با این برنامه های مزخرف ایران می خواهی کجارو ببیند !!اون برنامه ها خوب راحت و بدون دیش میشه گرفت!!تازه خودت همش داری تلوزیون و ایران می بینی!! راست میگی بگو کجای هستی تا یکسری مشابه همین چرندیاتی که درباره اذریها گفتی واست پیدا کنم!!!!!!متاسفانه بعضی ها از سر نا اگاهی و برای یک دقیقه خندیدن باعث ناراحتی دیگران میشن!!اگه همین اذریها نبودن تاحالا ایرانی هم نمونده بود!!اگه در اینده هم خطری ایران رو تهدید کنه اولین جای که سریع واکنش نشون میده همین اذریها هستند!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
اولا آذري نه !! ترك
همين كه به تركا ميگي آذري يعني ترك يه جور فحشه كه نميخواي بدي!!
اين حرفها بالا رو با من كه نبودي ؟نه؟
در ضمن من خودم تركم و اين چيزايي كه گفتم كوچك ترين بخش خنده داري نداره وعين واقعيته!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از SherlockHolmes :
اولا آذري نه !! ترك
همين كه به تركا ميگي آذري يعني ترك يه جور فحشه كه نميخواي بدي!!
اين حرفها بالا رو با من كه نبودي ؟نه؟
در ضمن من خودم تركم و اين چيزايي كه گفتم كوچك ترين بخش خنده داري نداره وعين واقعيته!
ما تو ا یر ا ن تر ک زیا د دا ر یم - مثل تر کمن- قشقا ی... و همین آ ذ ر یها !!!!!! منتها معمولا به این اذر یها گیر میدند!!!!!!
نگفتم بیشتر این مشکلات ر و کسا یی مثل تو در ست می کنن!!!!!!! اونم فقط محض خنده!!

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من شما خيلي حرفهاتون رو پيچيده كرديد!!
1:تركهاي ايران به دليل سادگي ذاتيشون(البته در موارد مالي هيچ وقت رو اين سادگي حساب نكنيد!! ;) ) خودشون رو كاملا ايراني ميدونند!!و براشون 1ريال فرق نداره كه گذشتشون چي بوده!!چون در 100 سال اخير مدام به اونها گفتن شما ايراني وافتخار ايرانيد!!
2:تركهاي ايران اگه كاري داشته باشند به اون طرف مرز ميرند و اين براشون هيچ فرقي نداره با رفتن به مثلا روستاي همسايه!!!
اونا آهنگ باكويي گوش ميدهند !!به راديو آذربايجان گوش ميدهند!!شو باكويي ميبينند!!
ولي احتمالا حتي نميدونندرييس جمهور آذربايجان كيه!! چون اصلا به اونا مربوط نيست

نتيجه: پس دوستان قضيه رو اينقدر پيچيدش نكنيد لطفا :) هيچ اتفقي قرار نيست بيفته !

از يك نظر كه نگاه كنيم حرفهاي شرلوك هلمز درسته . البته من نمي دونم معني ايشون از سادگي چيه اما اگه يكرو بودن و بدون سياست و بدون دروغ گفتن عمل كردن هست من مي گم درسته . از اون زمان مشروطه تنها چيزي كه باعث شد آذربايجان عقب بمونه با وجود اينكه تلفات زيادي داده بود صاف و ساده بودن ستارخان بود كه نا مشروطه چي هاي دو رو و نون به نرخ روز خور با دلايل واهي مثل حالا همه چي تموم شده بايد اسلحه ها رو جمع كرد و ... ( كه تو كتابهاي تاريخ مي تونين بخونين ) باعث شدند اون اولين كسي باشه كه در اين راه پيش قدم مي شه و حتي اينكار رو وظيفه خودش و تسليم شدن در مقابل امر مردم و مجلس كه براش جنگيده بود مي دانست . ولي نتيجه چه شد چند روز بعد همه مشروطه چي هاي تبريز محاصره شده و كشته شدند در حاليكه حتي يك فشنگ براي مبارزه نداشتند و نامردانه در خون غلطيدند . يا همين پيشه وري كه با وجود با سواد بودن و روزنامه نويس بودن بازهم آنقدر با استقلال آذربايجان مخالفت كرد و ايران ايران كرد كه همين فارس ها اون فاجعه رو ايجاد كردند و در اون زمان كه كل جمعيت ايران كمتر از نصف الان بود سي هزار نفر از نخبه گان و با سوادهاي آذربايجان رو قتل عام كردند . يا كمي بعد از اون در دوران جنگ بودجه چند سال تبريز رو شهردار تبريز پس داده بود تا از طرف مردم تبريز براي جبهه و جنگ هزينه بشه اما به جاي جبهه به بودجه اصفهان اضافه شده بود . واقعا سادگي و پاكي از اين بيشتر و سو استفاده از سادگي از اين بيشتر ؟
اينها سابقه تاريخي ماست كه نشون مي ده واقعا با سادگي هاي كوچك همه رشته ها پنبه شده .

اما آقاي هلمز !! كه ترك هم هستيد اگر در آذربايجان زندگي مي كنيد حتما ديده ايد و اگر زندگي نمي كنيد با يك سفر مي توانيد ببينيد كه يك جنبش خفيف وجود داره كه داره كم كم جون مي گيره . به قولي آذربايجان الان در مرحله خود سازي دوباره است . البته باز اگه اون يك رويي و سادگي ذاتي كار دستمون نده !!!!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
از يك نظر كه نگاه كنيم حرفهاي شرلوك هلمز درسته . البته من نمي دونم معني ايشون از سادگي چيه اما اگه يكرو بودن و بدون سياست و بدون دروغ گفتن عمل كردن هست من مي گم درسته . از اون زمان مشروطه تنها چيزي كه باعث شد آذربايجان عقب بمونه با وجود اينكه تلفات زيادي داده بود صاف و ساده بودن ستارخان بود كه نا مشروطه چي هاي دو رو و نون به نرخ روز خور با دلايل واهي مثل حالا همه چي تموم شده بايد اسلحه ها رو جمع كرد و ... ( كه تو كتابهاي تاريخ مي تونين بخونين ) باعث شدند اون اولين كسي باشه كه در اين راه پيش قدم مي شه و حتي اينكار رو وظيفه خودش و تسليم شدن در مقابل امر مردم و مجلس كه براش جنگيده بود مي دانست . ولي نتيجه چه شد چند روز بعد همه مشروطه چي هاي تبريز محاصره شده و كشته شدند در حاليكه حتي يك فشنگ براي مبارزه نداشتند و نامردانه در خون غلطيدند . يا همين پيشه وري كه با وجود با سواد بودن و روزنامه نويس بودن بازهم آنقدر با استقلال آذربايجان مخالفت كرد و ايران ايران كرد كه همين فارس ها اون فاجعه رو ايجاد كردند و در اون زمان كه كل جمعيت ايران كمتر از نصف الان بود سي هزار نفر از نخبه گان و با سوادهاي آذربايجان رو قتل عام كردند . يا كمي بعد از اون در دوران جنگ بودجه چند سال تبريز رو شهردار تبريز پس داده بود تا از طرف مردم تبريز براي جبهه و جنگ هزينه بشه اما به جاي جبهه به بودجه اصفهان اضافه شده بود . واقعا سادگي و پاكي از اين بيشتر و سو استفاده از سادگي از اين بيشتر ؟
اينها سابقه تاريخي ماست كه نشون مي ده واقعا با سادگي هاي كوچك همه رشته ها پنبه شده .

اما آقاي هلمز !! كه ترك هم هستيد اگر در آذربايجان زندگي مي كنيد حتما ديده ايد و اگر زندگي نمي كنيد با يك سفر مي توانيد ببينيد كه يك جنبش خفيف وجود داره كه داره كم كم جون مي گيره . به قولي آذربايجان الان در مرحله خود سازي دوباره است . البته باز اگه اون يك رويي و سادگي ذاتي كار دستمون نده !!!
!

در مورد ستارخان درسته ایشون ایشون وارد دسته بندی های سیاسی شدند و لی درمورد خلع سلاح اونا خودشون خلع سلاح نشدند تا اونجا که به محاصره پارک اتابک رسید و باز هم از حکم مجلس درباب خلع سلاح همه گروه ها خود داری کردند و نهایتا به درگیری رسید!!!!!!
درمورد پیشوری هرچند که در ابتدا و بعد از رد شدن اعتبار نامه خودش فقط درمورد خود مختاری صحبت می کرد اما بعدا کم کم سر از استقلال در اورد اونم به پشتوانه شوروی!!!!!و با دست زدن به یک سری تندروی ها باعث شد بسیاری از ایلات و مردم برعلیه اون به صورت مسلحانه دست به اقدام بزنن --
درمورد اون قتل عام که میگید!!!!!! ارتش دو روز بعد فرار پیشه وری به تبریز رسید چون تو گردنه ها گیر کرده بود و چند جا پل رو منفجر کرده بودند و اونی که شما می گید تصفیه حساب های شخصی بود!!!!!!تو همین انقلاب هم این مسئله اتفاق افتاد (نتنها تو اذربایجان بلکه تو همه جا) بی خود هرچی می رسید گردن فارسا ندازید به ویژه که همون ارتش م خیلی هاشون (از صدر تا پایین ترک بودند-الان هم تو ارتش و بطور کلی نیرو های مسلح تعداد اذری ها خیلی زیاد هست!)
پیشه وری هم مثل حزب توده گوش به فرمان شوروی بود و وقتی شوروی پشتشو خالی کرد سقوط کرد!!
درمورد بودجه تبریز که رفته اصفهان کی یه همچی چرتی رو گفته؟؟؟؟؟؟؟؟خود همین اصفهان تو جنگ از همه استانها بیشتر کشته داده و همینطور کمک کرده!!اصلا در حیطه قدرت شهردار تبریز نیست که بتونه بودجه رو خارج از شهر ببره!!
درمورد عقب موندگی اذربایجان !!!شما به نصبت کجا دارین حساب می کنین!!جمهوری آذربایجان که همین الان هم اوضاعش بی ریخته!! اگرم نسبت به استانهای کشور حساب می کنید که بسیاری از صنایع تو اذربایجانه و از نظر صنعتی بودن تو کشور اوله!! اگرم نسبت به دنیا حساب می کنید که کلا کشور عقب مونده هست!!
تا اونجا که من دیدم این دلایل شما تنها براساس یک سری حرف بی پایه و اساس بنا شده! !و حتی شما کتابها و مقالات همین پان ترکیست ها رو هم نخوندید!! چون اگه خونده بودید این چیزها که اشتباه بودنش بسیار واضح هست رو نمی زدید!!! من توصیه میکنم کنم لاقل مقالات این پان ترکیست ها رو لاقل بخونید !! تا در این حد اشتباه صحبت نکنید و لاقل به منابع فکری اونها مسلط بشید و بخواهید از صحبتهایه اونها دفاع کنید((نگید که من شما رو به پان ترکیست بودن متهم می کنم !! ولی شما دقیقا ادعاهای اونها رو ولی با یک سری دلایل از طرف خودتون که به صورت واضحی اشتباه هستند تکرار می کنید بطوریکه در تعین حدود و جهت هایه جغرافیای هم اشتباه می کنید!! لاقل اگه از اون ادعاها طرف داری می کنید دلایل اونها رو کامل بخونید و اونارو بگید نه اینکه اسمون ریسمون بهم ببافید!!)
من فکر میکنم بهتر بحث این تاپیک رو همینجا پایان بدم چون نه شما از عقیده خودت پایین میای و نه دلایل درستی برای اون داری و تنها فکر می کنی اون عقیده درسته ولی در موجه کردن فاقد مطالعه کافی هستی
شما فکر می کنید حق شمارو فارسها خوردن و باقی کشور اباد غیر اونجا!!شما تا به حال به خراسان کرمان -خوزستان کردستان و...حتی استان فارس رفتی که ببینی وضعیت اونجا بسیار بدتر از اونجاست!! از نظر صنعتی بودن و سطح سواد و ... بعد تهران که پایتخت همین اذربایجان هست!! همین رادیو وتلوزیون رو هر کانالشو که بری راحت ترانه های ترکی پخش می کنه(ایا همون اندازه کردی و لری و...پخش می کنه؟؟) ایا این اندازه که ما وزیر و وکلا اذری داریم!!کرد و لر و بلوچ هم داریم!!
دقیقا اینکه فارس و ترک و کرد رو می خوان بهم بندازن اینه که وقت و انرژیشون مصروف اینا بشه!! تو همین امریکا که زبونش انگلیسی هست از صد ملیت و زبان نیستن!یا هند که کشور هفتاد و دو ملت هست!! الان ماهواره به اسمون پرت میکنه و بمب اتمی داره وصنعت و ارتش قوی داره تازه کلی هم فقیر داره ابه نسبت ز ایران ما بیشتر !!
از این حرفا که فارسا ال و بل(گمونم یادتون رفته جز در طول سطنت 50 ساله پهلوی که تازه بسیاری از مقامات سطح بالا و حتی زن شاه اذری بودن!! باقی سلسله ها ترک بودن !! ولی باز زبان فارسی اون زمان هم زبان رسمی بوده)) به جای اینکارا و بحثهای بی خود که واسه کسی نه اب میشه و نه نون و کاری روهم پیش نمی بره از خودمون شروع کنیم و همه چیزو گردن دیگران ندازیم!!
مثلا اقای شرلوک (و یه عده دیگه) دست از مسخره کردن سایر هموطنت هاتون دست بردارید (مثلا نگید طرف ترک بازی درمیار-ترکه دیگه - لره حالیش نمیشه و...)
اقای الفا خود شما چرا تو وبلاگ خودت مطالب رو به ترکی (اذری) نمی زاری!! اونوقت بگو فارسی ال!! خوب شما اول از خودت شروع کن و وبلاگ رو به ترکی بزن!! مشکلی داره1 وبلاگ به فارسی که پره! ترکی کمه!
یا اصلا تو همین فروم یا تو وبلاگ خودت بخش اموزش ترکی بزن و شعرهای ترکی رو بیار تا همه بخونن و ترجمه اونها رو هم بزن تا اونای هم که ترک نیستن متوجه بشن و اشنا بشن!! منتظری یکی دیگه از غیب بیاد بکنه!! خوب عقب موندگی کل کشور به خاطر اینه که همه منتظرند یکی دیگه اول شروع کنه و انجام بدهو میگه به من چه؟؟؟؟؟؟؟؟

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از alpha :

اما آقاي هلمز !! كه ترك هم هستيد اگر در آذربايجان زندگي مي كنيد حتما ديده ايد و اگر زندگي نمي كنيد با يك سفر مي توانيد ببينيد كه يك جنبش خفيف وجود داره كه داره كم كم جون مي گيره . به قولي آذربايجان الان در مرحله خود سازي دوباره است . البته باز اگه اون يك رويي و سادگي ذاتي كار دستمون نده !!!!
من با حرفات موافقم ولي به نظرم اين كارها بيفايده است!
خب مثلا آذربايجان مستقل بشه خب كه چي بشه!!ديگه دوره اين حرفها گذشته!
اصلا چه فايده اي داره!
مثلا اقای شرلوک (و یه عده دیگه) دست از مسخره کردن سایر هموطنت هاتون دست بردارید (مثلا نگید طرف ترک بازی درمیار-ترکه دیگه - لره حالیش نمیشه و...)
اقای الفا خود شما چرا تو وبلاگ خودت مطالب رو به ترکی (اذری) نمی زاری!!
دوم اينكه جناب مهرداد عزيز به شما كوچكترين ربطي نداره !!
در ضمن زبان تركي به هيچوجه با خط فارسي سازگار نيست!! البته تو كه نميفهمي ولي محض امتحان
يك تا ده رو به تركي بنويس بعد بده يه فارس بخونه!! ;)
ميبيني چقدر مزحكه :D

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
من با حرفات موافقم ولي به نظرم اين كارها بيفايده است!
خب مثلا آذربايجان مستقل بشه خب كه چي بشه!!ديگه دوره اين حرفها گذشته!
اصلا چه فايده اي داره!

دوم اينكه جناب مهرداد عزيز به شما كوچكترين ربطي نداره !!
در ضمن زبان تركي به هيچوجه با خط فارسي سازگار نيست!! البته تو كه نميفهمي ولي محض امتحان
يك تا ده رو به تركي بنويس بعد بده يه فارس بخونه!! ;)
ميبيني چقدر مزحكه :D
مستقل شدن یا نشدن اذربایجان به کسی مربوط نیست!! اختیار سرزمینی رو که توش زندگی می کنه رو دارن و هر کاری که می خوان می تونن بکنن!! مگه قسمتهای دیگه ایران جدا شد اسمون به زمین اومد!!! ولی ترکها عملا تو کل ایران و حتی استان فارس!!!!!!! که ایلات قشقایی باشند زیادن!! عملا اگه بخواند جاهای ترک نشین مستقل بشند!! گمونم باید کل ایران مستقل باید بشه!!
دوما من کی گفتم به خط فارسی!!!!! تازه اون خط عملا عربی هست و نه فارسی!! و فارسی به اون نوشته میشه!!(بارها هم تو زمان رضا شاه -خواستن اونو به لاتین عوض کنن ولی افراد زیادی از جمله همین وکلای اذربایجان مخالفت کردن!!)و تازه به لاتین هم میشه نوشت!! گمونم مطالب کاکو رو به این صورت ندیدی!!! تازه ما خودمون کتاب فروشیم از این ترکی ها به خط فارسی داریم از تبریز و اردبیل میاریم و می فروشیم!!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
منم همونا رو ميگم ديگه!!
ديدي چه قدر خنده داره!
تازه لاتين هم جور در نمياد!خود باكويي ها هم با زبون روسي مينويسن!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
منم همونا رو ميگم ديگه!!
ديدي چه قدر خنده داره!
تازه لاتين هم جور در نمياد!خود باكويي ها هم با زبون روسي مينويسن!
ولی اونا بعد استقلال خطشونو به لاتین تغیر دادن!!!(لاتین هم با انگلیسی فرق می کنه!! هرچند که انگلیسی هم از لاتین مشتق شده!!)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
شما اگه بخواهین دقیقا همونی رو که گفته میشه با همون لحجه بنویسید!!! هیچ خطی این کارو نمی تونه بکنه!! هرچند چیزی که ما بهش خط فارسی میگیم هم مشکلات زیادی داره!! و ربطی به اینکه ترکی رو باهاش بد میشه نوشت نداره!! چون خود فارسی رو هم که با اون مینویسی دچار مشکلی!! ببینید ما چندتا غ-ق یا -ث-ص-س- داریم!! تو گفتگوی معمولی به سختی میشه تشخیص داد کدومشونن مگه بدونی!! البته فقط خط فارسی نیست که این مشکل رو داره!!(هرچند نسبت به بعضی زبونها بیشتر داره) ولی همین انگلیسی یا المانیو ... هم همین مشکل رو دارند و طرف باید هیجی کمات رو بدونه!!!

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از mehrdad1355 :
در مورد ستارخان درسته ایشون ایشون وارد دسته بندی های سیاسی شدند و لی درمورد خلع سلاح اونا خودشون خلع سلاح نشدند تا اونجا که به محاصره پارک اتابک رسید و باز هم از حکم مجلس درباب خلع سلاح همه گروه ها خود داری کردند و نهایتا به درگیری رسید!!!!!!
درمورد پیشوری هرچند که در ابتدا و بعد از رد شدن اعتبار نامه خودش فقط درمورد خود مختاری صحبت می کرد اما بعدا کم کم سر از استقلال در اورد اونم به پشتوانه شوروی!!!!!و با دست زدن به یک سری تندروی ها باعث شد بسیاری از ایلات و مردم برعلیه اون به صورت مسلحانه دست به اقدام بزنن --
درمورد اون قتل عام که میگید!!!!!! ارتش دو روز بعد فرار پیشه وری به تبریز رسید چون تو گردنه ها گیر کرده بود و چند جا پل رو منفجر کرده بودند و اونی که شما می گید تصفیه حساب های شخصی بود!!!!!!تو همین انقلاب هم این مسئله اتفاق افتاد (نتنها تو اذربایجان بلکه تو همه جا) بی خود هرچی می رسید گردن فارسا ندازید به ویژه که همون ارتش م خیلی هاشون (از صدر تا پایین ترک بودند-الان هم تو ارتش و بطور کلی نیرو های مسلح تعداد اذری ها خیلی زیاد هست!)
پیشه وری هم مثل حزب توده گوش به فرمان شوروی بود و وقتی شوروی پشتشو خالی کرد سقوط کرد!!
درمورد بودجه تبریز که رفته اصفهان کی یه همچی چرتی رو گفته؟؟؟؟؟؟؟؟خود همین اصفهان تو جنگ از همه استانها بیشتر کشته داده و همینطور کمک کرده!!اصلا در حیطه قدرت شهردار تبریز نیست که بتونه بودجه رو خارج از شهر ببره!!
درمورد عقب موندگی اذربایجان !!!شما به نصبت کجا دارین حساب می کنین!!جمهوری آذربایجان که همین الان هم اوضاعش بی ریخته!! اگرم نسبت به استانهای کشور حساب می کنید که بسیاری از صنایع تو اذربایجانه و از نظر صنعتی بودن تو کشور اوله!! اگرم نسبت به دنیا حساب می کنید که کلا کشور عقب مونده هست!!
تا اونجا که من دیدم این دلایل شما تنها براساس یک سری حرف بی پایه و اساس بنا شده! !و حتی شما کتابها و مقالات همین پان ترکیست ها رو هم نخوندید!! چون اگه خونده بودید این چیزها که اشتباه بودنش بسیار واضح هست رو نمی زدید!!! من توصیه میکنم کنم لاقل مقالات این پان ترکیست ها رو لاقل بخونید !! تا در این حد اشتباه صحبت نکنید و لاقل به منابع فکری اونها مسلط بشید و بخواهید از صحبتهایه اونها دفاع کنید((نگید که من شما رو به پان ترکیست بودن متهم می کنم !! ولی شما دقیقا ادعاهای اونها رو ولی با یک سری دلایل از طرف خودتون که به صورت واضحی اشتباه هستند تکرار می کنید بطوریکه در تعین حدود و جهت هایه جغرافیای هم اشتباه می کنید!! لاقل اگه از اون ادعاها طرف داری می کنید دلایل اونها رو کامل بخونید و اونارو بگید نه اینکه اسمون ریسمون بهم ببافید!!)
من فکر میکنم بهتر بحث این تاپیک رو همینجا پایان بدم چون نه شما از عقیده خودت پایین میای و نه دلایل درستی برای اون داری و تنها فکر می کنی اون عقیده درسته ولی در موجه کردن فاقد مطالعه کافی هستی
شما فکر می کنید حق شمارو فارسها خوردن و باقی کشور اباد غیر اونجا!!شما تا به حال به خراسان کرمان -خوزستان کردستان و...حتی استان فارس رفتی که ببینی وضعیت اونجا بسیار بدتر از اونجاست!! از نظر صنعتی بودن و سطح سواد و ... بعد تهران که پایتخت همین اذربایجان هست!! همین رادیو وتلوزیون رو هر کانالشو که بری راحت ترانه های ترکی پخش می کنه(ایا همون اندازه کردی و لری و...پخش می کنه؟؟) ایا این اندازه که ما وزیر و وکلا اذری داریم!!کرد و لر و بلوچ هم داریم!!
دقیقا اینکه فارس و ترک و کرد رو می خوان بهم بندازن اینه که وقت و انرژیشون مصروف اینا بشه!! تو همین امریکا که زبونش انگلیسی هست از صد ملیت و زبان نیستن!یا هند که کشور هفتاد و دو ملت هست!! الان ماهواره به اسمون پرت میکنه و بمب اتمی داره وصنعت و ارتش قوی داره تازه کلی هم فقیر داره ابه نسبت ز ایران ما بیشتر !!
از این حرفا که فارسا ال و بل(گمونم یادتون رفته جز در طول سطنت 50 ساله پهلوی که تازه بسیاری از مقامات سطح بالا و حتی زن شاه اذری بودن!! باقی سلسله ها ترک بودن !! ولی باز زبان فارسی اون زمان هم زبان رسمی بوده)) به جای اینکارا و بحثهای بی خود که واسه کسی نه اب میشه و نه نون و کاری روهم پیش نمی بره از خودمون شروع کنیم و همه چیزو گردن دیگران ندازیم!!
اقای الفا خود شما چرا تو وبلاگ خودت مطالب رو به ترکی (اذری) نمی زاری!! اونوقت بگو فارسی ال!! خوب شما اول از خودت شروع کن و وبلاگ رو به ترکی بزن!! مشکلی داره1 وبلاگ به فارسی که پره! ترکی کمه!
یا اصلا تو همین فروم یا تو وبلاگ خودت بخش اموزش ترکی بزن و شعرهای ترکی رو بیار تا همه بخونن و ترجمه اونها رو هم بزن تا اونای هم که ترک نیستن متوجه بشن و اشنا بشن!! منتظری یکی دیگه از غیب بیاد بکنه!! خوب عقب موندگی کل کشور به خاطر اینه که همه منتظرند یکی دیگه اول شروع کنه و انجام بدهو میگه به من چه؟؟؟؟؟؟؟؟

اولا كه در مورد بعضي اون حرفايي كه زدم اغلبشو مي تونين از كتاب كسروي كه بيشتر از ما قبولش داريد بخونيد . در مورد دوران معاصر هم وقتي من خودم اونجام و با چشمم مي بينم بايد برم دليل جور كنم براي خودم ؟ تصفيه حسابهاي شخصي كجا اينطوريه كه دهها هزار نفر باهم قتل عام مي شوند ؟

در ضمن من نمي دونم چرا هر حرفي در اين مورد زده مي شه شما بحث استقلال رو در پيش مي گيريد ؟ آخرين اسلحه در مورد ما همون استقلاله . وقتي هيچ جوابي نباشه آخرين جواب اينه كه اينها استقلال طلبند .

من به هيچ وجه نگفتم بقيه ايران آبادند . من خودم بندر عباس كار مي كنم و مي بينم متاسفانه با چه فلاكتي زندگي مي كنند اما تبريز هم اونطور كه شما مي گيد شهر صنعتي ايران نيست . سالهاي سال به دليل واهي قطب كشاورزي بودن آذربايجان از ايجاد مراكز صنعتي جلوگيري كردند . حالا نتيجه اينكار اين شده كه اونقدر كار كمه كه هر كي فارغ التحصيل مي شه راهي شهرهاي ديگه مي شه ( لابد براي اينها هم دليل مي خواهيد . من و هم وروديهايم دلايل زنده هستيم ) .

در مورد توصيه هاتون هم بگم كه
من وبلاگم كم كم داره وارد سال چهارم مي شه و تقريبا جا افتاده و الان وبلاگ فارسي پره اون زمان نبود . در ضمن فعلا وبلاگ فارسي در اولويت نيست . وقتي كه تركهاي ايران هنوز نمي توانند تركي بخوانند و بنويسند وبلاگ تركي به چه درد مي خوره ؟ فعلا چيزهاي پايه اي تري از وبلاگ و تاپيك زدن وجود داره كه در جريانه .

فقط اون آخر هم بگم كه شايد من حرفام اشتباه باشه اما شما هم كم اشتباه نداشتيد و حتي وقتي من گفتم منابع رو معرفي كنيد از اينكار طفره رفتيد .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
اولا كه در مورد بعضي اون حرفايي كه زدم اغلبشو مي تونين از كتاب كسروي كه بيشتر از ما قبولش داريد بخونيد . در مورد دوران معاصر هم وقتي من خودم اونجام و با چشمم مي بينم بايد برم دليل جور كنم براي خودم ؟ تصفيه حسابهاي شخصي كجا اينطوريه كه دهها هزار نفر باهم قتل عام مي شوند ؟

در ضمن من نمي دونم چرا هر حرفي در اين مورد زده مي شه شما بحث استقلال رو در پيش مي گيريد ؟ آخرين اسلحه در مورد ما همون استقلاله . وقتي هيچ جوابي نباشه آخرين جواب اينه كه اينها استقلال طلبند .

من به هيچ وجه نگفتم بقيه ايران آبادند . من خودم بندر عباس كار مي كنم و مي بينم متاسفانه با چه فلاكتي زندگي مي كنند اما تبريز هم اونطور كه شما مي گيد شهر صنعتي ايران نيست . سالهاي سال به دليل واهي قطب كشاورزي بودن آذربايجان از ايجاد مراكز صنعتي جلوگيري كردند . حالا نتيجه اينكار اين شده كه اونقدر كار كمه كه هر كي فارغ التحصيل مي شه راهي شهرهاي ديگه مي شه ( لابد براي اينها هم دليل مي خواهيد . من و هم وروديهايم دلايل زنده هستيم ) .

در مورد توصيه هاتون هم بگم كه
من وبلاگم كم كم داره وارد سال چهارم مي شه و تقريبا جا افتاده و الان وبلاگ فارسي پره اون زمان نبود . در ضمن فعلا وبلاگ فارسي در اولويت نيست . وقتي كه تركهاي ايران هنوز نمي توانند تركي بخوانند و بنويسند وبلاگ تركي به چه درد مي خوره ؟ فعلا چيزهاي پايه اي تري از وبلاگ و تاپيك زدن وجود داره كه در جريانه .

فقط اون آخر هم بگم كه شايد من حرفام اشتباه باشه اما شما هم كم اشتباه نداشتيد و حتي وقتي من گفتم منابع رو معرفي كنيد از اينكار طفره رفتيد .
لابد مسائل اول همین انقلاب تو اذربایجان و بقیه نقاط رو هم فارسا درست کردن؟؟ ومن هم هیچ وقت بحث استقلال رو پیش نیاوردم!! و فقط گفتم اگه بنا به استقلال ترکهاست!! با توجه به پخش شدن اونها در همه ایران (تو استان فارس هم قشقای ها هستند) باید کل ایران مستقل بشه!! درمورد بی کاری و و عقب موندگی مشکل همه ایران هست و بیشتر استانها وضع بسیار بدتری نسبت به اذربایجان دارند !! و اگه نرخ بیسوادی و بی کاری هارو هم ببینی متوجه میشی که نسبت به خیلی جاها وضعیت بهتره !! ولی خوب وضعیت موجود هم اصلا مطلوب نیست!!!
تا اونجا که من می دونم عمده اثر معروف کسروی تاریخ 18 ساله اذربایجان(اگه اسمشو اشتباه نکنم)که درمورد نهضت مشروطه هست و دیده های خودشو نوشته !!بعد کتابی درمورد تاریخ خوزستان هست و بعد هم کتاب و مقالاتی درمورد پاک سازی زبان فارسی از لغات بیگانه هست و در اخر یک سری کتاب درمورد بهدینی و شیعه نوشت که سر اون - سرشو به باد داد!!! و من کتابی از اون درمورد تاریخ اذربایجان غیر بخش مشروطیت نمی شناسم که هی میگید کسروی!!!!!!!اونا هم که باهاش بدن بیشتر به خاط ر تاکید اون بر پاکسازی زبان فارسی و تاکیدی که روی زبان فارسی داشت بود!! میتونین برید کتابها و مقالاتشو تو اینترنت هم پیدا کنید و ببینید که در باره این چیزا که شما میگید مطلبی نداره!! و اساسا فقط تاریخ مشروطیتش معروفه و هیچ وقت سایر مطالبش مورد توجه قرار نگرفته!!!
درمورد این چیزها که من گفتم (اران و خزرها) وجه اشتراک بین همه کتاب های جغرافیا هست!! شما هرکدومو که دلت خواست بخونی کافیه!! و ربطی به تاریخ ننه مرده نداره!!!
درمورد اینکه ترکا نمی تونن ترکی بخونن و بنویسن !!پس اینهمه کتاب ترکی که ماداریم از تبریز و اذربایجان میاریم و میفروشیم (که به خط فارسی هم نوشته شده!! لاتیناش به کنار) پس چیه؟؟؟؟؟؟؟ تازه خیلی از فارس ها هم میان و خود اموز ترکی (اذربایجانی و نه استانبولی) می خرن بر ای یادگرفتن!! پس اینا چیه؟؟؟؟؟؟؟

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از mehrdad1355 :
درمورد اینکه ترکا نمی تونن ترکی بخونن و بنویسن !!پس اینهمه کتاب ترکی که ماداریم از تبریز و اذربایجان میاریم و میفروشیم (که به خط فارسی هم نوشته شده!! لاتیناش به کنار) پس چیه؟؟؟؟؟؟؟ تازه خیلی از فارس ها هم میان و خود اموز ترکی (اذربایجانی و نه استانبولی) می خرن بر ای یادگرفتن!! پس اینا چیه؟؟؟؟؟؟؟

درسته كتابهايي هم چاپ شده اما اگه آمار بگيري كه تيراژ اونها چقدره فروششون چقدره و چند درصد تركهاي ايران يم توانند بخوانند ؟ به اعداد اسف بازي مي رسيد . من خودم كه لا اقل خودم رو بلد خوندن و نوشتن تركي مي دونم نمي تونم سريع و بدون اشكال بخونم اين كتابها رو . چه برسه به اونايي كه اصلا بلد نيستند بخونند و تعدادشون خيلي خيلي زياده .
ببين من حرهاي شما رو قبول دارم كه به همه ملتهاي ايران ظلم شده اما اين دليل نمي شه كه من ساكت باشم به خاطر اينكه به يكي بيشتر از من ظلم شده ( تازه اگه اينطور باشه ) . جالبيش اينه كه هر دو تا همه حرفا رو قبول داريم بازم جر و بحث مي كنيم ّّ!!!!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
درسته كتابهايي هم چاپ شده اما اگه آمار بگيري كه تيراژ اونها چقدره فروششون چقدره و چند درصد تركهاي ايران يم توانند بخوانند ؟ به اعداد اسف بازي مي رسيد . من خودم كه لا اقل خودم رو بلد خوندن و نوشتن تركي مي دونم نمي تونم سريع و بدون اشكال بخونم اين كتابها رو . چه برسه به اونايي كه اصلا بلد نيستند بخونند و تعدادشون خيلي خيلي زياده .
ببين من حرهاي شما رو قبول دارم كه به همه ملتهاي ايران ظلم شده اما اين دليل نمي شه كه من ساكت باشم به خاطر اينكه به يكي بيشتر از من ظلم شده ( تازه اگه اينطور باشه ) . جالبيش اينه كه هر دو تا همه حرفا رو قبول داريم بازم جر و بحث مي كنيم ّّ!!!!
والا بستگی داره با تیراژ چه کتابهای مقایسه بکنید!!!!کمک درسی و کتاب کودکان اره!! ولی با سایر کتابها همچین کم هم نیست!! چون ما خودمون داریم می فروشیم!! اوصولا کتابهای که به درس و دانشگاه مربوط نیستند تیراژی حدود 2000-3000 بالا ندارن! حالا می خواد فارسی باشه یا هر زبون دیگه!! ولی این کتابهای ترکی که ما می فروشیم تعداد تجدید چاپشون زیاده!! و همه رقم توشون پیدا میشه!!دستور زبان ترکی(علم معانی-دکتر زهتابی)حتی کتابهای شعرای فارسی رو هم به ترکی برگردوندند مثل شاهنامه فردوسی(میر هدایت حصاری) و بوستان سعدی(سعدی نین بوستانی-عباس بزرگ امین)و......البته دیوان اشعار شهریار رو که حسابش جداست!!! از خیلی کتابهای دیگه هم دیوان ترکیشو بیشتر می خرن (چه فارسا و چه ترکا)........
من می گم اولا همه چی رو گردن دیگران ندازین و طوری هم نگید که انگار تو ایران فقط حق شمارو خوردن!! خوب همه این مسائل کمابیش براهمه اقوام هست!! منم نمی گم ساکت باشید اما می گم به فکر همه باشید اونا که قبلا به جای نرسیدند واسه این بود که فقط به خودشون فکر می کردند!! مثلا همین قیام مشروطه!! تبریز مدتها در مقابل محمد علی شاه مقاومت کرد اما راه به جای نبرد و نهایتا با ورود روسها تبریز سقوط کرد و اگه بختیاری ها از اصفهان و جنوب و و گیلانیها از شمال تهرانو فتح نمی کردند شکست کامل می خوردند !! ولی چون چیزی که می خواستند رو تنها برای خودشون نمی خواستند بقیه از سایر نقاط به کمکشون اومدن و پیروز شدند و برای همیشه افتخار مشروطیت برای اونها موند چون اونا شروع کردند و برای همه می خواستند و در نهایت با کمک بقیه اونو به سر انجام رسوندند!!!!!!!!!

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
موافقم . من و همه كساني كه من مي شناسم امكانات كامل را براي همه مي خواهند . اگر غير اين شنيدي بدون تبليغات منفي بوده . فقط طبيعيه كه هر كسي از خودش شروع كنه . ما از ملت خودمون برادر و خواهر كرد از ملت خودشون و .... و مطمئن باش كه اگر يكي از ملتها امتيازاتي بگيره بقيه هم بي بهره نمي مونند .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alpha :
موافقم . من و همه كساني كه من مي شناسم امكانات كامل را براي همه مي خواهند . اگر غير اين شنيدي بدون تبليغات منفي بوده . فقط طبيعيه كه هر كسي از خودش شروع كنه . ما از ملت خودمون برادر و خواهر كرد از ملت خودشون و .... و مطمئن باش كه اگر يكي از ملتها امتيازاتي بگيره بقيه هم بي بهره نمي مونند .
خوب مشکل از همینجا شروع میشه که هرکه به فکر خیشه!!!!!!! کوسه به فکر ریشه!!!!!! تو انقلاب مشروطیت اذربایجانی ها اون خواسته هاشون واسه خودشون می خواستن یا واسه همه مردم ایران؟؟؟؟؟؟؟ تازه نوع صحبت هم خیلی موثره شما شنیدی که ستارخان یا باقرخان.. از لفظ ملت استفاده کرده باشند؟؟؟؟؟؟؟ملت صاحب کشور هست و وقتی می گید ملت اذربایجان یعنی که اونا صاحب یک کشور مجزا هستند!!!هرچند خلق هم تقریبا همین معنی رو میده!!! ولی مردم آذربایجان که بگید فرق میکنه چون مردم اذربایجان جزوی از ملت ایران و صاحب کشوری به نام ایران هستند!!!!!!!
تازه اگه منظور شما اینه که حق و حقوق ترکهای ایران می خواهید . نمی تونید بگید که برای اذربایجان!! چون در این صورت تکلیف ترکهای دیگه مثل ترکمن ها - قشقای هاو....یا همین ترکهای شهر تهران که دارای جمعیت ملیونی تو شهر تهران هستند .. . و بقیه اونها که در باقی ایران هستند چی میشه؟؟؟؟اونا درامان خدا؟؟یا این چیزا که شما واسه خودتون تو اذربایجان می خواهید اینا تو محل زندگیشون نمی خواهن؟؟؟؟
در مورد کردها هم وضع همینطوره چون نتنها در کردستان بلکه در کرمانشاه- اذربایجان -گیلان-خراسان-استان تهران.... هم دارای جمعیت های بزرگی هستند!!!!!!!! به طور کلی تمام اقوام به شدت در ایران پراکنده اند !! ایران وضعیتش با عراق یا ترکیه که مثلا کردهاشون در یه مناطق خاص هستند فرق میکنه!!!!!!
پس می بینید که نمی تونید خواسته هاتونو به یک منطقه جغرافیای محدود کنید !!!!!!!پس باید صحبت و کار باید عمومی باشه!!! واگرنه هر حرکت دیگه ای به همون راه و سرنوشت پیشه وری و قاضی محمد دچار میشه که تا شوروی پشتشونو خالی کرد ظرف 2-3 روز سقوط کردند(اون دوسه روز هم واسه خرابی جاده ها و امکانات ضعیف حمل و نقل بود و اگرنه در هیج جا نتونستند کمترین مقاومتی بکنن!!!!!!)))))))و نتونستند حمایت مردم را از خودشون داشته باشند!!

بالا