• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

انواع سئو سایت را بشناسیم

zoomtech

Registered User
تاریخ عضویت
13 نوامبر 2014
نوشته‌ها
176
لایک‌ها
78
سن
36
سئو کلاه سیاه چیست ؟
سئو کلاه سیاه چیست ؟ سئو کلاه سیاه یکی از روش های بالا بردن سئو سایت است که با به کار بردن راه کارهای غیر اصولی و حتی غیر قانونی در زمینه طراحی سایت ، موجب می شود که روند رشد سایت و ارتقای رتبه آن به سرعت طی شود و سایت در مدت کوتاهی به صفحات اول نتایج موتورهای جستجو برسد .
به نظر می آید با یک نوع عالی سئو سایت رو به رو هستیم ، اما آگاه باشید که گوگل و سایر موتورهای جستجو برای جلوگیری از سئو کلاه سیاه و بهینه سازی نتایج خود ، دائما در حال به روز رسانی الگوریتم های جستجوی خود بوده و در صورتی که برای بهبود سئو سایت خود از روش های غیرقانونی مانند سئو کلاه سیاه استفاده نمایید ، موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل متوجه این کار شما شده و به شدید ترین نحو با آن برخورد می کنند و آدرس سایت هایی که از روش سئو کلاه سیاه برای ارتقای سئو سایت خود استفاده می کنند را از لیست نتایج خود حذف می کنند که به این کار پنالتی شدن می گویند .البته گوگل آنقدرها هم بی انصاف نیست و با فرض اینکه این وب سایت ها به اشتباه از روش های سئو کلاه سیاه استفاده کرده اند ، مهلتی می دهد و استراتژی سئو این سایت ها را بررسی می کند و در صورت تغییر نکردن روش سئو سایت مورد نظر آن را از لیست نتایج خود حذف می نماید .برخی از روش های متداول سئو کلاه سیاه :
1) می توان به نحوی یک وب سایت را طراحی نمود که برای موتورهای جستجو یک محتوای ویژه نمایش داده شود اما وقتی بازدید کننده وارد سایت شد برای او فقط تبلیغات نمایش داده شود .
2) عده ای با خرید و فروش لینک سعی در بالا بردن سئو سایت خود می نمایند .
3) برخی وب سایت ها که برای بالا بردن سئو سایت خود از روش سئو کلاه سیاه استفاده می نمایند ، با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی اقدام به تولید محتوای بی معنا می نمایند . در این حالت موتورهای جستجو فکر می کنند .
4) نوشتن متن های مخفی و هم رنگ زمینه ، شامل کلمات کلیدی .

به یاد داشته باشید که روش سئو کلاه سیاه ، ممکن است در کوتاه مدت جواب بدهد و رتبه سایت شما افزایش پیدا کند اما این مساله به جریمه شدن توسط گوگل نمی ارزد. بهترین راه آن است که وقت بگذارید و با حوصله ، از روش های اصولی سئو سایت استفاده نمایید .
 

zoomtech

Registered User
تاریخ عضویت
13 نوامبر 2014
نوشته‌ها
176
لایک‌ها
78
سن
36
سئو کلاه سفید چیست ؟ در مطالب گذشته با یکی از روش های سئو سایت به نام سئو کلاه سیاه آشنا شدیم و دانستیم که سئو کلاه سیاه می تواند صدمات زیادی به رتبه سایت بزند . برای آشنایی بیشتر با سئو کلاه سیاه می توانید به مطلب سئو کلاه سیاه چیست ؟ مراجه نمایید .
اما فعالیت های دیگر نیز برای بالا بردن سئو سایت انجام می شوند که قانونی و مورد تایید گوگل نیز هستند . به این نوع سئو سایت ، سئو کلاه سفید گفته می شود .
در این مطلب شما را با انواع روش های سئو کلاه سفید آشنا می کنم.
باید به ای نکته توجه باشته باشید که ممکن است نتایج استفاده از روش سئو کلاه سفید را به این زودی ها مشاهده نکنید و گاهی باید برای بالا بردن سئو سایت خود حتی شش ماه زحمت بکشید . اما مطمئن باشید روش سئو کلاه سفید کاملا مورد تایید گوگل است و بالاخره نتیجه زحمات خود را خواهید دید . پس صبور باشید و از همین امروز کارهایی که در لیست زیر توصیه شده برای وب سایت خود انجام دهید .نکات ساده ای که در سئو کلاه سفید باید رعایت کنید :
1) از همان شروع طراحی سایت ، کدهای قالب سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنید .
2) برای مشخص کردن تیترها از تگ های h استفاده نمایید.
3) مطالب کمتر از 300 کلمه در سایت قرار ندهید .
4) از متا تگ ها استفاده نمایید . در این بخش می توانید خلاصه ای از مطلب نوشته شده را برای موتورهای جستجو مشخص نمایید .
5) در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و هر مطلب جدیدی که در سایت قرار می دهید در این شبکه ها به اشتراک بگذارید.
6) تصاویر سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.
7) و…
پیشنهاد من به مبتدیان و افرادی که با سئو سایت آشنایی ندارند و همچنین کسانی که مدت هاست سایتی را راه اندازی نموده و با اصول نا درست از آن نگهداری کرده اند ، آ است که برای شروع از یک متخصص سئو کمک بگیرند تا رتبه سایتشان به خوبی ارتقا پیدا کند و آموزش های لازم را نیز ببینند .

لیست بالا تنها تعدادی از روش های ساده برای بالا بردن سئو سایت به روش کلاه سفید است . در صورتی که شما نیز اطلاعاتی در این زمینه دارید ، خوشحال می شویم ما و سایر خوانندگان سایت را از آن ها آگاه نمایید .
 

zoomtech

Registered User
تاریخ عضویت
13 نوامبر 2014
نوشته‌ها
176
لایک‌ها
78
سن
36
سئو کلاه خاکستری چیست ؟ : همانطور که می دانید و در این سایت و سایر سایت ها نیز بارها و بارها در مورد آن بحث شده ، مهم ترین مساله برای یک وب سایت طراحی شده ، دیده شدن آن توسط بازدید کنندگان متعدد است . بدین منظور همواره مدیران سایت از اصول سئو سایت در طراحی سایت کمک می گیرند .
در مطلب سئو کلاه سیاه چیست ؟ به ویژگی های نوعی از سئو سایت به نام سئو کلاه سیاه پرداختیم و مطرح کردیم که این روش ممکن است در کوتاه مدت به خوبی جواب دهد اما پس از مدت کوتاهی موجب حذف وب سایت از نتایج موتورهای جستجو خواهد گردید .
پس از آن به روش دیگری برای بالا بردن سئو سایت پرداختیم . این روش که به سئو کلاه سفید معروف است ، روشی دقیق و اصولی برای بالا بردن سئو سایت است . ممکن است تا مشاهده نتایج آن چندماه طول بکشد اما بدست آوردن نتیجه مثبت تضمینی است . در خصوص این نوع از سئو سایت می توانید به مطلب سئو کلاه سفید چیست ؟ مراجعه نمایید .
امروز در این مطلب هدف من آشنا نمودن شما با یکی دیگر از روش های سئو سایت ، به نام سئو کلاه خاکستری است . همانطور که از نامش می توان حدس زد سئو کلاه خاکستری یک روش سئو مابین سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید است .سئو کلاه خاکستری را بشناسیم
شاید خود متخصصین سئو این مطلب را ندانند اما طیف وسیعی از افرادی که به طور حرفه ای در حوزه سئو سایت فعالیت می کنند ، درواقع از روش کلاه خاکستری استفاده می نمایند ! برای مثال خرید بک لینک یکی از روش های سئو کلاه سیاه است که گوگل شدیدا با آن برخورد می کند . حال بسیاری افراد با درج لینک های رایگان در سایت ها و تبادل لینک و امور مشابه اقدام به ساخت بک لینک های مصنوعی می نمایند . این روش ، سئو کلاه خاکستری است ! از نظر گوگل ساخت بک لینک ها غیر طبیعی است اما خود شخص به نوعی دچار خود فریبی شده و تصور می کند چون برای ایجاد بک لینک مبلغی پرداخت نکرده پس همی چیز طبیعی است .
علاوه بر این ، به استفاده ترکیبی از روش های سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در بالا بردن سئو سایت نیز سئو کلاه خاکستری گفته می شود .
آنچه مسلم است ، مفهوم سئو سایت با لینک سازی گره خورده و لینک سازی یک عمل دستی است و کاری که با دخالت مستقیم انسان انجام گیرد امکان خطا نیز دارد . بنابر این تبدیل شدن ناخواسته سئو کلاه سفید به سئو کلاه خاکستری تا حی قابل توجیه خواهد بود .
 

e-gol

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
25 ژانویه 2015
نوشته‌ها
61
لایک‌ها
7
سن
38
محل سکونت
تهران
مطلب بسیار خوبی بود
اگر بخوام سایتم با کلمه کیلیدی گل فروشی بیاد بالا بک لینک بخرم بهتره یا لینک به اشتراک بزارم؟
 
بالا