برگزیده های پرشین تولز

انواع و مشکلات آنتن دهی....k750

imanflash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
در بعضی تاپیک ها سوال شده بود که k750 چند نوع داره که این مدل i اینقدر زیاد داخل بازار هست و ....
باید بگم 2 نوع داره :

1- k750 c که c ابتدای china میباشد و این نوع موبایل فقط برای محدوده کشور چین ساخته میشود و به لحاظ کمونیستی بودن **** حاکم بر چین دارای محدودیتهایی هست و به همین لحاظ اگر نوع c به شما پیشنهاد شد از قبول آن خودداری فرمایید.
2- k750 i که i حرف ابتدای international بمعنای بین المللی میباشدو همین نوعی است که در داخل بازارهای جهانی به وفور یافت میشود.
کلا گوشی های سونی اریکسون ساخت چین در این دو نوع ساخته میشوند و یک حرف i را یدک میکشند.

دوم اینکه دوستان زیادی از پیغام no coverage network خبر داده بودند و خود من شخصا حتی هنگامی که کامل در دسترس بودم از طرف مخابرات اعلام عدم دسترسی میشد "NO ACCESS", چند بار قضیه رو مطرح کردم اما کسی جوابی نداد یا جوابی نداشت تا بالاخره در فروم های خارجی مشکل را پیداکردم.
خیلی ها مشکل سونی اریکسون را با مخابرات ایران میدانند اما این مشکل با شبکه ظاهرا جهانی هست .اما بستگی به این داره که گوشیتون خوب در بیاد یا بد !!در واقع RF IC این گوشیها و قبل از اون گوشیهای اریکسون بعضا این مشکل را داشته که هنوز ادامه داره و با تعویض این قطعه مشکل حل میشه .اما متاسفانه این کار در ایران ساده نیست .پس در هنگام خرید حتما گوشی را از نظر آنتن دهی تست کنید. توجه شما را به قسمتی از گفتگوهای انجام شده در فروم های خارجی در این زمینه جلب میکنم. البته بسته به حالت خط دهی قسمت های دیگری نیز مشکوک به عدم کارایی به نظر میرسند :

Recently, I found my Ericsson phone always sometime displays "NO ACCESS", even signal is very strong, cannot make or receive call, when I turn it off, and turn on again or re-search network, it gets access again.
My T18, i888 world, T28 world, R380 world is in same problem, but when I switch to any Nokia phone, everything is fine!
I saw another article from somewhere, another customer complains, Ericsson phone always displays "NO ACCESS" in another network, Nokia phones never have this problem! I believe this is Ericsson phones common problem!
Who knows what's wrong in Ericsson phone

it seems that if i replace the RF processor it might solve my NO ACCESS
problem
so where can i get one? and can this be done easily by myself or do i have to goto a technician to solve this?
any help will be greatly apreicated

PA is ower Amplifier
TX is Transmit
RX is Receive ....

Yes, changing RF processor would probably help in your case.
There are many companies that sels spare parts, but i don't think it will be easy to find someone who will sold you just one piece of RF procssor

Too many SonyEricssons - even brand new - give these
probs...
1)"SOS calls only"
2)"NO ACCESS"
3)"NO NETWORK" immediately

Correct me if i'm wrong but most times "NO ACCESS" is PA or circuitry closest to PA,either faulty or dry jointed etc.

"NO NETWORK" in most cases comes from antenna ,antenna switch ,antenna change-over line etc. , either faulty dry jointed etc.

بالا