آژانس هواپیمایی

اهرام ثلاثه مصر

شروع موضوع توسط vahidrk ‏8 مارس 2006 در انجمن علم و دانش

 1. vahidrk

  vahidrk کاربر قدیمی پرشین تولز فروشنده معتبر [؟]

  تاریخ عضویت:
  ‏2 جولای 2005
  نوشته ها:
  3,379
  تشکر شده:
  506
  محل سکونت:
  Home
  در مورد اهرام مصر چي مي دونيد؟
  به نظر شما چه كساني و چگونه اون ها رو ساخته بودن؟آيا ممكنه كه در اون زمان تكنولوژي بشر به آخرين حد خودش رسيده بوده ؟
  از عجايب اهرام مصر هرچي مي دونيد بنويسيد.
  اگر هم اطلاعاتي تاريخي دارين كه مربوط به اونا مي شه بنويسيد.
  خلاصه هر مطلبي كه مرتبط با اهرام مصر هست رو اينجا قرار بدين.
  با تشكر.
   
 2. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
  کهن ترین بنایی که در پرده ای از ابهام پوشیده شده و هنوز باقی مانده است ، با کلیه پیشرفتهای علمی و تکنولوژی در دنیای امروز، باز هم اعصار مجهول تاریخ از نظرها به دور مانده است . هنور حتی انسان نمی تواند به دقت قدیم و آثار قدیمی ،سنگهای ساختمانی را با همان ظرافت بسازد . هنوز استادان از روی هم چیدن سنگهایی به قطعات هفتاد تن مشابه آنچه که با دقت و وسواس عظیم در بنای هرم بزرگ به کاررفته است ، عاجزند . هنوز محاسبات ریاضی ما در اندازه گیری ابعاد زمین و حرکت سیاره ها از دقت و صحت محاسبات انجام شده در زمان بنای هرم بزرگ برخوردار نیست . اینکه چرا هنوز در تهیه و تدارک وسایل اندازه گیری لنگان لنگان به دنبال انسانهای ماقبل تاریخ هستیم ، چگونه این تمدن درخشان ، هرمهای مصر ، در برهه ای از زمان درخشیده و سپس ناپدید شده است ، بر ما پوشیده می باشد . هنوز کاملأ مشخص نیست که آیا این قدرت علمی و هنری که انسان امروز تنها گوشه ای از آن را دریافته است ، از یک مغز فوق انسان و یا منبع فکری خارق العاده است . این امکان را هم مذهب و عرفان تایید می کند . امکان دیگر رسیدن این تمدن پیشرفته از خارج کره زمین به ساکنان زمین است و یا البته لزومأ نمی توان گفت که یکی از این نظریات درست است . با توجه به آنکه بشر امروز هنوز در تنگنای این تمدن سردرگم است و می اندیشد که این این امر یک مسئله خارق العاده و خاص می باشد و لذا سبب آن نیز خاص است ، در هر حال منبع و منشا این ظرافت هنری و علمی در ساختمان هرم بزرگ و اهرام مصر هرچه باشد ، این حقیقت به جای خود باقی است که این ساختمان از چنان نبوغ و مهارت شگرفی برخوردار است که در طول تاریخ انسان ها نظیر آن مشاهده نشده است و هر جسم یا ساختمان هرمی شکل که دقیقأ با ابعاد متناسب با هرم بزرگ مصر ساخته شود و در امتداد شمال و جنوب میدان مغناطیسی زمین قرار گیرد ، می تواند به پیرایش ، انعکاس و تمرکز میدان های انرژی منتهی شود . از آزمایش های متعددی که در درون اجسام هرمی شکل با ابعاد چند سانتی متر یا چند متر انجام شده ، این نتیجه حاصل گردیده است که نوع جسم یا ماده ای که در ساختمان این اهرام به کار می رود ، به هیچ وجه در ماهیت میدان های انرژی که در درون آن ها متمرکز می شود ، تاثیر ندارد .  "نتایج آزمایش های انجام شده "

  1- غذاهای فاسد شدنی تا مدتها مدید بدون فساد در درون هرم باقی می ماند

  2- آب های آلوده ، تصفیه و عاری از میکروب می شوند *در مورد این ازمایش در فصول آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد

  3- نباتات با سرعت بیشتری رشد می یابند

  4 - فلزات زنگ زده ، جلا و صیقل اصلی خود را باز می باند

  5 - انسان ها به استراحت بهتری دست یافته و نیز به قدرت اندیشه آدمی افزوده می شود

  6- آرامش و درمان امراض روانی با سهولت بهتری انجام می شود  مسئله ای که برای اولین بار منتهی به کشف این خواص در اجسام هرمی شکل گردیده ، ملاحظه این حقیقت بود که حیوانات مرده در اندرون آرامگاه اصلی فرعون در هرم بزرگ هرچند آب خود را از دست داده ولی فاسد نشده اند در نتیجه این مشاهده بود که بشر متوجه گرید که شاید شکل خاص هرم در این پدیده دخالت داشته باشد . برای تحقیق این موضوع هرمی به ارتفاع75 سانتیمترساختند و جسد یک گربه را مستقیمأ در زیر راس هرم و به فاصله یک سوم ارتفاع هرم از پایه آن قرار دادند و مشاهده کردند که گربه چندی بعد بدون هرگونه تجزیه و فساد به مومیای تبدیل شده است . در آخر نتایج این آزمایش منشر شد ، اعلام گردید که بین شکل اهرام و اثرات فیزیکی و شیمیایی و بیولوژی فضای داخل آن نسبت های معینی وجود دارد و با رعایت این نسبت ها می توان اثرات ناشیه را تشدید نمود . بر خلاف تصور عمومی که به مدت 500 سال هرم گیزا را تنها آرامگاهی بزرگ برای خئوپس تصور می کرد و دستور ساخت آن را تنها علت عقده های خود بزرگ بینی می دانست ، اکنون دانشمندان دریافته اند که این بنای شگفت انگیز ، گنجینه ای از علوم مهندسی ، ریاضی ، ژئودزی ، اختر شناسی ، معماری و دیگر دانش های شناخته شده روزگار خود ما بوده است . گویااین ساختمان هرمی شکل همچون کتابی سنگی بازگو کننده دانش و تکنولوژی آن روزگاران است . مورخین ، جهانگردان و دانشمندان علیرغم وجود اهرام بی شماری که در سرتاسر زمین (چین ، ژاپن ، مصر ، .. ) هست . تنها در زمینه هرم گیزا بوده است که کتابها نوشته اند و پژوهش ها کرده اند ، به عنوان مثال در مصر حدود 30 هرم نسبتأ مهم وجود دارد که از نظر محققان 6 هرم که قبل از هرم بزرگ ساخته شده است ، از نظر عظمت ، کمال هندسی و محاسبات ریاضی در سطح پایین تر قرار دارند و در 23 هرم دیگر که پس از آن ساخته شده اند ، از دقت و ظرافت کار به نحو محسوسی کاسته شده است . هرم بزرگ در 16 کیلومتری غرب قاهره در زمین مسطحی به وسعت 6/2کیلومتر مربع از دشت جیزه مشرف به نخلستانهای دره نیل بنا گردیده و سطح زیر بنای آن که اندکی بیش از 13 جریب را می پوشاند با دقتی معادل چند میلیمتر اختلاف تسطیح شده است. دانشمندان پر آوازه جهان در پی مطالعه و محاسبات گسترده خود به این نتیجه شگفت انگیز دست یافته اند که ابعاد هرم گیزا در رابطه تنگاتنگ با ابعاد کره زمین است . یعنی نه تنها طول پیرامون قاعده هرم برابر طول نیم دقیقه قوس نصف النهاری است که از راس هرم گذشته و دلتای رود نیل را در بر میگیرد ،بلکه دانش نوین پیرامیدوگرافی ثابت کرده است که بسیاری از ابعاد بنیادین بخش های گوناگون هرم گویای شمار روزها ، سالها و سده های شمسی اند. ولی متاسفانه نحوه محاسبه این اعداد در حدود 6800 سال قبل هنوز مشخص نشده است ، همچنین مدارکی که سطح جنوبی هرم یافت شده است که ثابت می کند مصریان از این سطح به وسیله پدیده ای که فلاش نام گرفته ، روزهای تعدیل بهاری و پاییزی را تعیین می کرده اند . افزون بر این نور انقلاب زمستانی نیز توسط گوی زرینی که دو راس هرم قرار داشته اعلام می نمودند .
   
 3. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
 4. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
  اين هم يك عكس هوايي زيبا
   

  فایل های ضمیمه:

 5. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
  توضيحاتي در مورد ابعاد اين بناي بزرگ تاريخي

  ساختمان نخستين هرم مصري به 3 هزار سال پيش از ميلاد مسيح برمي گردد و كار ساخت آخرين هرم آن در سال 1800 پيش از ميلاد مسيح پايان يافته است.
  اهرام مصر كه هر يك شاهكاري از معماري و مهندسي و هنر به شمار مي آيند، مقبره فراعنه بزرگ مصري هستند كه در درون آنها اشياء گرانبهاي متعلق به فراعنه و لوازم زندگي آنها بالاخره جسدموميايي شده آنها با نهايت دقت و رعايت نكات علمي (براي محفوظ ماندنشان) قرارداده شده است. قديمي ترين هرم مصري در ناحيه ساكرا قراردارد كه به همين نام نيز خوانده مي شود. بزرگترين هرم مصري هرم كئوپس است كه در نزديكي گينه در جنوب قاهره قرار دارد. هرم كئوپس در حدود 000/130 مترمربع زمين را پوشانده است. ارتفاع اصلي آن 3/144 متر مي باشد ولي اكنون به علت جابه جا كردن و برداشتن سنگهاي بزرگ آن ارتفاعش به 135 متررسيده است. كف اين هرم مساحتي معادل
  8/226 مترمربع را پوشانده است.
   
 6. us lover

  us lover کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏18 فوریه 2006
  نوشته ها:
  196
  تشکر شده:
  1
  محل سکونت:
  پایتخت فساد دنیا: تهران
  والا متنش خیلی برام اشنا بود قبلا خونده بودمش اگه منبعشم میگفتید بد نبود
  اما مرسی:blush:
   
 7. خرید بیت کوین3eo
 8. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
  يكي از اسرار و رموز اهرام ثلاثه مصر به جاي آن كه با ابزارهاي جديد رمزگشايي شود پيچيده تر شد. روز سه شنبه هفته گذشته باستان شناسان براي اولين بار در تاريخ ۴۵۰۰ ساله اين اهرام با استفاده از يك روبوت پيشرفته به درون بخشي از هرم بزرگ نفوذ كردند كه تاكنون هيچكس به آن قسمت نه وارد شده بود و نه وسيله اي مجهز به حسگر و يا دوربين به آنجا فرستاده بود. «زهي حواس» از مصرشناسان بسيار معروف در برنامه زنده اي كه از شبكه تلويزيوني نشنال جئوگرافيك پخش مي شد روبوت اين تيم را براي روشن شدن اسرار اين بخش از اهرام به درون فرستاد اما با يك مانع جديد برخورد كرد كه بر پيچيدگي اوضاع افزود، فائق آمدن براين پيچيدگي يك سال تلاش و فن آوري هاي جديد را مي طلبد. طي اين برنامه زنده تلويزيوني «حواس» يك تابوت سنگي منقوش را كه در يكي از اين مقبره ها مهر و موم شده بود بازكرد. درون اين تابوت اسكلت دست نخورده يكي از مقامهاي ناظر ساخت اين اهرام به دست آمد.
  اين بخش از اهرام در قرنهاي گذشته همواره رمزآلود بوده و تاكنون هيچكس به آن سوي قطعات ساخته شده از سنگ آهك با دستگيره هاي مسي دسترسي پيدا نكرده است اين قطعات سنگ آهك به اين بخش دالان مانند محكم متصل شده است. سازندگان اين بخش اسرارآميز از آن به عنوان ابزار صيقل استفاده كرده اند.
  در اين اكتشاف كه نتيجه آن افزودن بر اسرار اهرام مصر بود علاوه بر حواس ـ كه رياست شوراي عالي ميراث فرهنگي مصر را برعهده دارد ـ كاشفان مجموعه عظيم نشنال جئوگرافيك كه اكنون در مصر اقامت گزيده اند شركت داشتند. «حواس» كه خود را در مقابل مانعي جديد يافته بود و امكان ادامه كار با روبوت وجود نداشت گفت: «به نظر مي رسد كه پشت اين در چيز مهمي مخفي شده باشد. كارشناسان اهرام مصر مي گويند اين كشف جديد توسط روبوتهاي پيشرفته در ۱۳۰ سال اخير بي نظير بوده است و براي ادامه كار نياز به زمان بيشتر و تجزيه و تحليل عيمق تر است.
  باستان شناسان حدس مي زنند كه اين بخش از اهرام حاوي اشياء دست ساز باارزش نظير پاپيروس، ابزار مخصوص ساخت اهرام ثلاثه و يا مجسمه فرعون خوفو، سازنده اهرام در آن قسمت جاسازي شده باشد. هيچ بعيد نيست كه اصلاً درون اين بخش از اهرام هيچ چيز يافت نشود. «حواس» مي گويد حتي اگر پشت اين درهايي كه امروز به روي ما بسته هستند هيچ چيز نباشد چندان مهم نيست. اگر روشن شود كه پشت آن چيزي نيست حداقل خيال همه راحت خواهد شد. علاوه بر شبكه تلويزيوني نشنال جئوگرافيك شبكه تلويزيوني فاكس نيز هنگام بازكردن تابوت سنگي، تصاويري را به صورت زنده پخش كرد. روستاي سازندگان اهرام اخيراً در ۱‎/۶كيلومتري اهرام كشف شده است، دانشمندان باستانشناسي به دليل آن كه با خط هيروگليف آشنا هستند نام صاحب تابوت را Ny Swt Wsrt خوانده اند. آنها معتقدند كه اين تابوت متعلق به يكي از ناظران ساخت اهرام بوده است. جهت قرارگرفتن اسكلت در تابوت رو به شرق يعني طلوع خورشيد بود. جمجمه اين اسكلت كاملاً سالم باقي مانده است در دوراني كه اهرام در حال ساخته شدن بود موميايي كردن هنوز در مراحل آزمايشي خود به سر مي برد، و براي همين اجساد سازندگان اهرام معمولاً موميايي نشده يافت شده اند. در درون اين تابوت شيء دست ساز با ارزشي يافت نشده است.
  از اين استخوانهاي به دست آمده به دقت و با انواع متدها از جمله اشعه ايكس عكسبرداري مي شود تا زمان و علت مرگ مشخص گردد. اين كشف حائز اهميت است چون اسكلت به دست آمده از يك سازنده عادي است و اين اسكلت مربوط به پادشاه يا افراد وابسته و نزديك به فراعنه نبوده است.
  اين اسكلت كه مربوط به چهارهزار سال پيش است قديمي ترين تابوت سنگي منقوش دست نخورده اي است كه به دست باستان شناسان مدرن معاصر رسيده است.
  «حواس» مي گويد: «حدود ده سال است كه در اين گورستان حفاري كرده ام اما در اين مدت با مورد دست نخورده اي مانند اين مواجه نشده بودم. اين مرد حتماً آدم حسابي بوده است اين موضوع را مي توان از نحوه ساخت مقبره او حدس زد. لقبي كه براي وي نوشته شده از اين قرار است: «ناظر اجرايي منطقه يا شهردار شهر سازندگان اهرام » مقبره اين ناظر يكي از مهيج ترين يافته هاي اخير در روستاي سازندگان اهرام در جنوب اسفينكس است.
  مارك لنهر مدير پروژه نقشه كشي پلاتوي گيزا (Giza) معتقد است كه روزانه ۲۰هزارنفر براي ساخت اين اهرام بين اين روستا و اهرام در رفت و آمد بودند. ساختمانهايي كه در اين روستا ساخته شده بود شباهت زيادي به استراحتگاه سربازان يا خوابگاه دانشجويان داشته است كه مي توانست تا دوهزارنفر كارگر را در خود جاي دهد. باستان شناسان با حفاري خود شواهدي پيدا كرده اند كه نشان مي دهد آنها از مس براي ساختن ظروف پخت وپز استفاده مي كردند.


  لنهر مي گويد: «تمام شواهد دال بر وجود شهري بزرگ و گمشده است كه تا پيش از ما كسي از وجود آن اطلاعي نداشته است.»
  در هرم بزرگ خوفو تيم «حواس» در اتاقي كه به اشتباه به اتاق ملكه معروف شده است اردو زدند. هنوز شواهد و ادله كافي براي قضاوت با قاطعيت در مورد اين اتاق وجود ندارد.
  در داخل اين اتاق دوستون (shaft) وجود دارد. صاحبنظران درباره دليل ساخته شدن اين ستونها به قصد و منظور خاصي دست نيافته اند. در هر سه هرم اين الگو منحصر به فرد است و در طي دوره پادشاهي قديم old king dow در ۲۵۷۵ سال پيش از ميلاد مسيح تا ۲۱۵۰ سال پيش از ميلاد مسيح ساخته شده است. اعتقادي در آن زمان بوده است كه اين ساختارها، دالانهاي سفر فراعنه به زندگي آخرت را فراهم مي كردند. لنهر نيز در توصيف خود به وجود چنين تئوري هايي اشاره كرده است.
  اولين تحقيق و تفحص به سبك مدرن از اوايل دهه ۹۰آغاز شد. رادولف كانتنبرنيك روبوتي را به درون اين دالان فرستاد. اين روبوت بعد از طي ۶۵ متر در مقابل يك سنگ متوقف شد. بعد از يك دهه تلاش با استفاده از همان روبوتهايي كه در حادثه يازده سپتامبر مورد استفاده قرار گرفت اين بار دانشمندان مصمم بودند كه پرده از اين اسرار بردارند اما ظاهراً هنوز ابزارهاي بشري نياز به تكامل و بهبود دارد.


  منبع : روزنامه ايران
   
 9. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
  در مورد منبع

  بسياري از اين مطالب را من در گذشته با جستجو در اينترنت گردآوري كرده ام و در فايل ها doc ذخيره نموده ام . برخي از آنها كه به نظر خيلي جالب بودند را در آن زمان با ذكر منبع ذخيره نموده ام و آنهايي هم كه بدون نام منبع است متاسفانه در آرشيو من بدون منبع مي باشند . در آن زمان كه مشغول گردآوري اين مطالب بودم صرفا جنبه شخصي داشتند و روزي به نظرم نمي رسيد كه ممكن است بخواهم در جايي ارائه نمايم .

  اين را بگذاريد به حساب آينده نگري ضعيف بنده .
   
 10. mammad81

  mammad81 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏23 نوامبر 2004
  نوشته ها:
  1,512
  تشکر شده:
  13
  چهار پایه اهرام ثلاثه دقیقا در امتداد چهار جهت اصلی شمال،جنوب، شرق و غرب قرار گرفته اند و حداکثر انحراف آنها 1/8 درجه است
   
 11. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
  هرم بزرگ جیزه


  هرم بزرگ جیزه این هرم که همراه با دو هرم کوچکتر در خارج از قاهره - در مصر- قرار دارند، به دستور خوفو یا خئوپس ، فرعون سلسله چهارم، ساخته شد. مصریان باستان به زندگی پس از مرگ اعتقاد فراوانی داشتند و این هرم در واقع مکان مقبره و محل زندگی فرعون پس از مرگ او به شمار می آمده است. از آنجایی که گنجینه فرعون نیز همراه با او در این هرم قرار داده میشد، راه ورود به مقبره بسیار پیچیده و تودرتو است و تعداد زیادی از سازندگان و مهندسین آن نیز در راهروهای آن ناپدید شدند.


  هرم در اصل 147 متر ارتفاع داشته است که در حال حاضر در اثر فرسایش، به حدود 137 متر رسیده است. هر ضلع قاعده هرم 230 متر طول دارد و در ساخت آن از حدود 2,300,000 بلوک به وزن متوسط 2.5 تن استفاده شده است. تاریخ اتمام این بنای عظیم حدود 2680 قبل از میلاد تخمین زده شده است. هرم جیزه تنها بازمانده عجایب هفت گانه است.
   

  فایل های ضمیمه:

  • giza.jpg
   giza.jpg
   اندازه فایل:
   7.8 KB
   نمایش ها:
   94
 12. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
 13. vahidrk

  vahidrk کاربر قدیمی پرشین تولز فروشنده معتبر [؟]

  تاریخ عضویت:
  ‏2 جولای 2005
  نوشته ها:
  3,379
  تشکر شده:
  506
  محل سکونت:
  Home
  بسيار ممنونم از آقا بهروز به خاطر مقالاتشون.
  اين مورد هم يه روزي جناب مازولاق دربارش قبلا دربارش صحبت مي كردن و مي گفتن كه آيا درسته كه مي گن وقتي يه چاقو رو توي هرم قرار بديم كم كم تيز مي شه؟
  بگذريم...
  حالا مي خوام واقعا و نظر خودتون رو بگين.يعني ممكنه كه در اون زمان علم بشر به آخرين حد خودش رسيده بوده و به دلايلي اون تمدن از بين رفته باشه؟
  من هم چيز هاي جالبي در مورد اهرام مصر شنيدم.توي يه برنامه علمي كه از تلويزيون پخش مي شد مي گفت كه صورت مجسمه ابول الهول رو به مريخ هست (حالا شايد در زمان خاصي منظورش بود) كه در اون نقطه از مريخ شكل صورتي وجود داره كه نيمي از اون صورت ميمون و نيمي هم صورت انسان هست.
  اگر جايي از اين مطلب رو اشتباه گفتم به بزرگي خودتون ببخشيد.
   
 14. IcedAngel

  IcedAngel Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏13 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  1,286
  تشکر شده:
  22
  محل سکونت:
  Philadelphia
  میگم کسی اون برنامه کانال چهار رو دید که تو اطاقی که مقبره فرعون در هرم خئپوس بود 2 تا تونل بود و با یه ماشن کوچولو میخواستن ببینن توی این تونل های کوچیک چیه ؟×!؟! آخرشم رسیدن به یه دیواری که به نظر از عمد مسدود شده بود ... در انتهای برنامه هم گفت که این تیم محقق با وسایل پیشرقته تر برمیگردن تا ببینن پشن این دیوار چیه و به کجا ختم میشه ....
  کسی ندید اون فیلم رو ؟؟ و اینکه اون فیلم مال سال 1994 بود .... تا الان دیگه باید برگشته باشن ببینن چی بوده پشت اون دیوار [​IMG]
   
 15. us lover

  us lover کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏18 فوریه 2006
  نوشته ها:
  196
  تشکر شده:
  1
  محل سکونت:
  پایتخت فساد دنیا: تهران
  کانال 4 کجا؟
   
 16. vahidrk

  vahidrk کاربر قدیمی پرشین تولز فروشنده معتبر [؟]

  تاریخ عضویت:
  ‏2 جولای 2005
  نوشته ها:
  3,379
  تشکر شده:
  506
  محل سکونت:
  Home
  توي ايران پخش كرد فيلم رو؟اونا همينجوري يه برنامه مستند مي گيرن و پخش مي كنن.ديگه كاري به اين ندارن كه حالا اونور ديوار چيه...
   
 17. IcedAngel

  IcedAngel Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏13 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  1,286
  تشکر شده:
  22
  محل سکونت:
  Philadelphia
  آره برنامش ماله شبکه 4 ایران بود و دو بار هم گذاشت و زیرش هم نوشت بنا به درخواست هم میهنان عزیز !!!
  یه تیم آلمانی هم بودن که یه ماشینی ساختن که بتونه بره توی تونله ...
  اول فکر میکردن این دو تا تونل مثل هواکشه و به بیرون هرم راه داره ... نشستن با توجه به شیبش حساب کردن که در کجای سطح خارجی هرم میاد بیرون ولی اونجا رو گشتن و چیزی گیر نیومد ... چه انیمیشنهایی هم داشت
  من میخوام بدونم پشت اون دیوار چیه [​IMG][​IMG]
   
 18. us lover

  us lover کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏18 فوریه 2006
  نوشته ها:
  196
  تشکر شده:
  1
  محل سکونت:
  پایتخت فساد دنیا: تهران
  دیدم فیلمش شاید مال همون سال 94 بود ولی تو ایران طبق معمول با 7 8 سال تاخیر پخش شد.
  میگفتن یه دریه که از بالا باز میشه! ولی اینکه الان چی میگن باید 7,8 سال دیگه صبر کنیم تا پخش بشه:D
   
 19. mammad81

  mammad81 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏23 نوامبر 2004
  نوشته ها:
  1,512
  تشکر شده:
  13
  منم میخوام بدونم فهمیدی منو خبر کن
  البته این نظر شخصی من هست ولی فکر کنم تمدن مصر کم کم رو به نابودی رفته یعنی دانشی که باید سینه به سینه منتقل میشده انجام نشده بعد هم دو سه تا تهاجم بزرگ از کشور های بیگانه کارشو ساخته چون تا اونجا که من میدونم از بعضی لحاظ مصری ها خیلی پیشرفته نبودن مثلا تا چند صد سال بعد از کشف آهن از سلاح ها و وسایلی مسی استفاده میکردن
   
 20. IcedAngel

  IcedAngel Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏13 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  1,286
  تشکر شده:
  22
  محل سکونت:
  Philadelphia
  ببینم کسی عکسی از اهرام قبل از اینکه دزدهای کورنا سنگهای سفید آهکی و مثلث بزرگ طلای بالاش رو بکنن و باهاش خونه بسازن داره ؟؟ میگن قبلا" تمام سنگش رو آهک سفید پشونده بوده و سرش هم یک تکه طلای هرم مانند بوده و شبها زیر نور مهتاب مثل الماسی میدرخشیده ...
  چه زیبا بوده ها[​IMG] ... من بالاخره میرم مصر ... [​IMG]
   
 21. Behrooz

  Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 سپتامبر 2004
  نوشته ها:
  10,985
  تشکر شده:
  284
  محل سکونت:
  Tehran
  احتمالش خيلي زياد است . چون اين اهرام فوق العاده پيشرفته هستند .
   
avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانی