آژانس هواپیمایی
pop up

اهل ايرانم من، اينترنتم بد نيست، تكه پهناي باندي دارم، ...

شروع موضوع توسط sara__joon ‏16 آپریل 2008 در انجمن گفتگوی آزاد

1. sara__joon

sara__joon کاربر فعال فوتبال کاربر فعال

سلام

امروز یه مطلبی خوندم اونجام سوخت، گفتم بنویسم، اونجای شما هم بسوزه !!!

منبع :
    کد:
    http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=51267

حالا بعد از خوندن این مطلب یه سوال میپرسم ببینم خوب خوندید یا نه .
    شکل مقابل مربوط به کدام یک از گزینه های زیر هست؟ [​IMG]
    1. اینترنت ایران
    2. اینترنت مالزی
    3. کاربر ایرانی
    4. خونشون !

2. phoenix_i06

phoenix_i06 Registered User

اینترنت پرسرعت منو ببینید (شاتل) بخصوص پینگ!
    صفحه ها رو هم به زور میاره. واقعا خجالت آوره

خودتون قضاوت کنید...

3. rax

rax کاربر قدیمی پرشین تولز

حماقت ایرانی ها از این نیست این جور مواقع سرشون رو دولت کلاه بزاره..حماقتشون از اینکه این مزخرفات اینترنت مالزی و غیره رو باور میکنند..

نه فقط مالزی بلکه تمامی شرق و غرب دنیا اینرنتشون تقریبا موقع خورده فروشی بطور گلوبال( اتصال به شبکه غیر داخلی) قیمتاش نزدیک به همین قیمتهای ایرانه..

شما فقط 1 شبکه با 1000 نفر راه بندازی ( کم گفتم که روتراش ارزون در بیاد) و وصلش کنی به 10 تا مسیر اینرنت (که 2 تاشم محاله) نفری 100 دلار فقط برای تجهیزات باید در ماه پول بدن باقی پیش کش..

الان ارزوننرین دیتاسنتر ( نه تازه ISP و اینترنت و پهنای باند خورد شده) داره گیگی 150 تومن از کاربراش پول میگیره ( خط داپلکس مثه ایران) و ایران تو اینترنت خورد این رقم 300 تومنه..( داتک بطور مثال)

حالا شما بجای منابع واقعی و ایراد های درست و منطقی بچسب به این مزخرفات بدون منبع!( خوشحال میشم این اینترنت 1.5 دلاری رو ببینم لینکشو ) و از ایرادهای اصلی اعم از لتنسی بالای شبکه های داخلی و نبودن بستر مناسب اینترانت داخلی شکایت کنید ...

بعصی از دوستان انور ابی ازشون میپرسی خطتت چند مگه میگن 8 مگ( راستم میگن با استاندارد DSL معمولی 8 مگ ماکزیمم) ولی ازشون میپرسی محدودیتی هم هستش میگن بله ماهی 60-80 گیگ!

4. reza_badkonaki

reza_badkonaki کاربر فعال سریال های تلویزیونی کاربر فعال

این که چیزی نیست ........بنده اهل ایرانم ,اینترنتم عالیست , بهنای باند خفنی دارم , و از دایل اپی که دارم راضی ام :دی

برید خدا رو شکر کنید که adsl دارید لااقل ............. من بدبخت چی که باید با این دایل اپ سر کنم !!!!!!!!!!!

5. sara__joon

البته شاید این اعداد اغراق آمیز باشه ولی باز هم به نظر من پولی که یه کاربر ایرانی برای این سرعت میده خیلی زیاده.

چند وقت پیش هم در همین صفحه روزنامه مقایسه ای بین ایران و کشورهای همسایه کرده بود و همه آنها خطوطی با سرعت بیشتر و هزینه ای کمتر را در اختیار مردم قرار داده اند.

این هم لینک اصلی : http://www.broadbandreports.com/shownews/224Mbps-For-158-a-Month-93272

6. sJaguar

sJaguar کاربر فعال موبایل و فوتبال کاربر فعال

اهل ایرانم
    اینترنتی دارم 128
    سرعن دانلودم میرسد به 10 شاید گاهی
    پهنای باندم 3 گیگ است
    میدهم 30 تومنی در ماه
    پول شارژ را میدهم پول آبونمان جدا

جواب سوالتم گزینه ی صحیح است یعنی کاربر ایرانی در اتاق تمساح ها

7. boxilink
  8. reza395

reza395 کاربر تازه وارد

نگاه کن عزیزم طرف سیب زمینی پیاز نمی خواد بخره که امدی قیمت خرید از سره زمین را با انتقال بار و واسطه و از این چیز ها را حساب کردی که فلان قدر بشه

شرکت های آمریکایی ماه اول یا حتی همین سال اول اشتراک به کاربراشون را براشون صفر درصد سود داره یا حتی یه چیزی هم از جیب می ذهند

بازاز رقابت هر کی بتونه مشتری بیش تری جمع کنی برندست , سال بعد همین مشتری ها به سود دهی براشون می رسند

بعدش اینها خودشون دیتا سنتر دارند و برای پهنای باند لازم نیست 10 برابر قیمت به مخابراتشون پول بدهند
    دولت هم سوپسید و تسهیلات بالایی برای اینا در نظر می گیره که براشون سود دهی داره
    مثلا میاد می گه آقا شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت امثال معاف از مالیاتند

خلاصه می شه اینترنت با همچین قیمتی داد
    تو آمریکا که اصلا بعضی از ایلات ها اینترنت پرسرعت مجانی می دهند

9. rax

شما همون لینک خودتم میخوندی.. بیشتر شبیه تاپیک جک بود..
    کامنتهارو:
    I am from Malaysia and I noticed the figure of 60 million users seems weird. Malaysia only has a population of about 30 million.

Computer World Malaysia might have written the article but it is talking about Indonesia.

I'm sure you guys/gals know how to use Google and do read the article properly before you start bashing/praising.

--------------------------
    I think that overpromising and underdelivering has been a major part of the difficulities this industry has had. After all that hype about "224 Mb/s," when that system doesn't even come close to delivering that to the end user, all of the hype will have been in vain. And the 200 Mb/s chipsets don't come close to delivering that speed to the end user.

On a good day, across a short segmenet of line, two BPL modems can sometimes achieve 50 Mb/s talking to each other. Put any noise on the line and it will drop. Increase the length of the line and it will drop.

»www.edn.com/index.asp?layout=blo···60001716

Now, try running these chipsets as an access BPL system, with overhead, multiple repeaters and shared users. The premise that this can deliever the 224 Mb/s that is the internal speed of the chipsets involved is laughable.

Austin Energy tried a 200 Mb/s BPL system. Their conclusions are much closer to reality than the hype presented in the article:

»p1k.arrl.org/~ehare/bpl/coaae_BP···port.ppt

"Network speed fluctuated from 250 KB/s to 750 KB/s but mainly stayed on the high end when a single user."

The report offers more information about the reliability of the system and overall user satisfaction. Trying to send high-speed digital signals on wires that were never intended to carry such signals has never been a good idea.

In the testing of access BPL systems I have done, I have seen from 250 kB/s to 3 Mb/s available to the end user.

The industry is harming itself in long run by promising what cannot be delivered.

Ed Hare, W1RFI

و باقی رو هم خودتون بخونید چقدر تیکه و جک توشه..:lol:

...or am I wrong???

10. انسانه خوب

انسانه خوب کاربر تازه وارد

والا من مالزیو خبر ندارم ولی این آماره ADSL و FiOS که اینترنت فیبری مال VERiZON isj:

ADSL:
    http://www22.verizon.com/content/consumerdsl/plans/all+plans/all+plans.htm

FiOS:
    http://www22.verizon.com/content/consumerfios/packages+and+prices/packages+and+prices.htm

درضمن محدودیت حجمی ندارن هیچ کدوم از پلن هاش و هرچقدر که بخواین میتونید دانلود کنید.
    درسته به پای ارقام نجومی مالزی نمیرسه ولی بازم خیلی بهتر از ایرانه.

11. killer-star

killer-star کاربر تازه وارد

شما نمی دونید ... وقتی چپوندنتون (؟) تو بهشت (؟) اونوقت به اینترنت (؟) پر سرعت دسترسی پیدا می کنید :D
    چکار به این کشور های غرب زده دارید ؟

12. rax

برادر.. شما راست میگی.. چند تا یوزر از امریکا داره این فروم؟ چرا هیچکدوم از این اینترنت مجانی استفاده نمیکنند؟ چرا اینقدر توی مالزی و اندونزی اینرنت مفته ولی 1 سرور تخماتیک اونجا برای 20 گیگ فضا و 200 گیگ پهنای باند 140 دلار میگیره؟ نکنه پول قطعات سروره( خود مالزی و اندونزی تولید کننده 65% قطعات دنیا هستند) توجه شمارو جلب میکنم به کامنتهای امریکایی ها در مورد همین موضوع اخیر:that just about EVERY developed nation has better broadband than us !I would MUCH rather live in the US with slow internet than in Malaysia with gigabit internet.That's a very ignorant American thing to say. You've probably never traveled outside the USA (or likely even your state for that matter). Malaysia is an awesome country.I also hate to burst your bubble, but the USA has some pretty squalid places on par with developing and 3rd world nations.What do you have to say about that Comcast, Verizon, and all you other ISPs in the states? You guys are all getting owned by Malaysia in not only speed but the price isn't even a competition, it's a steal!و اکثر یوزر ها هم از امریکا هستند( خالی بندی نیست و ISP ثبت شده دارن) و همشون در حال تیکه انداختن که خودتونم مشاهده کنید..

13. انسانه خوب

اینم وضعیت هاستینگ
    این اطلاعات مال netfirms.com هست. بقیه هاستینگ های خوب آمریکایی هم وضعیت مشابه دارن:

http://www.netfirms.com/web-hosting/

فقط این یه تیکرو داشته باشید:

300 گیگابایت فضا
    + 3000 گیگابایت پهنای باند. ماهی فقط 14.95 دلار. که میوفته سالی 180 دلار. تازه تخفیفش رو بیخیال شدم.
    تازه یکی از بهترین هاست هاس و PHP ASP va ASP.net رو همرو یجا روی پلنتون خواهید داشت.

حالا مثلن وضعیت قیمت یه هاستینگه ایرانی مثلن همین پرشین تولز. قیمتای الانش رو میدونم ولی آخرین دفه که نگاه کردم بابت 1 گیگ فضا با نمیدونم چند گیگ پهنای باند از شما سالی 1 میلیون تومن میخوان

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. Nevissande

Nevissande Registered User

16. sara__joon

پ.ن : استفاده از خط 40 GBps برای خشک کردن لباس [​IMG]

لینک : http://www.dslreports.com/shownews/40Gbps-Connection-UsedTo-Dry-Laundry-93147

17. rax

اون مقاله اولا مربوط به اندونزی بود و نوسینده مقاله ایرانی انقدر خر و احمق و الاغ تشریف دارن که فرق بین شرکت توسعه دهنده و کشور گیرنده خدمات رو تشخیص نمیدن در ضمن وریزون که من مطمئن هستم در اکثر ایالت ها محدودیت داره.. نشون بده کجای نوشته همه جا انلیمیتد ؟

18. killer-star

killer-star کاربر تازه وارد

من 3 بار دی سی شدم باز وصل شدم ... ****** بایت نمی داد ! ... آخر هم فکر کردم جوابم ثبت نشده ...
    البته این اینترنت ایران کمی جادویی خوبه ... آدم یاد 1400 سال پیش می افته :D

19. انسانه خوب

منم کاری با مالزی و اون طرفا نداشتم. داشتم آمریکا و ایران رو مقایسه میکردم.

درباره وریزون هم وقتی چیزی ننوشته یعنی نداره دیگه. اگر داشت مینوشت، مثلن 80 گیگ.
    ولی بازم میپرسم از خودش

20. rax

کامنتو:
    Memory bandwidth is measured in bytes and network connection speeds are measured in bits.

A 1333MHz FSB with dual channel DDR2 memory supports 12,800 MBps. A 100Gbps internet connection provides 12.5GBps. 12,800 MBps is equal to 12.5GBps (1 GB = 2^10 MB).

Therefore, modern computers can use 100Gbps internet connections in terms of RAM. However, connecting the connection to the northbridge would require a 32x PCI Express 2.0 network card and a corresponding 32x PCI Express 2.0 slot, both of which are not currently available, but will be available soon. Also, theoretically speaking, a 1.6GHz 64bit processor or a 3.2GHz 32bit processor would be necessary to process data at the rate it would be received.

Of course, this ignores the fact that these are full duplex connections, which would require that computer systems be able to receive and send at 100Gbps simultaneously, something that would require FB-DIMMs and 64bit processors.

من 1 سوال دارم.. چرا اینقدر اینا پیشرفت کردن هنوز تلفن اونجا دقیقه ای خداد تومنه..چرا مجانیش نمیکنن؟:lol:

21. rax

داداش من.. این شیرد هاست های خدا که توش 5 گیگ میریزی پر میشه و یوزج در حد 2 هزار درصد CPU هستش رو مثال نزن.. برو این سایتهای تست اینترنت مثله همین اسپید تست هر دیتا سنتری دوست داشتی سوا کن 1 دتیکیتد سرور انتخاب کن فقط هزینه پهنای باند اضافه رو نشون ما بده.. والا از این مهملات بخوای این:
    http://dreamhost.com/

تازه هر ماه اضافه هم میشه [​IMG]

حالا بیا رو همین دیتا سنتر پی تی پلنت افرهاشو مثال بزن.. بیا رو سافت لیر.. بیا رو لیر تک.. بیا رو 1000 تای دیگه مثال بزن..

22. rax

کلا منم نگفتم اینترنت تو ایران مفته.. شاید 4 برابر امریکا باشه ولی پهنای باند اپلود از اونجا ارزونتره و دانلود هم تقریبا مساوی.. فقط مشگلمون تجهیزات درچه 10000 و سرعت پایین بخاطر مشگلات خطوط مخابراتی هستش..

اکثر کشور های شرق اسیا اینترنت ماهی 10 دلار میدن 18 مگابیت ولی با شبکه داخلی و برای وصل به شبکه جهانی پهنای باند حدود 256 الی 1 مگ متغیره..

امریکا هم 2-3 تا از بروبکس هستند ازشون 10 بار پرسیدم گفتند جا با جا فرق میکنه ولی وریزون اگر پهنای باندش حساب نمیشد مطمئن باش همچین تو بوق و کرنا میکرد که بیا و ببین..

اگر اینقدر تو امریکا پهنای باند مفته خیالت تخت ایرانی های مقیم اونجا میرفتند وسط خونه هاشون دیتا سنتر میزدند..:happy: