• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اولین پیش‌نمایش ویندوز 11 پشتیبانی از اندروید را شامل نمی‌شود

hoora.aryayi

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
15 ژوئن 2017
نوشته‌ها
2
لایک‌ها
2
سن
57
در اولین پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ برای Windows Insiders، یکی از امکانات مهم آن، یعنی پشتیبانی از اندروید، به‌چشم نمی‌خورد.

به‌گزارش Neowin، مایکروسافت اولین Insider Preview، یعنی بیلد ۲۲۰۰۰.۵۱ از ویندوز ۱۱ را در حالی منتشر کرد که با وجود حضور بسیاری از امکانات معرفی‌شده، هیچ‌کدام از قابلیت‌های مرتبط با اندروید در آن دیده نمی‌شود؛ قابلیت‌هایی که در رویداد معرفی به آن‌ها اشاره شده بود.

در‌حال‌حاضر، مایکروسافت دلیل حضور نداشتن امکان سازگاری با اندروید در این پیش‌نمایش را ذکر نکرده؛ اما اعلام کرده است در ماه‌های آینده این قابلیت درکنار سایر امکانات وعده‌داده‌شده آماده خواهد بود. با این اوصاف، به‌نظر می‌رسد برای دیدن نحوه عملکرد برنامه‌های اندروید روی سیستم عامل جدید مایکروسافت باید تا ارائه پیش‌نمایش‌های بعدی منتظر ماند.

مایکروسافت استور ویندوز ۱۱


افزون‌براین، به‌نظر می‌رسد تمرکز اصلی در این Insider Preview روی به‌روز‌رسانی‌های رابط کاربری قرار داده شده است؛ از‌جمله موقعیت قرارگیری تسک‌بار (به‌صورت مرکزی)، ویجت‌ها، چندوظیفگی بهبودیافته و رابط کاربری جدید مایکروسافت استور. در این پیش‌نمایش، می‌توان قابلیت «نرخ نوسازی پویا» (Dynamic Refresh Rate) را امتحان کرد که در مواقع خاص، نرخ فریم را به‌منظور ذخیره شارژ خودکار کاهش می‌دهد؛ یعنی تقریبا شبیه قابلیتی که در برخی از گوشی‌های هوشمند با نرخ نوسازی درخورتوجه دیده می‌شود.

سایر تغییراتی که در این پیش‌نمایش درمقایسه‌با بیلد افشاشده قبلی به‌چشم می‌خورند، عبارت‌اند از: نوار فرمان بهبودیافته در فایل اکسپلورر و امکان شخصی‌سازی صفحه‌کلید لمسی. علاوه‌بر‌این، درصورت اتصال یک مانیتور کمکی درکنار نمایشگر لپ‌تاپ، پنجره‌های مختلف در جایگاه‌های درست خود قرار می‌گیرند و بعد از جداکردن مانیتور، پنجره‌های نمایش‌داده‌شده در آن به‌راحتی کوچک می‌شوند.

درادامه، مایکروسافت درباره برخی از مشکلات این Insider Preview هشدار داده است؛ مانند نمایش‌داده‌نشدن تسک‌بار بین چند نمایشگر. همچنین، اگر کاربر به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ را روی سیستمی با چند کاربر انجام داده باشد، بخش تنظیمات برایش اجرا نخواهد شد و بخش جست‌وجو و ویجت‌ها نیز به‌درستی عمل نخواهند کرد.

بدین‌ترتیب، بهتر است کسانی که قصد دارند این Insider Preview از ویندوز ۱۱ را اجرا کنند، از سیستمی ثانویه بهره ببرند؛ چرا‌که بروز هرکدام از اختلال‌های مذکور ممکن است استفاده از محیط ویندوز را با مشکل مواجه کند.
 

webs

Registered User
تاریخ عضویت
14 آپریل 2010
نوشته‌ها
2,019
لایک‌ها
1,473
محل سکونت
php.ini
افزون‌براین، به‌نظر می‌رسد تمرکز اصلی در این Insider Preview روی به‌روز‌رسانی‌های رابط کاربری قرار داده شده است؛ از‌جمله موقعیت قرارگیری تسک‌بار (به‌صورت مرکزی)، ویجت‌ها، چندوظیفگی بهبودیافته و...
چه گیری به این تسک بار دادند! آخرش ما میخواهیم در تنظیمات، تیک "نمایش در سمت چپ" بزنیم تا مثل ویندوز 10 بشه! :rolleyes:
 
بالا