برگزیده های پرشین تولز

اونایی که فکر می کنند Flash با فارسی مشکل داره اینو ببینند که مشکلات تمام شد

CMAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

اگه حوصله خوندن متن زیر رو ندارید و می خواهید ببینید چه خبر شده لینک زیر را ببینید هر چند بهتره حتما
متن ادامه رو برای آگاهی و کار با برنامه بخونید .

Persian Text Composer

من CMAX هستم و دغدغه اصلی ذهن من همیشه چیزی بود که مشکل همه ما ها توی فلش و نوشتن درست Dynamic Text
فارسی در این نرم افزار بود که البته چندی پیش دو تن از دوستان این کار و سعی کرد انجام دهند اما خوب بدون نفی
زحمات و ارزش کارشون اونقدر که باید کارایی نداشت و مشکلات خاص خودش رو به همراه داشت

من هم از همان زمان به صورت مستمر روی یک پروژه به اسم PTC با چند نفر دیگه از دوستان شروع به کار کردیم
و در تلاش برای تصحیح مشکلات این سیستم بودیم تا بلاخره نتیجه کار چیزی شد که کارایی بالا و قابلیت اجرای
کامل دارد و امکان هر نوع انعطاف پذیری رو برای برنامه اصلی ایجاد می کند حتی فکر کنید که نوشته های
Dynamic شما به صورت TypeWrite نوشته شود و یا بچرخند و یا هر نوع انیمیشن
دیگری را به تک تک حروف فارسی بدهید و مشکلی ایجاد نشود

یا مثلا دوست دارید که برای تکست فارسی Dynamic یک منظم کننده Justify داشته باشید تا به صورت خودکار مثل
Word عرض جملات را تنظیم کند .

خوب شاید بهتر باشد یه نگاهی به نتیجه نهایی که حتی Beta هم به حساب نمی آید و تنها یک Test از کل پروژه است بیاندازید

تمامی نوشته های فارسی از XML لود می شود و بعد از ویرایش درون TF جای می گیرد .

برای دیدن به فلش پلیر 8 و بالاتر احتیاج دارید

Persian Text Composer

به نکات زیر توجه کنید

اولا این Class در حد اولیه است .

دوما برنامه مجبور است برای هر سایز و هر تنظیمی دوباره کل پروسه را تکرار کند و ممکن
است مشکلاتی ایجاد شود که البته در روی سایت و زمان بکار گیری یکبار تنظیم می شود و بس اما ایجا هر بار
تنظیم یعنی انجام کل پروسه

ثانیا در صورت ارسال ورودی بد خروجی بد دریافت خواهید کرد سعی کنید تا نوشته ها را درست و بدون
Break line یا "r\" و به عبارتی بدون Enter و حتی بدون پاراگراف بندی وارد کنید و همه نوشته را طی یک
خط به برنامه بدهید خود برنامه آن را بر اساس اندازه انتخاب شده می شکند و در TF جای می دهد

درنهایت فلش برای ساخت یک وب سایت سراسر تکست طراحی نشده و این برنامه هم این روال را داراست پس
برای اینک برنامه هنگ نکند بیشتر از 200 کلمه را هر بار به آن وارد نکنید .

مثلا نوشته زیر را امتحان کنید :
----------------------------------

سلام من PTC را Test می کنم و این یک Dynamic Text است که Copy کرده و اینجا Paste نمودم

موارد عمومی
----------------------------------------------------------------------

انداره ها را تغییر دهید و بعد از هر تغییر کلید Enter را بزنید نوشته های دیگری هم لود شده است و می توانید
آنها را هم ببینید برای این کار از کلید های Arrow استفاده کنید

کلید های زیر میانبر های برنامه هستند و اصلی ترین آنها Ctrl + Speace است

UP -- Right -- Down --- Left --- Enter ---- Ctrl+Speace

توجه : کلید های میانبر در صورتی کار می کند که حداقل یک بار بر روی SWF با موس کلیک چپ کرده باشید
و به عبارتیFocus باشد

Persian Text Composer

موفق باشید

--------------------------CMAX​

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
کارتون خیلی عالیه

این قابلیت به صورت Extension روی فلش نصب میشه؟؟

بالا