برگزیده های پرشین تولز

ايا مشكل CIHost با ايران براي PT هم مشكل ايجاد ميكند؟

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
سلام به همه دوستان.
ديشب (شنبه 28 آبان) توي اخبار ميگفت كه شركت Cihost به خاطر تحريم ايران امكاناتش را از يك يك شركت ايراني گرفته است و مسوول اون شركت هم كه مثل اينكه اسمش آقاي قنبري بود ميگفت كه حدود 4000 دومين روي سرورهاشون داشتن.
حالا ميخواستم ببينم كه ايا اين امكان و جود داره كه براي PT هم اين مشكل پيش بياد ؟
ممنون

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
اينم اصل خبر از ايسنا:
http://new.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-615826

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: جامعه اطلاعاتي -فناوري اطلاعات

شركت آمريكايي CIHost يكي از ارائه دهندگان سرويس‌هاي ميزباني وب تمامي سرورهاي شركت قاصدك را به بهانه‌ي تحريم اقتصادي مسدود كرد.

به گزارش سرويس فناوري اطلاعات ايسنا، «محمد كاظم قنبري» مديرعامل شركت قاصدك با اعلام اين خبر گفت: روز پنج شنبه‌ي هفته‌ي گذشته، شركت CIHost بدون اطلاع قبلي و به بهانه‌ي تحريم اقتصادي،‌تمام سرورهاي تحت سرويس ميزباني اين شركت را مسدود كرد و مجوز دسترسي به اطلاعات پشتيباني را نيز سلب كرد.

وي افزود: تمامي سرورهاي اين شركت از طريق شركت كاناداييgrfe و تحت مالكيت كانادايي خريداري شده بود و سايت‌هاي موجود بر روي اين سرورها تنها متعلق به مشتريان ايراني نبوده بلكه سايت مشترياني از فرانسه، انگليس، مالزي، سنگاپور، آمريكا و كانادا نيز بر روي سرورهاي فوق سرويس مي‌گرفتند.

به گفته‌ي مهندس قنبري، وكيل شركت كانادايي grfe در تماس با وكيل شركت CIHost، ضمن تشريح مسائل حقوقي و تبعات عكس العمل غير منطقي CIHost از وي خواسته بود تا 24 ساعت مهلت دهد تا اطلاعات موجود بر روي اين سرورها به سرورهاي ديگري منتقل شود كه با اين درخواست نيز مخالفت شده است.

گفتني است، در اجلاس جامعه‌ي اطلاعاتي تونس كه بحث«حاكميت اينترنت» از مباحث اساسي آن بود با وجود اعتراض و مخالفت‌هاي كشور‌هاي شركت كننده، ايالات متحده حاكميت‌اش را بر روي اينترنت حفظ كرد، از اين رو كشور‌هاي در حال توسعه بايد براي استقلال اينترنتي فكري جدي بيانديشند.

انتهاي پيام

robo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش تا جايي كه من ديدم بيشتر هوستهاي پرشين تولز روي the planet هستند.
اگر يادتون باشه the planet پارسال سايتهاي ايراني (مثل ايسنا) رو ديپرت كرد. ولي به هوستهاي ما صدمه زيادي نرسيد. (به جز چند ساعت در دسترس نبودن)
چون پرشين تولز مثل اينكه يك نفر رو در امريكا داره و آدرس سرويسها به نام او ثبت ميشه فكر نكنم مساله cihost براي ماها مشكلي ايجاد بكنه. (چون ربطي نداره كه!)

و البته شركتي كه 4000 تا دومين روي فقط يك سرويس داشته باشه و اون هم بدون پشتيبان روي سرورهاي ديگر واقعاً سرويس درپيتي تشريف داشته! (و از مصاحبه با صدا و سيما و ارائه سرويس براي دولت. پس يك شركت نسبتا دولتي يا نزديك به دولت است. و واقعا جاي تعجب داره كه چطور سرور پشتيبان نداشتند.

تازه ديشب همه چيز رو هم انداخت گردن دولت كه چرا ديتاسنتر ايراني ندارند! من كه عمراً براي يك ديتا سنتر ايراني پول نميدهم... وقتي كارگزاران .ir‌ رو ميبينيم وقتي شركتهاي 4000دوميني رو ميبينيم شما انتظار دارين كاركنان ديتا سنتر ملي در چه حدي از توانايي‌ها باشند؟؟

حالا كه دارم خشكه حساب كرديم اين رو هم بگم كه در يك ماه گذشته من روي آپ تايم سرورهاي پرشين دقيق شدم و به عدد 99.91 ظاهراً نزديكه. با استفاده از اين سرويس رايگان كه ميتونيد لوگوش رو هم در سايتتون بگذاريد.
http://host-tracker.com/

براي دودردو به اين عدد 99.91 رسيده ها! كه بار خيلي زيادي روي سرور وارد ميكنه :)) خلاصه آقا خوب سرويسي از خودشون دروكنند اين پي‌تي‌ها :lol:

بالا