برگزیده های پرشین تولز

ايراني ها هم بازي 3 بعدي مي سازند...!!!!

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به تازگي دو شرکت ايراني بطور همزمان بازيهاي خود را اراپه کردند.
اين آدرس سايتهاي اين شركت هاست كه در مورد اين بازيها توضيحاتي دادند و عكسهايي گذاشتند
<a href='http://www.masternova.com' target='_blank'>http://www.masternova.com</a>
<a href='http://www.dgland.com/Pics_Deamon.htm' target='_blank'>http://www.dgland.com/Pics_Deamon.htm</a>

نظرتون چيه؟ :rolleyes: :?:

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
نظر من اينه كه بيخيال اين صنعت شن سنگينترن.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
من يه چيزايي ديده بودم نميدونم اينها همونان يا نه وليخوب 90 مليون هزينه كرده بودن ه تو ايران خيليه براي ه يه بازي ...

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
نه اينها نبود .. اون اسكرين شاتس هايي كه ازش ديده بودم خيلي خدا بود ... در باره جنگ هم بود !:) ايمنها چرته .. در باره بازي بزرگراه هم چيزهايي شنيده بودم كه انگار با نقشه واقعي تهران ساخته ميشه ...

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
راستش من يک شرکتی که نميخام اسمش رو ببرم رفتم و يک 3-4 هفته ای توه کار ميکردم.بازی 3d جنگی در مورد جنگ ایران-عراق
ساخته بود.ميگفتن اولش که خودمون همه کارش رو کرديم.اما بعداً که رفتم و اونجا کار کردم ديدم کل source رو خريدن و فقط رفتن
texture ها و mapهای بازی رو عوض کردن.من هم تقريباً دوومين programmerاشون قرار بود بشم.
البته حق بدين وقتی از خريد خبری نيست داخل ایران و بازی های خارجی خيلی بهترن خوب بنده خدا ها هم کاری نميتونن کنن.

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوب به نظر شما اين براي شروع خوب نيست ؟ البته من هم معتقدم كه نمي شه زياد با بازيهاي روز دنيا رقابت كرد و به علت نبود كپي رايت اصلا سرمايه گذاري سودي نداره . مگر اينكه بياي و در مورد اسلام و جنگ و موارد مشابه بسازي تا بودجه بگيري كه اينم باعث مي شه دست و پاي اون شركته بسته بشه .
در مورد خريد سورس و كار بر روي اون ف هم بايد بگم كه اين كار يك كار عادي هست . همه كه نمي آن از اول موتور بازي و موتور گرافيكي بنويسن . اغلب شركتهاي بزرگ هم از موتورهاي يكسان استفاده مي كنند . قسمتهاي اصلي بعضي از بازيهاي حتي مشهور كاملا مشابه هست و فقط اونها روي داستان و شخصيت ها و ... كار مي كنند .

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من هم معتقدم كه نمي شه زياد با بازيهاي روز دنيا رقابت كرد و به علت نبود كپي رايت اصلا سرمايه گذاري سودي نداره . مگر اينكه بياي و در مورد اسلام و جنگ و موارد مشابه بسازي تا بودجه بگيري .
خب دقيقا موضوع همينه..

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
مشكل بيشتر از ايناست :(
والا من خيلي وقت پيشا يه بازي فارسي دژدانيال خريدم غير از اينكه خودش افتضاح بود بايد يه قفل سخت افزاري ميذاشتي توجاي پرينتر صد بار هم serial number مي زدي آخرشم بايد با مشكلات گرافيكي و سازگاري با سيستم عامل هم به جاي خود!
خلاصه با اينكه كلي بالاش پول دادم بيخيالش شدم ;)
يه بازي فارسي ديگه هم بود كاملا بازي Jungle Book اما يه جورايي به اسلام ربطش داده بودن :D
آها راستي يه گروه جالب هم هستن كه از اولشو خودشون دارن ميسازن :)
<a href='http://www.galaxyroad.com/index_f.asp' target='_blank'>http://www.galaxyroad.com/index_f.asp</a>

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
..غير از اينكه خودش افتضاح بود بايد يه قفل سخت افزاري ميذاشتي توجاي پرينتر صد بار هم serial number مي زدي آخرشم بايد با مشكلات گرافيكي و سازگاري با سيستم عامل هم به جاي خود!

يه بازي فارسي ديگه هم بود كاملا بازي Jungle Book اما يه جورايي به اسلام ربطش داده بودن :D
عجب...آدم ميمونه چي بگه! :D :D :D :D :D

msair20033

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا بهتر خوشبين باشيم خارجيها هم اينطوري شروع كردن ديگه نميشه يك شبه راه صد صال رو رفت.اگه از من بپرسي ميگم همين حالا هم ميتونند كاري بكنند اما يكي ميخواد كه پول بزاره وسط آلان براي يك بازي آبكي كه كيفيت چنداني هم نداره تو خارج شصت نفر رو هم سوار ميشن تا بازي ساخته شه 8)

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
البته من هم نگفتم که خودشون حتماً بايد Engine رو مينوشتم اما اول که جذبشون شدم گفتن که خودشون نوشتن و من هم قرار بود رويه
engine کار کنم که ديدم کلشو خريدن و هيچ کاری هم نکردن.

کلاً تنها راه منطقی اینه که يک جور پول داشته باشه ديگه..و چون copy-right هم نداريم هيچ وقت بازی درست درمون نخواهيم داشت

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بازي بزرگراه به درد خودشان ميخورد

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
شياطين هم به درد خودشان ميخورد

Anti_Evil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان !!!
والا نمیدونم چی بگم ! حق با شماست.
ولی بچه ها فکر نمی کنین یکم بی انصافی باشه اگه به این سرعت یک طرفه به این قضیه نگاه کنیم ؟!
البته من کوچیک شما هستم :) و از نظر شما در مورد سطح کیفی این بازی ها کاملا آگاه هستم، همینطور مطمئن هستم شما همگی از مشکلات قانونی که بر سر تولید کنندگان نرم افزار وجود دارد کاملا مطلع هستید، همینطور از عمر بسیار کم بازی نویسی در کشوری مثل ایران ! لزومی نداره که توضیح بدم.
پس لطفا ( جان خرس مهربون ! ) بجای بازی کردن بازی ها ایرانی صرفا برای مسخره کردن یا طئنه زدن جدا پرهیز کنید.
البته من با زدن این حرف ها اصلا قصد حمایت کردن از این دو بازی را نداشتم !
اگر نظر شخصی مرا بپرسید به شما خواهم گفت این دو بازی ضعیف بودند.
من از نزدیک با افراد هر دو تیم آشنا هستم و به نظرم هدف آنها در این برهه ی زمانی صرفا مطرح کردن خودشان در این زمینه بوده است و به شما قول میدهم کار بعدیشان بهتر خواهد بود.
من واقعا به جسارتشان تبریک میگم !
از دو چیز خوشحال هستم، اول اینکه تازه رقابت در این زمینه آغاز شده است ! :)
و دوم وقتی میبینم بچه ها با این علاقه و دلسوزی در مورد عنوان هایی شبیه به "ایرانی ها هم بازی 3 بعدی می سازند...!!!!" مطالبی مینویسند.
همین دیگه :D

راستی میبینم که محمد آقا هم اینجاست :) ( سلام عرض شد ! )
خوووب من تازه عضو این فوروم شدم، انشاءالله از اطلاعات و تجربیات دوستان استفاده میکنم.

با تشکر،
هادی

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
آقا هادي خوش اومدي ;)
من يه جورايي با حرف همتون موافقم.شايد اين بازي ها قابل رقابت نباشند اما براي اولين تجربه ها بد هم نيستند.
بابا همين جان كارمك (كه جديدا لقب شواليه يا (ع) رو هم گرفته!)مگه اول اومده بازي Doom رو ساخته يا تيم شافر اول مانكي آيلند رو ساخته.اينا سالها بازي هاي آماتوري ميساختن تا رسيدن به اينجا.
به نظرم به جاي مسخره كردن بهتره حمايت بشن.
از يه طرف ديگه حتما هم نبايد يك گروه عظيم جمع شن تا يه كار شروع شه بازيهاي مثل Tropico 1 يا Capitalism با يه گروه هفت هشت نفري ساخته شده.
به هرحال مهم اينه كه همه ذهنيت جدي به اين مسئله داشته باشن و مسخره نكنن وگرنه من كه كاره اي نيستم.
به اميد روزي كه همه پابليشر هاي دنيا جمع شن تا ايراني ها براشون بازي بسازن :)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
نميدونم اما چيزي كه من حرصم ميگيره در اين مورد اينه كه اينها موضوعات بازيها رو به چيزهايي ربط ميدن كه نبايد ربط بدن..و قيمتي همكه براي اين بازيها ميگذارن اصلا مناسب اينجور بازيهاي اوليه اي نيست.

اگه اين دو مشكل حل بشه,اونوقت ميشه از اينها حمايت كرد.
البته منظور من اين نيست كه چون حالا تو ايران قانون كپي رايت برا نرم افزارهاي خارجي نيست و يه بازي 50 دلاري رو ما اينجا 1 دلار ميخريم پس ايرانيهام بيان بدن 800 تومن!

منظورم اينه كه اون بازي كه 50 دلاره شايد همون 50 دلار بيارزه اما يه بازي ابتدايي با اون محتواي خاص كه بياد مثلا قيمت بالا بگذاره جاي هيچ تحسين و استقبال و حمايتي نميگذاره!

و مسما اون جان كارمك هم وقتي اولين بازيشو طراحي كرد نيومده بود قيمت بازي دوم 2 رو روش بگذاره!

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من با اين دو تا كاملا موافقم.موضوع هاي كاملا بدرد نخور يا بهتر بگم سفارشي انتخاب ميكنن.يا در مورد مبارزه با قاچاقه يا قرآن.
در مورد دوم هم 100% موافقم مثلا 1 بازي با قيمت7 يا 8 هزار تومن اصلا مناسب نيست.
هر چند اين چيزيه كه همه ميدونن اگر بخوان تو ايران بازار داشته باشن بايد قيمت زير 1500 تومن بدن وگرنه به سرنوشت هادي سيستم دچار ميشن هر چقدر هم با كيفيت باشه.

بالا