برگزیده های پرشین تولز

اگر سوالي در زمينه برنامه نويسي دلفي داريد از من بپرسيد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من معلم دلفي هستم. در سايت معلم دلفي به سوالات شما جواب مي دهم. در صورت علاقه مي توانيد سوالات خود را با من در ميان بگذاريد و جواب آنرا دريافت كنيد. اگر هم جواب آنرا ندانم منابع مناسبي را به شما معرفي خواهم كرد كه بتوانيد مشكل را حل كنيد.
http://delphi.webrah.com
delphi_teacher @ webrah . com
در ضمن آي دي زير هم در ياهو مسنجر براي اينکار است :
delphi_teacher
آدرس پست الکترونيک من همان است که در بالا آمده و لطفا به آدرس ياهو براي من نامه نفرستيد چون اين آي دي مجازي است و آدرسي به اين نام وجود ندارد.
:)

devil00x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یک Database دارم که یک سری مختصات توش ذخیره شدن.
حالا میخوام این نقطه ها رو رسم کنم لطفا کمک کنین در ضمن این نقطه ها از نوع اعشاری هستش.

meysam1162

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام آقاي معلم !!! من يه مشكل دارم اونم اينه كه چه جوري ميشه براي زير منو ها مثل ( File & Save & New) يك ايكون قرار داد خواهش مي كنم جواب منو بدين!!!

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از meysam1162 :
سلام آقاي معلم !!! من يه مشكل دارم اونم اينه كه چه جوري ميشه براي زير منو ها مثل ( File & Save & New) يك ايكون قرار داد خواهش مي كنم جواب منو بدين!!!
در دلفي هفت شما براحتي مي توانيد اينكار را انجام دهيد. يكي از ويزگيهاي منو در دلفي هست قرار دادن تصاوير است.
البته مجموعه كامپوننتهاي جدي امكانات بيشتري در اختيار شما قرار مي دهند. اين مجموعه بصورت رايگان و اپن سوس است . مي توانيد آنرا از اينترنت دانلود كنيد.
آدرسش هم اينه :
www.delphi-jedi.org
در ضمن اگر مي خواهيد بيشتر در مورد دليف بدانيد به سايت معلم دلفي در آدرس زير مراجعه كنيد :
http://Delphi.webrah.com

در سایت معلم دلفی م یتوانید سوالات خودتان را برای ایمیل من بفرستید و جواب آنرا هم در ایمیل خودتان و در سایت مشاهده کنید.
موفق باشید
معلم دلفی

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از devil00x :
سلام
من یک Database دارم که یک سری مختصات توش ذخیره شدن.
حالا میخوام این نقطه ها رو رسم کنم لطفا کمک کنین در ضمن این نقطه ها از نوع اعشاری هستش.

برای رسم نقطه می توانید از دستور زیر استفاده کنید:
lineto
البته این دستور برای اعداد صحیح کار می کنند و شما باید قبل از استفاده از آن اعداد خودتان را به اعداد صحیح تبدیل کنید. اینکار با یک ضرب ساده انجام می شود.
اگر نتوانستید با این توضیخات مسئله را حل کنید نمونه ای از اعداد را به آدرس من ارسال کنید تا نمونه برنامه را برای شما بفرستم.
آدرس ایمیل من در سایت معلم دلفی نوشته شده است.
ابنکه در اینجا آنر نمی نویسم برای جلوگیری از سوء استفاده اسپمر ها است.

آدرس سایت معلم دلفی :

mgh2k3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ميخواستم در مورد ساختن رجيستري در دلفي سوال كنم
لطفا اطلاعات و سورس كد هاي آن را براي من بنويسيد

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از mgh2k3 :
سلام
ميخواستم در مورد ساختن رجيستري در دلفي سوال كنم
لطفا اطلاعات و سورس كد هاي آن را براي من بنويسيد
يعني ميخواي با رجيستري كار كني؟ از كلا TRegistry تو يونيت Registry استفاده كن.

devil00x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اما من بايد دقت نقطه هام بالا باشه واسه همين اعشاري استفاده مي كنم.
مثل مختصات تو نقشه.

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از devil00x :
اما من بايد دقت نقطه هام بالا باشه واسه همين اعشاري استفاده مي كنم.
مثل مختصات تو نقشه.
نمونه اي از نقطه ها را براي من بفرستيد و بگوئيد آيا مي خواهيد با دلفي برنامه نويسي كنيد يا همان اكسس خوب است؟ من جواب را براي شما ارسال ميكنم.

آدرس ايميل من در سايت معلم دلفي هست :

meysam1162

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از meysam1162 :

آقا توي ويزوال بيسيك كسي ميدونه اين كار چه جوري انجام ميشه؟؟؟؟؟
20.gif
20.gif
20.gif
20.gif
20.gif

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از meysam1162 :
آقا توي ويزوال بيسيك كسي ميدونه اين كار چه جوري انجام ميشه؟؟؟؟؟
20.gif
20.gif
20.gif
20.gif
20.gif

پيشنهاد مي كنم اين سوال را در بخش ويژوال بيسيك مطرح كنيد.
و يك پيشنهاد مهمتر هم دارم و اينكه زبان ويژوال بيسيك خيلي قوي نيست. دلفي از نظر سرعت برنامه نويسي و البته برنامه نويسي حرفه اي خيلي بهتر و قوي تره. بهتره زبان برنامه نويسي خودتان را عوض كنيد.
در ضمن فكر مي كنم اينكار در وي بي هم انجام شدني باشه .

smt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من به یک مشکلی برخورد کرده ام . آیا شما میتواند مرا کمک کنيد؟
من یک برنامه دلفی نوشته ام که در آن با کنترل ado به یک بانک اکسس متصل شده ام .برای رفع مشکل فارسی نویسی کامپوننتهای tnt را دانلود کرده و در دلفی نصب کردهام و با آنها برنامه ام را نوشته ام .همه منوها و برچسب ها و ... در همه جا فارسی است .اما اطلاعاتی که وارد بانک اکسس می کنم به صورت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نمایش داده می شوند .آیا شما میتواند برای رفع این مشکل به من کمک کنيد ؟
:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

meysam1162

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
عزيزم دلفي جاي خود ويژوال بيسيك هم به جاي خود ولي اينم بدونيد كه ويژوال بيسيك امكاناتي داره كه دلفي نداره :D :D :D :D :D

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از meysam1162 :
عزيزم دلفي جاي خود ويژوال بيسيك هم به جاي خود ولي اينم بدونيد كه ويژوال بيسيك امكاناتي داره كه دلفي نداره :D :D :D :D :D
مثلا؟؟؟؟؟

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از smt :
من به یک مشکلی برخورد کرده ام . آیا شما میتواند مرا کمک کنيد؟
من یک برنامه دلفی نوشته ام که در آن با کنترل ado به یک بانک اکسس متصل شده ام .برای رفع مشکل فارسی نویسی کامپوننتهای tnt را دانلود کرده و در دلفی نصب کردهام و با آنها برنامه ام را نوشته ام .همه منوها و برچسب ها و ... در همه جا فارسی است .اما اطلاعاتی که وارد بانک اکسس می کنم به صورت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نمایش داده می شوند .آیا شما میتواند برای رفع این مشکل به من کمک کنيد ؟
:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
فكر مي كنم مشكل از نوع فيلد شما در بانك اكسس است. ببينيد آيا فيلد در نظر گرفته شده مي تواند يوني كد را پشتيباني كند. مثلا در اس كيو ال براي اين مورد حتما بايد از نوع nVarChar استفاده كنيد.

surushm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز
معلم دلفي
من يك سوال داشتم و برايت ارسال كردم ولي جوابي ندادي

من يك مثال براي استفاده از دلفي و اوراكل براي ذخيره كردن تصوير ها ميخواهم كه نوع فيلد و طريقه خواندن ونوشتن فايلهاي Tiff ,Jpeg و نمايش دهد

قربانت

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
متاسفانه تجربه من با اوراكل بيشتر محدود به ذخيره اطلاعات متني بوده است. اما در بانكهاي اطلاعاتي ديگر اينكار با نوع باينري انجام ميشه. فكر مي كنم همچين نوع فيلدي در اوراكل هم باشه كه مي تونه مشكل شمارا حل كنه.
شما می توانید اطلاعات فایل را بصورت باینری خوانده (TStream) و در بانک ذخیره کنید و سپس در زمان بازیابی هم همین کار را با همان شیء گفته شده بر عکس تکرار کنید.

در مورد سوالتان هم که فرستاده بودید ، باید بگویم من متاسفانه در این زمینه سوالی دریافت نکرده ام. امیدوارم این توضیخات بتواند به شما در پیدا کردن راه حل کمک کند.

موفق باشید
معلم دلفي

ekhorasan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام - خسته نباشيد

يك سوال برنامه نويسي داشتم.
من يك بانك اطلاعاتي در محيط دلفي ايجاد كرده ام كه ساختار آن پارادوكس مي باشد.اما در مرتب سازي اطلاعات آن دچار مشكل شده ام چون اطلاعات در اين بانك بر اساس حروف فارسي مرتب نمي شود.(گ پ چ ژ)
اگر ممكن است لطفا راهنمايي بفرمائيد.
با تشكر [email protected]
[email protected]

meysam1162

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
يه سوال داشتم آقاي معلم
30.gif
30.gif

مي خواستم بدونم دلفي چطوري با توابع API ويندوز ارتباط برقرار مي كنه؟؟؟؟
39.gif
39.gif
39.gif
39.gif
39.gif
39.gif

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از meysam1162 :
يه سوال داشتم آقاي معلم
30.gif
30.gif

مي خواستم بدونم دلفي چطوري با توابع API ويندوز ارتباط برقرار مي كنه؟؟؟؟
39.gif
39.gif
39.gif
39.gif
39.gif
39.gif

دلفی برای اینکار بیشتر توابع مربوط به ویندوز را در کتابخانه خودش داره و شما کافیه که اسم تابع را داشته باشید و با استافده از راهنمای دلفی چگونگی صدا کردن اون تابع در دلفی را می توانید ببینید.
کلا اولین کار Uses کردن اون کتابخانه در اول برنامه است و صدا کردن تابع با پارامترهای مربوطه
توصیه می کنم برای این منظور یک کتاب توابع API ویندوز بگیرید و بر اساس نام آ«ها می توانید در دلفی توابع را صدا بزنید.
البته اینرا هم بدانی که مجموعه کامپوننتهای JEDI کاملا این توابع را بصورت کامپوننت قابل استفاده در دلفی و بصورت OPen source ارائه میده.
توصیه دوم من استفاده از این مجموعه کامپوننتهای رایگان در اینترنت است.

موفق باشید
معلم دلفی
سوالات خودتان را با ایمیل برای من بفرستید تا سریع تر جواب خودتان را دریافت کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا