برگزیده های پرشین تولز

اگر قطعه ی جدید خریدین اینجا در موردش بنویسین

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام.
بالاخره ما هم سیستم خود را عوض کردیم.
تصمیم گرفتم یک Review از سیستمی که تهیه کردم بنویسم تا شما هم خواستید سیستم مشابه بخرید با مشکلی مواجه نشوید.
ابتدا برای تهیه ی کیس وپاور به کامپیوتر پلانر رفتیم و پس از مشاهده ی چند نوع کیس برای راحتی کار و امور دیگر! تصمیم گرفتیم کامپیوتر را همان جا ببندیم.
1- CPU و مادربرد و رم و گرافیک
برای تهیه ی CPU به سبز سیستم و چند جای دیگر سر زدیم.اما موجودی شان تمام شده بود و به نمایندگی آلبالو در بازار رضا (البزر سیستم) رفتیم. الحق که قیمتهایی که برای CPU های دو هسته ای دادند خیلی عالی بود. Dual Core های موجود در این مغازه همگی گارانتی MST بودند.(و نه آلبالو)
قیمت Athlon 64 X2 3800+ که چند روز پیش 360 هزار قیمت کرده بودم 315 هزار قیمت داشت و Athlon 64 X2 4200+ هم 390 هزار تومان. این قیمتها به قیمتهای بازار جهانی هم نزدیک است. چرا که در حال حاضر Newegg.com این سی پی یو را 400$ می فروشد.
برای تهیه ی مادربرد هم سبز سیستم DFI LanParty nforce 4 SLI-DR را 213 هزار تومان قیمت داد.(پاساژ ایران)
برای تهیه رم هم به PowerPC سری زدیم. در ابتدا Crusial Ballastix Dual channel DDR400 را خریداری کردم. بعد از خرید رم و گرافیک به پلانر برگشتیم. و اتفاقا spookykid هم آنجا بود.
بعد از تست رم متوجه شدیم با DFI مشکل دارد. و وسط کار با سیستم Crash می کرد. در نهایت با spookykid رفتیم برای تعویض و Crusial Ballastix Dual Channel DDR500 Tracer را حدود 210 هزار خریداری کردیم.
گرافیک هم هر چه گشتیم برای چیپست 7800GT تنها Pixelview و Chaintech موجود بود. Chaintech که خیلی گران بود (حدود 480 هزار) و PixelView 7800GT را 399 هزار تومان خریداری کردیم.
2-ماوس و کیبرد و اسپیکر
برای تهیه ی این 3 بهترین جا نمایندگی آواژنگ در پاساژ ایران بود. ماوس G5 Laser را 78 هزار خریداری کردم. این ماوس از لحاظ سرعت بسیار بالاست. .حداکثر رزولوشن این ماوس 2000DPI می باشد که بسیار بالاست. و به راحتی و با فشار یک دکمه که با کلیدهای + و – روی ماوس تعبیه شده اند می توان بین 3 رزولوشن switch کرد. نکته ی قابل توجه دیگر وچود وزنه های مختلف هست که به شما اجازه میده ماوس را تا اندازه ای که بخواهید سنگین کنید! ( اگر علاقه مند به این کار هستید)
دکمه ی Forward که در ماوسهای MX500,MX510 موجود بود، حذف شده است و با درگاه USB به کیس متصل می شود.
کیبرد Logitech Media Keybaord هم به قیمت 27 تا 29 هزار تهیه کردیم. این کیبرد فوق العاده است و از لحاظ نرمی کلیدها و خوش دستی حرف ندارد.
اسپیکر X-230 را خریدیم. قیمت دقیق آن یادم نیست ولی بین 40-50 هزار قیمت داشت. صدای شفاف و رسایی دارد و از این لحاظ راضی هستم.
3- مانیتور
برای مانیتور در پاساژ علاءالدین خیلی به دنبال ViewSonic VP191B گشتیم و سرانجام ان را پیدا کردیم. کامپیوتر دانا با گارانتی آوا ( واقع در طبقه ی دوم علاءالدین واحد 244) این مانیتور را به قیمت 515 هزار می فروشد. همان جا برای تست پیکسل ها باز کردیم و خوشبختانه مشکلی نداشت.
این مانیتور با Contrast Ratio 800:1 و زمان پاسخ دهی 8ms و Brightness 8ms تصویر بسیار خوبی مهیا می سازد. ارزش سرعت پاسخ دهی آن در بازیها مشاهده می شود.با تست 3D Mark هیچ گونه ghost ی مشاهده نشد.
این مانیتور در 3 محور قابل چرخش است و دو درگاه آنالوگ و یک درگاه DVI دارد. OSD این مانیتور برای کنترل Contrast و Brightness و بقیه ی موارد هم قابل قبول می باشد.
4- هارد
برای تهیه ی هارد کمی به مشکل برخوردیم. چراکه موجودی زیتون کامپیوتر برای این هارد (Western Raptor 74GB) تمام شده بود. مغازه های دیگر هم که اصلا نمی شناختند. در نهایت با هماهنگی با سازگار ارقام و با کمک فراوان آقای علی نژاد مسئول کامپیوتر پلانر این هارد را تهیه کردیم.
( در واقع ایشان تهیه کردند)
5- کیس و پاور
برای کیس و پاور یک انتخاب مناسب بیشتر نداشتیم و آن کیسهای thermaltake بود.
بقیه ی کیسها و پاورهای موجود در بازار نظیر Green پاسخگوی نیاز چنین کامپیوتری نبودند. ودر ضمن چون احتمال بست SLI را برای سیستم دادم ناگزیر به خرید پاوری با قدرت بالا بودیم.
پاورThermaltake Pure Power TVW 500W به راحتی قدرت لازم را مهیا می کرد.
همان طور که می دانید محصولات Thermaltake از بهترین محصولات دنیا هستند.کیس ها و پاور ها و فن های این شرکت بسیار مرغوب هستند و کسانی که خواهان سیستم High-End هستند حتما یه سراغ این کیسها خواهند رفت.
.البته بعدا متوجه شدیم که سیستم من با تمام تجهیزات حدود یک پنجم تا یک چهارم توان پاورThermaltake برق مصرف می کند. و پاور قدرت بسیار بیشتری برای کارهای بسیار سنگین تر دارد. در واقع این پاور که SLI READY بود می توانست 6800 Ultra SLI را نیز به راحتی جوابگو باشد. ضمن اینکه این پاور بسیار کم صداست.
در مورد کیس هم کیس Shark thermaltake را تهیه کردم.جنس کیس از آلومینیوم است و دو فن بزرگ یکی برای خنک کردن پاور در جلوی سیستم و دیگری در پشت سیستم برای خنک کردن کل کیس تعبیه شده است. پاور پشت سیستم نور آبی بسیار خوشرنگی را متصاعد می کند. ( در شب بسیار زیبا می نماید)
ضمن اینکه کناره ی سیستم کاملا پوشیده نیست و می توان داخل آن را مشاهده نمود.
در این کیس برخلاف کیسهای دیگر به صورت لولایی چفت می شود. و البته بست آن بسیار آسان است.
پشت هارد فیلتر گرد و غبار موجود است که در پس از مدتی می توان ان را جدا نمود و گرد و غبار را پاک کرد.
نکته ی قابل توجه دیگر این است که سیستم بستن با این کیس آسان است. به راحتی هر قیمت از کیس جدا شده پیچ و مهره می شود و دوباره در جای خود نصب می گردد. برای هارد هم ضرب گیر تعبه شده است تا در اثر حرکات احتمالی کیس صدمه نبیند. هر چیزی که برای یک کیس عالی لازم است در این کیس تعبیه شده است. فضای آن نیز بزرگ است و می توان هر عملیات لازم را در داخل کیس انجام داد.
لازم به ذکر است کیس های گران قیمت تر فضای بسیار بزرگتری دارند.
جلوی این کیس هم دری محافظ موجود است. که باز و بسته می شود. و نور آبی رنگی از خود پخش می کند.
آخرین نکته اینکه در جلو و بغل کیس دارای قفل است و می توان کاری نمود تا کیس دیگری از کیس استفاده نکرده یا آن را باز نکند.
در کل به نظر من که ارزش پول آن را داشت.پایه های زیر کیس هم چرخشی هستند.
ظاهر کیس هم بسیار زیباست.
(اینهارو گفتم تا کیس را دست کم نگیرید)
در مورد فن CPU هم متاسفانه فن Stock AMD برای این CPU یعنی athlon 64 X2 4200 مناسب نبود و اطراف فن داغ می کرد. و یک فن thermaltake تهیه کردم.
این فن گازی است و خنک کنندگی آن بسیار بالاست. (البته به پای خنک کنندگی Water Cooling نمی رسد و Water Cooling چیز دیگریست) دمای CPU در حال حاضر حدود 40 درجه است که با فن خود AMD 50 درجه بود. و برای Overclocking نیز فن بسیار مناسبی استچندین عکس تهیه کردم. متاسفانه عکس ها با موبایل گرفته شده اند و کیفیت چندان بالا نیست.
قیمت Thermaltake ها را اعلام می کنم. الان فاکتور دم دست نیست.... (کیس و پاور بالای 100 هزار تومان بودند)
امیدوارم اکنون بتوانید بهتر برای سیستم آینده خود تصمیم بگیرید.
در آخر از آقایان علی نژاد و آقای رفعتی (spookykid) بسیار ممنونم.

امتیاز 3D Mark حدود 6200
امتیاز PC Mark: 6114
هر دو نسخه ی 2005 می باشند.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
Wow!
سيستمي جمو جور كرديا
مبارك باشه , بازياي جديد خوش بگذره:)

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
تچندین عکس تهیه کردم. متاسفانه عکس ها با موبایل گرفته شده اند و کیفیت چندان بالا نیست.
اشکال نداره همون عکسا رو که با موبایل گرفتی بزار . جدا باید دیدنی باشه
مخصوصا اگه از داخل کیست عکس داشته باشی

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اقا مبارکه !
خیلی طولش دادی ولی آخرش سنگ تموم گذاشتی:D

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
عجب سیستمی
ok.gif
اقا چند در امد؟ بیشتر برای چه کاری خریدین؟
منم بودم پوزشو میدادم
victory.gif

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
اقا تبریـــــــــــــــــــــــک!!! :lol: :lol: :lol: ;) منم که سیستمم رو نخریده بندازم دور!!! :wacko: :wacko: دیگه حرفی برای زدن نمیمونه با این سیستم شما!! :blink: :blink:
خیلی خوب بود که همه ی مراحل خرید رو توضیح دادی.... به عنوان یه تجربه میتونه برا خیلی ها مفید باشه!
میگم حالا چقدر میشه به این گارانتی MST اطمینان داشت؟؟:wacko: یه وقت خدای نکرده قالت نزاره... به هر حال آلبالو مطمئن تر بود! هر چند که اختلافش هم زیاد بوده...;)
باز هم مبارک! ایشالا حسابی حالش رو ببری! :happy: :cool: :rolleyes:

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
محمد جان ايشالا كه مبارك باشه
ولي جاي 1 كارت صداي x-fi رو سيستمت خاليه ها;)

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
وااااااااااااااااااااااییییییییییی...............تبریییییییییییییییییککککککککک

سیستمی که بستی باید دیدنی باشه ها .... :cool:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
فقط حيف يه نفر جاش خاليه ببينه...

اين كيس شارك عجب چيز معركه اي به نظر مياد ها...البته يا كيسه خداس يا ما خيلي نديد بديد شديم..

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خیلی سیستم با حالی جمع کردی مبارکت باشه فقط میتونی بگی کلا چقدر برات تموم شد.اگه تونستی یه عکسم ازداخل کیست بزاری خیلی خوب میشه.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
attachment.php

عکسی از فن CPU که thermaltake هست...

attachment.php

نمای کلی سیستم

attachment.php

مانیتور Viewsonic که می تواند تا 90 در جه بچرخد.

attachment.php

نمای کلی. نور آبی متعلق به فن پشت کیس هست.... نور های قرمز متعلق به رم هستند...

attachment.php

اینم در کیس که لولایی باز می شود.

شرمنده ی admin ها.. مجبورم همین جا upload کنم!!

فایل های ضمیمه

• I5.jpg
    I5.jpg
    29.2 KB · نمایش ها: 186
  • IM1.jpg
    IM1.jpg
    25.2 KB · نمایش ها: 206
  • IM4.jpg
    IM4.jpg
    30.2 KB · نمایش ها: 183
  • IM3.jpg
    IM3.jpg
    48.6 KB · نمایش ها: 176
  • IM33.jpg
    IM33.jpg
    28 KB · نمایش ها: 165

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
برخی دوستان می پرسند چرا سیستم را این قدر قوی بستم. برخی دوستان در جریان هستند که من در بستن سیستم بسیار تنبل هستم! و در واقع این سیستم را هم به خاطر یک موضوعی مجبور شدم تعویض کنم... وگرنه فعلا باهاش کار می کردم. اما وقتی سیستم می بندم تا مدتهای بسیار آن را عوض نخواهم کذد مگر اینکه موضوعی پیش بیاد یا اینکه سرعت سیستم آن قدر کند بشه که تحملش غیر ممکن بشه. و در واقع زیاد برای منم مهم نیست که حالا توی چارتها کجای جدول باشه! اگر دست خودم باشه موقعی عوض می کنم سیستمو که کارت گرافیک مثل TNT2 در حال حاضر بشه. یعنی حتی با پایین تنظیمات هم نشه بازی کرد... اما وقتی میخوام ببندم با وسواس بسیار زیاد می بندم.
سیستم با مانیتور LCD کلا حدود 2.5 میلیون تومان درامد. می توانستم laptop بگیرم اما برای من Performance مهم بود...
فکر می کنم توضیحاتی که در پست اول برای نحوه ی خرید دادم کافی بوده... اگر جای ابهامی هست بگین...
حقیقت این توضیحات برای پز دادن نبود. خواستم دوستان را از نحوه ی خرید و آخرین قیمتها آگاه کرده باشم. :happy: ;)

در مورد گارانتی MST والا من که Performance را بر گارانتی ترجیح میدم. اگر یک فن خوب داشته باشین بعیده برای CPU مشکلی پیش بیاد... سبز سیستم هم گفت ما X2 3800 هامون تموم شده وگرنه 315 هزار می دادیم. در هر حال من نمی دونم گارانتی MST چه جوریه.. اما قیمتها که خیلی مناسب بود...
در نهایت از لطف تمامی دوستان ممنونم.

اینم ادامه ی عکس ها

attachment.php

نمای بیرون کیس
attachment.php

درون کیس
attachment.php

نمای بیرونی کیس با در باز مقدار برق
سومی از بالا که می بینید (غیر از DVD ها ) مقدار برق مصرفی پاور را نشون میده که معمولا روی 100 وات هست...
attachment.php

نمای کیس

attachment.php

این آخری یک کم احتیاج به توضیح داره... فن پاور هست که از زیر گرفته شده.... فن بزرگی دارد....

فایل های ضمیمه

• IM77.jpg
    IM77.jpg
    26.3 KB · نمایش ها: 165
  • IM2.jpg
    IM2.jpg
    36.5 KB · نمایش ها: 158
  • IM22.jpg
    IM22.jpg
    26.6 KB · نمایش ها: 164
  • IM44.jpg
    IM44.jpg
    30.2 KB · نمایش ها: 148
  • IM55.jpg
    IM55.jpg
    16.6 KB · نمایش ها: 145

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
محمد جان اون پد موست دورش چراغ روشن ميشه؟
كجا ميتونم از اينا گير بيارم؟:happy:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خواهش می کنم.
بله روشن میشه. وصل میشه به USB
رنگهاش هم آبی-زرد-بنفش-آبی روشن-ارغوانی-سبز-قرمز و یک حالت هم چند رنگ با هم داره و با فشار کلید روی آن می توان رنگش را عوض کرد.
اینم Thermaltake هست قیمتش 15-16 هزار تومان هست و آدرس هم همون جایی که کیس و پاور و... را خریدم:
چهاراه ولیعصر، خیابان صبا، جنب بازار رضا، مرکز کامپیوتر صبا، واحد 3 و4
البته دارن به مجتمع پارسیان منتقل می کنن.
فکر نمی کنم الان داشته باشن.. آخریشو من خریدم....

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از MohammadR :
خواهش می کنم.
بله روشن میشه. وصل میشه به USB
رنگهاش هم آبی-زرد-بنفش-آبی روشن-ارغوانی-سبز-قرمز و یک حالت هم چند رنگ با هم داره و با فشار کلید روی آن می توان رنگش را عوض کرد.
اینم Thermaltake هست قیمتش 15-16 هزار تومان هست و آدرس هم همون جایی که کیس و پاور و... را خریدم:
چهاراه ولیعصر، خیابان صبا، جنب بازار رضا، مرکز کامپیوتر صبا، واحد 3 و4
البته دارن به مجتمع پارسیان منتقل می کنن.
فکر نمی کنم الان داشته باشن.. آخریشو من خریدم....

ممنون:) :)

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا یه سوال هم بکنم :D
با این کیبورد لاجیتک چطوری فارسی تایپ می کنین؟ من که تا حالا ندیدم فارسی داشته باشن اگه هم یکی بخواد برچسب بزنه واقعا حیفه!

بالا