برگزیده های پرشین تولز

اگر مي خواهيد بدانيد هاست يا سرور شما واقعا از چه سخت افزاري استفاده مي کند؟!

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دنبال اين بودم که ببينم چطور ميشه فهميد يک هاست يا سرور لينوکس (و ويندوز) واقعا از چه سخت افزاري استفاده مي کند. آيا واقعا آنچه ادعا مي کند درست است يا نه.
بالاخره يک سافت PHP پيدا کردم که حرف نداره تمام جزئيات سخت افزاري هاست يا سرور لينوکس و ويندوز و... شما را رو مي کنه!
کافي هست 160 کيلوبايت فايل کمپرس شده را از آدرس ذيل دانلود و تو هاست خودتون اکسترکت کنيد!البته بايد فايل config.php.new را به config.php تبديل کنيد و آن را ويرايش کنيد:
حدود خط 41 :

PHP:
$sensor_program = "";

وسط گيومه بايد يکي از سنسورهاي شناسايي سيستم را که در چند خط قبل در همان فايل مثال زده را بنويسيد: lmsensors يا healthd يا hwsensors يا mbmon مثلا mbmon روي nt خوب جواب داد ولي بقيه در سيستم اخلال ايجاد کردند اما همه روي لينوکس خوب کار کردند.
من روي چند هاست آزمايش کردم که همه سيستم خود را درست معرفي کرده بودند جز يکي
که ادعا مي کرد دوتا P43000 با کش 1مگا بايت با 4GB رم استفاده مي کند داراي يک P42600با کش 512کيلوبايت و 2GB رم بود!
براي دانلود به اين آدرس مراجعه کنيد:
http://sourceforge.net/projects/phpsysinfo

:f34r:

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
تشکر سنباد جان.
متاسفانه بعضی شرکت ها که خیلی در این زمینه ادعا دارن ولی دیگه جای شکی باقی نمی مونه.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
آپتايم سرور رو چجوري ميشه در اورد؟

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آپتايم سرور بر اساس درصد توسط خود فروشنده هاست يا سرور اعلام مي شود و توسط اين برنامه نمي توان آپتايم آماري سرور را بدست آورد.
البته چون بعضي تنظيمات نرم افزاري و سخت افزاري احتياج به ري استارت کامپيوتر دارد گاهي از اوقات براي لحظه اي از حالت آپ تايم خارج مي شود.
در اين برنامه آن مدت که به عنوان آپ تايم نوشته مي شود زمان کار سرور از آخرين ري بوت است.

بالا