برگزیده های پرشین تولز

ایده ای برای مرورگر نقشه Plan viewer

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
من نقشه تهران را به صورت تکه تکه دارم. می خواهم برنامه ای بنویسم بتوان با آن نقشه را مرور کرد. یعنی اگر الان دارم یک تصویر را می بینم بتوانم با جابه جا کردن در هر جهت عکسهای کناری را که باید نشان داده شود را پیدا کرده و به من نشان دهد. مشخصه که نمیتوانم تمام عکسها را در همان اول بارگذاری کنم. کلی حافظه میگیره. در مورد این که کدام عکس کنار کدام عکس هست هم مشکلی ندارم. و اینکه چه جوری در موقع لزوم از روی هارد به حافظه منتقل کنم هم مشکلی ندارم. فقط ایده ندارم که چه جوری برنامه مربوطه بنویسم. سایز عکسها زیاده. اندازه هم بزرگه.فقط الگوریتم کلی را نمیدونم چه طور بنویسم.
یک راه به نظرم رسید که در هر لحظه 9 عکس را را داشته باشم و با حرکت صفحه این 9 تا عکس تغییر بدهم که بستگی به عکس مرکزی داره. ولی خب، با این کار سایز فرم حدود 4500 در 6000 پیکسل میشه.
ماکزیمم تعداد عکسی هم که در یک لحظه لازم میشه ببینم 4 تا عکس میشه. ولی در این مورد نمیدونم چه کار باید بکنم.(اگر نخوام از حالت 9 عکس استفاده کنم). یک راه به ذهنم رسیده که با توجه به ربعی از عکس که الان داره نشون داده میشه 4 عکس نزدیک به اون ربع را آپلود کنم. یعنی اگر ربع سوم عکس هست، عکسهای سمت چپی، پایینی و و عکس گوشه جنوب غربی را لود کنم.
تازه این ساده ترین صورت برنامه است. از خیر +-zoom هم گذشتم.
اگر کسی راهی به ذهنش میرسه ممنون میشم که بگه.

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از dr-faust :
تازه این ساده ترین صورت برنامه است. از خیر +-zoom هم گذشتم.
اگر کسی راهی به ذهنش میرسه ممنون میشم که بگه.
با سلام
دوست گرامی باید خدمت جناب عالی برسانم که این روشی را که شما در نظر دارید از لحاظ زمانی بسیار بالا است برای این کار شما این راه را چک کنید و از خیر زوم و کار های دیگر هم نگذرید.
من از یکی از دوستان شنیده بودم که با اتوکد می توان این جور کارها را انجام داد
البته من ایده می دهم زیرا تا حال پروژه ای برایم نیفتاده است که این کار را انجام دهم ولی آن دوستم می گفت که می توان پایگاه داده های خود را با فایلی که از خروجی اتو کد گرفته شده است ربط دادو بعدا یا اعمکال الگوریتم های لازم برای مسیر یابس انجام داد.
در این روش اگر نفشه دقیق باشد می توانی تا کوچه ها را نیز نشان بدهی.
البته نوع عملکرد را به من گفت نه کل برنامه را و من آنچه را گه شنیده بودم بیان کردم.
ار طرفی باید این را هم بگوییم که ازش پرسیدم این نقشه را از کجا بدست آورده بودی گفت توی سازمان جغرافیایی کشور آشنایی داشتم که یک نقشه به صورت DEMO ورژن به من داده بود.
ولی از این راه اگر نتوانستس بدست بیاوری مجبوری خودت تهیه کنی.
با تشکر
ابته شما چون فقط ایده خواسته بودید من دادم فقط همین
در مورد روش شما فکر کنم زمان اجرایی زیادی می خواد و از طرفی حافظه زیاد خلاصه روش بهینه ای نیست
برای پروژه های دانشجویی و از این جور کار ها بد نیست ولی برای کاربردی کردن برنامه اصلا خوب نیت ولی رای بزرگان را نیز بپرسید

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
من اگه بودم بیخیال تصاویر به این صورت میشدم.
اول یه آنالیزر مینوشتم که کل نقشه رو یک تکه کنه بعد اون به تکه های کوچیک مثلا 25 * 25 تقسیم کنه. اونوقت همه رو به یه نظم توی یک فایل ذخیره کنه (یا یک database هر جوری خودت راحتی یا در نظر داری) بعد با این تیکه های کوچیک کار میکردم. خیلی خیلی راحتتره.اونوقت قابلیت انعطاف بی نهایت بیشتر میشه.

اما اگه نقشه ها یه طور دیگه بود مثلا به جای اینکه عکس باشه ترکیبی از یه سری خط و خطوط بود میتونستی همه رو با یه سری بردار پیاده سازی کنی و شاید همه نقشه رو که تو حافظه میبردی به اندازه یه عکس نمیشد. این البته سخته و فقط وقتی ممکنه که بتونی نقشه رو تبدیل به بردارهای زیاد بکنی. اونوقت یه مرکز واسه نقشه در نظر میگیری و یه عالمه بردار که همه فقط یه عددن نسبت به اون مرکز. و خیلی از نقطهها بردار نمیخوان چون میفتن وسط دو بردار قابلیت زوم هم تا هر حدی بخوای پیدا میکنه کافیه بردارها در یه ظریب ضرب شن ... و اما خیلی رویاییه راهش ! :))

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و جواب دادید. بهتره یک توضیح کامل بدهم تا مساله روشنتر بشه. این نقشه روی cd کتال اول هست. و خود کتاب اول هم یک planviewer درست مثل همون چیزی که من میخوام داره. منتها به درد من نمی خوره. خیلی برنامه خوبی نیست. نقشه فقط در نصف صفحه نمایش داده میشه. برنامه فقط از روی cd اجرا میشه. در cd کتاب اول سال 77 یک برنامه خیلی خوب و سریع که امکان اجرای آن از روی هارد هم موجود بود وجود داشت. مشکل دیگه من اینه که می خوام جایی استفاده کنم ک نیازی به نصب برنامه نداشته باشه. و فقط یک برنامه اجرایی باشه. فرمت عکسها هم jpg هستش.
ساده ترین صورت برنامه من نوشتم اینه که توی فرم یک عکس باشه و با حرکت کلید ها عکس را به هر سمتی که می خوام جابه جا کنه. وقتی هم که به مرزهای عکس رسید عکس کناری را به جای عکس فعلی بگذاره. در ین حالت با یک پرش مواجه میشیم. که موقع مروز نقشه مناسب نیست. من دنبال یک راهی هستم که این پرش حذف بشه و تصویر همون طور پیوسته عقب جلو یا بالا پایین بشه.

jazireh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام کاش گفته بودی که ابعاد تصویرت چند در چنده و چند تا عکس داری من فکر میکنم اگر عکس خیلی بزرگ نباشه به صرفه ترین راه اینه که عکس یک تکه باشه . در هر حال میتونی از Bitblt هم استفاده کنی که خودم هم زیاد ترجیه نمیدم همه چیز به این بستگی داره که حجم چقدر باشه

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از jazireh :
سلام کاش گفته بودی که ابعاد تصویرت چند در چنده و چند تا عکس داری من فکر میکنم اگر عکس خیلی بزرگ نباشه به صرفه ترین راه اینه که عکس یک تکه باشه . در هر حال میتونی از Bitblt هم استفاده کنی که خودم هم زیاد ترجیه نمیدم همه چیز به این بستگی داره که حجم چقدر باشه
1500*2000 پیکسل. مشکل من هم دقیقا همین اندازه بالای عکسهاست.
bitbit کامپوننته؟

بالا