برگزیده های پرشین تولز

ایده بدید برای بسته بندی خرما

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
ما تولید کننده خرما هستیم. همونطور که می دونید خرما در ایران بسته بندی مناسبی نداره
اگر این محصول به خارج از کشور صادر بشه به دلیل بسته بندی نامناسب با وجود داشتن کیفیت خوب، در بازار های جهانی قیمتش به مراتب از خرمای کشورهای عربی کمتره.
اگر هم خرما بخواد در بازار داخلی به فروش برسه باز به همون دلیل بسته بندی غیر اصولی نمی تونه نظر مشتری رو جلب کنه و در نهایت به میزان واقعی فروش خودش نمی رسه
چون بسته بندی های رایج خرما در ایران چنگی به دل نمی زنه ما تصمیم داریم خرمای باغ خودمون رو با یک بسته بندی جدید و متفاوت (متفاوت از بسته بندی های 3 کیلویی موجود در بازار کشور) به عرضه کنیم
در مورد اینکه بسته بندی جدید چه معیار هایی داشته باشه
از چه متریال و موادی ساخته بشه
چه مدل و فرمی داشته باشه
و…
به راهنمایی و همفکری شما نیاز دارم

ایده های خودتون رو در این خصوص با من در میون بذارید
حتی اگر فکر می کنید ایده ی شما کوچیکه یا جذابیت نداره باز هم اونو مطرح کنید
هر ایده ی به ظاهر کوچیک می تونه باعث جرقه خوردن ایده های بزرگ تر بشه یا ما رو به هدفمون که اعتلای جایگاه خرمای ایران در بازار های خارجی و همینطور احترام به مصرف کننده داخلی هست نزدیک کنه

با تشکر

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
تو این هایپر استار یه خرما بود با بسته بندی عالی پلاستیک محکم... کلاً بسته بندی خوبی بود... بزار الان عسکشو میگیرم میزارم....

بفرما اینم یه نمای angle از خرمای مضافتی بم به نام ifoud (آیفود)...! طراحی خیلی خوب و تمیز و بهداشتیه... دیگه خبری از گونی و پلاستیک توی بسته بندیش نیست (چون خودش پلاستیکیه) کارای گرافیکی تصاویر روشم تقریباً خوبه و از از سمت راست درش، همونطور که میبینی توش معلومه و خرما ها هم کاملاً مرتب و به صورت دو طبقه توی بسته چیده شده بودن... فقط تنها مشکلش اینه که درش یکم سخت باز میشه که سازنده باید در ورژنای جدید یه جای انگشت کنار درش بزاره که بشه راحت تر بازش کرد...! :

3537d71c792a41b2bda0.jpg

البته یه طرح بسیار دشمن شکنانه در ذهنمه که اگه پیاده ـش کنی کل استکبار جهانی و بازارهاشون رو به زانو درخواهد آورد... یه بسته گونی مکعب درست کن روش گنده بنویس مرگ بر آمریکا... شرط میبندم در عرض نیم روز تمام بازارهای جهانی رو زیر سلطه درخواهی آورد... :دی

Last edited:

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
بسته های تخمه و بادوم زمینی مزمز رو دیدی دراز و کشیده

یا بسته بیسکویتهای گرد رو تک تک رو هم هستن

برای خرما همچین چیزی عالی میشه

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
یه طرح دیگه هم من دارم
روش بنویس مثلا 20 درصد اضافه مجانی
مثل چیپس یا پفک که مینویسن

بنویس 20 درصد اضافه صلواتی

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام از شما چه پنهون منم تو فکر همچین کاری هستم ولی شما خودتون که نمی تونید خط بسته بندی جدید ابداع کنید ، پیشنهادم شرکت تو نمایشگاههای فروش تجهیزات بسته بندیه . تو گزارشی که از یکی از این نمایشگاهها نشون می داد یک نوع خط بسته بندی جدید خرما هم بود که خیلی چشمگیر و جدید بود . { توصیه من : تو ایران مردم عادت دارند موقع خرید بخاطر احتمال خراب شدن خرا حتما یکبار پلاستیک روی جعبه رو کنار بزنند و داخلش رو ببینند . پس بسته بندیت جوری باشه که راحت بشه اینکارو کرد نه اینکه مثلا کاملا پلمپ باشه .}

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
یه زمانی به یه طرح برا خرما فکر می کردم

یه بسته گرد رو در نظر بگیرید مثله سوهان که توش فقط یه ردیف خرما چیده شده باشه:

soghat_2.jpg

فرض کنید خرماها با یه اسلوب خاصی با نخ به یه چیزی مثه آنتن که تو خودش جمع میشه بسته شده باشه. وقتی اون آنتن رو بالا بکشیم یه همچین چیزی پیدا بشه:

christmas%20tree.jpg

البته بدون برگ هاش و جای اون گردالی ها هم خرما باشه!

بعدش فکر کردم برا ساخت همچین چیزی کلی باید وقت گذاشت و صرفه اقتصادی نداره! شما هم جدی نگیر! :)

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
وضعیت ظاهری خرما برای خریدار جالبه :)
پیشنهاد میکنم به جای این جعبه های یک وجبی که معمول هست یک جعبه مستطیل پهن درنظر بگیرید که در یک ردیف خرما ها رو مرتب بچینید داخلش (دوطبقه می تونه باشه ولی پهن باشه مثل این جعبه کوچیکا روکله هم سوار نشن)

1- جعبه مستطیل پهن را میشه راحت درش را برداشت و انگار خرما ها داخل سینی چیده شدن اماده پذیرایی یا خیرات یا کاربرد دیگه
2- در حالتی که پهن چیده شدن وضعیت ظاهری مرتب و کیفیتشان به خوبی به چشم دیده میشه
3- روی خرما ها یک تلق پلاستیک علاوه بر در جعبه بگذارید یا یک چیزی شبیه سلفون که از یکطرفش بشه بازش کرد
4- به تناسب سایز جعبه یک یا دو چنگال کوچیک یکبار مصرف قرار بدید (احتمالا روی کنسرو های اناناس دیده باشید)
5- لطفا روی جعبه عکس نخل و از این رنگ های تکراری نزنید !! خیلی فانتزی و مدرن و امروزی برند خودتان را بزنید یه گوشه اش شکیل و زیبا !

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
ممنون از پیشنهادات همه

تو این هایپر استار یه خرما بود با بسته بندی عالی پلاستیک محکم... کلاً بسته بندی خوبی بود... بزار الان عسکشو میگیرم میزارم....

بفرما اینم یه نمای angle از خرمای مضافتی بم به نام ifoud (آیفود)...

این نظرمو جلب کرد
http://www.meydoonak.com/khorma-bam-ifood
وزن 800 گرم - قیمت 4650 تومان
هایپرمارکت هم با همین قیمت می فروخت؟

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
یه طرح دیگه هم من دارم
روش بنویس مثلا 20 درصد اضافه مجانی
مثل چیپس یا پفک که مینویسن

بنویس 20 درصد اضافه صلواتی
نظر خوبیه

3- روی خرما ها یک تلق پلاستیک علاوه بر در جعبه بگذارید یا یک چیزی شبیه سلفون که از یکطرفش بشه بازش کرد
البته خرما رطوبتش رو به این سادگیا از دست نمی ده

به تناسب سایز جعبه یک یا دو چنگال کوچیک یکبار مصرف قرار بدید (احتمالا روی کنسرو های اناناس دیده باشید)
بسیار عالی

از نظرات بقیه ی دوستان هم بهره بردیم

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
پیشنهاد :

یه وسیله درست کنین که خرما رو از درازا 2 تیکه کنه و حستش جدا بشه

تو ارد یا یه چیزی بچرخه و شیرش به جایی نچسبه

بعد تو بسته بندی های پلاستیکی مثل بادام مزمز باشه که پلمپ بشه

این میشه یه ماده مقدوی که میشه تو جیب گذاشت یا جاهای دیگه که شیرش مزاحمتی ایجاد نکنه و خودش هم به جایی نچسبه

موفق و موید باشید / حجت

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
این نظرمو جلب کرد
http://www.meydoonak.com/khorma-bam-ifood
وزن 800 گرم - قیمت 4650 تومان
هایپرمارکت هم با همین قیمت می فروخت؟

نه این 650 گرمیه و تولید 12-88 قیمتش 3650 بوده... الان شاید گرونتر شده باشه... هایپر استار احتمالاً 3600 یا 3500 فروخته چون کلاً قیمتاش حداقل 5-15 درصد کمتره...

اینم سه تا عکس دیگه که از اطرافش گرفتم... دیگه کیفیت دوربین گوشیم در فواصل نزدیک چیزیه ببخشید... 2mp بیشتر نیست با یه لنز کوچیک دیگه چه انتظاری میشه داشت... :happy:

629defa9c97f4f0baf8c.jpg

aa173b276b534a56ab9c.jpg

1699d533be994adcb39c.jpg

////////////////////////// راستی //////////////////////////

پشت جعبه ـش همونطور که تو عکس زیر میبینی سایتشو نوشته....... واقعاً سورپرایز شدم... عجب سایت باحال فلشی ساختن...

خیلی سایت باحال و جذابی ساخته... واقعاً دست سازنده ـشو باید طلا گرفت... wow...!

http://www.ifoud.com/

معلومه شرکته کلاً تو کار خرما و عسله و به شدت تو فکر بیزنس خارج...!

:p

Last edited:
بالا