• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

ایران رتبه دوم در شاخص جهانی فلاکت را از آن خود کرد!

silva14

Registered User
تاریخ عضویت
17 نوامبر 2011
نوشته‌ها
1,192
لایک‌ها
454
محل سکونت
earth
در حالی که فاز دوم هدفمندی یارانه ها رسما از روز پنج شنبه به شکل کامل اجرایی شده است، نگاهی به آمار منتشره در خصوص شاخص فلاکت جهانی در سال 2013 نشان میدهد که ایران در رتبه دوم شاخص فلاکت جهانی قرار گرفته است. این امر بیش از پیش نگرانی ها در خصوص افزایش تورم و فشار بر معیشت افراد را افزایش میدهد.

در رتبه بندی کشورها به لحاظ شاخص فلاکت یا Misery index کشور ونزوئلا با رقم 79.4 واحد در راس کشورهای جهانی و در رتبه یک قرار گرفته است که البته کارشناسان بر این باورند که این شاخص در خصوص کشور ونزوئلا چندان صحیح نیست زیرا بر اساس نرخ تورمی اعلام شده از نهادهای رسمی این کشور – برابر با 56.2 درصد – برآورد شده است. در حالی که نرخ تورم واقعی در این کشور بیش از این است.

لینک خبر
 

saeed65

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
تاریخ عضویت
26 سپتامبر 2005
نوشته‌ها
1,806
لایک‌ها
493
حیف شد حقمونو نمیخوردن حتما اول میشدیم!
 

gogle

Registered User
تاریخ عضویت
13 می 2009
نوشته‌ها
1,910
لایک‌ها
1,069
به نوبه خودم کسب این مقام و افتخار به دست اومده رو خدمت همه هموطنان عزیزم خصوصا رئیس جمهور محترم و اوشکولهایی که باز هم رفتند و رای دادن تبریک عرض میکنم انشاال... در چند روز آینده شاهد کسب مقام اول در شاخص تورم گرونی و در نتیجه فقر اعتیاد و فحشا و نکبت روز افزون خواهیم بود
 

Amirbahal3

Registered User
تاریخ عضویت
3 سپتامبر 2007
نوشته‌ها
3,197
لایک‌ها
538
امیدوارم این رکود تموم بشه، تورم معقول بشه و اقتصاد به یه ثباتی برسه ...
 

demo13621362

Registered User
تاریخ عضویت
1 ژوئن 2013
نوشته‌ها
718
لایک‌ها
2,868

خدا رو شکر مثل اینکه داریم کم کم به مقصد میرسیم :

3.jpg
 

MK0094

Registered User
تاریخ عضویت
17 آگوست 2013
نوشته‌ها
233
لایک‌ها
60
از قدیم گفتن خودم کردم که لعنت بر خودم باد! :general208:
ونزوئلاییا باید بدونن اگه الان اول هستن به لطف روابط نزدیک با ایرانه
سال دیگه با قدرت بیشتر میایم و غرب و شرق رو زیر پا میذاریم
خون ایرانی تو رگاش نیست اون کسی که به دومی قانع باشه
 
Last edited:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
تاریخ عضویت
28 جولای 2012
نوشته‌ها
13,902
لایک‌ها
15,989
محل سکونت
@takhfif_100
بر همین اساس ایران با شاخصی برابر با ۶۱.۶ درصد در رتبه دوم جهانی قرار گرفته و در واقع پس از ونزوئلا بد‌ترین رتبه را در بین کشورهای جهانی از آن خود کرده است.

نکته جالب در این میان این است که هم کشور ونزوئلا و هم ایران به دلیل تورم بالا در این رتبه قرار گرفته‌اند و در جدول رتبه بندی صراحتا ذکر شده که عامل اصلی در رسیدن به این رتبه در این دو کشور تورم بالای آن‌هاست.

پس از ایران و ونزوئلا، کشورهای صربستان، آرژانتین، جامائیکا، مصر، اسپانیا، آفریقای جنوبی، برزیل و یونان به ترتیب رتبه‌های ۳ تا ۱۰ را از آن خود کرده‌اند و جالب آنکه به غیر از آرژانتین سایر این کشور‌ها به دلیل نرخ بالای بیکاری و نرخ بهره در این رتبه‌ها قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر، کشورهایی که بهترین وضعیت را از لحاظ شاخص فلاکت در سال ۲۰۱۳ داشته‌اند، به ترتیب عبارتند از: ژاپن، ازبکستان، تایوان، سنگاپور و کره جنوبی.
367305_122.jpg


قرار گرفتن ایران در رتبه دوم شاخص فلاکت جهانی، در حالی است که بخش اعظمی از این امر ناشی از تورم و رکود پدید آمده در کشور از پس اجرای نادرست فاز اول هدفمندی یارانه‌ها و تحریم‌های بین الملل است؛ موضوعی که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را ـ که از چندی پیش عملا رقم خورده است ـ با نگرانی دوچندان روبه رو می‌کند.

وعده‌های دولت روحانی و مردان اقتصادی کابینه برای مهار تورم تا پایان سال اما آن چیزی است که در ماه‌های اخیر به وفور از آن سخن گفته شده است؛ اما اینکه دولت تا چه اندازه، توان جلوگیری از بروز تورم شدید از پس اجرای فاز دوم هدفمندی و افزایش نرخ حاملهای سوخت را دارد، موضوعی است که کار‌شناسان اقتصادی در خصوص آن تشکیک دارند.

رویه دولت اما برای کنترل تورم از امروز آشکارا دیده می‌شود: کنترل دستوری قیمت‌ها برای جلوگیری از بار شدن تورم یکباره بر بدنه اقتصاد کشور.

امروز معاون استاندار تهران صراحتا اعلام کرده، با هر گونه افزایش بهانه خودسرانه برخورد جدی می‌شود. نعمت الله ترکی، روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان تهران با اعلام ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت در دو گروه کالایی اصلی و حساس تا پایان خرداد ماه، گفته: اصناف و اتحادیه‌ها در صورت پیشنهاد افزایش قیمت کالاهای مورد نظرشان و تأیید آن می‌توانند بنا بر مجوز افزایش قیمت داشته باشند.

وی همچنین بیان کرده برای افزایش قیمت با مصوبه دولت پیش می‌رویم و همچنین از نظارت و بازرسی جدی در استان خبر داده است.

در همین حال قاسم نوده فراهانی، رئیس شورای اصناف کشور نیز امروز بیان کرده است: هر صنفی در صورت ضرورت افزایش قیمت، باید از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان مجوز داشته باشد. در غیر این صورت، بازرسان ما با هر گونه افزایش قیمتی برخورد می‌کنند و موضوع به دولت منعکس خواهد شد، چرا که ما یکی از اهدافمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده است.

نوده فراهانی صراحتا بیان کرد: کالا به اندازه کافی در کشور موجود است و کمبود کالا نداریم و مردم گمان نکنند که با اجرای فاز دوم هدفمندی با مشکل یا کمبود مواجه خواهند شد.

آنچه به نظر می‌رسد این است که اکنون دولت به شدیدت در خصوص افزایش یکباره قیمت‌ها و اتفاقی که در فاز اول هدفمندی رخ داد، نگرانی دارد و می کوشد با کنترل متمرکز از افزایش قیمت کالا‌ها و بروز تورم انتظاری و روانی در جامعه جلوگیری کند.
 

EK2

Registered User
تاریخ عضویت
27 دسامبر 2009
نوشته‌ها
2,150
لایک‌ها
577
محل سکونت
Тегеран
این کشور رو دست گرباچوف هم میسپردی با این همه منابع تا الان حداقل تو آسیا جزو 5 تای اول بود.
متاسفانه عادت کردیم به بدبختی هامونم به دید جوک نگاه کنیم.
 

Rivolta

Registered User
تاریخ عضویت
1 ژوئن 2013
نوشته‌ها
195
لایک‌ها
220
محل سکونت
Tehran
اطلاعاتی که از ایران می ره , از کجا ارسال میشه ؟ بانک مرکزی ؟ وزارت اقتصاد ؟ کیه که نرخ تورمی را که اینها اعلام
می کنند باور کنه ؟؟؟ به نظر من ایران اوله در این دسته بندی , شک نکنید .
ما ازادی اطلاعات داریم ؟ روابط حسنه با تمام کشورهای دنیا داریم ؟شفافیت اقتصادی داریم ؟ بانک مرکزی استقلال داره ؟ ما اولیم متاسفانه ...
 
بالا