• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

ایمپلنت فوری چیست ؟

دکتر سوشا

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
15 ژانویه 2017
نوشته‌ها
28
لایک‌ها
5
سن
25
مزایای ایمپلنت فوری چیست؟
در ایمپلنت فوری، دندانپزشک متخصص تنها با استفاده از بیهوشی‌های موضعی و داروهای ملایمی چون ایبوپروفن(Ibuprofen) روی دندان کار می‌کند. بعلاوه ایمپلنت در یک جلسه دردهای طاقت‌فرسا و التهاب به همراه نخواهد داشت. درحالی‌که در روش‌های قدیمی ایمپلنت، تمامی این عوارض وجود دارند. به همین علت است که روزبه‌روز بر محبوبیت روش‌های ایمپلنت فوری افزوده می‌گردد.

ایمپلنت در یک جلسه به فرد کمک می‌کند تا به سرعت به زندگی عادی بازگردد. همچنین ایمپلنت فوری ظاهر دندان او را خیلی زود به حالت قبل برمی‌گرداند. بنابراین مزایای ایمپلنت فوری در یک جلسه به هیچ‌ وجه قابل انکار نیست.

به علاوه اینکه در ایمپلنت فوری دندان، علاوه بر بازیابی ظاهر دندان، فرد را از دردسرهای مرتبط با روش‌های قدیمی مانند خجالت کشیدن از ظاهر شدن در محافل عمومی و مهمانی‌ها می‌رهاند.

ایمپلنت فوری مناسب چه کسانی است؟

این روش مناسب افرادی است که دارای میزان کافی استخوان طبیعی در محل نصب ایمپلنت هستند. در افرادی که از سلامت دهان و دندان برخوردارند، دندان‌پزشکان می‌توانند بلافاصله بعد از کشیدن دندان ، ایمپلنت فوری را نصب کنند.

همچنین می‌بایست ایمپلنتی که به کار می‌رود به قدر کافی قوی و ایمن باشد که بتواند فشارهای ناشی از فعالیت‌های دندانی نظیر جویدن و غیره را تحمل کند.

با توجه به کوتاهی فرایند، افرادی که از درمان‌های طولانی دندانپزشکی بیزارند و یا هراس دارند به دنبال ایمپلنت در یک جلسه خواهند رفت. در برخی موارد نیز فرد ناگزیر به انجام روش‌های قدیمی ایمپلنت می‌باشد. این افراد معمولاً به دلیل پوکی استخوانو آسیب‌های استخوانی مرتبط با بیماری‌های دهان و دندان کاندید مناسبی برای ایمپلنت در یک جلسه نیستند.

زمانی که مدت زیادی از کشیدن دندان گذشته باشد، تغییر شکل بافت لثه و استخوان در محل ایمپلنت صورت گرفته و بنابراین موفقیت ایمپلنت در یک جلسه افزایش می‌یابد؛ اما در صورتی که قصد داشته باشید به محض کشیدن دندان، در محل آن ایمپلنت نصب کنید، قضیه اندکی تفاوت خواهد کرد و همه چیز به وضعیت لثه و استخوان‌های فک بستگی پیدا خواهد کرد.

بعد از نصب ایمپلنت چه از نوع قدیمی و چه فوری، لازم است اتصالات لازم در عرض چند ماه بین ایمپلنت و استخوان فک ایجاد گردد تا ایمپلنت نصب شده بتواند فشارهای ناشی از جویدن و گاز گرفتن و دیگر فشارهای وارد بر دندان را تحمل کند.

انجام یکسری اقدامات قبل و بعد از کاشت ایمپلنت برای بهبود سلامت لثه یا بازگرداندن تراکم استخوان لازم است تا موفقیت ایمپلنت در یک جلسه افزایش یابد.

منبع : سایت سلامت دکتر سوشا
 
بالا