آژانس هواپیمایی
tanki

اینترنت پرسرعت ملاک توسعه است نه دایل آپ

شروع موضوع توسط xms ‏12 آگوست 2010 در انجمن اینترنت پرسرعت ADSL و وایرلس و وایمکس

 1. xms

  xms Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 ژوئن 2009
  نوشته ها:
  11,444
  تشکر شده:
  387
  محل سکونت:
  گفتگوی آزاد
  شاخصهای جهانی؛آفت یا ملاک عمل/
  اینترنت پرسرعت ملاک توسعه است نه دایل آپ / از 95 درصد اینترنت محرومیم
  وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه یافتگی هر کشور نسبت به تعداد کاربران اینترنت پرسرعت آن سنجیده می شود گفت: در کشوری مانند کره جنوبی بیش از 30 میلیون نفر از اینترنت پرسرعت استفاده می کنند که از این حیث کاربران ایرانی به یک صدم این مقدار هم نمی رسند.
  احمد معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با استناد به شاخص ای بین المللی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در بحث موبایل و تلفن ثابت ملاک سنجش تغییری نکرده و میزان استفاده کاربران از این فناوریها مبنای ضریب نفوذ محسوب می شود اما در حوزه فناوری اطلاعات و به ویژه اینترنت شاخصها نسبت به گسترش تکنولوژی تغییر می یابند به طوریکه در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت هر کشور از میزان دسترسی افراد به باند پهن محاسبه می شود.

  وی با بیان اینکه تعداد کاربرانی که به اینترنت دسترسی داشته باشند دیگر معیار ضریب نفوذ اینترنت و توسعه یافتگی کشورها محسوب نمی شود اضافه کرد: تعداد کاربران اینترنت پرسرعت ایران در حد چند صد هزار نفر است که در این شاخص در رتبه بسیار پایینی قرار داریم.

  معتمدی تاکید کرد: به نظر می رسد از لحاظ تعداد کاربر، حدود 20 تا 25 میلیون نفر در کشور از اینترنت استفاده می کنند اما باید توجه داشت که دیگر تعداد کاربر اینترنت، ملاک توسعه یافتگی نیست.

  وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رتبه کشور ما در دسترسی اینترنت پرسرعت در دنیا بسیار پایین است ادامه داد: دسترسی به اینترنت در ایران با محدودیت هایی مواجه است که این امر استفاده از کاربردهای مطلوب فناوریها را غیرممکن می سازد.

  دکتر معتمدی با بیان اینکه هم اکنون دسترسی به اینترنت با سرعت 16 مگابیت بر ثانیه در کشورهای منطقه ممکن شده است به مهر گفت: در کشور ما محدودیت اینترنت با سرعت بیشتر از 128 کیلوبیت در ثانیه، امکان ارائه و بهره برداری از ابتدایی ترین خدمات را غیرممکن ساخته است.

  به اعتقاد عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در استفاده از کاربردهای فناوری اطلاعات بسیار عقب تر از دیگر کشورها در حال حرکت هستیم به نحوی که در کشور ما حتی 5 درصد کاربردهایی که در دنیا از اینترنت استفاده می شود به کار نمی آید و به همین دلیل در رده بندی جهانی از نظر ابزارهای الکترونیکی و کاربردهای اینترنت رتبه خوبی را نتوانسته ایم به خود اختصاص دهیم.

  وی گفت: سازمانها و مجامع بین المللی در مشخص کردن شاخصها از مسئولان داخلی اطلاعات دریافت می کنند، پس معیارها و سطح اندازه گیری کشورها کاملا مورد استناد بوده و به هیج وجه معنای غرض ورزی برای آن کاربردی ندارد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت هشتم با بیان اینکه مشکل موجود در ورود تکنولوژی به کشور ما مربوط به عدم استفاده از ظرفیت ها نسبت به سرمایه گذاری های انجام شده است اضافه کرد: زمانی می توان از ظرفیت های ایجاد شده استفاده کرد که محدودیت های دسترسی به باند پهن برداشته شود.


  [​IMG]
   
 2. xms

  xms Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 ژوئن 2009
  نوشته ها:
  11,444
  تشکر شده:
  387
  محل سکونت:
  گفتگوی آزاد
  روي خط -
  اعلام جديدترين وضعيت ICT كشور

  پهنای باند افزایش یافت اما سرعت اینترنت پایین ماند

  طي پنج سال گذشته و با تلاش خانواده ارتباطات در کشور، پهناي باند اينترنت کشور به صورت متقارن، با رشدي يک هزار و 782 درصدي به 3/21 گيگابيت بر ثانيه رسيده است.
  [​IMG]

  این در حالی است که حداکثر سرعت دسترسی کاربران خانگی به اینترنت همچنان 128 کیلوبیت برثانیه است.
  به گزارش خبرگزاري دانشجويان، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اعلام كرد: در حوزه تعداد دايري تلفن همراه از ابتداي سال 84 تاکنون رشدي يک هزار و 27 درصدي محقق شده و تعداد اين نوع از تلفن از پنج ميليون به بيش از 52 ميليون شماره افزايش يافته است.
  همچنين طي اين مدت تعداد مرسولات پستي نيز با رشدي 663 درصدي از 540 ميليون به چهار هزار و 123 ميليون مرسوله رسيده است.
  رشد 603 درصدي در تجهيز و راه‌اندازي دفاتر خدمات ارتباطي شهري و 319 درصدي شبکه فيبر نوري فرعي کشور نيز از ديگر دستاوردهاي تلاشگران عرصه ارتباطات و فناوري اطلاعات کشور در طول پنج سال گذشته است.
  اين گزارش حاکي است، طي اين مدت ضريب نفوذ کاربران اينترنت از 10 درصد به 9/34 درصد افزايش يافت که رشدي 249 درصدي را در اين بخش محقق کرده است.
  این آمار در زمینه ضریب نفوذ در حالی عنوان می‌شود که مرکز آمار ایران ضریب نفوذ اینترنت را بسیار کمتر از این مقدار عنوان کرده است.
  واگذاري 613 هزار خط پرسرعت و تحقق 6/54 درصدي نسبت ترافيک داده داخل کشور به خارج کشور نيز از ديگر دستاوردهاي حوزه ICT در طول سال‌هاي فعاليت دولت نهم و دهم است.


  به نقل از دنیای اقتصاد
   
avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانیتبلیغات در گوگل