برگزیده های پرشین تولز

اینده ام با ول کردن درس و رفتن به بازار؟

farzin632

Registered User
لایک‌ها
14
دوست عزیز
به نظر من یا درستو بخون یا برو دنبال کار
به نظرم اگه درس بخونی و کارم کنی تو هیچ کدومش موفق نمیشی شاید دانشگاه سراسری هم قبول شی ولی وقتی کارم بکنی دیگه ارشد نمیتونی بخونیو بعدش عذاب وجدان میگیرو هرسو اعصب خوردی....
چندتا مثال میزنم
یکی هست فوق لیسانس آزاد رشته کشاورزی رفت وام گرفت الان گلخونه زده فقط 5 ماه به کوب کار میکنه کل درامدش به جز سالی 100 ملیون قسط وام که داره میده ماهی 10تومن داره براش میمونه البته بقیه ماه های سالم پای گلخونست ولی نه زیاد
یکیم هست از اول بچگیش رفت دنبال دلالی دوچرخه و داغون میگرفت تمیز میکرد و میفروخت از بچگی رفت دنبال این کار بعدش موتور و ماشین چپی میگرفت درست میکرد میفروخت (تو پاچه میکرد :D ) الان نمایشگاه ماشین داره فقط میدونم چند میلیارد طلا زنشو دزدین عین خیالشم نبود... یه رستورانم زده!
یکی دیگه هم از بچگی رفت تو کار حمالی بازارو بعدش تو کار کفش، دقیقا یعننی واقعا از صفر مطلق شروع کرد! الان کارخونه داره و خونش تو فرشتس چندتا هم باغ و ویلا داره!
اینارو نبین که میگن این همه درس خوندمو الان ماهی یه تومن بیشتر نمیدنو این حرفا اگه اینجوریه خیلیا هم رفتن دنبال کارو درس ول کردن الانم اون ماهی یه تومنو ندارن! تو هر چی چه درس چه کار رفتی سعی کن بهترین باشی بلد باشی چیکار کنی
ولی اگه از من میشنوی واقعا دنبال پیشرفت و درامد بالایی چه حتی درسم خوندی نرو تو کار کارمندی....
برو عمران بخون از یه آزاد که مدرک بده بهت اگه زیاد به درس علاقه نداری (با توجه به پستایی که دیدم ازت ) تو همون طول 6 7 سال کار کن چند ملیونی جمع کنو با کمک مالی پدرو وامو اینا برو خونه مشارکتی بساز،10 واحد بسازی 4 واحدش مال تو میشه هر کدومم ماهی 1 تومن اجاره بدی بعد یه سال جمع میشه هم پول اجارت هم سود پول پیش اونا میری یه ساختمون دیگه میسازی
منم 5سال پیش به هوا کار رفتم درسو ول کردم الانم هیچی تنبلیم گرفت کار نکردم الان دارم برا کنکور میخونم هیچی فقط 5سال از عمرم کم شد.... و کلی غم و افسردگی سر بقیه قضایا هیچ کسیم دخترشو به یه دیپلومه نمیده مطمئن باش حتی دیگه الان دخترا با دیپلمه هم دوست نمیشن!حتی اونی که تو آزاد رودهن داره میخونه!
خلاصه بهتره درستو ادامه بدی
کشاورزیم الان خوبه مخصوصا اگه تهران یا نزدیک تهرانی که خوبه تو هشتگرد زمین میخری گلخونه میزنی با توجه به اینکه هشتگرد منطقه نسبتا خنکی نیست و پول گازوئیل یا گاز خیلی کمتر میدیو محصولاتت بیشتر از جاهای سردسیره
منم خسته شدم از زندگی انقدر که افسردم نمیخوام اشتباه منو تکرار کنی
خلاصه دیگه موفق باشی :happy:

javad93

Registered User
لایک‌ها
758
دوست عزیز
به نظر من یا درستو بخون یا برو دنبال کار
به نظرم اگه درس بخونی و کارم کنی تو هیچ کدومش موفق نمیشی شاید دانشگاه سراسری هم قبول شی ولی وقتی کارم بکنی دیگه ارشد نمیتونی بخونیو بعدش عذاب وجدان میگیرو هرسو اعصب خوردی....
چندتا مثال میزنم
یکی هست فوق لیسانس آزاد رشته کشاورزی رفت وام گرفت الان گلخونه زده فقط 5 ماه به کوب کار میکنه کل درامدش به جز سالی 100 ملیون قسط وام که داره میده ماهی 10تومن داره براش میمونه البته بقیه ماه های سالم پای گلخونست ولی نه زیاد
یکیم هست از اول بچگیش رفت دنبال دلالی دوچرخه و داغون میگرفت تمیز میکرد و میفروخت از بچگی رفت دنبال این کار بعدش موتور و ماشین چپی میگرفت درست میکرد میفروخت (تو پاچه میکرد :D ) الان نمایشگاه ماشین داره فقط میدونم چند میلیارد طلا زنشو دزدین عین خیالشم نبود... یه رستورانم زده!
یکی دیگه هم از بچگی رفت تو کار حمالی بازارو بعدش تو کار کفش، دقیقا یعننی واقعا از صفر مطلق شروع کرد! الان کارخونه داره و خونش تو فرشتس چندتا هم باغ و ویلا داره!
اینارو نبین که میگن این همه درس خوندمو الان ماهی یه تومن بیشتر نمیدنو این حرفا اگه اینجوریه خیلیا هم رفتن دنبال کارو درس ول کردن الانم اون ماهی یه تومنو ندارن! تو هر چی چه درس چه کار رفتی سعی کن بهترین باشی بلد باشی چیکار کنی
ولی اگه از من میشنوی واقعا دنبال پیشرفت و درامد بالایی چه حتی درسم خوندی نرو تو کار کارمندی....
برو عمران بخون از یه آزاد که مدرک بده بهت اگه زیاد به درس علاقه نداری (با توجه به پستایی که دیدم ازت ) تو همون طول 6 7 سال کار کن چند ملیونی جمع کنو با کمک مالی پدرو وامو اینا برو خونه مشارکتی بساز،10 واحد بسازی 4 واحدش مال تو میشه هر کدومم ماهی 1 تومن اجاره بدی بعد یه سال جمع میشه هم پول اجارت هم سود پول پیش اونا میری یه ساختمون دیگه میسازی
منم 5سال پیش به هوا کار رفتم درسو ول کردم الانم هیچی تنبلیم گرفت کار نکردم الان دارم برا کنکور میخونم هیچی فقط 5سال از عمرم کم شد.... و کلی غم و افسردگی سر بقیه قضایا هیچ کسیم دخترشو به یه دیپلومه نمیده مطمئن باش حتی دیگه الان دخترا با دیپلمه هم دوست نمیشن!حتی اونی که تو آزاد رودهن داره میخونه!
خلاصه بهتره درستو ادامه بدی
کشاورزیم الان خوبه مخصوصا اگه تهران یا نزدیک تهرانی که خوبه تو هشتگرد زمین میخری گلخونه میزنی با توجه به اینکه هشتگرد منطقه نسبتا خنکی نیست و پول گازوئیل یا گاز خیلی کمتر میدیو محصولاتت بیشتر از جاهای سردسیره
منم خسته شدم از زندگی انقدر که افسردم نمیخوام اشتباه منو تکرار کنی
خلاصه دیگه موفق باشی :happy:

خیلی ممنون از راهنمایی;)

bene

Registered User
لایک‌ها
481
ضمن تایید حرف دوست بالایی
من کسی را میشناسم که 25 سالش هست و 5 کلاس درس نخونده ولی از کودکی شاگرد بنا بوده بعد خودش استاد شده وحالا در سن 25 سالگی بیشتر از 300 میلیون پول داره زندگی خوب و ....
خیلی ها را هم میشناسم که با مدرک لیسانس و فوق لیسانس 30 سالشون هست و حتی 5 میلیون هم پس انداز ندارند و اغلب بیکار هستند

بر عکسش هم هست که ممکنه تحصیلات دانشگاهی داشته باشی و کار خیلی خوبی پیدا کنی و 10 ها برابر یک فردی دیگه که تحصیلات مشابه داره پول در بیاری
یا نری دنبال ادامه تحصیل و به هیجا هم در کار نرسی

الان وضعیت مملکت باعث شده که آینده به هزار آیتم بستگی داشته باشه ولی اگر بخواهی درامد خیلی بالایی داشته باشی باید توی جامعه امروز گرگ باشی و حق دیگران را متاسفانه ضایع کنی

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
حرف جناب bene دقیقا تایید میشه...با عرض پوزش بقول یکی از دوستان برای اینکه پولدار بشی باید .نامرد و حرومخور و...کش باشی میخاد استاد باشی دکتر باشی مهندس باشی یا عمله و قاچاقجی و بازاری...توی این مملکت کسی با پول حلال بجایی نمیرسه...

ҒarHad

Registered User
لایک‌ها
254
نگفتی رشته ات چیه دوست گرامی ؟ الان چی میخونی تو دبیرستان ؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
اینقدر که حرف اقتصاد و..هم زد،همه فهمیدن که انسانی میخونه یا میخاد بخونه

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
دوست عزیز تاپیک های مختلفی زدی که تو همشون تکلیفت با خودت مشخص نیس ادمی که میخواد همه کاره شه هیچ کاره میشه عزیز دل / چنچندی با خودت اقا جواد

javad93

Registered User
لایک‌ها
758
دوست عزیز تاپیک های مختلفی زدی که تو همشون تکلیفت با خودت مشخص نیس ادمی که میخواد همه کاره شه هیچ کاره میشه عزیز دل / چنچندی با خودت اقا جواد

کجا میخواستم همه کاره شم؟

Shayan_Shomal

Registered User
لایک‌ها
371
جواد جان بیا یه جلسه مشاوره پیش من ، خودم رات میندازم که با فکر باز تصمیم بگیری. :D

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
با عرض سلام و ادب خدمت اقا جواد.
گرامی شما میدونید چرا خیلی ها که درس میخونن کار پیدا نمیکنن؟
به نظر من چندتا دلیل داره:
1-اکثر دانشجوها وقتی از از دبیرستان و هنرستان به دانشگاه میان هنوز همون خلق و خو رو دارن که استاد بیاد چند فصل درس بده و امتحان بگیره.در صورتی که توی دانشگاها به دلیل کمبود وقت معملا درسها کامل تدریس نمیشن چه برسه به امتحانات میان ترم و.....
2-اکثر دانشجوها فقط واحدها رو پاس میکنن.اونم با نمرهای خیلی پایین(اکثر نمرات10 رو خود استاد میده که طرف نیفته اونم با هزارتا خواهش و التماس)-به عبارتی دانشجو هیچی یاد نمیگره-تازه بعد فارغ تحصیلی میخواد بره یک جایی استخدام بشه کار یاد بگیره.طبیعتا هم کسی به ادم بی سابقه کار نمیده.(من خودم دانشجو کارشناسی عمرانم.توی کاردانی یک درسی بودن نقشه کشی بتنی.موقع تحویل پروژه یکی از بچه ها نقشه ساختمان فلزی اورده بود!!!!!!!خوب خدایش حقه یک همچین ادمی دانشجو ملی باشه و دولت پول تحصیلش رو بده؟)
3-خیلی از دانشجوهای فارغ و تحصیل شده سطح انتظار بالایی دارن و فکر میکنن چون لیسانس دارن باید مدیر یک جایی بشن یا ماشین شخصی بهشون بدن و حقوق میلیونی.ولی یادشون میره اینجا ایرانه!!!و پارتی از هر مدرک و سابقه کاری بالاتره!!
4-رشته رو انتخاب کن که:1-علاقه داشته باشی اون خودت شخصا نه اطرافیانت(ادم توی کاری که علاقه داره بیشتر دوام بیاره.خیلی مثلا میرن رشته های مربوط به کامپیتور مثلا چون به بازیهای کامیپوتری علاقه دارن ولی توی عمرشون نه یک خط برنامه نویسی کردن نه چهرتا پیچ کیس رو باز کردن ببینن چی توشه!!!!)-2-بازار کارش مناسب باشه-هم بتونی رو کار دولتی حساب کنی هم ازاد(مثلا یکی به نجاری علاقه داره و میره دنبال رشته مورد نظر بعد که مدرک میگره مینینه جایی بهش کار نمیدن!دو حالت داره یا نامید میشه یا خودش از صفر یک گارگاه میزنه-نکته اکثر رشته ها این قابلیت رو دارن ولی..(به مورد3 مراجعه شود)
5-اگه پدرتون کارمند هستن که هیچی ولی اگر کار ازاد دارن و شما بهش علاقه ی حتی کم دارید رشته رو انتخاب کنید که بشه از تجربیات یا امکانات پدرتون استفاده کنید(خیلی دیده شده افراد مدرک گرفتن ولی باز کار پدریشون رو ادامه دادن.مثلا یکی باباش طلا فروش بود اومد بهش گفت دیپلم که گرفتی بیا تا برات یک مغازه بخرم و پول بهت بدم خودت یک طلا فروشی بزن!گفت نمیخوام!میخوام لیسانس سخت افزار بگیرم برم شرکت بزنو....مدرک گرفت ولی کار نبود!از بازار ازاد هم به جایی نرسید!باز اومد پیش باباش رفتن براش طلا فروشی زدن!!!!!!این وسط این اقا نزدیک5 سال رو از دست داد.به همین راحتی)
6-اگه دنبال کار دولتی هستی بعد گرفتن مدرک یک نکته رو همیشه مد نظرت قرار بده:برای رفتن توی مکانهای دولتی بهتره از پایه شروع کنی.از همون اول دنبال پست نباش و باید بتونی خودت رو با میحط وقف بدی نه انتظار داشته باشی محیط به خاطر تو عوض بشه.
7-چه توی کار ازاد چه توی دوران دانشجویی کسی برنده هست که توی کارهاش بهترین باشه و جون مایه بزاره.بدون تلاش و کوشش و پشت کار به هیچی نمیرسی.
9-سنگ بزرگ نشانه ی نزدن هست!

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
فقط پست اول رو خوندم...

دوست عزیز راستیتش من سه تا واژه رو می خوام برات تعریف کنم...
پول
درس
علم

برای پول در آوردن فقط فقط باید یک کار و کاسبی بزنی ...حالا این کار و کاسبی می تونه از یک فلافلی ساده باشه تا یک رستوران زنجیره ای می تونه یک داروخانه باشه یا یک کلینیک انسانی یا یک کلینیک حیوانی یا مرکز توانبخشی یا یک مرکز ژنتیک و.....که بعضی از این کاسبی ها نیاز به مدرک خودش رو داره...
اگر شما می خوای پولدار بشی باید کاروکاسبی خودت رو انتخاب کنی

درس ...
دوست عزیز با این حال که خودم دانشجوی دکتری دامپزشکی هستم خیلی رک و راست میگم درس خوندن هیچ فایده ای نداره!
می تونی با درس خوندن کلاس بذاری که من دانشجوی فلان رشته هستم یا من دانشجوی دکترا هستم یا من دانشجوی صنعتی شریف هستم...در صورتی هم که مدرکت رو بگیری اگر کاروکاسبی راه نندازی مدرکت رو باید بذاری لاجرز دیوار! چون اینطوری کارگری کنی مطمئن باش همون حقوق رو داری!

علم
این واژه هیچ ربطی به درس خوندن نداره...این همه نشستیم درس خوندیدم ولی فقط جنبه ی خود استعماری داشت! تمام این مطالبی که خوندیم رو می تونستم خارج از چهارچوب کتاب و استاد و تست و کنکور تقلب و استرس امتحان ، با سرعت بسیار بسیار بیشتر یاد بگیرم ولیـــــــــــــــــی!!

امیدوارم کمکت کرده باشم

Last edited:

عشق پاترل

Registered User
لایک‌ها
92
فقط پست اول رو خوندم...

دوست عزیز راستیتش من سه تا واژه رو می خوام برات تعریف کنم...
پول
درس
علم

برای پول در آوردن فقط فقط باید یک کار و کاسبی بزنی ...حالا این کار و کاسبی می تونه از یک فلافلی ساده باشه تا یک رستوران زنجیره ای می تونه یک داروخانه باشه یا یک کلینیک انسانی یا یک کلینیک حیوانی یا مرکز توانبخشی یا یک مرکز ژنتیک و.....که بعضی از این کاسبی ها نیاز به مدرک خودش رو داره...
اگر شما می خوای پولدار بشی باید کاروکاسبی خودت رو انتخاب کنی

درس ...
دوست عزیز با این حال که خودم دانشجوی دکتری دامپزشکی هستم خیلی رک و راست میگم درس خوندن هیچ فایده ای نداره!
می تونی با درس خوندن کلاس بذاری که من دانشجوی فلان رشته هستم یا من دانشجوی دکترا هستم یا من دانشجوی صنعتی شریف هستم...در صورتی هم که مدرکت رو بگیری اگر کاروکاسبی راه نندازی مدرکت رو باید بذاری لاجرز دیوار! چون اینطوری کارگری کنی مطمئن باش همون حقوق رو داری!

علم
این واژه هیچ ربطی به درس خوندن نداره...این همه نشستیم درس خوندیدم ولی فقط جنبه ی خود استعماری داشت! تمام این مطالبی که خوندیم رو می تونستم خارج از چهارچوب کتاب و استاد و تست و کنکور تقلب و استرس امتحان ، با سرعت بسیار بسیار بیشتر یاد بگیرم ولیـــــــــــــــــی!!

امیدوارم کمکت کرده باشم

100 درصد تایید می شه!

کم مثل شما پیدا می شه که صادقانه اعتراف کنن درس خوندن اتلاف وقت هست

طرف رفته دانشگاه سرش کلاه رفته زورش میاد بگه 6-7 سال عمرش رو ریخته تو جوب آب, هیچی هم یاد نگرفته, ته تهش با مدرکش باید بره کارمند یه بی سواد بشه! 6-7 سال که از زندگیش دود شده رفته هوا بقیه رو هم می خواد از این بی راهه بفرسته!

بهترین راه پول در آوردن خود اشتغال زایی هست! نوکر هر آدم بی سرو پایی هم نباشید!

behzad_vision

Registered User
لایک‌ها
121
دوست عزیز

اگر می خواهی از طریق تحصیل پیشرفت کنی سعی کن با تلاش وارد دانشگاه سراسری مثل تهران- امیرکبیر - شریف و ... بشی. دانشگاه آزاد تهران مرکز هیچ فرقی با دانشگاه آزاد علی آباد کتول نداره.

توی دوران تحصیل سعی کن آدم باسوادی باشی و متخصص رشتت باشی و نرم افزار های تخصصی رشتت رو خوب یاد بگیری. زبان انگلیسی رو خوب یاد بگیر. در حین تحصیل برو توی یه شرکت و کارآموزی کن و درس صنعت و بازار

کار رو یاد بگیر(این خیلی مهمه). توی رشته مهندسی عمران و صنایع خوب هست و بازار کار داره. توی انسانی مدیریت و حسابداری خوبه. و پزشکی هم جایگاه و موقعیت خاص خودشو داره.

اگر هم درس نمی خوای بخونی برو حتما شاگردی حالا توی هر صنفی که باشه و بهش علاقه داری بعد از 3 تا 4 سال جایگاه خودت رو بدست میاری و موفق می شی.

Undisclosed2

Registered User
لایک‌ها
353
دوست عزیز

اگر می خواهی از طریق تحصیل پیشرفت کنی سعی کن با تلاش وارد دانشگاه سراسری مثل تهران- امیرکبیر - شریف و ... بشی. دانشگاه آزاد تهران مرکز هیچ فرقی با دانشگاه آزاد علی آباد کتول نداره.

با این قسمت از حرف ایشون موافق نیستم .

همون دانشگاه آزاد هم اول اینکه استادهای خیلی خوبی تو بعضی از شعبه هاش داره ، دوما اینکه مدرکش کاملا از نظر دانشگاه های بین المللی معتبره و خیلی ها لیسانس دانشگاه آزاد داشتن رفتن اونطرف فوق لیسانس گرفتن و خیلی هم آدمای موفقی هستن .

در ضمن در بین دانشجوهای دانشگاه آزاد هم آدم باسواد کم نیست که البته سوادشون خیلی ربطی به درسای دانشگاه نداره .

کتابایی که توی شریف و تهران و غیره هم تدریس میشه با کتابهای این موسسات آموزش عالی درپیت هم حتی یکیه ، مثلا تو کامپیوتر یا الکترونیک و غیره یه سری کتابهای معروفی هست هر کدوم مال 10 - 20 سال پیش ! :D تو همه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هم همین کتابها تدریس میشه . حالا استاد دانشگاه شریف میخواد خیلی بهتر و مفصل تر درس بده ، ولی اصل قضیه اینه که هیچ کدوم از این تحصیلات به درد بازار کار نمیخورن .

در ضمن فراموش نکن که کل دانشگاه های درست و حسابی تصفیه شدن و خیلی از اساتید آدم حسابی کنار گذاشته شدن به جاش یه عده ... اومدن . همون شریف و تهران و امیرکبیر و غیره هم دیگه به هیچ وجه اعتبار و کیفیت سابق رو ندارن .

prn

Registered User
لایک‌ها
2,756
دزس و کار با هم .
البته یه بشری تعریف میکرد میگفت 7 سال طول کشید فوق بگیرم .1 سال دنبال کار بودم پیدا نکردم .بعد داییش یه زنگ زد کار پیدا شد واسش .
افسوس میخورد میگفت 7 سال من یا یه زنگ داییم برابره!

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
متاسفانه تو ایران همچی برعکس معنا میشه و معنا پیدا میکنه این که علم بهتر است یا ثروت خوب اینو خارج کشور شاید همه بگن علم ولی تو ایران به خاطر استعداد سوزی متاسفانه تعداد کمی به درس خوندن برمیگردن بنده یکی از دوستام که مدرک فنی رشته تاسیسات گرفت الان تو المان مشغوله به کاری که مرتبز با رشتش و درامد عالی 2000 یورو حالا ببینیند به یه مهندس با سطح مدرک بالاتر چی میدن برعکسش تو ایران یه دیپلمه بیشواد کارمند بانک ملیه و یه مهندس و دکترش بیکار و حالا جالبه خودمون گول میزنیم که یه مملکت ایلامی زندگی میکنیم جایی که نباید تبعیظ باشه چون حق الناس حساب میشه و.. البته نظر شخصیم 90 درصد سیستم اموزشی ایران بیخوده ولی با این حال ادم باید خودش تصمیم بگیره و بستگی به هدفش داره که مسلما هممون دنبال یه کار خوب با درامد عالی هستیم با درس خوندن هم میشه ولی متاسفانه تو ایران خیر ولی باز علم اموزی خیلی خوبهرعلم اموزی معنیش با درس حفظ کردن و مدرک بی خودی گرفتن فرق میکنه پس بهتره به رشته ای برید که علاقه دارین و در اون رشته موفق بشین

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
با این قسمت از حرف ایشون موافق نیستم .

همون دانشگاه آزاد هم اول اینکه استادهای خیلی خوبی تو بعضی از شعبه هاش داره ، دوما اینکه مدرکش کاملا از نظر دانشگاه های بین المللی معتبره و خیلی ها لیسانس دانشگاه آزاد داشتن رفتن اونطرف فوق لیسانس گرفتن و خیلی هم آدمای موفقی هستن .

در ضمن در بین دانشجوهای دانشگاه آزاد هم آدم باسواد کم نیست که البته سوادشون خیلی ربطی به درسای دانشگاه نداره .

کتابایی که توی شریف و تهران و غیره هم تدریس میشه با کتابهای این موسسات آموزش عالی درپیت هم حتی یکیه ، مثلا تو کامپیوتر یا الکترونیک و غیره یه سری کتابهای معروفی هست هر کدوم مال 10 - 20 سال پیش ! :D تو همه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هم همین کتابها تدریس میشه . حالا استاد دانشگاه شریف میخواد خیلی بهتر و مفصل تر درس بده ، ولی اصل قضیه اینه که هیچ کدوم از این تحصیلات به درد بازار کار نمیخورن .

در ضمن فراموش نکن که کل دانشگاه های درست و حسابی تصفیه شدن و خیلی از اساتید آدم حسابی کنار گذاشته شدن به جاش یه عده ... اومدن . همون شریف و تهران و امیرکبیر و غیره هم دیگه به هیچ وجه اعتبار و کیفیت سابق رو ندارن .

من یه أشناهامون رتبش شد ۲۰۰۰۰!! یادمه یه وقت هایی رتبه ۴۰۰۰ به بالا رو میگفتن خاک تو سرت بخون برا سال دیگه!!
الان طرف با رتبه بیست هزار دانشگاه آزاد تهران اورده مهندسی مکانیک!! اصلا طرف یه جدول ضرب هم حالیش نیست!!!!

بالا