برگزیده های پرشین تولز

اینده ام با ول کردن درس و رفتن به بازار؟

alonzo morning

Registered User
لایک‌ها
255
ممنون
ولی اگه تو بازار موفق نشدم میتونم با اقتصاد جایی ثبت نام بشم؟

دوست عزيز شما ميخاي به پول برسي درسته؟ از تو کارمندي نهايت ميتوني بخور ونمير دربياري...برو تو بازار شاگردي با همون ماهي ۴۰۰ که اين اقا ميگه که من ميگم تو شروع کار همينم بت نميدن...با بازار با ريسک.. با برخورد با هزاران ادم مختلف اشنا شو..
کم کم با صرفه جويي و قناعت پول جمع کن دور رفيق بازيم خط بکش به نسبت سرمايه ات ريسک هاي منطقي بکن..از حرف هيچکسم نترس بعد از اونطرف از رشته ات ميتوني رابطه تورم با نرخ ارز انواع سياست هاي انقباضي وانبساطي دولتها.. جنگ ارزي نقش طلا تو تجارت جهاني ...اثرات قيمت نفت رو بفهمي اينا همه اش ميشه برات فرصت سرمايه گذاري اونم تو اين اقتصاد مريض ما که به صورت دوره اي در حال تکرار تاريخه...

ҒarHad

Registered User
لایک‌ها
254
چرا برای فروشندگی 400 یا 350 میدن ... اگه از صبح تا شب باشه بیشتر هم میدن ... طرفت هم باید آدم درستی باشه ... بعضیا هستند عین سگ از آدم کار میکشند سر ماه باید با هزارجور مکافات حقتو ازشون بگیری ...

a_rudi

Registered User
لایک‌ها
189
ممنون از راهنمایی!اینکه چه رشته ای میخونم مهم نیست؟
هر چی خوندم خوندم؟
چون برای وقت ازاد سمت رشته هایی مثل انسانی برم بهتره...

:eek:

هرچي بخوني كار بلد نباشي در اون زمينه يعني به درد نخور. مهندسي خب سخته بله رشته هاي مديريت بهترن هم آينده هم حال . كار و درس رو با هم پيگير بشي بهتره اول كار

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
اول که از مدیران خواهش می کنم تاپیک رو یه بررسی بکنن این پست های بیهوده بعضی ها رو پاک کنن ...
واقعا که ! درسته محیط مجازیه اما اینجا یه جایی هست برای استفاده از تجربیات دیگران و شنیدن صحبتهاشون
نه که بیان یه سری چرت و پرت بنویسن که اسپمی هم کرده باشن .... :|

خب ، خدمت استارتر عزیز
ببین عزیز دل من تجربه شخصی خودم رو برات میگم ! در یک کلام برو سراغ اون چیزی که عاشقشی! اصلا به این فکر نکن که این کار بهت میخوره یا نمیخوره! یه پسر ممکنه عاشق آشپزی باشه ولی به خاطر اینکه پسره به خودش اجازه نمیده بره سراغش اما اشتباه میکنه چون اگه بره دنبالش احتمال موفقیتش خیلی خیلی زیاده !

شدیدا توصیه می کنم تحقیقاتت رو در مورد دانشگاه و رشته ها انجام بدی! کاری که من خودم نکردم ... مشاور اسب به ما راجع به رشته نرم افزار توضیح نداد ... با خودش گفته این خدای کامپیوتره پس بره نرم افزار !!! در صورتی که ما رفتیم دیدیم دقیقا همون چیزی از کامپیوتر بود که ما ازش متنفر بودیم ... البته به کامپیوترم اصلا ربط نداشتا :دی

اگر کار فنی بلدی و جوهرش رو میبینی توی خودت برو سراغ اون کار! دقت کن این مورد خیلی ریسکیه و انگیزه خیلی بالایی هم میطلبه چون باید به یه مرحله ای برسی که انقدر درآمد داشته باشی و کارت خفن باشه کسی اصلا فکرش رو نکنه که ازت بپرسه مدرکت چیه! من خودم دارم اینکار رو می کنم (یعنی از دانشگاه کشیدم بیرون!) باید حدس بزنی که دید اطرافیان نسبت بهم چی هست و چی میکشم ! :eek: ولی خب من راهم رو اینطوری پیدا کردم و دیگه حاضر نمیشم مثل قبل ها حرف خونواده رو گوش کنم ...

درکل اگر در اون چیزی که علاقه و عشقت هست مدرک داشته باشی خیلی خوب میشه

و در آخِر
هر رشته ای رو که انتخاب کردی از فکرت استفاده کن ، خلاقیت به خرج بده ، خدا هم کمک می کنه ;)

موفق باشی

Last edited:

javad93

Registered User
لایک‌ها
758
اول که از مدیران خواهش می کنم تاپیک رو یه بررسی بکنن این پست های بیهوده بعضی ها رو پاک کنن ...
واقعا که ! درسته محیط مجازیه اما اینجا یه جایی هست برای استفاده از تجربیات دیگران و شنیدن صحبتهاشون
نه که بیان یه سری چرت و پرت بنویسن که اسپمی هم کرده باشن .... :|

خب ، خدمت استارتر عزیز
ببین عزیز دل من تجربه شخصی خودم رو برات میگم ! در یک کلام برو سراغ اون چیزی که عاشقشی! اصلا به این فکر نکن که این کار بهت میخوره یا نمیخوره! یه پسر ممکنه عاشق آشپزی باشه ولی به خاطر اینکه پسره به خودش اجازه نمیده بره سراغش اما اشتباه میکنه چون اگه بره دنبالش احتمال موفقیتش خیلی خیلی زیاده !

شدیدا توصیه می کنم تحقیقاتت رو در مورد دانشگاه و رشته ها انجام بدی! کاری که من خودم نکردم ... مشاور اسب به ما راجع به رشته نرم افزار توضیح نداد ... با خودش گفته این خدای کامپیوتره پس بره نرم افزار !!! در صورتی که ما رفتیم دیدیم دقیقا همون چیزی از کامپیوتر بود که ما ازش متنفر بودیم ... البته به کامپیوترم اصلا ربط نداشتا :دی

اگر کار فنی بلدی و جوهرش رو میبینی توی خودت برو سراغ اون کار! دقت کن این مورد خیلی ریسکیه و انگیزه خیلی بالایی هم میطلبه چون باید به یه مرحله ای برسی که انقدر درآمد داشته باشی و کارت خفن باشه کسی اصلا فکرش رو نکنه که ازت بپرسه مدرکت چیه! من خودم دارم اینکار رو می کنم (یعنی از دانشگاه کشیدم بیرون!) باید حدس بزنی که دید اطرافیان نسبت بهم چی هست و چی میکشم ! :eek: ولی خب من راهم رو اینطوری پیدا کردم و دیگه حاضر نمیشم مثل قبل ها حرف خونواده رو گوش کنم ...

درکل اگر در اون چیزی که علاقه و عشقت هست مدرک داشته باشی خیلی خوب میشه

و در آخِر
هر رشته ای رو که انتخاب کردی از فکرت استفاده کن ، خلاقیت به خرج بده ، خدا هم کمک می کنه ;)

موفق باشی

ممنون;)

morteza_arnold

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
94

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
از این قشر ادما متاسفانه خیلی زیاد شدن! الان تموم کشور های صنعتی توجهشون رو به تحصیل حتی بیشتر از سال ها قبل کردن واقعا
عجیبه که این جور تفکرات داره اپیدمی میشه!!علتشم به نظر من رشد قارچ گونه دانشگاه ها و کیفیت پایین اونهاست که با هدف وارد
کردن همه به دانشگاه ها بود ولی نتیجه عکس داد و مردم رو از دانشگاه زده کرد! حتی الان یه جورایی تو این فروم داره ضد ارزش هم
میشه! و رفتن به دانشگاه به عنوان خر حمالی برای اساتید تعبیر میشه!!انگار در بازار هرکاری بخوای شروع کنی همون اول اوسا کار هستی!!
کلا وضع خوبی نیست!

توی دانشگاه اگه خرحمالی کنی ولی بهت پولی میدن ولی توی بازارٰلااقل یک چندرغاز بهت میدهن....من نمونه اش برای استادم یک تکه از کتاب ترجمه کردم حدود 50 تومن خرج هم کردم آخرش انداختم!!!!اگه قشر تحصیلکرده اینه که دسته هرچی شیاد ودزد و کلاهبردار را ازژشت بسته....استاد دیدم پروژه دانشجو را فروخته 12-13 میلیون بعد لطف کرده به دانشجو فقط 500 هزار تومن داده!!!!این اون قشری هست که ازش بت ساختین!!!
بهترین کار هم که قبلا گفتم...اینطوری که دانشجو برای لیسانس کم شده فردا پس فردا همون دانشگاه ها ٰکلی دانشجو برای فوق و دکترا میگیره....

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
توی دانشگاه اگه خرحمالی کنی ولی بهت پولی میدن ولی توی بازارٰلااقل یک چندرغاز بهت میدهن....من نمونه اش برای استادم یک تکه از کتاب ترجمه کردم حدود 50 تومن خرج هم کردم آخرش انداختم!!!!اگه قشر تحصیلکرده اینه که دسته هرچی شیاد ودزد و کلاهبردار را ازژشت بسته....استاد دیدم پروژه دانشجو را فروخته 12-13 میلیون بعد لطف کرده به دانشجو فقط 500 هزار تومن داده!!!!این اون قشری هست که ازش بت ساختین!!!
بهترین کار هم که قبلا گفتم...اینطوری که دانشجو برای لیسانس کم شده فردا پس فردا همون دانشگاه ها ٰکلی دانشجو برای فوق و دکترا میگیره....

نه دادش همینطوره!خود من هم مورد مشابه داشتم تو ضمینه ریسرچ با یه استادی کار کردم اخرشم مقاله نشد هیچ، کلی دیتا های دست نویس رو
دیجیتال کردیم اخرم ۵۰ تومن گرفتیم!!ولی همین باعث تجربه زیاد و reference letter عالی و بعدها مقالات با اساتید دیگه شد و در کل اصلا پشیمان نیستم.
اصلا تو ضمینه پولی نباید با استاد وارد شد!اون ۵۰ هم زوری داد!! کلا کسی که واقعا علاقه به رشتش داشته باشه و بخواد تا مراحل بالا بره و پیشرفت کنه
نه اینکه بخواد به فرض یه لیسانسی فقط گرفته باشه باید نگاه
کاسب کارانه رو بندازه دور!

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
نه دادش همینطوره!خود من هم مورد مشابه داشتم تو ضمینه ریسرچ با یه استادی کار کردم اخرشم مقاله نشد هیچ، کلی دیتا های دست نویس رو
دیجیتال کردیم اخرم ۵۰ تومن گرفتیم!!ولی همین باعث تجربه زیاد و reference letter عالی و بعدها مقالات با اساتید دیگه شد و در کل اصلا پشیمان نیستم.
اصلا تو ضمینه پولی نباید با استاد وارد شد!اون ۵۰ هم زوری داد!! کلا کسی که واقعا علاقه به رشتش داشته باشه و بخواد تا مراحل بالا بره و پیشرفت کنه
نه اینکه بخواد به فرض یه لیسانسی فقط گرفته باشه باید نگاه
کاسب کارانه رو بندازه دور!
باشه من هم قانع شدم...فکر کنم شما بنگاه خیریه راه انداختین تا اساتید را پولدار کنید!!!

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
دوست عزیز اون دوستمون هم حرف بسیار منطقی زدن ببین علاقت به کدوم سمته چون علاقه داشته باشی میتونی انرژی بزاری رو اون کار ولی اگه نداشته باشی بعد یه مدت خسته میشی به نظر شخصیم بهتره برین در زمینه ای گه علاقه دارین درس بخونین و همراه درس کار کنید اینجا ایرانه نمیشه درست تصمیم گرفت جون شرایط خیلی متفاوته یه پیشنهادم بهت میکنم از اونجایی که نه حرفه بلدی و نه تجربه داری کافی یه نیازمندی بگیری ببینی چه کارایی هست که به نظرم 99/9 درصد صاب کارای بیگاری میکشن از ادم از 6 صبح تا 11 شب کار میکنی هیچیم کاسب نیسی برا این که بتونی راحت تر تصمیم بگیری یک هفته به صورت ازمایشی برو سمت این کارا تازه قدر درس خوندن میفهمی البته فارغ از تعنه و محل نذاشتن فامیلا اون وقت که سختی زندگی بچشی راحت تر میتونی تصمیم بگیری ببخشید این حرف میزنم از تو زرنگتراش به غلط کردم افتادن تو بازار ایران

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
آقا این بحث علم بهتر است یا ثروت رو ول کنید.هرکی با توجه به تجارب قبلیش یچیزی میگه. هرکی خصوصیات اخلاقی خودشو داره ... پیش زمینه فرهنگی-اجتماعی-اقتصادی خودشو داره....مسیر خودشو انتخاب میکنه... در آخر هم نتیجه منحصر به فرد مربوط به خودشو میگیره.هیچ 2 آدمی در همه پیش زمینه ها مشترک نیستن که یک نسخه موفقیت داشته باشن. تازه تاثیر اتفاقات و شانس در زندگی انقدر زیاده که عملا بخش کوچکی از سرنوشت دست ماست

آقا شوما چجوری پاک کردی من هر کار میکنم میره ادیت میکنه :d

بیخودی که تهرانی نشدم ! با آیپی تهران لاگین بشو درست میشه :D

ویرایش رو بزن بعد گزینه حذف پیام رو انتخاب کن

morteza_arnold

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
94
شما میشی بگو ما ام بشیم

آگهی فیکه . فیکم نباشه الان هر خری میتونه هر جا آگهی چاپ کنه با 5 تومن . اینترنتم که آگهیا رایگانن . مشکل جلب توجه هم که زیاد شده بین جوونای عزیز.

اگهی مال استانداری خوزستانه فیکه؟؟؟؟؟؟منم دوست داشتم فیک باشه ولی متاسفانه اینها واقعیتهای جامعه ماست چه ما خوشمون بیاد چه نیاد

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
اگهی مال استانداری خوزستانه فیکه؟؟؟؟؟؟منم دوست داشتم فیک باشه ولی متاسفانه اینها واقعیتهای جامعه ماست چه ما خوشمون بیاد چه نیاد

خواستن لاف بیان :lol:
خود استاندارشون سیکل هم نداره

بالا