برگزیده های پرشین تولز

این روزها td-lte ایرانسل مشکل دارد؟

roozbeh72

مسوول مسابقات
لایک‌ها
266
با سلام

دوستانی که td-lte ایرانسل دارند این روز ها مشکلی از بابت قطعی های مکرر ندارند؟
مطمئن نیستم مودمم خراب شده یا اینکه اینترنت مشکل داره...!!!!

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
با سلام

دوستانی که td-lte ایرانسل دارند این روز ها مشکلی از بابت قطعی های مکرر ندارند؟
مطمئن نیستم مودمم خراب شده یا اینکه اینترنت مشکل داره...!!!!
سلام من این روزها یه نقطه دور از شهر هستم ، اما با این اوصاف میتونم یه خط آنتن دریافت کنم با مودم (تو شهر به سه خط آنتن می رسه)، و با این یه خط آنتن مودم راحت 2 مگ اینا بر ثانیه میشه دانلود کرد
ولی قطعی رو یکی دو بار در حد چند دقیقه ی خیلی کم داشتم، اصلا قطعی ش محسوس نبود برام

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
دوستان توی شرایط فعلی
13/3/2020
کسی هست مشکل سرعت TD - LTE داشته بااشه؟

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
877
مشکل سرعت تقریبا همه دارند بخاطر 100 گیگ مسخره ی رایگانی هستش که دادن ، سرعت بشدت افت کرده
برید تو پیج اینستا ایرانسل ، هیچکس راضی نیست همه مشکل سرعت دارن

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
مشکل سرعت تقریبا همه دارند بخاطر 100 گیگ مسخره ی رایگانی هستش که دادن ، سرعت بشدت افت کرده
برید تو پیج اینستا ایرانسل ، هیچکس راضی نیست همه مشکل سرعت دارن

دقیقا سرعت من از 60 مگابیت به 4 مگابیت افت کرده پشتی بانی ام که واقعا فاجعه بنده های خدا چی بگن کل حرفشون اینه توی بازه هستید
حالا خدا میدونه اون زیر وجدان و علمی هست که درک کنه TD-LTE یعنی چی یا نه!

به صورت خیلی محسوس حس میکنم قشنگ پهنای باندو ست کردن روی 4
فیکس 4 ه لعنتی نه یه اسپیلون بالا و نه پایین

از هیچ نظر مشکلی ندارم من
چه سرعت چه انتن دهی

جسارتا کدوم شهر هستید؟ اگر تهران هستید کدوم منطقه؟

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
877
چاره ای نیست باید تا 29 اسفند و روز سال تحویل صبر کرد تا زمان این 100 گیگ تموم بشه ، فکر نکنم پهنای باند ضعیف کشور توانایی ظرفیت این حجم رو داشته باشه

در نظر داشته باشید مردم اکثرا تو خونه هاشون هستن بیشترها هم یا نت خونگی دارن یا lte ثابت و یا از نت گوشی استفاده میکنن ، فقط 10 درصد این افراد بواسطه داشتن 100 گیگ رایگان بذارن صبح تا شب فیلم و سریال دانلود کنن حتی با اون سرعت ضعیف .. واقعا دیگه چی از سرعت باقی می مونه

طرح های مسخره ی بدون کارشناسی ...

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
چاره ای نیست باید تا 29 اسفند و روز سال تحویل صبر کرد تا زمان این 100 گیگ تموم بشه ، فکر نکنم پهنای باند ضعیف کشور توانایی ظرفیت این حجم رو داشته باشه

در نظر داشته باشید مردم اکثرا تو خونه هاشون هستن بیشترها هم یا نت خونگی دارن یا lte ثابت و یا از نت گوشی استفاده میکنن ، فقط 10 درصد این افراد بواسطه داشتن 100 گیگ رایگان بذارن صبح تا شب فیلم و سریال دانلود کنن حتی با اون سرعت ضعیف .. واقعا دیگه چی از سرعت باقی می مونه

طرح های مسخره ی بدون کارشناسی ...

من نگران طرح 100 گیگ رایگان نیستم چون روی یک سیم کارت دیگه TD-LTEبدون فعال سازی 100 گیگ رایگان هم همین وضعیت هست سرعت
من نگران تنظیمات BTS هستم
متاسفانه به ظاهر اینترنت وصل هست و یوزر های عادی هم استفاده میکنند ولی QoS در حد مرغ پایین میاد ! به طور کلی خود دکل ها رو کنترل میکنن و برای هر BTS تعریف میشه که نهایت پهنای بایید برای هر یوزر 4 مگابیت باشه

اگر این سیستم به صورت داینامیک تنظیم میشد عالی بود ولی متاسفانه استاتیک هست یعنی میگن بر فرض 1000 یوزر داریم و میان پهانای باند ورودی رو با تعداد یوزر ها در نظر میگیرن جوری که دکل BTS اور فلو نکنه ولی متاسفانه استاتیک که باشه اصلا مهم نیست یوزر در حال حاظر تبادل داره یا فقط انلاین هست (مودمش روشنه)
همه رو میبنده خود دکل
وگر به صورت پویا مدیریت خیلی روان تر بود و از حداکثر پتانسیل استفاده میشد

کاش حد اقل جنم این رو داشتن اعلام میکردن برای استفاده همه سرعت رو کاهش دادیم حجم هم دادیم به خدا اینجوری میگفتن ادم میگه درود به شرفشون
ولی متاسفانه وقتی به دروغ میگن مشکلی نیست و پهنای باند توی بازه دریافتی هست ادم نهایت پستی و بی شرافتی رو میبینه

اصلا نگرانیه من برای بعد از زمان فاجعه هست که ایا بر میگرده به روال قبل یا نه!

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
دقیقا سرعت من از 60 مگابیت به 4 مگابیت افت کرده پشتی بانی ام که واقعا فاجعه بنده های خدا چی بگن کل حرفشون اینه توی بازه هستید
حالا خدا میدونه اون زیر وجدان و علمی هست که درک کنه TD-LTE یعنی چی یا نه!

به صورت خیلی محسوس حس میکنم قشنگ پهنای باندو ست کردن روی 4
فیکس 4 ه لعنتی نه یه اسپیلون بالا و نه پایین

جسارتا کدوم شهر هستید؟ اگر تهران هستید کدوم منطقه؟
والامن زاهدانم
اینجا هیچ وقت بیشتر از 8 مگ نبوده سرعت دانلود
الانم فرقی نکرده برای من و کاهشی ندیدم
شما کجایید؟؟؟

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
من نگران طرح 100 گیگ رایگان نیستم چون روی یک سیم کارت دیگه TD-LTEبدون فعال سازی 100 گیگ رایگان هم همین وضعیت هست سرعت
من نگران تنظیمات BTS هستم
متاسفانه به ظاهر اینترنت وصل هست و یوزر های عادی هم استفاده میکنند ولی QoS در حد مرغ پایین میاد ! به طور کلی خود دکل ها رو کنترل میکنن و برای هر BTS تعریف میشه که نهایت پهنای بایید برای هر یوزر 4 مگابیت باشه

اگر این سیستم به صورت داینامیک تنظیم میشد عالی بود ولی متاسفانه استاتیک هست یعنی میگن بر فرض 1000 یوزر داریم و میان پهانای باند ورودی رو با تعداد یوزر ها در نظر میگیرن جوری که دکل BTS اور فلو نکنه ولی متاسفانه استاتیک که باشه اصلا مهم نیست یوزر در حال حاظر تبادل داره یا فقط انلاین هست (مودمش روشنه)
همه رو میبنده خود دکل
وگر به صورت پویا مدیریت خیلی روان تر بود و از حداکثر پتانسیل استفاده میشد

کاش حد اقل جنم این رو داشتن اعلام میکردن برای استفاده همه سرعت رو کاهش دادیم حجم هم دادیم به خدا اینجوری میگفتن ادم میگه درود به شرفشون
ولی متاسفانه وقتی به دروغ میگن مشکلی نیست و پهنای باند توی بازه دریافتی هست ادم نهایت پستی و بی شرافتی رو میبینه

اصلا نگرانیه من برای بعد از زمان فاجعه هست که ایا بر میگرده به روال قبل یا نه!

به عنوان کسی که مسیول نگهداری سایت های مخابراتی ایرانسله از روی دکل و سایت ها هم چین تنظیماتی اعمال نشده (چون اگه میشد خودم باید انجام میدادم،)
ولب امکان اینکه از سمت core اینکارو کرده باشن هست البته باید چک کنم با بچه های core

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
والامن زاهدانم
اینجا هیچ وقت بیشتر از 8 مگ نبوده سرعت دانلود
الانم فرقی نکرده برای من و کاهشی ندیدم
شما کجایید؟؟؟
تهران سمت پونک
4G روی حالت مایمو چقدر بهتون سرعت میده؟

به عنوان کسی که مسیول نگهداری سایت های مخابراتی ایرانسله از روی دکل و سایت ها هم چین تنظیماتی اعمال نشده (چون اگه میشد خودم باید انجام میدادم،)
ولب امکان اینکه از سمت core اینکارو کرده باشن هست البته باید چک کنم با بچه های core

ممنون میشم اطلاعات بدید واقعا برام سواله چرا جواب قانع کننده ای نمیگیرم. منطقی هم نیست شرایط
من فیلم اسپید تست رو بدم خودتون از نمودار سرعتی متوجه وجود محدودیت میشید
من اطلاعاتم در زمینه ADSL زیاد هست ولی در مورد سیستم های TD-LTE و تنظیمات دکل نه خیلی
میدونم از جای ثابتی تموم BTS ها کنترل میشن و اینجور که شما گفتید اگر درست متوجه شده باشم همون بخش Core هست

اگر تهران هستید دکل سردار جنگل - تقاطع بهار شرقی و فجر رو بپرسید این منطقه میشه جایی که ما هستیم این جا CA هم جواب گو هست

عزیز من اطلاعاتم قطعا کمتر از شماست ممنون میشم هر موردی که اطلاعات بهتون میگن به جهت علم به بنده ام اموزش بدید

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
اول از همه از توضیحاتتون کمال تشکر رو بکنم فوق العاده تکنیکال و استپ بای استپ و با کمال صبر و حوصله
ممنونم بابت این

بله از کیفیت و سطح تکنولوژی برند هواوی و تجهیزاتش مطلع هستم و با این که شرکت داخل چین هست میشه گفت کشور های خیلی قدرت مند و بزرگی رو کره خاکی رو داره هندل میکنه و واقعا هم بی نظیره

در مورد طریقه زنگ خوردن یاا به طور کل برقراریه ارتباط بله میدونم طریقه چطوری هست البته باز به دقت جز که شما توضیح داد و برای نسل های مختلف چطوری بود رو نمیدونستم

یه موردی که هست شماگفتید بحث core فکر نمیکنم توی شرایط فعلی دست اندر کاران و تصمیم گیراان برای پرفرمنس و وضعیت مشترکین بخوان از این طریق چیزی مثل سرعت رو کنترل بکنن

نمیدونم دیدید وقتی برای مثال بخواایم پروفایل وضعیت خطی رو خط مشترکی ست کنیم چطور هست؟ (adsl رو مثال میزنم)
یه لیستی از سرعت های دانلود و اپلود داریم و بخش های مختلفی مثل mtu , route , پروفایل فست یا اینترلیو و ....)
یه اوور ویو کامل از ستینگ خطی که dslam بر قرار میکنه

راجعبه بسته ها هم اولین چیزی که من به فکرم رسید همین بود همین پروفایل های نا محدود با سرعت 8 مگ (که 75 گیگابایتی با محدودیت حجمی هست )
این ها هم دقیقا همین سیستمه
من اول گفتم شاید چون فعال کردم بسته رو اینجوریه
بعد با سیم کارت که بسته 100 گیگ فعال نشده چک کرددم دیدم نه با اون هم همین وضعیته
از اون جای که قبلا بسته نامحدود داشتم و رفتار مودم رو اننالیز کردم
پاکت ها و mtu , .....
الان هم دقیقا همین وضعیت هست برام

به همین خاطره که میگمم از core نیست ولی احتمالا بچه های core در جریان باشن
من به عنوان کسی که دارم استفاده میکنم حس میکنم تغییر سرعت رو نمیشه هم دکل ها با لج باشن یه تغییری اتفاق افتاده

مودم خودم هم i60 هواوی هست
هم با ca چک کردم هم حالت mimo
هر چند mimo برای حالت FD مثل 4g 3gهست و
ca برای td-lte
(نه صرفا ولی خیلی بهتر جواب میده)
هر 2 حالت سرعت ثابت هست روی سیم کارت td

ولی با سیم کارت fd چک کردم سرعت روی 33-34 lمگابیت بود در صورتی که قبل از بحران به 85-90 میرسید
یعنی افت سرعت در این تکنولوژی و دکل ههای fd هم محسوس بود برام
در صورتی که فکر نمیکنم برای بسته های همراه و سیم کارت 100 گیگ رو داده باشن و فقط مختص ای دی اس ال و تی دی ال تی هست

مورد بعدی من میدونم دکل های TD و FD متفاوت هستن
نمیدونم ایا هر 2 تکنولوژی قابل نصب به صورت فیزیکی کنار هم هستن یا نه و من اصل مشکلم الان TD هست

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
تهران سمت پونک
4G روی حالت مایمو چقدر بهتون سرعت میده؟

ممنون میشم اطلاعات بدید واقعا برام سواله چرا جواب قانع کننده ای نمیگیرم. منطقی هم نیست شرایط
من فیلم اسپید تست رو بدم خودتون از نمودار سرعتی متوجه وجود محدودیت میشید
من اطلاعاتم در زمینه ADSL زیاد هست ولی در مورد سیستم های TD-LTE و تنظیمات دکل نه خیلی
میدونم از جای ثابتی تموم BTS ها کنترل میشن و اینجور که شما گفتید اگر درست متوجه شده باشم همون بخش Core هست

اگر تهران هستید دکل سردار جنگل - تقاطع بهار شرقی و فجر رو بپرسید این منطقه میشه جایی که ما هستیم این جا CA هم جواب گو هست

عزیز من اطلاعاتم قطعا کمتر از شماست ممنون میشم هر موردی که اطلاعات بهتون میگن به جهت علم به بنده ام اموزش بدید
درباره حالت مایمو یه توضیح می دید؟

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
یا خدا!
اتفاقا از امروز سرعت فاجعه شده و از 500 اینا بیشتر نمی ره، اونم در حالی که تنها شخصی که فعلا از مودم استفاده می کنه منم و کس دیگه ای وصل نیست بهش...
الان 2 گیگ خواستم دانلود کنم زده یک ساعت و خوردی طول میکشه!

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
از چهارتا آنتن هم که همیشه سه تای مودم روشن بود، الان رو اولی یا دومی عه و سرعت رو افتضح کرده. در حالیکه قبلا هم حتی اگه دوتا چراغ آنتن مودم روشن بود، سرعت اینقدر هم بد نبود

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
اول از همه از توضیحاتتون کمال تشکر رو بکنم فوق العاده تکنیکال و استپ بای استپ و با کمال صبر و حوصله
ممنونم بابت این

بله از کیفیت و سطح تکنولوژی برند هواوی و تجهیزاتش مطلع هستم و با این که شرکت داخل چین هست میشه گفت کشور های خیلی قدرت مند و بزرگی رو کره خاکی رو داره هندل میکنه و واقعا هم بی نظیره

در مورد طریقه زنگ خوردن یاا به طور کل برقراریه ارتباط بله میدونم طریقه چطوری هست البته باز به دقت جز که شما توضیح داد و برای نسل های مختلف چطوری بود رو نمیدونستم

یه موردی که هست شماگفتید بحث core فکر نمیکنم توی شرایط فعلی دست اندر کاران و تصمیم گیراان برای پرفرمنس و وضعیت مشترکین بخوان از این طریق چیزی مثل سرعت رو کنترل بکنن

نمیدونم دیدید وقتی برای مثال بخواایم پروفایل وضعیت خطی رو خط مشترکی ست کنیم چطور هست؟ (adsl رو مثال میزنم)
یه لیستی از سرعت های دانلود و اپلود داریم و بخش های مختلفی مثل mtu , route , پروفایل فست یا اینترلیو و ....)
یه اوور ویو کامل از ستینگ خطی که dslam بر قرار میکنه

راجعبه بسته ها هم اولین چیزی که من به فکرم رسید همین بود همین پروفایل های نا محدود با سرعت 8 مگ (که 75 گیگابایتی با محدودیت حجمی هست )
این ها هم دقیقا همین سیستمه
من اول گفتم شاید چون فعال کردم بسته رو اینجوریه
بعد با سیم کارت که بسته 100 گیگ فعال نشده چک کرددم دیدم نه با اون هم همین وضعیته
از اون جای که قبلا بسته نامحدود داشتم و رفتار مودم رو اننالیز کردم
پاکت ها و mtu , .....
الان هم دقیقا همین وضعیت هست برام

به همین خاطره که میگمم از core نیست ولی احتمالا بچه های core در جریان باشن
من به عنوان کسی که دارم استفاده میکنم حس میکنم تغییر سرعت رو نمیشه هم دکل ها با لج باشن یه تغییری اتفاق افتاده

مودم خودم هم i60 هواوی هست
هم با ca چک کردم هم حالت mimo
هر چند mimo برای حالت FD مثل 4g 3gهست و
ca برای td-lte
(نه صرفا ولی خیلی بهتر جواب میده)
هر 2 حالت سرعت ثابت هست روی سیم کارت td

ولی با سیم کارت fd چک کردم سرعت روی 33-34 lمگابیت بود در صورتی که قبل از بحران به 85-90 میرسید
یعنی افت سرعت در این تکنولوژی و دکل ههای fd هم محسوس بود برام
در صورتی که فکر نمیکنم برای بسته های همراه و سیم کارت 100 گیگ رو داده باشن و فقط مختص ای دی اس ال و تی دی ال تی هست

مورد بعدی من میدونم دکل های TD و FD متفاوت هستن
نمیدونم ایا هر 2 تکنولوژی قابل نصب به صورت فیزیکی کنار هم هستن یا نه و من اصل مشکلم الان TD هست
از شما چطوره الان سرعت؟!!

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
یا خدا!
اتفاقا از امروز سرعت فاجعه شده و از 500 اینا بیشتر نمی ره، اونم در حالی که تنها شخصی که فعلا از مودم استفاده می کنه منم و کس دیگه ای وصل نیست بهش...
الان 2 گیگ خواستم دانلود کنم زده یک ساعت و خوردی طول میکشه!

اقا من دیروز خبر دادم تا برسه زاهدان با این وضع اسفالت و جاده و سرعت طول کشیده :D:D

حالت Carrier Aggregation یا به اختصار CA مودم از چند دکل مختلف سرویس دهی رو دریافت میکنه از اونجایی که فک میکنم بیشترین مودم 2CAباشه توی ایران همون 2 دکل هست

حالت MIMO هم تعداد لینک بین دستگاه و دکل میشه (MIMO = Multiple Input Multiple Output)
برای مثال MIMO 4x4 دستگاه میتونه 4 لینک مختلف بین خودش و دکل برقرار کنه
مایمو به طور کل به تکنولوژی فرستندگی و گیرندگی برمیگرده و راجعبه مودم ها و روتر ها هم صدق میکنه
البته فکر کنم هر 4 لینک بایید در یک فراکانس قرار داشته باشن برای حالت مایمو
ولی برای حالت CA فرکانس دکل ها میتونه مختلف باشه

سرعت من همچنان همون مقدار 4 مگابیت که میشه 512 کیلوبایت برثانیه

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
سرعت من همچنان همون مقدار 4 مگابیت که میشه 512 کیلوبایت برثانیه
[/QUOTE]
از ما هم همینه! قشنگ جا خوردم ! الان اون 100 گیگ رایگان عملا بی فایدس چون سرعت مثل سابق نیست...

بالا