برگزیده های پرشین تولز

این نژاد سگ ارزش نگه داری در باغ رو داره؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان یک سگ که اطراف باغ ما بود به صورت اتصافق یک ماه پیش بچه هاشو درون باغ به دنیا آورد و گذاشتیم یک ماه بمونه داخل باغ تا بچه هاش بزرگ بشه و غذا بهش دادیم. حالا به دلیل اینکه نمی تونم بیشتر از هفته ای یک بار به باغ سر بزنم برای اینکه زنده بمونه باید بزارمشون بیرون. برخی پیشنهاد دادن که یکی از سگ ها که نر هست رو نگه دارم. چندتا تصویر از توله هاش می زارم لطفا بگن این نژاد که البته نژاد ولگرد هست
1- ارزش نگه داری برای نگهبانی باغ رو داره؟
2- چطور بفهمم کدومش سگ نر هست ؟
3- همین الان می تونم یکی از سگ ها رو درون باغ نگه دارم؟ یعنی نیازی نیست که پیش مادرشون باشن و شیر بخورن؟ ( اگر نیاز هست تا چه مدت دیگه باید باشن؟ )
4- بعد از اینکه درون باغ یکیشون رو نگه داشتم باید چه خوراکی براش بزارم؟
5- اینکه حداکثر هر 4 روز یک بار می تونم به باغ سر بزنم مشکل هست. چطور می شه خوراک براش اونجا گذاشت که همشون یکجا نخوره و توی این 4 روز بخوره؟

لطفا راهنمایی کنید

عکس های توله ها:

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
اینا الان خیلی کوچیک هستن برای پاسبونی در باغ! نیاز به مراقبت دارند !

دوتا اولی نَر هستند سومی هم مشخص نیست

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
اینا الان خیلی کوچیک هستن برای پاسبونی در باغ! نیاز به مراقبت دارند !

دوتا اولی نَر هستند سومی هم مشخص نیست
الان پیش مادرشون هستند و ما بیرون از باغ براشون خونه ساختیم و توی اون خونه هستن. فقط می خواستم بدونم از چه زمانی می تونم یکیشون رو جدا کنم و درون باغ بزارم و اینکه چه خوراک هایی باید براش بگیرم چون ممکنه سه روز یک بار یا 4 روز یک بار بتونم به باغ برم باید چه خوراکی رو چطوری در اختبارش قرار بدم که خودش بخوره و یهویی همه رو نخوره و ...

راه حلی هست؟

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
الان پیش مادرشون هستند و ما بیرون از باغ براشون خونه ساختیم و توی اون خونه هستن. فقط می خواستم بدونم از چه زمانی می تونم یکیشون رو جدا کنم و درون باغ بزارم و اینکه چه خوراک هایی باید براش بگیرم چون ممکنه سه روز یک بار یا 4 روز یک بار بتونم به باغ برم باید چه خوراکی رو چطوری در اختبارش قرار بدم که خودش بخوره و یهویی همه رو نخوره و ...

راه حلی هست؟

حدالمقدور از مادرشون جدا نکنید هم برای توله ها خطرناکه هم مادر افسردگی میگیره

مادرشون کنارشون باشه تو باغ چه بهتره چون مادر برای حفاظت از توله ها و قلمرو ش گارد میگیره و برای غریبه ای کسی نزدیک توله و یا حتی باغ(قلمرو) بشه پارس میکنه

مادر در حال حاضر باید به شدت خوب تغذیه بشه مادر ضعیف بشه از لحاظ جسمی روحیه ش هم میخوابه . توصیه که نه تاکیید و عاجزانه خواهش میکنم برای مادر گردن مرغ-پای مرغ- سنگدان مرغ-فیله مرغ آب پز کنید پای مرغ رو خوب بشورید بعد از خوب آب پز شدن کف ظرف غذای چندتایی نون لواش یا تافتون بذارید تقدیم مادر کنید

برای توله ها از غذا خشک میتونید استفاده کنید و عادت بدید ب غذا خشک ولی زیاد توصیه نمیکنم هفته ای 2-3بار بیشتر خشک ندید

برای توله ها الان بهترین و مقوی ترین غذا ماهی تیلاپیا ست . آب پز کنید (البته زیاد آب پز نشه چون تیلاپیا استخوان نداره و بیش از حد آب پز بشه شل میشه) چون گوشت جونداری هم نیست یه مقدار بیشتر براشون بذارید ته ظرف غذا توله هاهم هنگام ماهی دادن چندتا نون لواش یا تافتون بذارید

تنهایی غذایی که بشه چندروزی بمونه همون غذا خشکه که چندجای مختلف بذارید توله ها هنگام گشت زدن تو باغ پیدا کنن بخورن ولی خوب غذا خشک در هوای آزاد سفت میشه و خاصیت ش رو از دست میده

توله هارو عادت ندید به راکد بودن و تو لونه و خونه امثال اعهم نگه داشتن ! باید ورجه وورجه کنن وگرنه فس بار مییان

وقت نمیکنی بیام سربزنم بهشون دادا

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
حدالمقدور از مادرشون جدا نکنید هم برای توله ها خطرناکه هم مادر افسردگی میگیره

مادرشون کنارشون باشه تو باغ چه بهتره چون مادر برای حفاظت از توله ها و قلمرو ش گارد میگیره و برای غریبه ای کسی نزدیک توله و یا حتی باغ(قلمرو) بشه پارس میکنه

مادر در حال حاضر باید به شدت خوب تغذیه بشه مادر ضعیف بشه از لحاظ جسمی روحیه ش هم میخوابه . توصیه که نه تاکیید و عاجزانه خواهش میکنم برای مادر گردن مرغ-پای مرغ- سنگدان مرغ-فیله مرغ آب پز کنید پای مرغ رو خوب بشورید بعد از خوب آب پز شدن کف ظرف غذای چندتایی نون لواش یا تافتون بذارید تقدیم مادر کنید

برای توله ها از غذا خشک میتونید استفاده کنید و عادت بدید ب غذا خشک ولی زیاد توصیه نمیکنم هفته ای 2-3بار بیشتر خشک ندید

برای توله ها الان بهترین و مقوی ترین غذا ماهی تیلاپیا ست . آب پز کنید (البته زیاد آب پز نشه چون تیلاپیا استخوان نداره و بیش از حد آب پز بشه شل میشه) چون گوشت جونداری هم نیست یه مقدار بیشتر براشون بذارید ته ظرف غذا توله هاهم هنگام ماهی دادن چندتا نون لواش یا تافتون بذارید

تنهایی غذایی که بشه چندروزی بمونه همون غذا خشکه که چندجای مختلف بذارید توله ها هنگام گشت زدن تو باغ پیدا کنن بخورن ولی خوب غذا خشک در هوای آزاد سفت میشه و خاصیت ش رو از دست میده

توله هارو عادت ندید به راکد بودن و تو لونه و خونه امثال اعهم نگه داشتن ! باید ورجه وورجه کنن وگرنه فس بار مییان

وقت نمیکنی بیام سربزنم بهشون دادا

راستش یکیشون رو بیشتر نمی تونم نگه دارم. از نظر مالی امکان تهیه خوراک برای بیشتر از یکیشون رو ندارم.

اگر می گین نباید جداش کرد من چه زمانی می تونم یکی از توله ها رو جدا کنم و توی باغ نگه دارم؟
همچنین این نژاد چی هست به نظرتون؟ نژاد خوبی هست به نظرتون برای نگهبانی و واق واق کردن درون باغ؟

والا من تهران نیستم وگرنه میومدین و راهنمای می کردید و سر می زدید

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
راستش یکیشون رو بیشتر نمی تونم نگه دارم. از نظر مالی امکان تهیه خوراک برای بیشتر از یکیشون رو ندارم.

اگر می گین نباید جداش کرد من چه زمانی می تونم یکی از توله ها رو جدا کنم و توی باغ نگه دارم؟
همچنین این نژاد چی هست به نظرتون؟ نژاد خوبی هست به نظرتون برای نگهبانی و واق واق کردن درون باغ؟

والا من تهران نیستم وگرنه میومدین و راهنمای می کردید و سر می زدید

خوب اینجوری رسما مابقی توله ها نابود میشن:/

توله 8هفتگی ب بعد باید جدا بشه البته نه یهو که از چشم مادر دور بشه

این نژاد به نظر من با توجه به ابعاد فیس توله افغان هستند در صورت تغذیه خوب و تربیت گاردهای خوبی میشن

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
خوب اینجوری رسما مابقی توله ها نابود میشن:/

توله 8هفتگی ب بعد باید جدا بشه البته نه یهو که از چشم مادر دور بشه

این نژاد به نظر من با توجه به ابعاد فیس توله افغان هستند در صورت تغذیه خوب و تربیت گاردهای خوبی میشن

نه برای بقیه خوارک میارن همسایه ها اما خب درون باغ نمی شه همشون رو نگه داشت. بیرون باغ دم در باغ هستند

حالا من بخوام یکیشون رو به عنوان نگهبان تربیت کنم از چه زمانی جداش کنم؟ الان حدودا 1.5 ماهشون هست. توی ابغ لونه باید براش بسازم و خوراک و آب بزارم اونجا؟
اگر 3 روز یک بار بهش سر بزنم مشکلی نیست؟

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
نه برای بقیه خوارک میارن همسایه ها اما خب درون باغ نمی شه همشون رو نگه داشت. بیرون باغ دم در باغ هستند

حالا من بخوام یکیشون رو به عنوان نگهبان تربیت کنم از چه زمانی جداش کنم؟ الان حدودا 1.5 ماهشون هست. توی ابغ لونه باید براش بسازم و خوراک و آب بزارم اونجا؟
اگر 3 روز یک بار بهش سر بزنم مشکلی نیست؟

برای نگهبان بار اومدن گرید و نژاد و شجره سگ خیلی مهمه (عکس از پدر مادرشون میذاشتید میشد یه حدس هایی زد در این مورد )

برای گارد بار اومدن توله باید وقت بذارید (حداقل روزی دوتا 1ساعت باید باهاش بازی کنید و سرکله بزنید و در حین بازی کردن گارد بار بیاد ) چه روش هایی به کار بردن و چگونه تربیت کردن هم ک بحثش مفصله

برای جداسازی حالا فعلا بذارید 2ماه ش پر بشه اگر دیدید دندون ها رشد کردند به خوبی و اسکلت بندی سگ یه مقدار سفت و بهتر شده جدا کنید

غذا خشک میشه براش گذاشت بمونه ولی گفتم تو هوای آزاد غذا خشک سفت میشه و خاصیت ش رو از دست میده و عادت دادن توله به غذا خشک هم یک موضوع دیگه

tofanman

Registered User
لایک‌ها
155
سلام دوست عزیز بعضی ها میگن نگهبانی باید توی خون سگ باشه ولی من میگم نه الان خودم یه شیتزو تریر 9 ماهه دارم به قدری به خودم و محل نگهداریش وابسته هست که حتی اگر در قلمرش یعنی پارکینگ فروشگاهمون هم نباشه باز هم با اشارم آدم میگیره و در پارکینگ فروشگاهمونم سه تا از دوستامو گرفته و شلوارشونو پاره کرده بگیر بودن یا نبود سگ بستگی به خودت داره

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
سلام دوست عزیز بعضی ها میگن نگهبانی باید توی خون سگ باشه ولی من میگم نه الان خودم یه شیتزو تریر 9 ماهه دارم به قدری به خودم و محل نگهداریش وابسته هست که حتی اگر در قلمرش یعنی پارکینگ فروشگاهمون هم نباشه باز هم با اشارم آدم میگیره و در پارکینگ فروشگاهمونم سه تا از دوستامو گرفته و شلوارشونو پاره کرده بگیر بودن یا نبود سگ بستگی به خودت داره

اون که بله رفیق ولی سگ از هر نوع نژادی باشه برای حفظ قلمرو و زمانی که احساس خطر میکنه برای صاحبش اعلام موضع میکنه یا با پارس هشدار میده یا دنبال میکنه یا ترکیبی از هر دو ولی استارتر با این توضیحاتی که دادن و وقت کمی که میخوان بذارن(احتمالا) گارد و بگیر بار نمییاد توله

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
برای نگهبان بار اومدن گرید و نژاد و شجره سگ خیلی مهمه (عکس از پدر مادرشون میذاشتید میشد یه حدس هایی زد در این مورد )

برای گارد بار اومدن توله باید وقت بذارید (حداقل روزی دوتا 1ساعت باید باهاش بازی کنید و سرکله بزنید و در حین بازی کردن گارد بار بیاد ) چه روش هایی به کار بردن و چگونه تربیت کردن هم ک بحثش مفصله

برای جداسازی حالا فعلا بذارید 2ماه ش پر بشه اگر دیدید دندون ها رشد کردند به خوبی و اسکلت بندی سگ یه مقدار سفت و بهتر شده جدا کنید

غذا خشک میشه براش گذاشت بمونه ولی گفتم تو هوای آزاد غذا خشک سفت میشه و خاصیت ش رو از دست میده و عادت دادن توله به غذا خشک هم یک موضوع دیگه

من تصویر مادرشون رو دارم چون عادت داره و کلا توی باغ خودمون هست هر وقت اونجا هستیم. واقعا باهوش هست! به طوری که از یک سگ به اصطلاح خیابانی بعید هست کارهایی که می کنه

این تصویر سگ مادر هست
ougq_photo_2017-11-01_22-19-25.jpg

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
در مورد اینکه سگی بتونه سگ نکهبان بشه درسته نژاد مهمه ولی تربیت خیلی مهمتره و ضمن اینکه نژادداشته باشه احتمال دزدیده شدنش هم بیشتره ٫ من در حال حاضر یه سگ ماده به نظرم بدون نژاد دارم که خیلی زرنگه و واقعا حتی‌معتادهارو تشخیص‌میده و یا مثلا شب ها بگیر میشه وصبح ها حتی باز هم باشه با کسی کاری نداره و یا کسی روی‌دیوارها باشه شروع میکنه به پارس کردن - الانم چهار تا توله سه هفته داره که حسابی بهش میرسیم و به نظرم شما که فرمودین از‌نظر مالی نمیتونین اونارو تامین کنین بهشون نون بدین و هفته ای یک بار یه پاکت شیر و گاهی استخون و گوشت مرغ (ترجیحا پخته ) بدین بهتر از اینه که رها بشن

فایل های ضمیمه

• ACF1B630-EE55-41E1-AE5B-7B901BB72345.jpeg
    ACF1B630-EE55-41E1-AE5B-7B901BB72345.jpeg
    1.7 MB · نمایش ها: 18
  • BDF0BFC1-430E-4983-A4E0-24EFD8733FA6.jpeg
    BDF0BFC1-430E-4983-A4E0-24EFD8733FA6.jpeg
    1 MB · نمایش ها: 16

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
در مورد اینکه سگی بتونه سگ نکهبان بشه درسته نژاد مهمه ولی تربیت خیلی مهمتره و ضمن اینکه نژادداشته باشه احتمال دزدیده شدنش هم بیشتره ٫ من در حال حاضر یه سگ ماده به نظرم بدون نژاد دارم که خیلی زرنگه و واقعا حتی‌معتادهارو تشخیص‌میده و یا مثلا شب ها بگیر میشه وصبح ها حتی باز هم باشه با کسی کاری نداره و یا کسی روی‌دیوارها باشه شروع میکنه به پارس کردن - الانم چهار تا توله سه هفته داره که حسابی بهش میرسیم و به نظرم شما که فرمودین از‌نظر مالی نمیتونین اونارو تامین کنین بهشون نون بدین و هفته ای یک بار یه پاکت شیر و گاهی استخون و گوشت مرغ (ترجیحا پخته ) بدین بهتر از اینه که رها بشن
پس نظر شما این هست که من می تونم اونها رو توی باغ نگه دارم، نون خشک خریداری کنم اونجا بزارم. روزهایی که به باغ می رم ( 2 یا 3 روز در هفته ) به توله ها شیر و استخون و اسکلت و آشغال مرغ + خوراک خشک سگ بدم مشکلی پیش نمیاد و می تونم ازشون نگه داری کنم

---
درباره تربیت درس سگ نگهبان ( سگی که واق واق بکنه ) چه نکاتی رو باید رعایت کنم؟ از الان که 2 ماه می شن باید نزارم از دست کسی خوراک بخورن؟ نزارم کسی نازشون بکنه؟! و...

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
در مورد تربیتشون چیز خاصی نمیدونم ولی به نظرم راحت میتونین همشون رو نگه دارین سگ ها هم بالاخره نژادی از نژاد سگ های افریقایی و گربه سان ها هستن که همیشه دسترسی به غذا ندارن و شاید دو روز هم غذایی واسه خوردن پیدا نکنن و میتونن تحمل‌کنن - فقط حتما باید آب کافی داشته باشن - من قدیما خیلی روی تغذیه سگ حساس بودم ولی در حال حاضر مثلا خورشت یکم میمونه داخلش نون ریز میکنم واسه سگم میبرم و به اشناها هم سپردم غذای دور ریز دارن واسم نگه دارن و میرم ازشون میگیرم ، البته در کل وضع سگم بد نیس و حسابی استخون و گوشت میخوره (اینارو مثال میزنم فردا قراره برم مونده کله پاچه از یه مغازه دار بگیرم واسش) در ضمن به نظر من سالمترین وعده غذا واسه سگ نونه (اما استخون و گوشت وشیر هم باید بدین به عنوان مکمل بشه) - پس واسه تغذیه خیلی حساسیت نشون ندین که خودتون اذیت بشین- بازم اساتید نظری دارن بفرماین

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
عزیزان غذای خام و استخوان برای سگها خوب نیست و موجبات انگل میشه شما عزیزان که زحمت میکشید خواهشا آب پز کنید حداقل

آره سگ خام خواری هم میکنه ولی ناچارا! ولی گوارش و لثه هاش به لطف استخوان خام و ب اصطلاح آشغال گوشت از بین میره لثه خون ریزی کنه سگ پوزه و حتی بینی خودش رو میماله تا از درد رها بشه این وسط ممکنه بویایی ش هم از بین بره سگ هم که 80% فعالیت ش بویایی هست

tofanman

Registered User
لایک‌ها
155
بله درسته غذای خام حتی باعث مرد سگ هم میشه
سگ قبلی خودم mak پوزه مکعبی بود معدش خونریزی کرد و مرد
سگ خوب و گرونی بود و حیف شد

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
منظورم از استخوان همون استخون های مونده غذاها بود :general406:

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866

burt

Registered User
لایک‌ها
112
سلام.
دوست عزیز پیشنهاد بنده این هست که به علت نداشتن زمان رسیدگی کلا نگهداری داخل باغ رو کنسل کنید.
شما برای نگهبان کردن سگ نیاز به زمان گذاشتن و تربیت دارید کا بعضا ممکنه تا ۵ جلسه یک آموزش معمولی طول بکشه که بین جلسات باید صاحب سگ باهاش تمرین کنه و...
نداشتن وقت از سمت شما و تنها ماندن سگ باعث افسردگی شدید حیوان میشه.
مگر اینکه حداقل ۲ تا باشن که اون هم همینطوری نگهبان نمیشن و جناب دزد نا محترم با ذره ای غذای دلچسب دوستان نگهبان رو اغفال میکنه به راحتی.(از کارگاه یکی از آشنایان دزدی شد دوربینهارو چک کردن دیدن کلا هر ۳ تا سگش دنبال دزده میرفتن اینور اونور باهاش بازی میکردن!دزده وسط دزدی کلی هم باهاشون بازی کرده بود عشق میکرد...)
برای تغذیه هم اگه قرار به تغذیه دائم توسط خودتون هست که پخته بهتر هست وگرنه خام بدید بهشون البته استخوانهایی مثل ران بهتره که نصف بشن به دست خودتون که با جویدن و بلعیدن سگ قسمت درشتی با نوک تیز وارد دستگاه گوارش نشه چون شدیدا آسیب میزنه.

Last edited:
بالا