برگزیده های پرشین تولز

باتری یه تبلت چند ساعت کار می کنه؟!

good_boy1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
77
سلام دوستان
من چند روزه یه تبلت وین تاچ q73 سیم کارت خور گرفتم. سوال اولم در مورد باتری تبلته. چون تا حالا تبلت نداشتم نمی دونم به صورت نرمال باید چند ساعت کار کنه. یه جا نوشته بود شارژ 12 ساعته اولیه برای باتری های جدید غلطه, منم تبلتم رو شارژ اولیه نکردم.
الآن زمانی که اصلا استفاده نکنم ازش, حدودا یه روز روشن می مونه و در حال استفاده (معمولا اینترنت) حداکثر 5 ساعت. آیا 5 ساعت کار برای تبلت طبیعیه یا خیلی کمه؟ باتریشم اینه: 3.7V 3000mAh Li-ion

سوال دوم اینکه دیشب بعد 5 ساعت کار دیدم تاچش به مشکل خورده. یه جوری قاط زده بود انگار حساسیتش بیشتر شده بود و دوس داشت همینطوری کار کنه. مثلا وقتی انگشتم رو ثابت روی یه آیکون نگه می داشتم برا خودش حرکت می کرد بدون اینکه من دستمو تکون بدم. خاموشش کردم برای چند دقیقه درست شد ولی دوباره اینطوری شد.

دیشبم کلا خاموشش کردم تا الآن که روشن کردم و دیدم فعلا درست داره کار می کنه. به نظر شما مشکل از خود صفحه لمسیه؟ و یا مثلا داغ شدن و کار زیاد؟ یا اشکال نرم افزاری؟

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
چقدر بابت خرید تبلت هزینه کردی؟؟؟
واقعآ حیف پولی که شما دادی بابت تبلت چینی!!!
اگه بودجه کمی برای خرید یه تبلت برند خوب داشتی کلآ اگه نمی خریدی بهتر بود(الان با دل خوش خریدی ولی تا این مشکلات برای تبلتت پیش میاد اعصابت خورد میشه)
همیشه میگن هر چی پول میدی آش می خوری(نخر یا اگه داری خوبش بخر)

good_boy1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
77
چقدر بابت خرید تبلت هزینه کردی؟؟؟

من از یه آشنا به قیمت عمده اش رو خریدم ولی تو بازار 550 هم می فروشنش.
والا تبلت بدی نیس اگه تاچش درست بشه.
تعمیر تاچش چقدر هزینه برمی داره؟

در مورد باتری نفرمودید این مقدار کارکرد طبیعیه یا کمه؟ تو بعضی سایتا دیدم راجع به بعضی تبلتا نوشته بودن همین حدودا یعنی 4-5 ساعت کار می کنه ولی بعضیارم تا دوسه روز!! اینه که گیچ شدم نمی دونم واقعا یه تبلت چند ساعت روشن بمونه طبیعیه

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
من از یه آشنا به قیمت عمده اش رو خریدم ولی تو بازار 550 هم می فروشنش.
والا تبلت بدی نیس اگه تاچش درست بشه.
تعمیر تاچش چقدر هزینه برمی داره؟

در مورد باتری نفرمودید این مقدار کارکرد طبیعیه یا کمه؟ تو بعضی سایتا دیدم راجع به بعضی تبلتا نوشته بودن همین حدودا یعنی 4-5 ساعت کار می کنه ولی بعضیارم تا دوسه روز!! اینه که گیچ شدم نمی دونم واقعا یه تبلت چند ساعت روشن بمونه طبیعیه
با این مشخصاتی که از باطری دادی بله زمان نگه دارنده شارژ 5 ساعت خوبه
تاچش اگه مشکل جزئی نباشه فقط بدست خود برند شرکت چینی تعمیر میشه
البته با آپدیت رام اندروید و ورژن به روز بکنی احتمال داره مشکلش حل بشه

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
تبلت چینی یعنی دور ریختن پول. اگه میتونی یه چیزی تو مایه های سامسونگ بگیر. اونجوری اقلا میگی پولمو دور نریختم واقعا یه چیز بی نقص خریدم

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
تبلت چینی یعنی دور ریختن پول. اگه میتونی یه چیزی تو مایه های سامسونگ بگیر. اونجوری اقلا میگی پولمو دور نریختم واقعا یه چیز بی نقص خریدم
همچنین ASUS Transformer Pad TF300T برند خوبیه

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
همچنین ASUS Transformer Pad TF300T برند خوبیه

آره درسته. ایسوس که محصولاتش حرف نداره. بهترین مادربردهای دنیا رو ایسوس میزنه خوب تعجبی هم نداره که تبلت و نوت بوک هاش هم درجه یک باشن.

mohsen_rkh

Registered User
لایک‌ها
236
سلام دوستان
من چند روزه یه تبلت وین تاچ q73 سیم کارت خور گرفتم. سوال اولم در مورد باتری تبلته. چون تا حالا تبلت نداشتم نمی دونم به صورت نرمال باید چند ساعت کار کنه. یه جا نوشته بود شارژ 12 ساعته اولیه برای باتری های جدید غلطه, منم تبلتم رو شارژ اولیه نکردم.
الآن زمانی که اصلا استفاده نکنم ازش, حدودا یه روز روشن می مونه و در حال استفاده (معمولا اینترنت) حداکثر 5 ساعت. آیا 5 ساعت کار برای تبلت طبیعیه یا خیلی کمه؟ باتریشم اینه: 3.7V 3000mAh Li-ion

سوال دوم اینکه دیشب بعد 5 ساعت کار دیدم تاچش به مشکل خورده. یه جوری قاط زده بود انگار حساسیتش بیشتر شده بود و دوس داشت همینطوری کار کنه. مثلا وقتی انگشتم رو ثابت روی یه آیکون نگه می داشتم برا خودش حرکت می کرد بدون اینکه من دستمو تکون بدم. خاموشش کردم برای چند دقیقه درست شد ولی دوباره اینطوری شد.

دیشبم کلا خاموشش کردم تا الآن که روشن کردم و دیدم فعلا درست داره کار می کنه. به نظر شما مشکل از خود صفحه لمسیه؟ و یا مثلا داغ شدن و کار زیاد؟ یا اشکال نرم افزاری؟
سلام دوست عزیز. با توجه به اینکه باتری 3000mAh هست، 5 ساعت نرماله.
اون 12 ساعت شارِژ اولیه هم که می فرمایید، بله درسته. نیازی به شارژ اولیه نیست و اشتباه هم هست انجام این کار. تا چند سال پیش قبل از اینکه وسایل دیجیتال انقدر فراگیر بشن، باتری همه چی (از تلفن بی سیم گرفته تا لامپ اضطراری و ...) از نوع Ni-Cd (نیکل-کدمیوم) بود که این نوع باتری باید شارژ اولیه بشه (بسته به ظرفیت باتری 8 تا 12 ساعت) و حتماً هم باید خالی بشه تا شارژ مجدد انجام بشه در غیر این صورت به سلول های باتری آسیب میرسه در هر بار شارژ؛ اما با ظهور باتری های Li-Ion (یون لیتیوم)، دیگر نیازی به شارژ اولیه نیست و باتری هم برای شارژ مجدد نباید خالی بشه، اتفاقاً اگر کاملاً خالی بشه به شدت برای باتری مضر هست، هر بار که باتری کاملاً خالی میشه تعدادی از سلول ها از بین میرن. این نوع باتری ها رو باید زمانی که بین 30-15 درصد توان دارن دوباره شارژ کرد. باتری های Li-Polymer (پلیمر لیتیم) هم که دیگه هیچ کدوم از این محدودیت ها رو ندارن و بهترین نوع باتری هستن (توی محصولات Apple از این نوع باتری استفاده میشه).
در مورد تاچ اسکرین هم فکر می کنم زمانی که در حال شارژ بوده استفاده کردید؛ در این حالت اگر بدنه تبلت پلاستیکی باشه با توجه به الکتریسیته ساکنی که جمع میشه و اینکه تاچ اسکرین تبلت هم خازنی هست، این اختلال پیش میاد و به محض اینکه شارژر جدا بشه مشکل مرتفع میشه.
موفق باشید.

amir.delta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام منم یه تبلت اکس رام مدل 9e01وقتی که فول شارژ شد از برق کشیدم ولی برای خودش شارژ خالی میکنه .سوال من اینه که اصلا شارژ اولیم درست بوده؟یا اگه نبوده چیکار کنم؟

kingroid

Registered User
لایک‌ها
150
سلام منم یه تبلت اکس رام مدل 9e01وقتی که فول شارژ شد از برق کشیدم ولی برای خودش شارژ خالی میکنه .سوال من اینه که اصلا شارژ اولیم درست بوده؟یا اگه نبوده چیکار کنم؟

همان طور که دوستمون توی پست قبلی گفتند ، اصلا احتیاجی به شارژ اولیه نیست ، اون شارژ اولیه مال دستگاههای قدیمیه

اگه خود به خود شارژ خالی می کنه ، ممکنه از برنامه خارج بشی ولی هنوز برنامه بسته نشده باشه ، برای این کار باید از طریق تسک منجر باید ببندیش

یه مورد دیگه هم هست برخی برنامه ها غیر استاندارد هستند و خود به خود در حال اجرا هستند ، بهتره که از برنامه های شناخته شده و از سایتهای معتبر دانلود کنی

ضمنا پیشنهاد می کنم یه بار تبلتتون را فرمت ریست کنید و دوباره اطلاعات را وارد دستگاه کنید

اگه دید هنوز مشکل پابرجاست ، احتما مشکل سخت افزاریست

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
تبلت چینی عاشغال است.

memorycard

Registered User
لایک‌ها
20
سلام
من یه تبلت اپل 4 خریدم تازگیا از داخل فروم
3 ساعت به شارژ زدم تازه 65% شارژ شده
این طبیعیه یا شارژر یا تبلت ایراد داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
شارژ خوب نگه میداره و فقط احساس میکنم دیر شارژ میشه

Fazel#

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
با سلام
با توجه به نوع باطری به کار رفته در اون لیتیوم-آنیونی نیاز به شارژ اولیه نداره
میزان مصرف باطری در اون با نوع مصرف در موارد مختلف متفاوته ولی در حالت معمول 8 ساعت و در حالت باطری فوق العاده قوی 12 ساعت
در مورد تاچ تبلت هم با توجه به کیفیت پایین و استفاده دائم از اون با بینظمی در کار تاچ مواجه میشیم

mahditousi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
یه سوال در مورد تبلت مدل
Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Plus - PMT3677
لطفا اطلاعاتی در مورد نوع باتری و مدت زمان لازم برای شارژ رو بفرمایید
با تشکر

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
سلام
من یه تبلت اپل 4 خریدم تازگیا از داخل فروم
3 ساعت به شارژ زدم تازه 65% شارژ شده
این طبیعیه یا شارژر یا تبلت ایراد داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
شارژ خوب نگه میداره و فقط احساس میکنم دیر شارژ میشه

سلام
آيپد هاى اپل يا تبلت هاش حدودا ٤ يا ٥ ساعت طول مى كشه شارژ كامل بشن و در عوض لز دست دادن شارژ يا دشارژ شدن هم طول مى كشه
نگران نباشيد راحت استفاده كنيد

pesar 78

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باتري و شارژر دو تا از بخش هاي مهم هر دستگاه الكترونيكي هست و اگه از مدل هاي تقلبي استفاده بشه ممكنه خسارت هاي جبران ناپذيري به دستگاه وارد بشه. از اونجايي كه تو ايران منابع مطمئن خريد اين جور وسايل كمه و امكان استفاده از سايت هايي مثل https://www.ifixit.com و https://www.imyfone.com وجود نداره، پيشنهاد من اينه كه تو خريدتون نهايت دقت رو به خرج بدين.
من خودم از فروشگاه اينترنتي emdadmobile.net استفاده ميكنم. محصولاتش بسيار متنوعه. مثلا ميتونيد از اينجا باتري آيپد، تبلت سامسونگ و انواع شارژر ها رو سفارش بدين https://emdadmobile.net/samsung-tablet-battery/
https://www.emdadmobile.net/ipad-battery/
https://emdadmobile.net/ucb-and-charger/

clubrenter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من چون کارم اجاره تبلت هست تجربه نسبتا خوبی در استفاده از تبلت ها داشتم. ما تبلت هامون رو بیشتر به غرفه دارای نمایشگاهی اجاره می دادیم و اونا هم در طول یک روز مرتبا ازش استفاده می کردند. به گفته مشتری ها بهترین تبلت از نظر عمر باتری تبلت لنوو هست. البته شاید برای اجرای برنامه های سنگین مناسب نباشه و وضوح تصویرش مثل آی پد نباشه ولی از نظر عمر باتری یه سر و گردن از همه بالاتره. البته این مقایسه بین تبلت هایی هست که ما باهاشون کار می کنیم. لینکش رو میذارم لیست تبلت ها رو ببینید. اجاره تبلت
https://www.clubrenter.com/subcategory/Exhibition-equipment/Digital-appliances/Tablet-Exhibition/

بالا