برگزیده های پرشین تولز

بازار کار تنظیم موتور / ecu خودرو

hosseini123456

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام دوستان
من یکسال و نیم هست فروشگاه لوازم برقی خودرو دارم، خلاصه بگم بازار کارش خوب نیست، پولم ندارم یدکی بیارم!
میخوام برم تنظیم موتور یاد بگیرم، اول پیش تنظیم موتوری کناریم و بعدش دوره های فنی و حرفه ای و تخصصی،

1. نظرتون چیه؟
  2. دیر نشده؟
  3. از لحاظ بازار کار خوب هست؟
  4. تنظیم موتور و ECU آینده دار هست؟(با توجه به اینکه خودرو های آینده برقی هستند)
  5. تجربه ای دارین؟

پ.ن:
من 28 سال سن دارم، به کامپیوتر آشنایی محدودی دارم، رشته دانشگاهیم مرتبط نیست.
البته در کنار لوازم برقی لوازم کولر و بخاری خوردو هم میفروشم

naviddiag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوست عزیز شغل من تست موتور و 5 ساله تو این کارم البته 2 سالشو شاگردی کردم و 3 ساله خودم مغازه باز کردم فقط خواستم بگم شغل دیر بازدهی هست خیلی باید صبر داشته باشی تا تو بازار برای خودت جا باز کنی. گرون شدن قطعات هم تاثیرشو رو بازار کار گذاشته

Last edited:

naviddiag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
پیشنهاد من باطریسازیه سرمایه کمتری نیاز داره و پیچیدگی های کمتری داره زودتر هم به پول میرسی موفق باشی

naviddiag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
هزینه های این شغل خیلی بالاست یه انژکتور شور قیمتش شده 6 تومن واقعا اوضاع عجیبی شده

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
سلام دوست عزیز شغل من تست موتور و 5 ساله تو این کارم البته 2 سالشو شاگردی کردم و 3 ساله خودم مغازه باز کردم فقط خواستم بگم شغل دیر بازدهی هست خیلی باید صبر داشته باشی تا تو بازار برای خودت جا باز کنی. گرون شدن قطعات هم تاثیرشو رو بازار کار گذاشته
تست موتور ؟
یعنی مشتری میاد شما موتور ماشینشو تست میکنی ؟

naviddiag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
تست موتور ؟
یعنی مشتری میاد شما موتور ماشینشو تست میکنی ؟
تست و تنظیم موتور یعنی عیب یابی و رفع عیوب سیستم سوخت رسانی و سیستم جرقه و برق موتور و سیستم خنک کاری تعمیر ecu و bsi و سیستم ایموبلایزر و... همون عیب یابی و تعمیر کاربراتور و دلکوی قدیم که مکانیک ها انجام میدادن ولی با انژکتوری شدن ماشینها و اضافه شدن سیستم های پیچیده تر این شاخه از مکانیکی جدا شد و یه رشته مستقل شد

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
تست و تنظیم موتور یعنی عیب یابی و رفع عیوب سیستم سوخت رسانی و سیستم جرقه و برق موتور و سیستم خنک کاری تعمیر ecu و bsi و سیستم ایموبلایزر و... همون عیب یابی و تعمیر کاربراتور و دلکوی قدیم که مکانیک ها انجام میدادن ولی با انژکتوری شدن ماشینها و اضافه شدن سیستم های پیچیده تر این شاخه از مکانیکی جدا شد و یه رشته مستقل شد
شما نوشته بودید تست موتور ولی تنظیم موتور ننوشته بودید.
موفق باشید./.

naviddiag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شما نوشته بودید تست موتور ولی تنظیم موتور ننوشته بودید.
موفق باشید./.
تست موتور مثل باطریسازی یه اصطلاحه! بعضی شهرها tune up موتور گفته میشه. شما هم موفق باشید

بالا