برگزیده های پرشین تولز

بازيابي اطلاعات با كمك يك هارد ديسك اضافه

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يك هارد ديسك 37 گيگابايتي روي كامپيوترم داشتم. با ويندوز xp. يك روز بر اثر يك restart نا بهنگام ويندوزم پريد و من ماندم و مدارك و عكسهايي كه حتما بايد بازيابي شوند.
به هر شكلي خواستم ويندوزم را مرمت كنم و در شاخه اي جديد ويندوز را نصب كنم گفت الا و بلا كه بايد فرمت كني. تنها زماني كه با يك سي دي bootable كامپوتر را روشن مي كنم در حالت داس مي توانم فايلهايم را ببينم اما نمي توانم از آنها back up بگيرم.
براي همين دست به دامن يك هارد درايو قديمي 2 گيگا بايتي شدم كه آن را به عنوان درايو F تعريف كنم و فايلها رو از روي هارد اصلي به روي آن بريزم اما فعلا هر كدام از هارد ها را كه بصورت slave در مي آورم و نام F را برايش مي گذارم هيچ عملياتي با داس نمي توانم رويش انجام دهم و پيغام Abort,Retry,Fail را دريافت مي كنم.
كسي مي تونه بگه چرا؟ و چه بايد كنم؟ :wacko:

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دو تاشو Master میگذاری چی میشه اونوقت؟
در ضمن چرا داس؟ از این دیسکهای بوت که مخصوص بازیابی اطلاعات هستند استفاده کن.

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sota :
دو تاشو Master میگذاری چی میشه اونوقت؟
در ضمن چرا داس؟ از این دیسکهای بوت که مخصوص بازیابی اطلاعات هستند استفاده کن.
خوب نمي شه كه دوتاش مستر باشه؟ مي شه همچين چيزي؟
من با سي دي ويندوز كه بالا مي آرم چون ويندوزي روي سيستم نصب نيست داس به بنده تحويل مي ده. مي شه واضحتر بگين كه چجور ديسكي منظورتونه؟ :blush: :happy:

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر روی دو تا کابل ide جدا نصب کنی میتونی همزمان جفتشون رو مستر کنی خوب! :D
اونوقت cd رو بگذار slave یا اصلا نگذار ، با فلاپی بوت بیا بالا (یعنی بیارش بالا :D )

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
یه راه دیگه هم هست.
با این توزیعهای لینوکس Live کامپیوتر رو boot کن و یه سیتم عامل کامل خواهی داشت و می تونی فایلهاتو به Hard Disk Drive دومی انتقال بدی. یا اگر writer داری فایلهاتو write کنی روی CD. (البته اگر هم cdrom drive دارید و هم CD Writer چون تو یکی از Drive ها باید CD لینوکس رو بذاری :D )
امیدوارم موفق بشی.

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ای والله

irgamer راست میگه ، اگه knoppix Linux داری یا گیر بیاری بهترین ابزار بازیابیه !
:blush:

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sota :
اگر روی دو تا کابل ide جدا نصب کنی میتونی همزمان جفتشون رو مستر کنی خوب! :D
اونوقت cd رو بگذار slave یا اصلا نگذار ، با فلاپی بوت بیا بالا (یعنی بیارش بالا :D )
راستش نظر اين دوستمون اول به نظرم شوخي اومد :rolleyes: اما بعد از يه ذره عقب و جلو كردن نتيجه داد. البته اول همين كارو انجام دادم كه اصلا كامپيوتر بالا نيامد بعد هارد ديسك معيوب را master كردم و وصل كردم به ide1 و بعد CD رو همونجور كه بود گذاشتم يعني master روي ide2 و هارد ديسك كمكي رو slave روي ide2 و ديدم هر سه تشخيص داده شدند. آخه قبلا هر كدوم از هارد ديسكا رو كه به صورت master روي ide1 مي زاشتم هارد ديگر كه salve روي ide1 بود تشخسص داده نمي شد! :blink:
خلاصه مشكل اول كه قرار دادن دو هارد روي كامپيوتر بود هل شد ولي ديدم كه انگاري اگه هارد دوم bootable نشده باشه هم تشخيص داده نمي شه. اينو موقعي فهميدم كه چون هارد كمكي حجمش كم بود براي پاك كردن ويندوز و به دست آوردن حداكثر فضاي ديسك آن را فرمت كردم ولي تا زماني كه ويندوز ME رو روش نزدم كامپيوتر اصلا تحويلش نگرفت :(
خلاصه فعلا عكسها و مداركم بازيابي شده ولي هنوز ايميلام رو هواست!

پ.س. كپي كردن از آدرسي به آدرس ديگه با داس چه كار طاقت فرساييه :blink:

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
اوه....چقدر سختش كردي!! بابا يه كامپيوتر ديگه گير مياوردي و هادتو وصل مي كردي بهش!!
اگه نمي شد هم يه NC يا چيز گير مياوردي كه هي نشيني تايپ كني اسم فايلارو!!
بعد هم من عاشق داسم!! يعني دوست دارم اسم اين فايل و اون فايل رو هي تايپ كنم!! هاهاهاها!

بالا