برگزیده های پرشین تولز

بازي كده و ورژن آلفا!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
تا اونجايي كه ما ميدونيم ورژن آلفا معمولا اولين ورژن و افتضاح ترين ورژن(از لحاظ باگ و امكانات) توي يه نرم افزاره!!(مثلا اگه دقت كرده باشين يه ويندوزي به نام لانگهورن 2 سال پيش اومد تو بازار اون ورژن آلفا لانگ هورنه)

اما تو ايران من خيلي شنيدم كه همه به ورژن اصلي ميگن آلفا!!اينم آخرين نمونه اش!!

untitled2copy2xg.jpg

حالا يكي به من بگه جريان چيه؟ يعني من اشتباه ميكنم يا اينا!!؟؟

نتيجه تحقيقاتم در گوگل هم حرف منو تاييد ميكنه:

http://www.google.com/search?hl=en&lr=&oi=defmore&q=define:Alpha+Version

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
به نقل از SherlockHolmes :
تا اونجايي كه ما ميدونيم ورژن آلفا معمولا اولين ورژن و افتضاح ترين ورژن(از لحاظ باگ و امكانات) توي يه نرم افزاره!!(مثلا اگه دقت كرده باشين يه ويندوزي به نام لانگهورن 2 سال پيش اومد تو بازار اون ورژن آلفا لانگ هورنه)

اما تو ايران من خيلي شنيدم كه همه به ورژن اصلي ميگن آلفا!!اينم آخرين نمونه اش!!

حالا يكي به من بگه جريان چيه؟ يعني من اشتباه ميكنم يا اينا!!؟؟

نتيجه تحقيقاتم در گوگل هم حرف منو تاييد ميكنه:

http://www.google.com/search?hl=en&lr=&oi=defmore&q=define:Alpha+Version

شرلوك جان ديگه رنگي كردن را كامل نمودي...متاسفانه حق باشماست .....
بازي دات هم لامصب فرومش ديگه باز نميشه...نميدونم چه مرگشه...كسي ميتونه تو فروم بازي دات لاگ اين كنه...

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
شرلوك جان وقتي گوگول حرفت رو تو اولين نتيجه اينطوري :

the first released version of new software often made available over the Internet as freeware or shareware. Sometimes these versions are quite unstable. It is usually better to wait until the beta version is released.

تائيد ميكنه ، معلومه اطلاعات تو كاملا درسته و ادمين بازي كده حالا كه تابستون شده ، بره چند تا كلاس كامپيوتر ثبت نام كنه ... كه براي ورژن آلفا CountDown نذاره تو سايتش ! :D

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقایون اشتباه نکنید. دعوا سر آلفا با بتا هستش!!!!!!!!!

من نتیجه تحقیقات گوگل رو نمی دونم. و نمیدونم اصلش آلفا هست یا بتا.
اما یک عده اعتقاد دارند نسخه آزمایش و به قول خودمون صفر کیلومتر رو نسخه بتا beta نام داره.

اما هنوز با وجود اعتقاد این گروه دوم ( که نسخه بتا رو نسخه ازمایشی میدونند) نمی تونم توجیه بکنم که کسی نسخه آلفا رو به عنوان نسخه کامل و قابل عرضع به مشتری معرفی بکنه( البته میشه گفت اولین باری هست که همچین چیزی میشنم!)

در هر صورت هرچی حرف یونانی مثل آلفا و بتا و زتا و چتا ختا !!!!!! بود معلومه که باید نسخه آزمایشی باشه. مگر اینکه کسی بخواهد سنت شکنی بکنه و بگه من نسخه قابل عرضه به مشتری رو اومگا omega می زارم !!!!!!!!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
وحيد جان دلبندم معمولا(البته قانون نيست) نرم افزارها توي 3مرحله منتشر ميشه!

1:آلفا:كه خيلي اوليه است براي يه نمايش كلي از نرم افزار!

2:بتا:نسخه آبرومنديه كه براي رفع باگها نمايش داده ميشه!

بتا n : امكان داره چند نسخه بتا ارئه بشه تا مشكلات كاملا برطرف بشن!كه بهشون ميگن بتا 1 , بتا 2 و....
3:نسخه نهايي

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از SherlockHolmes :
وحيد جان دلبندم معمولا(البته قانون نيست) نرم افزارها توي 3مرحله منتشر ميشه!

1:آلفا:كه خيلي اوليه است براي يه نمايش كلي از نرم افزار!

2:بتا:نسخه آبرومنديه كه براي رفع باگها نمايش داده ميشه!

بتا n : امكان داره چند نسخه بتا ارئه بشه تا مشكلات كاملا برطرف بشن!كه بهشون ميگن بتا 1 , بتا 2 و....
3:نسخه نهايي
تاييد مي شود ، چقدر من سر اين آلفا و بتا با دوستام بحث و كلنجار رفتم آخرش هيچكدومشون قبول نكردن. من نميدونم كي ايم بدعت رو تو ايران باب كرد كه اول بتا مياد بعد آلفا.

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از irgamer :
اصلاحیه!
۳: Release Candidate(RC)
۴: Final,RTM,Retail,Gold Master
موفق باشید

ممنون irgamer جان
فرق بين RTM و Retail رو ميگي ؟

ولي خداييش ضايع بود ديگه يعني چي انتظار برا ورژن آلفا .اونم اينقدر تابلو :wacko:

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون از آی آر گیمر( مثل همیشه) و شرلوک

البته حرف من هم مثل شما بود.

ولی جالب این جاست:::: که ما باید منتظر نسخه آلفای بازیکده باشیم!!!!!!!!!! یعنی چی اونوقت؟؟؟؟ یعنی بازیکده می خواهد به کاربراش حال بده!! یا یه چیزی توی این مایه ها. و ما بد بخت بی چاره ها باید تا اومدن نسخه آلفا 30 روز صبر کنیم
171.gif

راستی حالا این بازیکده چی هست؟؟؟ این قدر پشت سرش غیبت کردیم
169.gif

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از vmf :
راستی حالا این بازیکده چی هست؟؟؟ این قدر پشت سرش غیبت کردیم
169.gif

خوب بازيكدست ديگه . اخبار بازيهاي جديد و .... :blink: :D

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از Spiro :
فرق بين RTM و Retail رو ميگي ؟
RTM و Gold Master نسخه هایی هستن که دیگه کامل شدن و قرار نیست تغییری بکنن و برای توزیع، بسته بندی، استفاده توسط کامپیوتر سازها و... ارسال می شن. Retail همون RTM یا GoldMaster هست که حالا بسته بندی هم شده و رسما برای عموم ارائه شده. حالا چطور شد که Windows XP RTM که منتشر شد بعد از 21 اکتبر که نسخه Retail منتشر شد در Windows Updates بروزرسانی هایی بود که برای بروزکردن RTM به Retail بود، اون از هنرهای مایکروسافتی هست که گاهی اینقدر مشکلات فجیع وجود داره بعد از RTM هم مجبور می شن دوباره تغییری بدن.
البته خوب وقتی Retail باشه با گذشت زمان ممکنه با RTM فرق کنه مثلا الان ویندوز XP نسخه Retail با SP2 فروخته بشه و Mac OS X Tiger به صورت بروز شده 10.4.1 یا 10.4.2 اما این موارد خاص هست و مدتها از ارائه نسخه اولیه Retail گذشته.
موفق باشید :)

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از irgamer :
RTM و Gold Master نسخه هایی هستن که دیگه کامل شدن و قرار نیست تغییری بکنن و برای توزیع، بسته بندی، استفاده توسط کامپیوتر سازها و... ارسال می شن. Retail همون RTM یا GoldMaster هست که حالا بسته بندی هم شده و رسما برای عموم ارائه شده. حالا چطور شد که Windows XP RTM که منتشر شد بعد از 21 اکتبر که نسخه Retail منتشر شد در Windows Updates بروزرسانی هایی بود که برای بروزکردن RTM به Retail بود، اون از هنرهای مایکروسافتی هست که گاهی اینقدر مشکلات فجیع وجود داره بعد از RTM هم مجبور می شن دوباره تغییری بدن.
البته خوب وقتی Retail باشه با گذشت زمان ممکنه با RTM فرق کنه مثلا الان ویندوز XP نسخه Retail با SP2 فروخته بشه و Mac OS X Tiger به صورت بروز شده 10.4.1 یا 10.4.2 اما این موارد خاص هست و مدتها از ارائه نسخه اولیه Retail گذشته.
موفق باشید :)
39.gif
41.gif
مرسي
اينجا رو يه نگا ميندازي
http://forum.persiantools.com/t22029.html

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
باز ضايع شدم
تا بيام پست بدم ديدم كلي جواب رديف كردي اونجا :blush:

Aradax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزيز

من آراد مدير سايت بازيكده هستم . صرف نظر از اينكه آلفا بهتره يا بتا ما فقط اين اسم رو همين جوري انتخاب كرديم و همونطور هم كه گفتيم بعدا قراره به پلوتونيم تغيير نام بده . به هر حال گفتم پست بزنم كه بعدا ما را سواد آموزي نفرستيد ! ;)

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
درسته كه شما هدفت اين نبوده ولي دنياي نر مافزار قواعد و استانداردهاي خودش رو داره.نسخه آلفا و بتا همون طور كه دوستان گفتن تعريف خاصي دارن و هيچ كسي براي دادن نسه آلفا اينقدر تبليغ و هياهو نميكنه. احتمالا شما منظورتون نسخه نهايي و فاينال بوده.
در ضمن قبل از اينكه شما بياي اينجا ، فرستاديمتون كلاس سواد آموزي! :D

-Unforgiven-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Aradax :
سلام دوستان عزيز

من آراد مدير سايت بازيكده هستم . صرف نظر از اينكه آلفا بهتره يا بتا ما فقط اين اسم رو همين جوري انتخاب كرديم و همونطور هم كه گفتيم بعدا قراره به پلوتونيم تغيير نام بده . به هر حال گفتم پست بزنم كه بعدا ما را سواد آموزي نفرستيد ! ;)
بله !؟ اسم قحطیه که اسم مشابه میذارید !؟ مثل این میمونه که یاهو یاهو مسنجر نهایی رو عرضه کنه تو title نرم افزار بنویسه یاوهو مسنجر نسخه آزمایشی ! البته نسخه آزمایشی اسمشه !

shervinrs

Registered User
لایک‌ها
2
خوب براي اعضاي بازيكده اين مسئله مهم و از ديروز هم بكل انجمن ها تعطيل شده

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
کی گفت تعطیل شده الان که من توشم

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
الان دو دقیقه بعد هست دارن بنک اطلاعاتیشون تبدیل میکنن حالا بستست

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از Aradax :
سلام دوستان عزيز

واقعا عجيبه!!:blink:

اولا كه اينكه شما اشتباها آلفا بنويسيد يا بتا چيزي از ارزشهاي شما كم نميكنه!!چون شما هگزا م بنويسيد ما باز هم به سايت شما خواهيم آمد!!

اما اينكه شما اين طوري حرف بزنيد اصلا در شان شما نيست!;)

بالا