برگزیده های پرشین تولز

بازیهای برتر ژانر : معمایی

Adagio

Registered User
لایک‌ها
4
کسی از سری myst چیزی بازی کرده؟
سلام
من myst 5 رو بازي كردم. شما چطور؟
انگيزه براي تموم كردنش نداشتم. بعضي معماهاش خيلي جالبه. مثلا براي راه انداختن آسانسور يا سيستمهاي ديگه بايد حساب دو دوتا چهار تا كرد.اينكه ميگن معماهاش سخته درسته.

***​
اما براي اونهايي كه بازي نكردن: ( اگه دانشجوي معماري هستين توجه كنين)
در يكي از جزيره ها يا دنياهاي اين بازي بنام Laki'ahn ساختماني هست كه فكر ميكنم بنام ساختمان تجار باشه. اين ساختمان داراي طراحي عالي هست، منظورم به مفهوم دقيق حرفه ايه. اين بنا رو كمي توضيح ميدم:
وقتي وارد جزيره ميشين ( در myst جابجايي بين دنياها از طريق ورود به يك حباب بزرگ انجام ميشه، به اين ترتيب شما ناگهان از يك محيط به محيط ديگه اي منتقل ميشين ) اول يك ورودي از اين ساختمان رو ميبينيد. يك سردر با حركت هاي مورب با عناصر تزئيني از بتون، چوب و فلز همراه با مواد طبيعي مثل عاج. اين ورودي مسدود هست پس درك شما از ساختمون در اين مرحله تنها طرح زيباي سردر هست.

desert5.jpg

در جستجوي يافتن راهي براي ورود به ساختمون از ساحل بسيار زيبايي ميگذرين و انتهاي ديگه ساختمون طرحها به همون سبك ادامه پيدا ميكنه. مجموعه اي از حياطها، با وجود اينكه در محوطه پيش ميرين ارتباطتون با آب قطع نميشه. از يه مجموعه باغ مانند شامل اهرام و شبكه هاي فلزي مورب با تزئينات ظريف بايد رد بشين و يكدفعه وارد يك آمفي تئاتر روباز ميشين. ( كساني كه پروژه هاي شبيه سازي معماري كار ميكنن حتمأ بايد اين كارو ببينن.) معماري چنان با داستان منطبق هست كه واقعأ جذبتون ميكنه. بعد از مدتي كشف ميكنيد كه اين آمفي تئاتر محل مبارزه با حيوانات غول پيكري بوده . حالا اسكلتهايي كه قبلأ ديدين معني پيدا ميكنه يا ميفهمين كه چرا اينقدر از مصالح طبيعي مثل عاج حيوانات استفاده شده. من وقت زيادي رو در اين آمفي تئاتر گذروندم. دقت در تك تك اجزاي طراحي شده اون ، تقارن عالي ساختمون و تناسبش و ارتباطش با مردمي كه قبلأ از اون استفاده ميكردن...

ls_myst5_04.jpg

1136886889.JPG

با ورود به راهروهاي داخلي آمفي تئاتر بعد از مدتي به سردر نخستين برميگردين ، اينجا سالني ست كه ورودي اصلي مجموعه بوده ؛ تركيب پلان دايره اي سالن با پلان مكعبي سر در هم خيلي هنرمندانه ست. در اين سالن كه تزئينات ساده ولي زيبايي داره بقايايي از سنگهاي زينتي هست و شما متوجه ميشين كه اينجا احتمالأ محلي براي عرضه جواهراتي بوده كه از حيوانات كشته شده بدست ميومده...
در كل طراحي تركيبي ست از بدويت و تزئينات ناگهاني شگفت انگيز. تا حدي شبيه كارهاي فرانك لويد رايت و تزئيناتش.

نمونه تزئينات در Laki ' ahn

اسكيس از قسمت قفسها در Laki ' ahn

اسكيس از سازه (آسياب) مركز كنترل قفس :

myst5concept006.jpg

( اسكرين شات هاي ديگه اي هم اينجا هست. و : 1 - 2 )

aiat_gamer عزيز ممنونم كه باعث شدي ياد تجربه قديمي بيافتم :happy:​

aiat_gamer

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من تمومش کردم.یه myst دیگه هم بود مثل این که تمومش کردم.ارزوم اینه که myst 4 رو گیر بیارم.یکی از اولین بازی هایی بود که فقط رو dvd اومد و اون موقع اصلا dvd راه نیفتاده بود.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
بازی still life رو کسی بازی کرده؟!!!...رو ویستا جواب نمیده؟!!!

aiat_gamer

کاربر فعال
لایک‌ها
4
من بازی کردم.اگر جواب نداد میتونی پچ مخصوص ویستا رو برداری

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
گفتين Still Life... راستي كسي Pstmortem رو بازي كرده؟
اصلا يادم رفته بود خيلي وقته دنبال اين بازي ميگردم.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
من بازی کردم.اگر جواب نداد میتونی پچ مخصوص ویستا رو برداری

کجاست؟!!!...لینک بذار....البته بازی اجرا میشه ولی وقتی میخواد کاری انجام بده مثلا صحبت کنه یا....وا میسته!!!...شما روی چه ویندوزی بازی کردی؟!!!

aiat_gamer

کاربر فعال
لایک‌ها
4
پچ نداره ولی این رو امتحان کن:
روی shortcut بازی تو دسک تاپ رایت کلیک کن,برو تو PROPERTIES,بعد COMPATIBILITY,و mode رو تغییر بده به WINDOWS NT 4.0 و قسمت DISABLE VISUAL THEMES رو کلیک کن.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
پچ نداره ولی این رو امتحان کن:
روی shortcut بازی تو دسک تاپ رایت کلیک کن,برو تو PROPERTIES,بعد COMPATIBILITY,و mode رو تغییر بده به WINDOWS NT 4.0 و قسمت DISABLE VISUAL THEMES رو کلیک کن.

همين کار رو کردم که بازی اجرا شد ولی وارد بازی که ميشه وا ميسته!!!!....با windows xp مشکل نداره؟!!!

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
فكر كتم با سري ATI مشكل داشت و يك پچ هم واسه درست كردنش بود، يه سر به سايت بازي بزن.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
فكر كتم با سري ATI مشكل داشت و يك پچ هم واسه درست كردنش بود، يه سر به سايت بازي بزن.

فکر میکنم کلا این بازی با ویستا مشکل داره...تو اکثر فرومهای خارجی هم با ویستا این مشکل من رو مطرح کردن مشکل درایور star force هست...سایت بازی رو هم هرچی گشتم پیدا نکردم!!!

aiat_gamer

کاربر فعال
لایک‌ها
4
درسته.بهتره xp رو نصب کنی رو ویستا به سختی اجرا میشه

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
Never Hood بهترین بود از نظرم .

خیلی قدیمیه ولی حتما پیشنهاد میکنم بازی کنید .

معماهای جالب و فضای بسیار زیبا که با خمیر درست کردن.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
درسته.بهتره xp رو نصب کنی رو ویستا به سختی اجرا میشه

اینطوری که کاربر های فروم خارجی میگفتن اصلا اجرا نمیشه!!!

بالا